Pierre Jackson

Sorunlu ama evet gerçekten kaliteli bir oyuncu. Tek başına skor bulması büyük avantaj. Zaten herhangi bir oyun planımız, sistemimiz, şablonumuz yok bari böyle sokak basketbolcusu tarzında oyunculardan bireysel yetenekleri sayesinde skor bulalım. Zamanında Obradovic bunu takımına nasıl katmış anlamadım, onun oyun felsefesine tamamen ters bir adam. Bizim için inşallah hayırlı olur da bizi ligde tutar. Şu an başka bişey istemiyorum. Hayırlısı olsun yeniden.

Geçen yılı G-League'de(South Bay Lakers) 20,7 sayı- 5,9 Ast 3,9 rib 1,9 tç 2 tk ortalaması ile hiçte fena sayılmayacak bir ortalamalarla oynamış ama tabi lig kalitesi tartışılır (Ordaki durumu Macon'dan gördük gerçi savunma yok). En önemlisiyse bu takımda 16 maça çıkabilmiş sezon içinde yine sakatlıkla uğraşmış (Takımının son maçına çıkmış).
3 yıl önceki son zamanların en kötü Maccabi'sinde tek sivrilen isim olmakla beraber sonrasında Çin tecrübesinde 35 sayı 8 ast ortalamalar var ama orda da savunmanın olmadığı ortada.
Bu yıl için Euroleague denemeye karar verip, Pana ile anlaşmıştı. Ancak sakatlığı sebebiyle hiç maç oynayamayıp Ekimde gönderilmiş. 4 aylık bir dinlenme ve iyileşme sürecini iyi geçirdiğini umuyorum, umarım sağlamdır iyi katkı vereceğine inanıyorum. Sonuç olarak son 3 yılda düzgün bir ligde oynamadı ama Eric McCollum ayarında bir skorer, başarılar.

Sorunlu ama evet gerçekten kaliteli bir oyuncu. Tek başına skor bulması büyük avantaj. Zaten herhangi bir oyun planımız, sistemimiz, şablonumuz yok bari böyle sokak basketbolcusu tarzında oyunculardan bireysel yetenekleri sayesinde skor bulalım. Zamanında Obradovic bunu takımına nasıl katmış anlamadım, onun oyun felsefesine tamamen ters bir adam. Bizim için inşallah hayırlı olur da bizi ligde tutar. Şu an başka bişey istemiyorum. Hayırlısı olsun yeniden.
Devre arası transferiydi.