Peşkeşe devam!

Mithat bey o anlamayan ben oluyorum size göre ama ortada anlasılmıcak bişi yok..Benim derdim sizin fenerbahce'ye yapılan olayı peşkeş olarak görmeyişinizdir..Fenerbahce medyası bunu her dakika dile getirirken biz getirdigimzde buna karsı durmanızdır..Sizde bunu anlayamıyorsunuz bir türlü..

Tolga Kaplan' Alıntı:
Mithat bey o anlamayan ben oluyorum size göre ama ortada anlasılmıcak bişi yok..Benim derdim sizin fenerbahce'ye yapılan olayı peşkeş olarak görmeyişinizdir..Fenerbahce medyası bunu her dakika dile getirirken biz getirdigimzde buna karsı durmanızdır..Sizde bunu anlayamıyorsunuz bir türlü..

Tolga bey bu olayları deşersek bizim zararımıza olur diyerek konuyu kendi adma kapatuyorum.O anlamayan siz değil,Eyüp YILDIZ olduğunu belirtmek isterim.

İyi de Mithat abi Florya nın ne alakası var sende çok iyi biliyosun ki Riva gibi Ada gibi Floryanın da mülkiyeti bizde orası zaten kendi arazimiz istediğimizi yaparız üstüne Ataşehirle ne alakası var.

Fener Devletten kiraladığı arazinin, hemde spor amaçlı kullanılması gereken arazinin üstüne alışveriş merkezleri, yaşam alanları yapıyor. Milyon dolarlar indirecekler sahibi olmadıkları arazilerden. Florya ile Ataşehirdeki arazinin veya Samandıranın zerre alakası yok abi.

Ha Floryadaki araziyi devlet bize verseydi alın kardeşim burayı sportif faliyetlerinizde kullanın deseydi (tıpkı fenerin Samandırayı alması gibi) o zaman tamam derdim. Ama mevcut durumda hiçmi hiç alakası yok abi.
Floryanın çok büyük kısmı bizim arazimiz, mülkiyeti bizde olmayan kısımlarınıda satın alacağız yada bişey yapamayacağız o kısımlara.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Fener Devletten kiraladığı arazinin, hemde spor amaçlı kullanılması gereken arazinin üstüne alışveriş merkezleri, yaşam alanları yapıyor. Milyon dolarlar indirecekler sahibi olmadıkları arazilerden. Florya ile Ataşehirdeki arazinin veya Samandıranın zerre alakası yok abi.

Ha Floryadaki araziyi devlet bize verseydi alın kardeşim burayı sportif faliyetlerinizde kullanın deseydi (tıpkı fenerin Samandırayı alması gibi) o zaman tamam derdim. Ama mevcut durumda hiçmi hiç alakası yok abi.
Floryanın çok büyük kısmı bizim arazimiz, mülkiyeti bizde olmayan kısımlarınıda satın alacağız yada bişey yapamayacağız o kısımlara.

100 dönüm arazi florya,12 dönümü tapulu arazimiz,88 dönümü milli emlaka ait,senin çok büyük dediğin kısım herhalde 12 dönüm değildir.

Fener samandırayda ,ata şehirdeki araziyede milyon dolarlar ödeyerek satın aldı veya alacak,sen ne ödedin Şamil,bilmeden yazma.Bize verilen B. çekmecedeki arzinin bize zerre maliyeti yok.O arazi sayesinde florya boşa çıkıyor,sen ne konuşuyorsun.Artık sana laf anlatmayacağım.

Tamam yanlış söylemişim az kısmı bize ait 12 dönümlük. Biz sadece o kısma inşaat yapacağız abi. Peki söyleyin o zaman Samandıranın fenere maliyeti nedir ormanin içinde şehir kurdular eski para ile 1 milyon liraya yeni parayla 1 tl ye aldılar o araziyi. Büyük çekmecenin karşılığı Samandıradır abi o araziyi samandıra ile karşılaştırın.

Madem öyle şu soruya cevap bekliyorum abi, Floryada ki arazinin tamamına klulübe gelir getirecek projeler yapılacakmı? Bunun cevabını verin o zaman tamam diyeyim.

Biz Floryada bizim olmayan kısımlara da inşaat yapabilecekmiyiz. Eğer öyleyse Fener'e yapılan Ataşehir peşkeşine "bizede oluyor canım bunda ne var" diyelim.

Ayrıca abi siz de bilmeden konuşuyomuşsunuz demekki, Floryadaki tapulu malımız olan arazinin toplam boyutu 22.627 metrekare, Yani yaklaşık 23 dönüm, yani sizin söylediğin miktarın neredese 2 misli.

