Play-Off Çeyrek Final 3. Maç | Galatasaray LH: 78 - Beşiktaş IF: 65

Öncelikle herkese selamlar..

En son İpekçi'de oynadığımız Beşiktaş maçı tribünlerinden bahsetmek istiyorum izninizle..Soma felaketi nedeniyle yazmak istemedim 1 haftadır.

Açık söylemek gerekirse basketboldan hiç anlamam..Kendi halimde,münferit,Galatasaray arması uğruna,Galatasaray tribününe 2001-2007 arası bilinen grupta irili,ufaklı hizmetlerim oldu..2007'de ki sulu derbi'de aldığım uzun süreli 6222 cezasından ve ailevi sağlık sorunları nedeniyle 2008-2013 arasında tribünle tüm bağlarımı kopartmak zorunda kaldım..

2013 sezon başlangıcından beri ise sadece İpekçi'de ki ve Alagaş'ta ki maçlara gidiyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki bize ne arkadaşım bu konu başlığı yeri mi buranın..Evet haklısınız fakat,İpekçi'de son olarak oynadığımız Beşiktaş maçında yaşananlardan sonra kahroldum..Ve Soma faciası yüzünden de hiçbir mecra da yazamadım bunları..

TKBL finali son maçında,gerek malum gruba aldırmadan girdikleri bestelerle,sis,torpil ve flaşlarla gerçek agresif Galatasaray tribününü yansıtan pota arkası tayfasının cezası çoktan kesilmiş meğer..!!

Beşiktaş maçına gelirken o agresif tribünün olmayacağından adım kadar emindim..Ama her zaman pota arkasında konuşlanan müdavim ve A.Y tayfasınında oradan ayrılmayacağını da düşünüyordum..Yanılmışım..20-25 kadar tanıdık sima vardı pota arkasında..Gerisi yine karşı göbek tribüne geçmişti..

Öyle aman aman bir tribün yapılmadı zaten maçta..bilinen,can sıkıcı besteler vs..4.Çeyrek başlangıcında,hakeminde bizi ince ince doğramasıyla benim önümde bulunan ve 1-2si hariç hiç görmediğim münferit taraftarlar tarafından ''i**e federasyon,o**********u hakemler diye tezahürat girildi..Serbest atış kazandığımız bir anda girildiği için bütün salon duydu..Göbek tayfanın setinden el kol yapılmaya başlandı..S.Ş tarafından..Yine serbest atış kazandığımız anda o çocuklarla beraber bu sefer bütün pota arkası olarak girdik tezahürata.Ve hakem anons verdirtti.

Çok değil 3-5 dakika geçmeden yine malum grubun kemik tayfasından Ö.B ve yanında ki 15-20 yaş arasında ki tayfası geldi bizim tribüne.O tezahürata giren adamları itip-kakmaya başladılar,galiz küfürler eşliğinde,adamlar neye uğradığını anlamadan,1-2 dakika sonra ''sözde ayırmak ve olayı yatıştırmak üzere'' spor büro'dan memurlar geldi tribüne,olay yatıştı dediğimiz anda malum grubun genel koordinatörü V.G geldi ve aynı adamlara bağırmaya başladı bir anda.. Şoke olmuş bir vaziyette seyrediyorduk ki malum grup & spor büro eşliğinde kameradan teker teker seçilen ve tek suçu Galatasaray'ın hakkını yiyen hakemlere küfürlü protesto olan adamlar teker teker alınmaya başlandı..Evvelden 6222 sayılı kanundan cezam olduğu için bir boşluk anında kirişi kırdım..Son 5 dakıka kala cıktım salondan..

Bu topice dünde yazdım yine pota arkası olarak orada olacağız herkes rahat olsun diye..Evet yarın yine orada olacağım ben ve bir avuç arkadaşım.Yine haksızlığa karşı çıkacağız.Yine agresif olacağız belki..Ama duruşumuzdan da ödün vermeyeceğiz..Ne zaman ki bu tribünde mamalanma ve rant bitecek işte o zamana kadar dik duruşumuz devam edecek.

