Pişmiş Aşa Su Katanlar

Ne alakası var ceza ile cahillik Gs lisesinde okumamak mı? Bir fırsat bulsamda yönetime saydırsam diye. Bu klübü sevgili abiniz canaydın berbat etti. 2 ay yoksun takım mağlup değil ses çıkarmıyorsun. Takım ne zamanki düşüş yaşıyor. Yönetime ona buna saydırmaya burdasın. Çünkü iyi günler sana göre değil.

Takımımızın bir düşüş yaşamasını doğal karşılıyorum,her zaman aynı konsantrasyonda oynayamazsınız ama mutlaka toparlanma süreci olacaktır.Biraz daha sabretmemiz gerekiyor,tabii ki şu andaki pozisyonumuz için böyle bir lüksümüz yok ama oyuncular bunu halledeceklerdir teknik ekiple beraber....İdari kadroya gelirsek;gerçekten çok komik ALİ TURSAN ve MURAT TÜMER...florya çalışanları bile hangisinin daha yetkili olduğunu bilmiyor,tüm işleride altlarında çalışan ama daha konulara hakim olanlar yapıyor veya yönlendiriyor...Bence seçime kadar böyle giderde sonrası ne olur bilmiyorum,umut ediyorum ki kim gelirse gelsin erkek takımının başına Doğan Hakyemezi,bayan takımının başına da Müge Berkalp'i getirirlerde doğru işler böylece başlar şubemizde :)

Erkek basketbol şubesi niye tartışılıyorki hersene aynı şey.

Yabancılar gelir 4 veya 5.sırada ligi tamamlarız iç sahada fb galibiyeti play-offta da yarı final...

Artık alışmadınızmı.....

ACI AMA GERÇEK.

kenan kenkol' Alıntı:
Takımımızın bir düşüş yaşamasını doğal karşılıyorum,her zaman aynı konsantrasyonda oynayamazsınız ama mutlaka toparlanma süreci olacaktır.Biraz daha sabretmemiz gerekiyor,tabii ki şu andaki pozisyonumuz için böyle bir lüksümüz yok ama oyuncular bunu halledeceklerdir teknik ekiple beraber....İdari kadroya gelirsek;gerçekten çok komik ALİ TURSAN ve MURAT TÜMER...florya çalışanları bile hangisinin daha yetkili olduğunu bilmiyor,tüm işleride altlarında çalışan ama daha konulara hakim olanlar yapıyor veya yönlendiriyor...Bence seçime kadar böyle giderde sonrası ne olur bilmiyorum,umut ediyorum ki kim gelirse gelsin erkek takımının başına Doğan Hakyemezi,bayan takımının başına da Müge Berkalp'i getirirlerde doğru işler böylece başlar şubemizde :)

Kenan bey benim anlatmak istediğim de bu,Dodo ismi yalnızca örnek beğenelim,beğenmeyelim bu ülkede mejer deyince ilk akla gelen isim o,bende onun ismini örnek verdim.

Metin Abi herşeyi güzelce açıklamış. Adnan Polat'ın karşısına çıkanlar bu projelerden daha üstün projelerle planlarla karşısına çıkmalıdır ki şimdilik zor gözüküyor. Bu projelerin bir kısmı Özhan Canaydın döneminde de dile getiriliyordu. Ama bunların bir çoğu biraz ekonomik durumlardan biraz da karşı yakadakiler yüzünden uygulanamadı. Ama şimdi ki yönetim bunları başardı. Bu yüzden Adnan Polat şu an başkanlığı en çok hakeden insandır.

Allah bu kulübü lisecilerin ihanetlerinden korusun. Başka da birşey demiyorum.

Mithat Duran' Alıntı:
Taraftar için yalnız günlük başarı ön plandadır,ama kimse kulübün borcu 300 mil. dolar olmuş gelir gider farkı 53 mil. dolar olmuşa bakmaz.Bakanada kafatasçı liseli işte bunlar yakıştırmaları yapılıyor.

Bir insanın getireceği kanaate bakıp bir argüman üretirsin ama seni gerzek yerine koyana ne dersen de azdır.

