Özlü Sözler - Güzel Sözler

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Lâl bir makamdır bu demde. Her teleffuzda kapanır dudaklar. Her dillendirme, sırrına sır, sükutuna sükut katar. Muhtevası bilinmez bu makamın. Her eren, derin bir sesin gizemli hayaline bürünür. Bu dervişlere, kelamı, layıkıyla kullananlar dahi hayran kalır. Destanları, destarlarıdır bu erenlerin. Hak Teâlâ sırlarını sırlamıştır onların. Benlikleri yok olduğunda, kelam-ı kibar nakıs olur dillerinden. Gözleriyle anlar, kalpleriyle anlatırlar dertlerini. Gecenin en koyu deminde Zühal nasıl belirirse semada, onların da, gecenin en koyu deminde çıkar sesleri.

Ceyhun Emre Teoman

KADIN olmak; makyajla güzelleşmek değil, iç güzelliğini ortaya koyabilmektir ! Her erkekte bir parça bırakmak değil, bir erkekle bütün olabilmektir... ERKEK olmak; hayatına bir sürü kadının girmesi değil,bir kadını gerçekten sevmek ve ona dürüst olabilmektir ! Geniş omuzlara sahip olmaktan önce, bir kadına o omuza yaslanacak kadar güven vermektir...

"Ne var ki her yandan «düşünmeyin! aklınızı kullanmayın! » diye bağırıldığını işitiyorum. Subay, «Düşünme, eğitimini yap! », maliyeci «düşünme, vergini öde! », din adamı «düşünme, inan! » diyorlar." Immanuel Kant

Sen yine sükutu giyin ..! Dilersen hiç konuşma..Ben kelamlarımı çürüttüm yolunda, çarpsa da bir tokat gibi yüzüme, her harfi yoluna heceledim..! Ve bilesin üstüne aşkı giydirdiğim söz verdim ben bu yüreğe ; hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim. HZ MEVLANA

Ben bir şair olsaydım eğer, cümle cümle vururdum seni... Her noktasında dururdu kalbin..! Ben bir şair olsaydım eğer... Öyle bir şiir yazardım ki sana sevgili, harflerine asardın kendini...