Sacha Boey

dün gibi hatirliyorum cöp cekiliyordu bu oyuncuya. Torrent kadro disi birakmisti. Az kalsin elimizden büyük bir deger kayboluyordu

Gs tarihinin en buyuk transfer basarilarindan biri oldu.Kendisini bulup 1 milyon Euro’ya getiren her kimse cok buyuk bir ise imza atmis.Torrent denen hoca musveddesi kendisi icin “futbolcu degil” demisti.Sanki kendisi bir oyuncu icin yorum yapabilecek capta bir insanmis gibi..

Yolu acik olsun.Gs tarihinin en iyi 3 sag bekinden biriydi.Her zaman guzel hatirlanacak.Umarim oralarda iyi performanslar gosterip bizleri gururlandirir.

Son düzenleme:
Umarım 10 milyon artı 30 milyonluk saçma sapan bonuslar karşılığı değil de hiç olmazsa en azından 20 milyon net para karşılığı filan gönderilir. Aldığı para helal olsun devamlılığı ve temposuyla hedefimize uygun bir oyuncuydu.

Bazı şeyleri herkes anlayamaz. Mesela lig sonucu, düşmesi nerdeyse kesinleşmiş, 22 maçta sadece 16 gol atabilen İstanbulspor'a o kadar pozisyonu nasıl verdik diye düşünür. Cevabı bu isim altında yatıyor. Hatta bazılar der ki adamın doğru düzgün skora katkısı yok. Gerçekten bunu diyenler bile var. Her oyuncunu farklı görevleri olduğunu anlayamayan, Göksenin sayı atamıyor diyenlerle aynı zararlı düşünce yapısı bu.

Ben 30M'dan aşağı satılmasını istemiyorum. Evet Türkiye'de daha önce bu paralara kimse satılmadı ama Boey gerçekten daha fazlasını eder. Umarım satılmadan 5 senelik yeni sözleşme yapılır. Çünkü takım için çok çok önemli bir parça.

Şu zamanda böyle bir oyuncun gitmez, gitmemeli. Zamanlaması çok kötü oldu. Rakibin kollanarak bir şekilde her maçı kazanıyor ve hata yapma, berabere kalma lüksün dahi yok. Ve sen bu sezonu da kazanırsan 5.yıldızı takmaya çok yaklaşıyorsun ve ezeli rakibinle belki ömrümüzün yetmeyeceği şekilde farkı açacaksın.
Bu oyuncun da ligdeki diğer takımlardaki bütün oyuncularda eşleşmesi olmayan bir oyuncu. Ben 25'i geçtim, 30'dan aşağısına bile mutlu olmam pek.

Bazı şeyleri herkes anlayamaz. Mesela lig sonucu, düşmesi nerdeyse kesinleşmiş, 22 maçta sadece 16 gol atabilen İstanbulspor'a o kadar pozisyonu nasıl verdik diye düşünür. Cevabı bu isim altında yatıyor. Hatta bazılar der ki adamın doğru düzgün skora katkısı yok. Gerçekten bunu diyenler bile var. Her oyuncunu farklı görevleri olduğunu anlayamayan, Göksenin sayı atamıyor diyenlerle aynı zararlı düşünce yapısı bu.

Ben 30M'dan aşağı satılmasını istemiyorum. Evet Türkiye'de daha önce bu paralara kimse satılmadı ama Boey gerçekten daha fazlasını eder. Umarım satılmadan 5 senelik yeni sözleşme yapılır. Çünkü takım için çok çok önemli bir parça.
Boey eğer Fransa Milli Takımında oynasaydı fiyatı 30 üstünde olabilirdi.

Muazzam para birde Nevzat Dindar youtube yayınında %15 eski kulübüne %5 te menajerlik şirketine verileceğini söyledi. Tete içinde 8-9 milyon euro konuşuluyor ama ben satılmasına karşıyım kiralanabilir.

Erden Timur farkiyla:

Galatasaray, Bayern Münih ile Sacha Boey’in transferi konusunda anlaştı.

