Sadık Emir Kabaca

Kulübümüz, profesyonel basketbolcu Sadık Emir Kabaca 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.

3 Aralık 2000 tarihinde dünyaya gelen oyuncu, Bandırma Kırmızı’da 2016-2017 sezonunda kariyer başlangıcı yaptı. Ertesi sezon Bandırma ekibi ile 35 kez parkeye çıkan Kabaca, performansını artırdı ve 5.9 sayı, 4.3 ribaunt ortalaması tutturdu. 2019-2020 sezonunda ise Teksüt Bandırma ile Basketbol Süper Ligi’nde forma giyen genç basketbolcu 12 maçta boy gösterdi ve 2020-2021 sezonunu Beşiktaş’ta geçirdi.

Beşiktaş’ta 29 maça çıkan ve 16,4 süre ortalamasıyla parkede kalan milli oyuncu, 4.24 sayı, 3,1 ribaunt ortalamasıyla sezonu tamamladı.

Sadık Emir Kabaca’ya kulübümüze hoş geldin diyor, kendisine Galatasaray’da başarılı bir kariyer diliyoruz.

Böyle hamleleri seviyorum. Günlük başarıdansa geleceğe yatırım yapıp bir ekol oluşturmayı. Sadık gelişime açık ve Ekrem hocanın elinde çok iyi yerlere gelebilir. Ne kadar bonservis ödedik acaba bilen var mı?

Yahu ne fark eder? Bu takım için harcanmış bir para sonuçta.
Biri çıkıyor diyor ki; Sadık Emir'in transfer ücretini ben ödeyeceğim ve ödüyor. Yani bu bonservisi Erden Timur ödemiş, 170 bin dolar transfer ücretini kulüp değil Erden Timur ödemiş kendi cebinden, kulüp kasasından beş kuruş çıkmamış Erden Timur bonservis ücretini ödemiş. Farklı cümle yapılarıyla durumu anlatmaya çalıştım, daha anlaşılır olsun diye!! Takım bütçesinden ödenmedinin tarifi nedir, nasıl olmalıdır Allah aşkına?! Bu takım için harcanmış bir para sonuçta derken ne demek istiyorsunuz??!!

Erden Timur zaten basketbol takımının sponsoru değil mi? Dolaylı yoldan zaten transferlerin tamamına yakını onun cebinden çıkıyor. Sadık için verilen bonservis niye farklı bir kategoriymiş gibi yorumlansın ki?

Erdem Timur çok mu Sadık Kabaca’nın hayranıymış da cebinden almış onu? Yöneticiler rica etmiştir, o da ekstra biraz daha çıkmıştır. Yöneticilerin talebi doğrultusunda başka bir oyuncu için de aynı ekstrayı çıkardı zaten.

Sadık Kabaca bütçe dışında alındı demek değil de Sadık Kabaca için bütçe artırıldı demek daha doğru bir yorum bana göre.

Sonuçta basketbol takımı içim harcanan paranın tamamı basketbol takımının bütçesini oluşturuyor.

Son düzenleme:
Takım için oluşturulan hali hazırda az ya da çok bir bütçe var. Bu bütçe dahilinde transferler yapılıyor. Ve bu takımı kuranların arasında Sadık hayranı birkaç kişi var muhtemelen, ben bunlarin başında Zeytingoz'un olduğunu düşünüyorum. Bu adamin transferi düşünülüyor ve düşünülen bütçeye dokunulmadan Sadık alınmak isteniyor. Timur'da extra bir jest yapıyor bu transferi gerçekleştiriyor. Yok bu bütçeden çıktı, yok buna harcamasaydi başkasına da bu parayı çıkardı, bütün transferler onun cebinden çıkıyor da onun parası bizim paramız, Sadık için vermeseydi bu parayı Takım için harcardı demek bu transferi açıklamıyorki. BU TRANSFERIN TAKIM BUTCESIYLE ALAKASI YOOK. SADIK'A DÜNYA KADAR PARA VERDİKTE BÜTÇE DARALDI VE BAŞKA BİR ADAMI ALAMAYIZ DURUMU YOK YANİ!
Bu ortamda yüzlerce konu tartışıldı fakat ben böyle saçma sapan, anlamsız ve kısır bir konu görmedim; Sadık transferi bütçeden mi yapıldı yoksa bütçeden yapılmadı mı?!!!
Kişisel yazmıyorum kimseye fakat bu kadar açık bir konuyu farklı varsayımlarla açıklayarak neden bu alındıya işi getirmek garip. Sadık'in oyuncu profiline ve dolayısıyla da transferine gayet normal sekilde karşı olunabilir, denecek hiçbir şey yok. Fakat transferin oluş şekli bu, bütçe dışı bir transfer ve bence de bu şekilde gerçekleştirildiği için başarılı da olunmuştur.
Düşüncem; genç bir oyuncuya yatırım yapmak yeni bir kadro yaparken alınması gereken doğru bir risk. Velev ki bütün parayı Takım bütçesinden karşılamis olsalardı da bir gence yatırım en açıklanır harcamalardan.