Riva Arazisi 1,175,000 metrekare Tapulu mal
Florya Metin Oktay Tesisleri 22,627 metrekare Tapulu mal
Kuruçeşme Adası 2,520 metrekare Tapulu mal
Ali Sami Yen Stadı yanında arsa 2,127 metrekare Tapulu mal
Hasnun Galip Sokak Kulüp merkezi 3 katlı bina Tapulu mal
Erenköy?de 3 adet lüks daire 550 metrekare Tapulu mal

Galatasarayımızın bütün tapulu tamamen kendine ait olan arazileri ve mülkleri bunlar tabi bunların yanında Kalamış, Büyük Çekmece, Aslantepe gibi kiraladığımız arazilerimizde var.

Bu arada Mithat abimizin küçümsediği Arazimizin ortalama değerini beraber hesaplayalım. Hiç inşaat yapmasak direk satsak Araziyi hesabımız şu: Floryada arsaların metrekaresinin maddi karşılığı yaklaşık 10.000 Amerikan dolarıdır (kaynak Adnan başkan) şimdi 10.000 çarpı 22.627 = 226.270.000 , yazı ile ikiyüzyirmialtımilyonikiyüzyetmişbin amerikan doları.

Yanlışlık var bizim tapulu malımız 12 dönüm,kimse yanlış bilgi vermesin.Florya tesisleri toplam 100 dönüm üzerine kurulmuş bir komplekstir.İçinde ne istersen vardır.

Kulübümüzün,amacı o arsayı inşaat sektöründe kullanacaktır.Bu gün 0raya en az 200 villa yapılabilir,tanesinide 2,5 veya 3mil. dolar arası satabilirsiniz.yani yaklaşık,kulübümüze masraflar hariç,350 mil dolar nakit para getiri gelecek demektir.

Verdiğin metre kareler floryadaki metin oktay tesislerine çok yakın ama arada yol olduğu için birleştirlemeyen kaşıbeyazın biraz ilersinde havalanı pistinin tam karşasında ki araziyi bahsediyorsan oraya 2,5 metre üzerinde yapı yapamıyorsun,uçakların iniş güzegahında olduğu için.

B. çekmece kiralık değil bize hibe edilmiş bir arazidir.Bu hibe 250 dönümlük arazinin imza törenini Özhan bey zamanında yapılmıştır.

Valla bilmiyorum abi Borsamania internet sitesinden aldım bu rakamları ayrıca Turgay Kıran'ın eski bi röportajını okudum az önce o da Floryanın %35 lik kısmı bize ait diyor, yani 100 dönüm ise 35 dönümü bizimdir. Turgay Kıran da biliyodur heralde.

Ayrıca bize hibe edilen o arazinin alası zaten yıllar önce fenere hibe edilmişti abi ( SAMANDIRA ) sende çok iyi biliyosun. O yüzden diyorum Ataşehir Eşit değildir Büyük Çekmece.

Riva Arazisi 1,175,000 metrekare Tapulu mal
Florya Metin Oktay Tesisleri 22,627 metrekare Tapulu mal
Kuruçeşme Adası 2,520 metrekare Tapulu mal
Ali Sami Yen Stadı yanında arsa 2,127 metrekare Tapulu mal
Hasnun Galip Sokak Kulüp merkezi 3 katlı bina Tapulu mal
Erenköy?de 3 adet lüks daire 550 metrekare Tapulu mal

Galatasarayımızın bütün tapulu tamamen kendine ait olan arazileri ve mülkleri bunlar tabi bunların yanında Kalamış, Büyük Çekmece, Aslantepe gibi kiraladığımız arazilerimizde var.

Bak bu bilgilere kalamış tesislerini,Beyoğlununda hasnu galibin karşısındaki ptt ait eski postane artık bizim malımız.

Tarabyadaki Metin oktay tesisleri,bize ait yani biliyorsunda eksik biliyorsun,bu işler gooleda arayarak öğrenilmez.

Valla bilmiyorum abi Borsamania internet sitesinden aldım bu rakamları ayrıca Turgay Kıran'ın eski bi röportajını okudum az önce o da Floryanın %35 lik kısmı bize ait diyor, yani 100 dönüm ise 35 dönümü bizimdir. Turgay Kıran da biliyodur heralde.

Bak bakalım o röpotajın tarihine sakın 2005 veya 2006 yılıdır.yanılmıyorsam 2006 olası lazım,o röportajın üzerine 50 dönümlük arazide eklendi.Adnan başkan seçilmeden 1 ay önce olması lazım imza tarihi.

İyi de abi neyse ney Biz Floryadan arazi satmadığımıza göre en az 23 dönüm arazimiz var Turgay Kıran'a göre arazinin %35 i bizim tapulu malımız. Zorla arazinin 11 dönümünü elimizden çıkarıyosun anlımayırom vallahi.

Bi kere şunu diyomusun sen bana onu söyle BÜYÜKÇEKMECE eşit değildir Ataşehir.

Ayrıca verdiğim rakamların üstüne kulubümüz yeni mal varlıkları olabilir ama satılan arazimiz yok bildiğim kadarı ile yani o miktarlar minumum miktarlar, fazlası olur eksiği olmaz.