Rodney Hawkins

Rodney Hawkins Galatasaray’da

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Kolombiya’lı forvet Rodney Hawkins ile kesin anlaşmaya varmıştır.

1981 Kolombiya doğumlu olan Rodney Hawkins, 202 cm boyunda uzun forvet pozisyonunda görev almaktadır. Kariyeri başarılarla dolu olan sporcumuz, Amerikan Basketbol Ligi’nde (NWBA) Dallas Wheelchair Mavericks ile 2012 yılında şampiyonluk gördü. Hawkins, 2010-12 arasında en iyi beş ve en iyi ikinci beşe seçilme onurunu yaşadı. Tecrubeli oyuncu, Kolombiya Milli Takımı’nda da forma giymektedir. 2011 Pan Amerika Paralimpik Oyunları’nda ülkesini gümüş madalyaya taşıyan Hawkins 13,2 sayı 12,5 ribaund 2.5 top çalma ortalamalarıyla turnuvanın en değerli oyuncularından biri oldu.

Resmi internet sitemize açıklamalarda bulunan Rodney Hawkins, “Şu an buradayım ve çok mutluyum. Burada olmamı sağlayan, transferimi gerçekleştiren insanlara çok teşekkür ederim. Takımıma elimden gelenlerin en iyisini vermek istiyorum. Sedat İncesu’yla tanıştım. Kendisi çok iyi bir koç, iyi bir lider. Bana ve takımımıza daha çok şeyler öğreteceğinden eminim. Hedefim iyi şekilde takımıma hizmet edip, en büyük başarıları burada kazanmaktır” şeklinde konuştu.