Sanki GS demek Lise demek yazmamış gibi çıkar bla bla yapana Lise Kafatasçısı derler diye kendi tepkisel ingiremeciliğini kendi yaratmıyormuş gibi, yarattığı negatifliği başkasının üzerine yıkar.

Sen beni ya da buradaki herhangi bir kimseyi gerzek yerine koyamazsın. Bu birincisi. Liseli ol veya olma ama GS sportif-sosyal ağıyla hiç kimsenin değildir. Ali Sami Yen'in düsturuna hakaret etmeyin hiç olmazsa. Ayıptır.

İkincisi, taraftar yanlız günlük başarı peşinde değildir, kafanda abuk bir taraftar imajı yaratma.

Üçüncüsü, taraftar demek A'dan Z'ye, GS'ı sevebilmek demektir. Bu sevgi de GS mal değildir. Meta değildir. Faşizan ve ırkçı tahayyüller içindeki bir yer hiç değildir.

Dördüncüsü, bir insanın kurum fetişizmi yapmasının makul kılınacak-görülecek bir yanı yokta, GS'da madem ki tüm hiyerarşik yapılar gibi karar verme-onama-eleştirel takip etme var ise, burada öncelik olan karar vericilerin-idarecilerin ne tür kalifikasyona sahip olduklarıdır öncelikle. Hangi liseden mezun oldukları, kimin abisi-arkadaşı oldukları değil.

Beşincisi, başkasıyla-geçmişle örnekleme yapmak konuyu sulandırır. Geçmiş kendi hakikatini içinde barındırdığına göre dezenformasyon yaratamayacak kadar kalbi ve zihni berrak olanlar, nereden gelip nereye gittiğimizi eleştirel gözle baksınlar.

Altıncısı, size bakınca Turgay'dan tutunda Aziz'e kadar hiç kimseye çok kızamıyorum. Duma'yı içten fethetmeye gönüllü, bizim diyerek özde/gerçek GS'lı ve sahiplik ( GS'ın sahibi biziz diyen her kimse bilsin ki o GS'ı mal yerine koymuştur ) hali yaratanlar GS'a en büyük zarar verenlerdir.

Mithat bey sanırım GS Taraftarı değil... Onun GS'da baktığı değerler farklıymış..Ne şanssa mehmet cansun'dan 58 milyon $ borç deviri alan Canaydın ise borçları arttırdıkça 3 dönem üstüste seçilmiş. Üstüne, onun işaret ettiği aday kazanmış seçimleri.

Veee Birden GS'lıların (?) borçlara bakası gelmiş. İyi bir şey yapanı nasıl eleştiririm anlayışının uzantıları bunlar.. Mithat bey siz belki bilmiyosunuz ama bugün başkanımız klübe 5 milyon lira daha kazandırdı.. Nereden biliyormusunuz? Hasnun Galip ve Floryadaki atıl malzeme, çöp ve hurdaları satıp bu geliri elde etti. Floryanın çöpünden bile kar sağlamaya çalışan bir adama, borçların hesabını sormak bence en başta büyük bir etik ayıptır. GS spor klübü tarihinin en iyi sponsorluk anlaşmalarını yaptı (ki bu sponsorlar, liseliler benim mallarımı kullanabilir diye vermiyor bu parayı) Vakıfbanka borçlar yüzünden riva'yı elimizden çıakracakkken, Vakıfbankın borçlarını ödenebilire cevirdi ve o borcu 10 seneye yaydı. Bu arada o riva'yı da minumum 500 milyon gelir getirecek bir değere çevirdi..

Yaptığınız aynen deniz baykal muhalefeti gibi bir durum. Ya bir insnanı eleştirirken, bu adam hiç mi iyi bişi yapmaz.Arda iyi bir şey yapmışsa, buda söylenip teşvik edlmezmi? İtiraf edin GS devre arası transferleri yaptığında, Fenerli arkadaşalarınızla dalga geçip keyifden içkinizimi yudumluyordunuz. Yoksa takım mahvoluyor diyip kahrınızdanmı içiyordunuz?

