Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

evet sürpriz yok. john wall 1. sıradan gitti.. evan turner da bize düştü..
hayırlı olsun. 2 numara olarak konumlanacaktır önce.
Iguodala'nın hemen yanında..
forvet rotasyonumuz çeşitlendi..
iguodala, nocioni, thadeous young ve tutner olacak..
elton brand takas olmazsa , spencer hawes ve speights ile pota altında yer alıyor..
1 numara da louis williams ve jrue holiday görünüyor..
willi green'in durumunu bilmiyorum. Iverson konusu hala belirsiz..
Kapono ne olacak belirsiz..
GM in daha çok işi var.. Değişecek başka parçalar da olacaktır ama bence hala gerçek bir PG bulamadık. Coach ben olsam takımda 9 kişi hazır..Iverson gelmezse Willie Green veya Kaponodan biri kalır biri gider.. Gelirse ikisi de gider.. Ya da gitmeli diyeyim.. Uzun rotasyonumuz eksik..Jason Smith 4. uzun olarak kalıyor.. Elimizde kısa bolluğu var.. Kapono'nun kontratı kazık. Onu vernek zor ama belki Greenn yerine bir uzun bulunabilir..

jrue holiday- evan turner - iguodala - brand- spights..
l.williams - t.young - nocioni - ? - hawes..

Bizim cap free agent almaya yetmiyor mu yahu :) Kadroya baktığımızda aslında bir Iggy görünüyor iyi kontratı hakeden ama çok kazık kontratlar geçirmişler herhalde bize.

dalembert'ın eşşek yükü tarzı kontratını dibine kadar çekip tam takas malzemesi olabilecek olan son yılında bize verdiniz. Teşekkür ederiz. Karşılığında Nocioni adlı hikayeyi alıp Casspi'nin önünü açtınız. Hawes'i alıp hem bizi ''aha bu sene patlayacak artık'' geyiklerinden kurtardınız hem de Cousins'in önünü açtınız. Vallahi seviyorum sizi :)
lou will - turner - iggy üçlüsü maçın birinde birbirlerini boğazlar heralde. bi de Ivy gelirse vahşet olur ve de daha bu işin her topu amansızca potaya atan Nocioni'si var. eyvah eyvah

Deniz Baskın' Alıntı:
dalembert'ın eşşek yükü tarzı kontratını dibine kadar çekip tam takas malzemesi olabilecek olan son yılında bize verdiniz. Teşekkür ederiz. Karşılığında Nocioni adlı hikayeyi alıp Casspi'nin önünü açtınız. Hawes'i alıp hem bizi ''aha bu sene patlayacak artık'' geyiklerinden kurtardınız hem de Cousins'in önünü açtınız. Vallahi seviyorum sizi :)
lou will - turner - iggy üçlüsü maçın birinde birbirlerini boğazlar heralde. bi de Ivy gelirse vahşet olur ve de daha bu işin her topu amansızca potaya atan Nocioni'si var. eyvah eyvah

denizcim inan hiç problem değil.. bu franchise neeler gördü geçirdi.. biz, idmana sigara molası verilen , antremanlara kasketle çıkan adamların takımıyız.. top paylaşamama olsun tek derdimiz.. Bu takımda Charles Barkley oynadı.. Kara dleik denen Mark Jackson oynadı. Iverson geldiğinde de Stackhouse vardı ve hemen birbirlerine girdiler.. Bize vız gelir..

Nocioni eline gelen her topu atsa ne olur, atmasa ne olur. Turner sorun çıkaracak bir adam değil ilk sezonunda. Herkes kişiliğini övüyor.. Iguodala da kem küm etse de idare ediyor..

Ben bu yazdıklarının hepsine razıyım. Hawes ister patlasın, ister patlamasın. Hiç değilse makul bir kontratı var ve hala bir beklenti yaratıyor. Dalembert dünyanın en kazık kontratına sahip ve hiç umut yok.. Zaten 2011 yazı geldiğinde bir daha California sınırından içeri sokmamak üzere siz de ondan hemen kurtulacaksınız..Kontrat senesi olmasa kimse almazdı zaten.

elton brand eskisi gibi olsa philadelphia daha iyi bir takım olabilirdi.bence hala iyi takım.1-2 takviyeyle bence çok rahat play off oynar.

Emre abi simdi senin deyiminle her takım bir numarası kadar konusur diyosun bende buna katılarak olmıcak bir fikir sunsam cokmu abartırım :)

Simdi bizim nazlı kır cicegi Ig yollayıp capta yer acsak vede suan free agent olan wade alsak nasıl olur? abi bunun yanındada torontodan hidoyu alsak güzel olur ama yine uzun konusunda sanırım biraz sıkıntı yasıcaz ama sadece kendim bir an böle bir transfer politakası düsündum :D

1 WADE
2 İverson
3 Hido
4 ----
5 Brand

4 numarayada savasan bir oyuncu alırsak güzel iş yapar bench ile beraber gibime geliyor

Okan bu kadro bi tek 2k10da iş yapar valla . hele brand 5 numarada patates olur
Emre Yuksel' Alıntı:
[quote="Deniz Baskın":eek:wi9dk6i]dalembert'ın eşşek yükü tarzı kontratını dibine kadar çekip tam takas malzemesi olabilecek olan son yılında bize verdiniz. Teşekkür ederiz. Karşılığında Nocioni adlı hikayeyi alıp Casspi'nin önünü açtınız. Hawes'i alıp hem bizi ''aha bu sene patlayacak artık'' geyiklerinden kurtardınız hem de Cousins'in önünü açtınız. Vallahi seviyorum sizi :)

denizcim inan hiç problem değil.. bu franchise neeler gördü geçirdi.. biz, idmana sigara molası verilen , antremanlara kasketle çıkan adamların takımıyız.. top paylaşamama olsun tek derdimiz.. Bu takımda Charles Barkley oynadı.. Kara dleik denen Mark Jackson oynadı. Iverson geldiğinde de Stackhouse vardı ve hemen birbirlerine girdiler.. Bize vız gelir..

