Philadelphia 76ers

Sixers'tan haberler

* Iguodala'nın exit interviews denen şeye doktorla randevum var deyip katılmaması sonrası ben burada saydırmıştım.. Orada da aynı tepkiyle karşılandı.. Adamın önünde 5 ay var, doktorla randevum var diye 2 saatlik basın toplantısına gelmiyor.. Bütün takım var, sözde takımın lideri olan bu arkadaş yok.. Bizim yönetimden Rod Thorn " Iggy ile hiç konuşmasım " demiş.. Takas söylentileri var ama ben Kaman ismini görmedim, hatta isim görmedim.. Kendisi yok öyle bir şey falan diyor ama takımdaki çocuklar bu yaz takas olmasını bekliyorlarmış. P.Inquirer öyle yazmış..

Ben söyleyeceğimi daha önce de söylemiştim.. Iguodala kendisini Doctor J ile, Moses Malone ile, Charles Barkley ile, Allen Iverson ile karıştırmasın.. Asla o değerde bir oyuncu değil bizim için.. Adam yokluğunda adam ettik kendisini .. Gitmek isterse gider, kimsenin de umurunda olmaz.. Çok da fifi..

C.Kaman asla bize yararı olmayacak bir oyuncu ama sözleşmesi 2012 yazında bittiği için belki kabul edilebilir.. Öbür yaz cap'te 12 milyon açılır.. Bu tripcan Iguodalanın sözleşmesi 2015 e kadar gidiyor..

* Tabii bizim için daha önemlisi Thad Young.. Bu sene sınırlı-serbest kalacak.. Yılda 3.99'dan kapı açıldı ama mutlaka daha yüksek teklifler alacaktır, match eden olacaktır.. Kesenin ağzını açmak zorunda kalabiliriz.. Umarım bir hata yapıp adamı bırakmayız.. Geleceğimize lazım bizim..

* Aynı şartlarda S.Hawes için de 4.05 milyon usd ile kapı açıldı.. Young kadar talep almaz ama uzun oyuncular her zaman değerlidir.. Belli olmaz.. Bu sene ciddi faydalandık, kalırsa seviniriz ama bana göre Ttad çok daha mühim..

* J.Meeks geçen 762.000 USD aldı ve 138 tane üçlük soktu.. 2006 de Kyle Korver, 184 tane sokmuş.. Son 5 senenin rekoru yani.. Allah'tan bu adam sınırlı serbest değil, sözleşmesinin "team option" yılındayız.. 884.000 usd vermeyi kabul edersek bir sene dah bizimle Jodie.. Herhalde bir denyoluk yapmayacağız ve uzatacağız. Aksi takdirde kendisi FA olacak.. Bu oyuncu bir de ilk beş başlıyor.. Takımda doğru düzgün şutör de yok.. Bu adamın kalmayacağını düşünmek bile istemem. Öyle bir enayilik yapmayız..

* 4 oyuncumuz FA oldu.. J.Kapono, D.Songalia, T.Battie ve A.Daniels..Dördünün toplamı yaklaşık 13 milyon usd civarı.. Buradan gelecek boşlukla Thad Young ve hatta S.Hawes'ı tutup, iki tane de transfer yapılır.. Ed Stefanski'de bitiyor iş.

Sixers'tan haberler

* J.Meeks geçen 762.000 USD aldı ve 138 tane üçlük soktu.. 2006 de Kyle Korver, 184 tane sokmuş.. Son 5 senenin rekoru yani.. Allah'tan bu adam sınırlı serbest değil, sözleşmesinin "team option" yılındayız.. 884.000 usd vermeyi kabul edersek bir sene dah bizimle Jodie.. Herhalde bir denyoluk yapmayacağız ve uzatacağız. Aksi takdirde kendisi FA olacak.. Bu oyuncu bir de ilk beş başlıyor.. Takımda doğru düzgün şutör de yok.. Bu adamın kalmayacağını düşünmek bile istemem. Öyle bir enayilik yapmayız..
.

yaparmısınız hiç! sahi kyle korver nerde?

Iguodala takas olayı demişken benim sezon başından beri çok beğendiğim Monta Ellis ile takas olsa fena mı olur yahu. Hem o aradığımız sürekli skorer bir adama sahip oluruz biz, hemde GSW o felaket olan savunmasına Iggy ile seviye atlatır. Hem Curry hem Ellis fazla abi zaten orada. :D

şans mans kupa alıyorlar biz ne alıyoruz kol saati!

hadi GSW malız siz sanki çok çakalsınız açtırma bana Chris Webber defterlerini burada.=9

bak ne diyeceğim Google a "Worst Nba Team" yaz ilk gelen sayfaya gir en üstteki takıma bak!

Takımımızla ilgili okuduğumuz haberler tam istediğimiz yönde.. Şöyle ki ;

* Jason Kapono and Darius Songaila. Let's just say there is 0 percent chance either of these players re-signs with the Sixers ( kapono ve songaila ile hemen vedalaşıyoruz )

* Thad Young için 1 temmuza kadar beklemek zorundayız.. Çünkü sınırlı serbest.. Tutmayı istiyoruz.. Rod Thorn şöyle demiş ; Obviously, we like him. I think he did a really good job for us and he has a really good future in the league

* Hawes için şöyle konuşmuş Rod Thorn; Spencer did some really good things for us. He fits into what we try to do - play a game where players are able to pass the ball and read situations. Spencer has done a good job with that. Hopefully, it'll work out. We'll talk to him when he's eligible, also.