Sühan Cem' Alıntı:
Mithat bey sanırım GS Taraftarı değil... Onun GS'da baktığı değerler farklıymış..Ne şanssa mehmet cansun'dan 58 milyon $ borç deviri alan Canaydın ise borçları arttırdıkça 3 dönem üstüste seçilmiş. Üstüne, onun işaret ettiği aday kazanmış seçimleri.

Veee Birden GS'lıların (?) borçlara bakası gelmiş. İyi bir şey yapanı nasıl eleştiririm anlayışının uzantıları bunlar.. Mithat bey siz belki bilmiyosunuz ama bugün başkanımız klübe 5 milyon lira daha kazandırdı.. Nereden biliyormusunuz? Hasnun Galip ve Floryadaki atıl malzeme, çöp ve hurdaları satıp bu geliri elde etti. Floryanın çöpünden bile kar sağlamaya çalışan bir adama, borçların hesabını sormak bence en başta büyük bir etik ayıptır. GS spor klübü tarihinin en iyi sponsorluk anlaşmalarını yaptı (ki bu sponsorlar, liseliler benim mallarımı kullanabilir diye vermiyor bu parayı) Vakıfbanka borçlar yüzünden riva'yı elimizden çıakracakkken, Vakıfbankın borçlarını ödenebilire cevirdi ve o borcu 10 seneye yaydı. Bu arada o riva'yı da minumum 500 milyon gelir getirecek bir değere çevirdi..

Yaptığınız aynen deniz baykal muhalefeti gibi bir durum. Ya bir insnanı eleştirirken, bu adam hiç mi iyi bişi yapmaz.Arda iyi bir şey yapmışsa, buda söylenip teşvik edlmezmi? İtiraf edin GS devre arası transferleri yaptığında, Fenerli arkadaşalarınızla dalga geçip keyifden içkinizimi yudumluyordunuz. Yoksa takım mahvoluyor diyip kahrınızdanmı içiyordunuz?

Öncelikle Galatasaray spor kulübünün hiç bir taşınmazına el konulamaz,haciz gönderilemez ,madem araştırıyorsun bunuda araştır sebebini bulursun.

İkinci husus madem bu kadar iddalısın vakıf bank ile borçların yeniden yapılanması için,yapılan antlaşmanın altında Gs. spor kulübü başkanı olarak kimin imzası olduğunuda araştır.

Mehmet Cansun kulübü 58 mil. dolar borçla değil 86 mil. dolar borçla devretmiştir.Mehmet CANSUN'un o iddası çürtülmüştür,o dönem yapılan tv. programında.O günlerde bende kulüpteydim,mazbata töreninden sonra,florya ya gidildiğinde önümüze konulan yedi emin evraklarını sayısını ben çok iyi biliyorum. bakın seçime 1 ay kadar kalıdı,başkan seçim çalışmalarına, mali kongreden sonra başlayacak.Ama rakipleri başladı bile,şimdiden ulaştıkları kişi sayısını duysan şoka girersin,ama sen bunlarıda çok iyi biliyorsundur.

Benim bildiğim kadarıyla çalışmalarını sürdüren tek aday var şu anda. Onun da dillendirmeye başladığı fikirlerinin arasında basketbola yönelik bir çalışma yok mevcut durumu düzeltmek adına. Ha seçime kadar olursa elbette büyük mennuniyetle editlerim bu yazıyı. Adnan Polat'ın da aynı şekilde basketbol şubesiyle alakalı futboldaki o beğendiğimiz vizyonun paralelinde işler yapmadığını biliyoruz. Bu anlamda dört saat konuşma yapılıp da basketboldan satır konuşulmayan Beşiktaş kongresi gibi bizim kongremizde bu minvalde geçecektir. Biz yine yazdığımızla kalacağız..