Meşale yakarız laf ederler,spor büroyla kolkola ararlar,sonra meşale görselini sitesine koyarlar sorarlarsa biz yaptık dersiniz derler,küfüre karşı çıkarlar,tribünün sokağın hemzemini olduğunu unuturlar,biz bunları yaptığımız zaman böyle Galatasaray'lılık olmaz derler,arma sevgimizi sorgularlar,sindirmeye çalışırlar..Bunu manifestosunda ''tam bağımsız'' ibaresiyle yaparlar..

Bunları yazdım ki geçen maç başımıza gelenleri bilin..Yarın ki maçta yine gözler pota arkasında olacak..en ufacık agresif harekette üzerimize gelecekler..Belki de yine bizden başka kimse olmayacak yine..Varsın olmasın..Eğer Soma faciası olmasaydı o günkü mağlubiyetin tüm faturası da pota arkasına kesilecekti..Bunu da bilin..

Bizlerin tek suçu Galatasaray'ı rantsız,menfaatsiz sevmek..Eğer yarın veya başka bir maçta olay olursa bilin ki suçsuzuz..Galatasaray'ı sevmek dışında..

SAYGILAR

Etkinlik gişesinden de alabilirsiniz diyor Biletix açıklamasında ama en kötü yarın sabah arar sorarım.

Bu sene 10 tane EL , 3 tane de Beko maçına gittim. 2 maç hariç tüm biletleri maç akşamı salonun önündeki Biletix gişesinden aldım. Elinizde Nüfus cüzdanı, biletleri aldığınız kredi kartı(hiç soran olmadı gişede bugüne kadar ama her ihtimale karşı yanıma aldım hep) ve satın aldıktan sonra Biletix'in size vereceği referans no ile alabilirsiniz.

edit:imla

Öncelikle herkese selamlar..

En son İpekçi'de oynadığımız Beşiktaş maçı tribünlerinden bahsetmek istiyorum izninizle..Soma felaketi nedeniyle yazmak istemedim 1 haftadır.

Açık söylemek gerekirse basketboldan hiç anlamam..Kendi halimde,münferit,Galatasaray arması uğruna,Galatasaray tribününe 2001-2007 arası bilinen grupta irili,ufaklı hizmetlerim oldu..2007'de ki sulu derbi'de aldığım uzun süreli 6222 cezasından ve ailevi sağlık sorunları nedeniyle 2008-2013 arasında tribünle tüm bağlarımı kopartmak zorunda kaldım..

2013 sezon başlangıcından beri ise sadece İpekçi'de ki ve Alagaş'ta ki maçlara gidiyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki bize ne arkadaşım bu konu başlığı yeri mi buranın..Evet haklısınız fakat,İpekçi'de son olarak oynadığımız Beşiktaş maçında yaşananlardan sonra kahroldum..Ve Soma faciası yüzünden de hiçbir mecra da yazamadım bunları..

TKBL finali son maçında,gerek malum gruba aldırmadan girdikleri bestelerle,sis,torpil ve flaşlarla gerçek agresif Galatasaray tribününü yansıtan pota arkası tayfasının cezası çoktan kesilmiş meğer..!!

Beşiktaş maçına gelirken o agresif tribünün olmayacağından adım kadar emindim..Ama her zaman pota arkasında konuşlanan müdavim ve A.Y tayfasınında oradan ayrılmayacağını da düşünüyordum..Yanılmışım..20-25 kadar tanıdık sima vardı pota arkasında..Gerisi yine karşı göbek tribüne geçmişti..

