Play-Off 4. Maç | Beşiktaş Cola Turka 102 - 115 Galatasaray CC

Re: Beşiktaş: 102 - GALATASARAY: 115 (Yarı Finaldeyiz)

Bu maçı yenmemizdeki faktörde biraz takım olamamız ,herkesin lay lay lom havasında olması bence...Ne diyor diyebilirsiniz bana ama gerçek böyle...40 sayı yiyen bir takımın oyuncuları farkı yedikleri halde maç içinde gülebiliyorsa herkes kendini rahat hissediyor demektir..Buda bu maça yansıdı kimsede hadi parçalayalım havası yoktu..Bjk de buna karşılık verdi...

Kadroyu görünce şaşırdım..
Gurovic oynamadığı zaman içinde aylık para alıyormu şimdi ?
Hosley gelince nasıl başka takıma gitmemiş ?

Hosley olmadan herşey daha güzel.Tolliver olmayıp Hosley 4 de de kullanılabilir.

bu basketbol ne kadar garip dimi transfer edilmesi icin bas bas bağırdığımız ve transfer edildiğindede aşırı sevindiğimiz oyunculara bi süre sonra burun kıvırabiliyoruz:)

Şu maçın özetini aşağıda vereceğim iki istatistik yapacaktır.

Serinin 3. maçı Cücü ve Atkins 0 asist
Serinin 4. maçı Cücü 13 , Atkins 5 asist Toplam ikisi 18 asist...

Herkese selamlar,

Okulda proje yapmak üzere buluştuğum Bjk?lı bir arkadaşımı kafalamam vesilesiyle bugün maçı yerinde izleme imkanım oldu. İzlenimlerimi paylaşayım dedim..

Maç malumunuz çok güzel oldu, ?protokol karşısı alt? tribününe verdiğimiz 15 liraya değdi. Karşılıklı hamleler, bir takımın maçı alıp götürememesi, ortalamanın üzerinde bir basketbol, göze hoş gelen hareketler.. Bjk tribününde olduğumdan mütevellit alışkın olduğum tepkileri veremedim ama, Graves?in inanılmaz smacından sonraki ?uuu!? nidama da hakim olamadım.

Tufan oynamıyor, hazır değil belki henüz falan ama, gerçekten soyunup kenarda oturması dahi bence takıma olumlu bir hava katıyor, her pozisyonda oyunun içinde, kenardaki varlığıyla bir motivasyon unsuru oluyor.

Maç esnasında kimi zaman Koray Hoca bench?te otururken Aziz Bekir?in head-coach gibi sahaya müdahele ettiğine tanık oldum, belki de normalde olduğundan fazla değildi de, ben bench?i karşıdan görmeye alışık olmadığım için fazla gözüme battı.

Hakemlerle ilgili çokça konuşulmuş, ?hakeme rağmen kazandık? söylemleri mevcut önceki sayfalarda, lakin Bjk tribünlerinden de aynı tepki fazlasıyla yükseliyordu maç içinde. Benim şahsi görüşüm hakemlerin kötü bir maç idare etmedikleri yönünde, bugüne kadar çok daha vahim yönetimler gördük açıkçası. Milojeviç?in pozisyonunu göremedim ama, samimiyetine çok inandığım bir oyuncu olduğundan itirazında haklıdır diye düşündüm. Hakemin bu Milo olayındaki kararında biraz eyyam kokusu varmış gibi geldi bana, ilk yarıda Ömer Ünver?e çaldığı kasti faule (ki ben de ağır buldum) karşılık bir dengeleme yaratma düşüncesi ister istemez kafasındaydı, ha o pozisyon sonunda Milo?nun bir de beş faul alması ayrı bir talihsizlik oldu bizim adımıza.