Korkuyorum bu seçimler için,Ama Taraftar Adnan Polat'ın rahat rahat bu seçimi alacağını düşünüyor,Şu ortamda öylede olmalı,evet sportif başarı yok,amatör şubelere hak ettiği yerde değil ama geleceğe yönelik ciddi projeler var,Ama herşeyden önemli olan taraftarın sevgisini kazanmış bir insan adnan polat,bakın beşiktaş'a taraftar mutsuz,Galatasaray taraftarının en azından takıma ve yönetime inancı var,Bu inanç olduğu sürece başarı gelir,Ama taraftarın kabullenemediği bir isim başkan olursa herşey karanlık olur,Evet kulağıma gelenler Adnan Öztürk'ün ciddi bir destek aldığı,projeler sunarsa,iyi bir yönetim oluşturursa eyvallah ama çıkıp üstü kapalı show'a dayalı cümleler kurarsa hayır,somut projeler sunmalı,Galatasaray'ın eksiklerini iyi tespit etmeli,amatör şubelerdeki bunca sorun'a rağmen çıkıpta amatör şubeler için bizleri tatmin edecek birşeyler söylemezse aday bile olmasın,ama rekabet güzeldir,Adnan Polat'ın tek aday olmasını bende istemem,güçlü bir rakip çıksın ama yinede adnan polat başkan olsun,en azından arkasında ciddi bir muhalefetin olduğunu bilsin.Ama korkuyorum

Çünkü Galatasaray'da genel kurullar ;
Başarısızlığın ödüllendirildiği,Başarının cezalandırıldığı genel kurullar oluyor,İnşallah bu sefer Başarı ödüllendirilir.

GS devre arası transferleri yaptığında, Fenerli arkadaşalarınızla dalga geçip keyifden içkinizi mi yudumluyordunuz. Yoksa takım mahvoluyor diyip kahrınızdanmı içiyordunuz?

Benim size sorduğum soru bu Mithat bey kardeşim.

GS'ın hiç bir taşınmazına , haciz konulamaz demişsiniz ama neye dayanarak söylediğinizi anlamadım. Dernek-vakıf prosedürüne dayandırıyorsan sana eksik bişiler anlatıyorlar demektir. Formel mantıkla bile baksan aslında, haciz konulabileceğini anlayacaksın.. Dünyada haciz konulamayacak, elden çıkartılamayacak bir nesne kalmadı..

Ben Cansun dönem borçları 58 dedim çünkü klübün verdiği kayıt gerçektir. Bir sonraki mali genel kurulda, buna karşı çıkılmadığına, devreden borç 58 değil 86 denmediği sürecede aslolan borç mali genel kurula söylenen borçdur. Çok severdi Canaydın, yapmadığı şeyleri yapmış gibi göstertip fısıltı gazetesi ile basına haber yollatıp, "bunu ben demedim siz nerden duydunuz yahu!!!" modunda yaşamayı. Bir zamanlarda GS üzerinde kefaleti vardı. Göya bunu gizli gizli yapıp nedense herkesin haberinin olması sağlanıyordu. benim hesap 58, senin hesap 86 milyon dolar olan borç, onun zamanı 300 oldu üstelik geri ödemeye yönelik umutta yoktu. GS'ın şu an borçları ödenebilir borçlar. Bunun için Aslantepe ve Riva'yı kastetmiyorum. Diğer gelir kalemleri etkili odu. Bir klübün/şirketin borcunun olması kötü bir durum değildir. Güçlü şirketlerin borcu olur. Tıpkı normal hayatta durumu iyi olana bankanın kredi vermesi ama diğer gariban vatandaşın borçlanmaya bile, yer bulamaması gibi.. Ama GS eskiden geri ödeme şansı yokken borçlanıyordu. Şimdi bunlar ödenebilir duruma geldi. Klüpte her değer kullanılmaya çalışılıyor.

Bu arada başkan adaylarından haberim var. Topladıkları imza konusunda ise pek merak etmeyiniz Mİthat bey. Heyecanlanmış olabilirsiniz ama gereksiz. Siz de lise mezunlarındansınız. Adnan Öztürke nasıl baktıklarını biliyor olmanız gerekir. bunun dışında şahsen benim bildiğim oy istek konuşmaları oldu. bu konuşmalarda kimse hayır sana vermiyorum demez. Ama sandığa gittiğinde aklına uygun olana göre hareket eder. Zaten, -aklına uygun hareket etmez- dersek sizde bende çelişmiş oluruz. Koca koca aklı başında adamların, basının dediği gibi birilerinin işareti ile oraya buraya oy atacağına inanmayız bizler..