Öyle aman aman bir tribün yapılmadı zaten maçta..bilinen,can sıkıcı besteler vs..4.Çeyrek başlangıcında,hakeminde bizi ince ince doğramasıyla benim önümde bulunan ve 1-2si hariç hiç görmediğim münferit taraftarlar tarafından ''i**e federasyon,o**********u hakemler diye tezahürat girildi..Serbest atış kazandığımız bir anda girildiği için bütün salon duydu..Göbek tayfanın setinden el kol yapılmaya başlandı..S.Ş tarafından..Yine serbest atış kazandığımız anda o çocuklarla beraber bu sefer bütün pota arkası olarak girdik tezahürata.Ve hakem anons verdirtti.

Çok değil 3-5 dakika geçmeden yine malum grubun kemik tayfasından Ö.B ve yanında ki 15-20 yaş arasında ki tayfası geldi bizim tribüne.O tezahürata giren adamları itip-kakmaya başladılar,galiz küfürler eşliğinde,adamlar neye uğradığını anlamadan,1-2 dakika sonra ''sözde ayırmak ve olayı yatıştırmak üzere'' spor büro'dan memurlar geldi tribüne,olay yatıştı dediğimiz anda malum grubun genel koordinatörü V.G geldi ve aynı adamlara bağırmaya başladı bir anda.. Şoke olmuş bir vaziyette seyrediyorduk ki malum grup & spor büro eşliğinde kameradan teker teker seçilen ve tek suçu Galatasaray'ın hakkını yiyen hakemlere küfürlü protesto olan adamlar teker teker alınmaya başlandı..Evvelden 6222 sayılı kanundan cezam olduğu için bir boşluk anında kirişi kırdım..Son 5 dakıka kala cıktım salondan..

Bu topice dünde yazdım yine pota arkası olarak orada olacağız herkes rahat olsun diye..Evet yarın yine orada olacağım ben ve bir avuç arkadaşım.Yine haksızlığa karşı çıkacağız.Yine agresif olacağız belki..Ama duruşumuzdan da ödün vermeyeceğiz..Ne zaman ki bu tribünde mamalanma ve rant bitecek işte o zamana kadar dik duruşumuz devam edecek.

Meşale yakarız laf ederler,spor büroyla kolkola ararlar,sonra meşale görselini sitesine koyarlar sorarlarsa biz yaptık dersiniz derler,küfüre karşı çıkarlar,tribünün sokağın hemzemini olduğunu unuturlar,biz bunları yaptığımız zaman böyle Galatasaray'lılık olmaz derler,arma sevgimizi sorgularlar,sindirmeye çalışırlar..Bunu manifestosunda ''tam bağımsız'' ibaresiyle yaparlar..

Bunları yazdım ki geçen maç başımıza gelenleri bilin..Yarın ki maçta yine gözler pota arkasında olacak..en ufacık agresif harekette üzerimize gelecekler..Belki de yine bizden başka kimse olmayacak yine..Varsın olmasın..Eğer Soma faciası olmasaydı o günkü mağlubiyetin tüm faturası da pota arkasına kesilecekti..Bunu da bilin..

Bizlerin tek suçu Galatasaray'ı rantsız,menfaatsiz sevmek..Eğer yarın veya başka bir maçta olay olursa bilin ki suçsuzuz..Galatasaray'ı sevmek dışında..