Nocioni eline gelen her topu atsa ne olur, atmasa ne olur. Turner sorun çıkaracak bir adam değil ilk sezonunda. Herkes kişiliğini övüyor.. Iguodala da kem küm etse de idare ediyor..

Ben bu yazdıklarının hepsine razıyım. Hawes ister patlasın, ister patlamasın. Hiç değilse makul bir kontratı var ve hala bir beklenti yaratıyor. Dalembert dünyanın en kazık kontratına sahip ve hiç umut yok.. Zaten 2011 yazı geldiğinde bir daha California sınırından içeri sokmamak üzere siz de ondan hemen kurtulacaksınız..Kontrat senesi olmasa kimse almazdı zaten.[/quote:eek:wi9dk6i]
sen de haklısın abi bu takım kimleri görmedi ki. Turner bence draftin en yetenekli dış oyuncusu ama topu sevmek zorunda kaldı İowa State'te yanındaki 4 odunlu sistem yüzünden. Aslında takas win win oldu. Willie Green napıyo bi ara baya rotasyondaydı ama

Denizcim olcak birsey degil tabıkı aslında suda olabilir.

Amareyi alıp bir numara Ia kullanabılırız.Dalembert facaisından kurtulduk zaten

1 IA
2 Turner
3 Igy
4 Brand
5 Amare

üzülerek okudum ki manute bol ölmüş..
hatta 10 gün olmuş.. yeni duydum..
hem dünyanın en uzun oyuncularından biri olması (2.31 m) , hem de aktivist-yardımsever kişiliği ile çok sevilen biriydi..
kendisi sudanlıydı ve tüm ailesi böyle deli gibi uzun insanlarla doluydu.
90 lı yılların başında sixers forması da giymişti..
böbrek rahatsızlığı ve bir deri hastalığı nedeniyle 47 yaşında ölmüş..

woody allen'ın onun hakkında söylediği , aklıma geldikçe kıs kıs güldüğüm bir sözü paylaşmak istedim; "Manute öyle zayıf öyle zayıf ki, sixers o'nu deplasmanlara götürmüyor, fakslıyor : )))

huzur içinde uyusun..

yaz ligi maçları başladı.
dün nets'i yendiğimiz maçı biraz izleme şansım oldu..
evan turner'da tabii tüm gözler..
ben öyle bir görüşte adamı tanıyacak bir basketbol uleması değilim ama kendine güvenen ve potaya gitmeyi seven bir oyuncu olduğu kesin.. orta mesafeden ne attıysa soktu benim izlediğim dakikalarda..
jrue holiday'e bu maçlar hafif kalıyor tabii. o da esti gürledi..
meeks'i ben pek görmedim ama istatistik kağıdını doldurmuş hatta yeni kağıt bile istemiş..
ya taraflı gözle baktığım için mi bilmiyorum ama şu takımda ne potansiyelli adamlar var.. iyi bir coaching ile iş yapar demek istiyorum..
la hadi ya.

http://www.seats3d.com/nba/philadelphia_76ers/

boş koltuklarda tek başımıza oturup, sezonu bekliyoruz..
summer league'de jodie meeks istikrarlı biçimde iyi oynuyor..
ed stefanski, şu anda orlando'da maçları izlemek için..
rotasyonda yer bulma savaşı devam ediyor..
jrue holiday ve evan turner her halükarda kadrodalar da gerisi belli değil gençler için..

lebron'u kadroya katamadık, bosh ile anlaşmadık, wade'e hiç sataşmadık, nowitzki-parker-pierce-amare bizim her daim ilgi alanımız dışındadır...:)

ama biz yine olmamız gereken yerdeyiz...:)

arma aşkı için saldır sixers...

Sixers ask`ı bir baska bizde forever sixers

4 numarada biraz kalabalık olur bence :) çok gereksiz geldi. Noah isteyin :D

Eski Philadelphia GM'i, Emre Abi'nin aşkı (!) Billiy King bu sezon New Jersey Nets'i GM olarak kazıklayacakmış.

GM çok önemli bir pozisyon.. Tabii ki yetkiler sınırsız değil ama oldukça geniş. Basketbol operasyonları başkanı falan deniyor.. Yaptığınız veya yapmadığını bir takasla, draftte seçmediğiniz bir adamla veya verdiğiniz bir kontrat ile bir franchise'ın 10 senesinin mahvedebilir veya kurtarabilirisniz..

* billy king , kyle korver ve dalembert e verdiği dev kontratlar ile sixers'ın 10 senesini çaldı..Dalembert bu sene 12.2 milyon usd ye oynayacak ve NBA tarihinin en kötü kontratı olarak nitelendiriliyor..Kyle Korver şuttan başka bir silahı olmayan bir adam..İkisine toplam ,yıllık 20 milyonu aşan kontrat verrek cap imizin içine etti.. Sonra da yürüdü gitti.

* joe dumars da 2. sıra hakkı varken Melo, Wade, Bosh gibi adamları pas geçip Milicic i seçmiş, sonra da bir sürü hikaye anlatmıştı. Şu anda bu oyunculardan birisi elinde olsa Detroit hala contenderdı.. Şimdi dibi süpürüyor..

GM böyle kaderiyle oynuyor işte takımların. New Jersey'e iyi kilitlenir bu iş.. Tutar olmadık bir adama maximum kontrat verir, geleceğini karartır gider.. New Jersey zaten taşınmaya, kapanmaya bahane arar halde..