Sahi mithat bey siz oy kullanıyormusunuz? kullanıyorsanız, oyunuzu biri işaretmi ediyor. yoksa arkadaşlarınızla toplanıp buna atalımmı diyorsunuz? veya "....... Ağbi" burayı işaret ediyor oyumuzu oraya atalım mı diyorsunuz.? Yada ne konuşursanız konuşun sandığa gittiğinizde, hür iradenizimi kullanıyorsunuz?

Bugün Adnan Öztürk' ün adaylığını açıkladığı konuşmayı izledim. Ligtv..com.tr' da var.

Hani iyi ve beklediğim gibi bir konuşma olmayacağını tahmin edebiliyordum ama bu kadar içi boş olacağını hiç tahmin etmiyordum.

Konuşma özeti:

1) Şampiyonlar ligi şampiyonu olacağız
2) Amatör şubelerin bütçesini 3' e katlayacağız
3) Arazi satmayacağız.(sanki satan var. Riva Projesini bile anlamamış kendisi)
4) Banka borçlarını bitireceğiz.
5) GS Adasını ve Kalamış' ı alıp lisecilerin yazın yüzmesi için emirlerine vereceğiz.

Bu mudur yani? Ne marka konusu var, ne tesis konusu. 1 sayfa önce uzun uzun anlattığım için kısa geçeceğim.

"Amatör şubelerin bütçesini 3 kat artıracağız." Amatör şubelerin gelirini neyle artıracaksın? Cevabı var mı? Stadtan alacağın geliri plase edeceksin başka şansın var mı? Sponsor mu var ki 3 katına çıkarıyorsun? Veya arena mı yapacaksın ki onun gelirleri sayesinde artırıyorsun? Hiç birşey yok ortada. Eski tas eski hamam. Futboldan aldığın geliri ver amatör şubelere adam olsunlar! Bu mudur vizyon yani? Bu şubeleri üzerine basarak söylüyorum, "sponsorsuz" ayakta tutacak hangi projesi var? Yok

"CL şampiyonu olacağız." Masal! Sen önce CL şampiyonu olmak için M.United, Barcelona, Real Madrid, Chelsea, Arsenal, Milan gibi takımları nasıl geçeceksin onu açıkla. Hangi para ile kurulmuş kadrolarla geçeceksin?

"Altyapıya önem vereceğiz" Sanki önem verilmiyor! Büyükçekmece, KKTC neden alındı? Jan Derks neden geldi? Birçok branşta spor okulları neden sürekli açılıyor? Yeni bir yapılanmada var ayrıca. Dünün yatırımının hemen mi karşılığı olması gerekiyor?

Bir yanda arazi satmayacağız diyip Riva' yı elde tutacağım proje yapılmasını engelleyeceğim diyeceksin bir yanda stad geliri ile banka borçlarını sıfırlayıp, amatör şubelerin bütçesini 3 kat artırıp, CL şampiyonu olacaksın.

Öztürk' te Polat' ın 10' da 1 vizyonu yokmuş. Gerçek bir hayalkırıklığı oldu benim için. Daha iyi olacağını ummuştum ama tamamen populist lisecilik ve taraftara şirin görünme konuşmasından başka birşey göremedim.

Ben daha önce Yiğit Şardan'ın Canaydın'a karşı aday olduğu dönemki konuşmalarıda izledim,Yiğit Şardan'ın o dönemki verdiği güven'i veremiyor konuşmalarında adnan öztürk,bakalım gelecek zamanlar ne gösterecek ama ben adnan öztürk'ün konuşmalarında liselilerin gönlünü okşayacak şeyler söylediğini gördüm,tamamen oy toplamaya yönelik konuşmalar evet mantıklı olanda tabiki adam oy toplamak için konuşacak ama biraz'da gerçekçilik olması lazım konuşmalarında,sözleriyle gizliden adnan polat yönetimini eleştirdi mesela federasyon'la,rakiplerle hep iyi ilişkiler içinde olacağız falan dedi tamamen adnan polat yönetiminin federasyon ve rakiplerle yaşadığı tartışmalara yapılan bir göndermedir bu.