SAYGILAR

1. Maçta bende oradaydım. yanımda 4 tane bayanla beraber. ısrarlarım üzerine ilk defa maça gelmişler di...

Kale arkasında ön taraftaydık. yani tamda sizin alt tarafınızda. oyunun en stresli anında başladınız münferit şekilde küfürler etmeye. Bir anda dikkatler size yöneldi. o dakikaya kadarda ahım şahım aşırı şekilde küfürler de yoktu. tamam takımın hak'kı yeniyor olabilir, federasyon Galatasaray düşmanı olabilir, bunu bizlerde biliyoruz. ve gereken yerde ''Medeni şekilde'' tepkimizi veriyoruz. trübünde o kadar bayan varken ana bacı küfür etmek insanlık mıdır? ben sizin ve sizin gibiler yüzünden ogün misafirlerime mahçup oldum. Hakemler zaten fırsat kolluyor, bahane arıyorlar taraftarları çıkartmak için. resmen hakemlerin ekmeğine yağ sürdünüz ogün. Sizlerin yüzünden maçın en kritik anında oyuncuların konsantrasyonu da bozuldu. Yenilgiyi sizlere bağlamıyorum ancak yaptığınız hiç ama hiç hoş olmadı. Bizler arkadaşlarımızı ailemizi trübünlere çekmek isterken sizler gibi küfürbaz insanlar yüzünden her seferinde mahçup oluyoruz.. Ayrıca sizin o eleştirdiğiniz gurup UltrAslan hemen hemen takımın her maçta yanında. En azından sizin kale arkası tayfası dediğiniz gurup gibi maç seçmiyorlar. O gün verdikleri tepkide de kesinlikle haklılardı. Yanımda misafirlerim olmasa bende o tepki verenler arasında olurdum. Herşeyin bir adabı usulü var. Galatasaray trübünlerinde artık düzen var ve herkes bu düzen ve trübün yönetiminden gayet memnun. Rica ediyorum Bugünde ''aynı seyleri yapacaksanız'' gelmeyin maça. Hem trübünlerin hemde takımın huzurunu bozmaktan başka bir şeye yaramıyor yaptıklarınız.

Saygılar.

'' hakemlere küfürlü protesto '' bu mudur takımını savunmak böyle savunacaksanız gelmeyin . sokakta orada burada küfür var diye haydi hep birlikte küfür mü edelim.

Kapalı salona meşale, sis bombası, ses bombası sokarak ve küfür ederek "agresif " bir tribün oluşturmak özellikle Galatasaray'ın hakkını savunmak için yapıldığını söylemek neresinden bakarsanız bakın Kulübün çok büyük cezalar almasına sebeb olmaktır. Mantıkla bağdaşan bir yanı da yoktur. Maça gelince tek hedef galibiyet. GELİYORUZ...

vay be..

ne oldu herkes hayran kalmıştı tkbl finalinde ki pota arkası tribüne..? O zaman bu yazdıklarımın ağbabasını yaptık..kimsenin sesi çıkmadı..?

Yok kız arkadaşlarıyla gelmişte rezil olmuş..koçum tiyatroya git o zaman rahatsız oldularsa yanındakiler..

Gelmeyin ha.. bu zamana kadar kimseden icazet alınmadı bu saatten sonrada alınmaz..rahat olsun herkes..ama bana dokunmayan bin yaşasıncılık yapmayın aga..gün gelir o yılan size de dokunur o zaman görürüm bu hassasiyetinizi..

selametle..

Onu gidip hayran kalanlara söyleyin . ben küfür ve takıma zarar verecek her şeye karşıyım bu nedir yahu koçumlar havada uçuşuyor nasıl bir üsluptur bu. Kahvehane kültürüyle mi yürüyecek takım taraftarlığı tiyatro git oraya git buraya git sen mi belirliyorsun bunları . İnsanlar kız arkadaşlarıyla, kardeşleriyle , anne ve babalarıyla doğru düzgün küfürsüz bir maç izleyemeyecekse vay halimize şuraya bak yav . Küfürle yürümüyor artık işler tek çözümünüz küfür olmasın rakip takıma sadece küfürle mi baskı altına alacağınızı sanıyorsunuz ben anlamıyorum.

Arkadaşlar TBF'ye ve hakemlere en son ne zaman tepki verdiniz,tepki verme şekliniz ve etkinliği ne düzeydeydi?Bir tarzı beğenmemek haktır ama yerine bir şey koyabilmek gerekiyor.''Steps yapmadan oyna Turgay Demirel'' pankartı tribün için ne kadar doğru ve etkinse ''alkışlı protesto,Türkiye'dir Galatasaray'' o denli bitik şahsen.

