Sakarya kız yetiştirme yurdu(Başımız sağolsun)

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G

Guest

Misafir
ua036jp4.jpg

1 ÇOCUK ÖLDÜ, 10 YARALI VAR

18.05.2009 00:56
Sakarya?da, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Murat Soğancıoğlu Kız Yetiştirme Yurdu?nun çatı katında yangında 1 çocuk öldü. Yangında yurtta kalan çocuklar büyük panik yaşadı. On çocuk da yoğun dumandan etkilendi.
Edinilen bilgiye göre, Sakarya?nın Adapazarı ilçesindeki Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu?na (SHÇEK) bağlı Murat Soğancıoğlu Kız Yetiştirme Yurdu?nun çatı katında saat 22.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
Yangına, Sakarya Büyükşehir Belediyesi?ne bağlı itfaiye ekipleri müdahale etti. Olay yerine çok sayıda itfaiye aracı ve ambulans sevk edildi.
Yangın nedeniyle yurttaki çocuklar tahliye edildi. Dumandan etkilenen çocukları itfaiyeciler kucaklarında taşıdı. Dumandan etkilenen 10 çocuğa ambulansta oksijen tedavisi uygulandı.
Daha sonra bir çocuğun kayıp olduğu anlaşıldı. Binada yapılan aramada 1 çocuğun cesedine ulaşıldı.
Çocuklar büyük panik yaşarken, bazıları da sinir krizi geçirdi.

------------------------

Hepimizin başı sağolsun, çocuklarımız KSK maçına gelip bizimle maç izlemişlerdi, şuan üzüntüm çok büyük, bu olayı az önce uA forumda okudum ve boğazım düğüm düğüm oldu!

Vefat eden çocuklarımıza allah rahmet eylesin, ailelerinin ve hocalarının başı saolsun!

Yaralanan evlatlarımıza ve hocalarımızada geçmiş olsun!

Yurtta yangın alarmı yok muydu, yangın merdiveni yok mudur... Bu kadar ucuz mu insan hayatı? Ah benim güzel ülkemin yetkili insanları...

Kuşkusuz şu anda hepimizden fazla üzülen kişi Bağdat Hanım. Ne de olsa bire bir iletişim kurduğu kişiler zarar gördü bu acı olaydan.

Umarım ders çıkarırız diyeceğim ama...

Hepimizin başı sağolsun. Ben Mart ayının ortalarında Yurttan ayrıldım. Ölen çocuk 1 değil malesef 2 kişi. Ben de üzüntümü tarif edemem. İnsan yurtta görevi ne olursa olsun bir müddet sonra aile gibi oluyor.
Yurdun yangın merdiveni ve yangın söndürme tüplerinde herhangi bir problem yoktu. Nöbetçi arkadaşım elinden gelenin en iyisini yapmış ve tahliye edebildiği kadar çocuğu çıkarmış.
Öte yandan geride kalan kızlarımızın da moral desteğe ihtiyacı var.
Baş sağlığı dileyen herkese teşekkürler..

dun mac vardi, 42 sayi..

bu gece de mac var, sonra yarin da..

mac hep var..

bu sabah okul vardi, pazartesi de olacak; okul hep var..

sevda onceden de vardi, bugun de varoldu, yarin da varolacak..

hep dunyevi seyler yani, bize ait, ancak insan oldugumuzdan degil, canli oldugumuzdan..

bir cana sahip oldugumuzdan yani..

nerede varoluyor bu can, once ailede.. yani doguyoruz bizler, bir ailemiz oluyor, bize ait bir ev, sonra bir oda.. canimiz orada gelisiyor, fakir, zengin, egitimli ayirmadan deger kazaniyor canimiz, bir eve, bir aileye aitiz diye..

sonra okul basliyor, canimiz buyuyor.. aksam donecek bir evimiz oldukca, kimligimiz varoluyor, bicilecek deger artiyor.. biz canlaniyoruz, hayat devam ediyor..

can bizim, canan bizim..

kac gun oldu su olay yasanali, adam gibi uzulmedim bile ben.. neden cunku, hic ait olamamak duygusunu yasamadim ben, hep gidecek bir ailem oldu aksamlari, hep 'degerliydim' ben..

ve hic yanginda olmedim ben..

adam gibi uzulmedim ben, ve donecegim birazdan bu satirlar bitince hayatima..

insanmiyim ki ben..

allah rahmet eylesin ..