Hakem eleştirisi yapılacaksa, bence bunun yönetimden ziyade anons konusunda olması daha doğru olacaktır, zira sezon içerisinde Ayhan Şahenk?te ne kadar katı bir anons politikası izlendiğini biliyoruz. (Bjk serisinin ikinci maçındaki nedenini bilemediğim müsamahayı bu genellemenin dışında bırakıyorum.) Bugün de gerek bireysel olmayan (ki bireysele dahi laf edildiği olmuştur A.Ş.?de), organize küfürlü tezahürat, gerekse sahaya atılan yabancı maddeler, maçın genelinde çok şiddetli olmasa da vardı; hakem üçlüsüyse bir uyarı anonsu yaptırmak için sahaya ?ayran? atılması gibi radikal bir olay gerçekleşmesini bekledi. Ki pek az önce (yoksa sonra mıydı emin olamadım şimdi) sahaya atılan ve gayet Graves?e isabet eden bir powerrade şişesi dahi vardı. (içinde kırmızımtrak bir sıvı vardı, o yüzden powerrade diye düşündüm.)

Tabii şunu da söyleyeyim, tribünde bu sahaya atılanlardan rahatsızlık duyanlar daha fazlaydı, fakat bu bilinçli self-kontrol mekanizması, daha çok pota arkası kaynaklı bu olaylara engel olmaya yetmedi. Bizle kabaca benzer bir durum var anlayacağınız..

Sonra bizim bulunduğumuz tribünde bir amigo abi vardı, muhtemelen çokça tanınan, sevilen bir isimdir Bjk?lılar arasında, bilemiyorum, mazur görülsün, biraz deli dolu bir insandı, maçın başlamasına yakın ?uç! uç!? tezahüratlarıyla solumdaki merdivenlerden aşağı doğru zıplaya zıplaya, kollarını kartalı sembolize edecek şekilde yanlara açarak inmesi de gerçekten komik bir andı. Ayrıca şunu da söyleyeyim, hakeme itirazlarında, belki de statüsünden beklenmeyecek derecede, hep çok makuldü ve seviyeliydi, kendisinin ağzından ?terbiyesiz?den daha ağır bir söz çıktığını duymadım.

Hosley transferine ?default? olarak (kafadan) sevindik hepimiz en başta, ama o zaman da etrafıma içime sinmeyen birşeyler olduğunu söylemiştim bu transferle ilgili. Eleman kadroda değildi bugün, gerekçesini bilmiyorum, sanıyorum ?disiplinsizlik gereği kadro dışı? denmiş önceki sayfalarda, eğer öyle bir durum varsa bu adamın gelip (saçma bir şapka ve sırt çantasıyla) bench arkasında olması da pek mantıklı değil. Neyse bilemiyorum, alengirli konular..

İyice uzadı, Graves?in çift el smacına tekrar vurgu yaparak bitireyim: Smaç sonrasında hazımsızlık yaşayan pota arkasındaki taraftarların, telafuz edildiği şekilde yazıyorum, ?Fak yu Gıravees? şeklindeki tezahüratı da fazlasıyla mizahi bir unsur oldu.

İsmet Badem tabiriyle çok ?iki ucu keskin bıçak? bir takımız, o yüzden ben, kimileri ütopik görüyor olsa da, Efes serisinden umutluyum, göreceğiz bakalım.. İyi akşamlar..

Ha bu arada, maçtan şöyle 1 saat sonra falan Bebek yokuşundan Hisarüstü'ne çıkan bir motorda, gözünün altında biraz merhemle seyahat eden Muratcan Güler'i görmemiz de enteresandı.

113 atarlarsa 115 atarız...

Seri boyunca Efes içmek yok. Ya Miller içeceğiz en meyvesuyundan ya Tuborg içeceğiz en çakma birasından... :)

Miller da bi alternatif değil maalesef, Anadolu Grubu bünyesinde üretiliyor kendisi.. :) Tuborg da hiç içilmeyeceğine göre Carlsberg falan artık..