Bir maç olacak hele bir derbi maçı ise küfür olmaması mümkün mü ? Herkes bunu adı gibi biliyor o maçta küfür olacak. Akatlardaki rezillikten sonra akşamki maçta da alta kalınmamalı.

Musatafa, bu sitede Galatasaray a çok ağır küfür eden fener taraftarının videosu yayınlandı. Benden başka kimse tepki vermedi. Yayınlayan arkadaşta ( ne var yani hiç mi küfür duymadınız) minvalinde cevap verdi. Her hangi bi ceza da aldığını hatırlamıyorum. Ötesini var sen düşün...

yahu abiler onlar yaptı bizde yapalım gibi şeylerle savunmayalım lütfen . Bakın çoğunuzun yaşı benden büyük , örnek olacak sizlersiniz ama gelip buraya küfür edelim demeyin yav valla olmuyor . onlar varsın pis düşüncelerini dışarı vursun biz bu olayı değiştirelim. Tama kabul küfür artık günlük yaşantımız normal kabul ediliyor ama buna bir son vermekte GALATASARAY TARAFTARINA DÜŞMEZ Mİ . Son kez yazıyorum amacım sizle tartışmak , kendimi haklı çıkarmak değil doğru olan hakkında hem fikir olmak istiyorum. Neden bir baba küçük oğlunu veya kızını basket maçına getirmeye korksun ki ? asıl amacımız basketbolu sevdirmek hep birlikte eğlenmek değil mi ? yoksa ben mi yanlış biliyorum .

galatasaraylılık duruşuna yakışır bir düzeyde son topa kadar savaşıp banvitin karşısına çıkmak zorundayız başka bir sonucu düşünmek istemiyoruz...

vay be..

ne oldu herkes hayran kalmıştı tkbl finalinde ki pota arkası tribüne..? O zaman bu yazdıklarımın ağbabasını yaptık..kimsenin sesi çıkmadı..?

Yok kız arkadaşlarıyla gelmişte rezil olmuş..koçum tiyatroya git o zaman rahatsız oldularsa yanındakiler..

Gelmeyin ha.. bu zamana kadar kimseden icazet alınmadı bu saatten sonrada alınmaz..rahat olsun herkes..ama bana dokunmayan bin yaşasıncılık yapmayın aga..gün gelir o yılan size de dokunur o zaman görürüm bu hassasiyetinizi..

selametle..

TKBL finali dahil tüm maçlarda trübünleri yönlendiren kısım bellidir. Finaldeki gibi dursanız ne ala. o gün hiç değilse kafanıza göre rasgele başıboş küfür dolu tezahurat yapmadınız. o gün çok kişi tarafından da takdir edildiğinize bizzat şahit oldum. Nitekim söylediğim gibi sezon boyunca sadece kritik maçlara gelip geldiğiniz maçlarda da kafanıza göre küfürler edip takıma ceza ALDIRAMAZSINIZ. bu hem salondaki insanlara hemde Armaya gönül vermiş taraftarlarımıza yapılmış büyük bir saygısızlık olur.

Koçum felan demişsiniz. bu bile sizin seviyenizi belli ediyor. Umarım trübünlerimiz sizin gibi zihniyetlerden tez zamanda arınır.

Biraz daha maça odaklansak daha iyi olur sanırım.

Bugün açıkçası pek sürpriz beklemiyorum. Kazanamama gibi bir ihtimal yok aklımda. Arroyo önderliğinde, ki net olarak bugün çok iyi oynayacaktır, rahat bir galibiyet alırız. Beşiktaş için şans oradaki maçta bitti. Bunu küçümseme olarak değil de takımın maçı önemseme derecesine göre söylüyorum. Takım için bu maçta mağlubiyet diye bir düşünce kesinlikle yoktur, çok rahat olduklarını düşünüyorum.