Faruk Süren birleşin demiş,tek listeyle girin demiş,eğer adnan öztürk'te gerçekten Galatasaray'ın iyiliğini düşünüyorsa,ki düşünüyordur adnan polat'ın listesine girsin,imkansız gibi böyle birşey ama olmalı.

Öncelikle seçimle ilgili konuşacaksak bunu başka,bir başlık altında yapalım!!!

Bir adam düşünün bir takımın idari menejeri veya kordinatörü,tesislere geliyor ama kimse bu adamın neci olduğunu bilmiyor,kimsenin özeli beni ilgilendirmez ancak o yer florya ise, o kişide orada idari bir görevdeyse kılık kıyafetine dikkat edecek.Disco'ya gelir gibi işe gidilmez.

GS devre arası transferleri yaptığında, Fenerli arkadaşalarınızla dalga geçip keyifden içkinizi mi yudumluyordunuz. Yoksa takım mahvoluyor diyip kahrınızdanmı içiyordunuz?

Net cevap vereyim,aklıma yıllar önce yaşadığım kosecki olayı geldi,şimdi yapılan transferlerden,bir tek lucas neil benim için anlamlı bir transfer.Geri kalan Jo ve govanni transferleri gereksiz buldum.

Ama bunu hoca istemişse suçuda yönetime atmak yanlış olur.

Ne zaman feneri kadıköyde yeneriz o zaman hem içerim hemde dalga geçerim,o kişilerle bu arada ayıdan post fenerliden dost olmaz ata sözünüde unutmayalım.

Mithat Duran' Alıntı:
Öncelikle seçimle ilgili konuşacaksak bunu başka,bir başlık altında yapalım!!!

Bir adam düşünün bir takımın idari menejeri veya kordinatörü,tesislere geliyor ama kimse bu adamın neci olduğunu bilmiyor,kimsenin özeli beni ilgilendirmez ancak o yer florya ise, o kişide orada idari bir görevdeyse kılık kıyafetine dikkat edecek.Disco'ya gelir gibi işe gidilmez.

evet konu içinde çok sapmalar oluyor. Seçimle ilgili değildi başlık oralara geldi. Kıyafet konusunda katılıyorum. Futbolcular için tabiki bu kıyafet yönetmeliği, belli alanlarla sınırlanmalı rahat olmalılar. Ama klübün maaşlı personelleri, ister genel müdür olsun, ister bahçıvan olsun, belli bir adaba ve kurala göre giyinmeli.

Fenerliden dost olmaz söylemi bu platformda romantik ve hoş söylem. Katılmamak ne mümkün. Ama illaki hepimizin hayatında, başka takımları tutan insanlar olmuştur. Hatta farklı dünya görüşleri olan insanlarda olmuştur. Celtics-rangers gibi bir ilişki olmadığı içinde bu şaşılacak bir durum değil. Ama benim de şahsen önceliğim değildir rakip takım taraftarı..

Bugün gazetelerde okuduğum bir habere göre, FR, neill'i orta sahada denemiş.. Biz sezon başından beri, GS geriden oyun kuramıyor defans topu ileri taşıymıyor oraya top yapan bir adam lazım diyorduk ve Neill alındı. Ama FR neil'i orta shada oynatıyorsa, O zaman neden orta saha oyuncusu alınmadı bu takıma Gio ve/veya Neill yerine, bunu düşünmeden edemiyorum. Sonuçta Her futbolcunun yerinde oynaması gerektiğini düşünüyorum.orta sahada stoper forvette orta saha karakterli adam oynayacak ve şampiyon olacağımızı söyleyeceğiz..:)

Kosecki olayı neden aklınıza geldi bilmiyorum gerçi bu yüzden bir açıklama yapamadım.

Mithat Bey,
Sakin olun yine ceza alacaksınız