Thad ve Hawes'u tutalım abiler. Temmuza kadar beklenecek.

Draftte ilk 14 sırayı, önceki sene play off yapamayan takımlar kapatıyor (bir takasla hak yer değiştirmemişse).
Play off yapanlar için ilk sıra 15 oluyor.. Sixers da 16. sırayı seçmiş..
Şu şartlarda alabileceğimiz en iyi yeri 2. almış gibiyiz..Ancak 15 olabilirdik zaten..
Titiz bir inceleme, sıkı bir çalışma, gerekli work outlar sonrası iyi bir seçim bekliyoruz..
Bana göre bize lazım olan en acil yer SF mevkii. 3 numara lazım istikrarlı şutu olan..
Değilse de C lazım mutlaka..
PG veya PF seçerlerse çok küfür ederim..
Tabii ortada bir piyango vardır, oralara düşmemesi gereken bir adam vardır, o zaman anlarım..
Yeni bir Evan Turner istemiyoruz.

Bizim takımın sahibi olan Comcast-Spectator konsorsiyumu satış kararı almış.. Takım el değiştirecek.. Basında öne çıkan isim eski sahiplerinden Pat Croce.. 90 lı yılların sonu ve 2000 li yılların başında takım sahibiydi.. Sakalı ve şapkası ile tepede bir yerden izler, Iverson attıkça çoşardı.. Hey gidi..

Takımı sattıktan sonra bir sürü kitap yazmış, tv'de yorumculuk falan yapıyordu.. Yapmadığı iş yok.. Umarım alır.. O ruha ihtiyacımız var.. Bu arada Pat Croce ile haberleri google'da ararken bizim denyo Sabah gazetesinin haberine denk geldim..Sabah gazetesi ne alaka diye tıkladım, bin pişman oldum.. Habere bak ;

ABD'nin Florida eyaletinde korsanların "büyülü dünyasına" ilgi duyan Florida Beyzbol takımı 76ers'in eski antrenörü Pat Croce, 16 yıl boyunca özenle oluşturduğu dev korsan koleksiyonunu Key West kentindeki "Pirate Soul" (Kaptan Ruhu) adlı müzede sergiliyor. 10 milyon dolara mal olan müzede silahlar, haritalar ve eski şarap şişelerinin yanında bir korsan kafası da sergileniyor.

Florida Beyzbol takımı 76 ers eski antrenörü demişler adama.. Çüşş.. Ulan dil sürçer, kalem sürçer de bu ne.. 6 kelimelik cümle kuruyorsunuz dördü yanlış.. Philadelphia Basketbol takımı 76 ers eski sahibi yerine, Florida Beyzbol takımı eski antrenörü demişler.. Bir tek eski ve 76 ers kelimeleri normal. Gerizekalılar..

Pat senin de aklına limon sıkayım ya.. Ne işlerle uğraşıyorsun.. Korsan koleksiyonu ne ya. Para çok, ne yapacağını şaşırmış.

Iguodala takas olayı demişken benim sezon başından beri çok beğendiğim Monta Ellis ile takas olsa fena mı olur yahu. Hem o aradığımız sürekli skorer bir adama sahip oluruz biz, hemde GSW o felaket olan savunmasına Iggy ile seviye atlatır. Hem Curry hem Ellis fazla abi zaten orada. :D

Biri beni duymuş galiba. :D GSW ile Ellis X Iggy takası görüşülüyormuş. İnşallah olur bu iş.
Bir de Kaman X Iggy dedikodusu var ki evlerden ırak. Hiç istemem onu.

Bizim takımı, eski oyuncumuz Sir Charles Barkley'in de alabileceği yazılıyor.. Ne para varmış be.. Sixers'ı Barkley alırsa, NBA tarihinde ilk defa bir takım küme düşer.. NBDL e düşeriz..

Abi o iş ne oldu? GSW yeni koçu Ellis'i almak isteyen Wade, Lebron önermeli falan mı demiş ne Süleyman Hurma moduna girmiş.

Iggy Ellis takası olsa muhteşem bir takım oluruz.

Bende ıgy ile artık olmıcagını kendi kendime düsünüyordum ki buradaki yazıları görünce sevindim ama young kalmalı onu elimizde tutup süper star olmasın ama iki yıldız isim almalıyız biraz daha ilerlemek için

Ben ilk zamanlarda severdim, Iggy'i. Hatta umudum vardı. Atletizm falan maşallahı vardı. Ama teşhis sonradan koyuldu, ''odun geldi odun gidecek''. Golden State'e gider koş-koş içinde istatistik yapar. Ellis ise 76'ers açısından iyi hamle olur. Iggy gibi potaya gidecek, turnike bulacak da bekleyeceğine, Ellis gibi bir skorerim olur, içerden de zaten Brand var, iş yaparlar.

emre abi ne var ne yok mardin cok sıcak phıldelphia nasıl sıcakmı transfer durumu nedir ? Mahallenin muhtarı,imamı vede bizim tayfa nasıl biraz sessiz kalmıs buralar :)