Takım için oluşturulan hali hazırda az ya da çok bir bütçe var. Bu bütçe dahilinde transferler yapılıyor. Ve bu takımı kuranların arasında Sadık hayranı birkaç kişi var muhtemelen, ben bunlarin başında Zeytingoz'un olduğunu düşünüyorum. Bu adamin transferi düşünülüyor ve düşünülen bütçeye dokunulmadan Sadık alınmak isteniyor. Timur'da extra bir jest yapıyor bu transferi gerçekleştiriyor. Yok bu bütçeden çıktı, yok buna harcamasaydi başkasına da bu parayı çıkardı, bütün transferler onun cebinden çıkıyor da onun parası bizim paramız, Sadık için vermeseydi bu parayı Takım için harcardı demek bu transferi açıklamıyorki. BU TRANSFERIN TAKIM BUTCESIYLE ALAKASI YOOK. SADIK'A DÜNYA KADAR PARA VERDİKTE BÜTÇE DARALDI VE BAŞKA BİR ADAMI ALAMAYIZ DURUMU YOK YANİ!
Bu ortamda yüzlerce konu tartışıldı fakat ben böyle saçma sapan, anlamsız ve kısır bir konu görmedim; Sadık transferi bütçeden mi yapıldı yoksa bütçeden yapılmadı mı?!!!
Kişisel yazmıyorum kimseye fakat bu kadar açık bir konuyu farklı varsayımlarla açıklayarak neden bu alındıya işi getirmek garip. Sadık'in oyuncu profiline ve dolayısıyla da transferine gayet normal sekilde karşı olunabilir, denecek hiçbir şey yok. Fakat transferin oluş şekli bu, bütçe dışı bir transfer ve bence de bu şekilde gerçekleştirildiği için başarılı da olunmuştur.
Düşüncem; genç bir oyuncuya yatırım yapmak yeni bir kadro yaparken alınması gereken doğru bir risk. Velev ki bütün parayı Takım bütçesinden karşılamis olsalardı da bir gence yatırım en açıklanır harcamalardan.

E iyi ya işte, bizim basketboldaki ilgililerimiz de Sadık da Sadık diye tutturmasalardı Erden Timur, yönetim talebi doğrultusunda başka bir oyuncu için de yine bütçede bir artış sağlayacaktı. Ama bizim yöneticiler bütçedeki bu artışı Sadık için istediler.

Sonuçta başka bir oyuncu için kullanabileceğimiz parayı Sadık'a buy out olarak vermeyi tercih ettik. Dolasıyla evet, Sadık'a verilen bonservis de bizim bu yıl ki bütçemizi oluşturan bedellerden.

Yani öyle bir anlatılıyor ki sanki sadece Sadık'ı alma karşılığında bütçe artışına izin verilmiş gibi.

Son düzenleme:
İşte eleştirenler de o tutturanlar keşke örneğin Berkan da Berkan diye tuttursalardı diyor aslında oyuncuya verilen para çoksa çoktur çok değilse değildir. Değer mi değmez mi ben emin değilim mesela ama ciddi şüphelerim var

Doğruyu söylemek gerekirse, böyle bir performans pek beklemiyordum. Yaşına göre gayet olgun bir basketbol aklı var. Her topu olumlu kullanıyor ve her an oyunun içinde. Ben çok beğendim performansını. Umarım yükselerek devam eder. İşini severek, zevkle yapıyor.