Evrim Örs' Alıntı:
Miller da bi alternatif değil maalesef, Anadolu Grubu bünyesinde üretiliyor kendisi.. :) Tuborg da hiç içilmeyeceğine göre Carlsberg falan artık..
Seri falan bilmem ben:)
Efes fıçıdan vazgeçmem:p

Bu müdafa ile efesi geçemeyiz. 4 çeyrek içinde toplasan en fazla 7 dakika müdafa yapabiliyoruz. Kenar yönetiminden biri şu Atkins?e bişeyler söylesin. Cüneyte kızardık erken atış kullanıyor diye şimdi Atkins çıktı ortaya. Bütün erken attığımız şutların sonunda kolay sayı yedik. Efesi anca bjk gibi oynarsak eleyebiliriz. Adamlar dar kadroya rağmen basketbolun doğrusunu oynuyorlar. Gücümüz var , kalitemiz var ama bunu sahaya 40 dakika yaymamız lazım. Yoksa sonuç hüsran olur.

Evrim, ilk maçta yoktun Şahenk'te gözlerimiz aradı seni, Efes serisinde fire vermeyelim lütfen. :p

Anons konusu önemli; ama söylediğimizle kalıyoruz hep. Masa hakemiyle bile birebir tartışma yaşadık yahu. Anonslar, bireysel uyarılar. Yönetimin hala tepki vermemesi çok yazık.

Bebek pek sarmamış Muratcan'ı bu gece herhalde, Hisarüstü'ne tantuni yemeye mi çıktılar, ne için çıktılarsa artık. :p

Akatlar'da benchlerin karşısındaki tribünde sürekli ayakta olan iki kişi var. Senin dediğin daha agresif olanı sanırım. Hakeme kızınca havuç ye :p der hatta. Akatlar yakın olduğu için bana arada Beşiktaş bayan maçlarına da giderim. Salon boş olunca bol bol direktif de veriyor kendisi.

Diğer abimizi ise altyapı maçında bile görmüşlüğüm vardır. İkisini de tebrik edelim, Beşiktaş basketbol şubesine ciddi gönül vermiş insanlar sanırım.

Benim bu maçta en çok hoşuma giden takımın kenetlenmiş haliydi Efes serisi öncesi umut oldu Benchte bekleyen oyuncuların sahada oynarmış gibi
hareket etmeleri saha içindekileri desteklemeleri onları motive etmeleri maçı
ayakta seyretmeleri Gurovic'in bile çoşkulu hali Koray Hocanın meditasyon çalışmaları meyvelerini vermiş Yeni bir ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ KURULMUŞ
GİBİYDİ.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Benim bu maçta en çok hoşuma giden takımın kenetlenmiş haliydi Efes serisi öncesi umut oldu Benchte bekleyen oyuncuların sahada oynarmış gibi
hareket etmeleri saha içindekileri desteklemeleri onları motive etmeleri maçı
ayakta seyretmeleri Gurovic'in bile çoşkulu hali Koray Hocanın meditasyon çalışmaları meyvelerini vermiş Yeni bir ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ KURULMUŞ
GİBİYDİ.
Ders kitaplarındaki fazla sayfaları koparıp atmışlardır, o yüzdendir...

"uç uç" çagrilarina cevap veren kişi deli murat'miş. ben de dün oradaydim. bir başka delileri daha var. biri bençlerin karşi tribununde bir yanda digeri oteki yanda durmadan oyunculara direktif verirler. seyircinin pek olmadigi bizim kızlarla maçlarinda birkaç kez şahit oldum, yabanci oyunculara da ingilizce seslenirler turn, carefull vs. :)

zeki rakip takım taraftarının sahaya ayran atması hiç hoş değildi.Ayhan Şahenk'te iyi ki fiyatlar pahalı kimse o kadar para verdiği bir şeyi Fener maçı hariç kolay kolay atamaz

Ayhan Şahenk te oynanan ilk maç sonrasında bu sitede Galatasarayın umut olmayan yerde olamayacağını ve Beşiktaşı eleyince ortaya çıkacak olan umut kırıntılarının Efes Pilsen karşısında işimize yarıyacağını söylemiştim.

inşAllah, Efes karşısında Ayhan Şahenk veya Abdi İpekçide final umuduyla bizlerin vereceği destekle bir şeyler yaparız.

final lafı bile çok güzel, diğer eşleşmeyi F.Ülkerin rahat geçemeyeceğini düşünüyorum inşAllah da yanılmam...

39.jpg

Bu kadar insan boşuna sevmiyor seni...