• Bonservis bedeli: 30+5 (kolay bonus) +5 (bonus) milyon Euro.​
• Taraflar arasında evrak alışverişi yapılıyor (Salim Manav)​

Bana da sorulsa devre arasi takimin en kilit 5 oyuncusundan birinin satilmasina siddetle karsi cikardim.Fakat sozlesmesinin bitmesine 1.5 sene kalmis bir oyuncu icin Bayern Munih gibi Avrupa’nin en elit 3 takimindan biri 30 milyon Euro arti bonuslarla 40 milyon Euro’yu bulan bir teklif yapiyor ise reddetmek cok mantikli degil.Zaten birakin Galatasaray tarihini,Turk futbol tarihinin acik ara en yuksek satisi oldu.

Umarim yerini doldururuz.Tabi ki alacagimiz hic bir oyuncu kisa vadede bir Boey etkisi gosterir mi ? Cok emin degilim.Ama umarim kendisini su an cok aratmayan ve onumuzdeki sezonlarda en az Boey kadar etkili bir sag bek kadromuza katariz.

Yolu acik olsun aslan parcasinin.Gosterdigi muthis gelisime umarim orada da devam eder bizleri gururlandirir.Sampiyonlukta basrollerden birini oynadi,Sampiyonlar Ligi’nde aslanlar gibi oynadi,giderken de muthis bir para kazandirdi.Daha ne istersiniz ki bir oyuncudan ? O yuzden yolun acik olsun Sacha.

Boey'in bize kattıklarını düşünüp gururlanırken tesadüfen bir dönem Boey'in medyanın önüne atıldığı zamanlardaki haberlere denk geldim.Eski bir futbolcumuz detaya girmeyeyim 2022 Mart ayında ''Boey sakatlık bahanesiyle oynamadı'' diyerek ağır eleştirmiş.Kamp görüp lige iyi girdikten sonra 2022 Eylül ayında ''Boey'i kimse kesemez'' demiş.Bugünde ''Boey inanılmazı başardı'' demiş.

Galatasaraylıysak hepimiz Galatasaraylıyız.Hiçbir oyuncumuzu,hiçbir zaman,havadan nem kapıp algı yaratma peşinde olan bir medyanın önüne atmamalıyız.

Bugün Boey'den 1 e 30 kazanıyorsakta bunda scout'ında,bu paraya satılmasında Erden Timur'unda ciddi payı vardır.Fakat Okan hoca'nın rolü çok kritik.Hem kampa dahil ediyor,hemde Dubois'in sakatlığı geçtikten sonra Boey'den vazgeçmiyor.O dönem oyuncuyla son derece iyi iletişimler kuruyor.Sadece Boey ile değil 2 sezondur takımdaki her oyuncuyla iletişimi çok iyi,dünyada oyuncularla en iyi iletişim kuran teknik direktör olabilir.

Boey insallah Bayern'de başarılı olur,her şey istediği gibi ve sakatlıksız gider umarım.Kendisini bize çok sevdirmiş olan,çok karakterli bir oyuncu.

Menajer ve eski kulübü Rennes'e olan kâr payını çıkarttığımızda 25-26 milyon Euro net Galatasaray'ın kasasına girecek.
Bunun yarısı Bankalar birliğine giderse kalan 12,5-13 milyon Euro ile 2 tane nokta atışı (orta saha-sağ bek) transfer yapılır diye düşünüyorum.
Yeni transferlerin adaptasyon süreci kısa olursa Nisan ayında,uzun olursa mayıs ayında şampiyon oluruz.

Menajer ve eski kulübü Rennes'e olan kâr payını çıkarttığımızda 25-26 milyon Euro net Galatasaray'ın kasasına girecek.
Bunun yarısı Bankalar birliğine giderse kalan 12,5-13 milyon Euro ile 2 tane nokta atışı (orta saha-sağ bek) transfer yapılır diye düşünüyorum.
Yeni transferlerin adaptasyon süreci kısa olursa Nisan ayında,uzun olursa mayıs ayında şampiyon oluruz.
Galiba o ekstraları da Bayern ödeyecek ayrıca 1 yada 2 hazırlık maçı yapılıp geliri bize kalacakmış. Bonservisi ise net nakit 30 milyon ekstra bonuslar ile 40 a yaklaşacakmış inşallah öyledir. Ben sağ ve solbek transferinde aynı Boye tarzı iş yapılmasını isterim tabiki de fiyat 1-2 olmaz ama Boey'in bizden gidişi bu işte bize artı yazdırır.