Şampiyonlar Ligi 2008 / 2009

Sen kabak gibi penaltıları verme, Anelka'nın pozisyonunda olmayan faulu verip birde kırmızı kart ver. Garip... Birde Anelka elle gol attığı günleri özlemiş sanırım...

cok saibeli bi finale cıkıs oldu. bu hakem bizde olsa napardık cok fena soverdik sanırım. adam belkide hakemligi bırakmak zorunda kalırdı. gerci o gobekle
bırakması da makul olanı.

Maç ile ilgili yorum yapacak olanların Chelsea yerine Galatasaray'ı koymalarını (Ferhat hariç) ve ona göre yazmalarını rica ediyorum...

Maç izlerken yanlış duymadıysam bu hakem EURO 2008 ' de görev almış. Orada da hatalı kararlara imza atmış. Böyle bir hakemi böyle bir kritik maça vermek anlamsız. Kırmızı kart tamamen yanlış, penaltılar verilmedi. Futbol böyle bir oyun. Goller müthiş ve Chelsea için dramatik son.

Bence hakem gösterdiği hatalı kırmızı kartın etkisinde kaldı ve penaltıları bundan vermedi. Kırmızıyı göstermemiş olsa o penaltı pozisyonları olur muydu? Belki.
Neyse rengimi fazla belli ettim galiba. Barça finale renk katacak. Bünye bir İngliz finalini daha kaldırmazdı.Bir tarafta C. Ronaldo diğer tarafta Messi..Harika bir 27 mayıs.

Dün gece Chelsea'ye çok üzüldüm yaa birgün Chelsea için üzüleceğim hiç aklıma gelmezdi.. Asla Chelsea taraftarının yerinde olmak istemezdim.. Maç sonu çıldırdım resmen.. Ovrebo Pique'nin elle kestiği pozisyonda penaltıyı verseydi maç orada kopardı.. Hakem maç içerisinde verdiği hatalı kararlarla sonuca direk etki etti..
Ben Ballack'ın yerinde olsaydım hakemi parçalardım..
Gerçi ona hakem demek ne kadar doğru bilmiyorum.. :?

Bağdat KAYNAK' Alıntı:
Bence hakem gösterdiği hatalı kırmızı kartın etkisinde kaldı ve penaltıları bundan vermedi. Kırmızıyı göstermemiş olsa o penaltı pozisyonları olur muydu? Belki.
Neyse rengimi fazla belli ettim galiba. Barça finale renk katacak. Bünye bir İngliz finalini daha kaldırmazdı.Bir tarafta C. Ronaldo diğer tarafta Messi..Harika bir 27 mayıs.

Gösterdiği kırmızı kartın etkisinde kaldı diye bir olay sözkonusu değil ki kırmızı kart ikinci yarıda geldi, ilk yarıda Malouda'ya yapılan hareket net penaltı.Ayrıca ikinci yarıda da kırmızı karta kadar net penaltı pozisyonları var...

659.jpg

Hakem rezaletti. Ama dünya turnesi yapar gibi her yıl Manu-Chelsea finali hoş olmazdı. Barça-Manu finali beni daha çok heyecanlandırıyor. Chelsea'nın yerinde Galatasaray olsa Fifa'yı yıkardım!

Barcelona'nın çıkmasına sevindim ama böyle büyük bir maç bu kadarda rezalet yönetilmezki arkadaş.Dürüst olmak gerekirse Chelsea daha üstün tarafdı maçda ve rahat verilecek 1-2 tane penaltı pozisyonu vardı.Ama bunları tartışmak gereksiz finalin adı Barcelona-Manchester Unitde uzun zamandır beklediğim finallerden bir tanesidir.

Sonuç olarak Londra takımları paşa paşa evlerine kalıyorlar... Final akşamı bir yanlarına çekirdeklerini alıp, bir yandan arkaya hüzünlü bir fon müziği koyarlar, el altında da bir peçete... ''Ah orada biz de olsaydık'' diye iç geçirirler...
Bu işin ustaları da Roma'da arenada kapışacaklar. Bu saatten sonra gönlüm Barça'dan yana...

Barcelona'nın El Clasico sonrası göklere çıkan karizması yerle bir oldu. Kendi oyuncuları bile penaltıları itiraf ederken, böyle şaibeli bir maçın ardından kupaya uzansalar bile bu lekeyi temizleyemezler. Sonuç olarak Barcelona'nın aslında sanıldığı kadar uzay futbolu oynamadığını taraflı tarafsız herkes gördü :)

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Barcelona'nın El Clasico sonrası göklere çıkan karizması yerle bir oldu. Kendi oyuncuları bile penaltıları itiraf ederken, böyle şaibeli bir maçın ardından kupaya uzansalar bile bu lekeyi temizleyemezler. Sonuç olarak Barcelona'nın aslında sanıldığı kadar uzay futbolu oynamadığını taraflı tarafsız herkes gördü :)
Marquez,Puyol ve Henry olsaydı da aynı şeyleri söyleyebilecekmiydin abi? :)

Evet, Katalunya'da vardı o üçü sanırım :) İlk maçta da üstünlük kuramadı Barcelona, bu maçta da kuramadı. Belki top kontrolü daha çok Barcelona'daydı ama bunu isteyen ve sistemini bunun üzerine kuran zaten Chelsea idi. İki maç ta Chelsea'nin istediği şekilde gelişti, sonuç olarak turu hak etmediği halde Barcelona geçti. Tabiki bu Barcelona kötü takımdır anlamına gelmiyor ama şu iki maçı izleyip karar verirsek tur Chelsea'nin hakkıydı..

Florent Malouda, Daniel Alves tarafından düşürüldü. Hakem faulü verdi fakat pozisyonun dışarıda olduğunu işaret etti.

2524.jpg

Didier Drogba Yaya Toure'nin hareketliyle yerde kaldı. Hakem devam işareti verdi.

2527.jpg

Ceza sahasında Nicolas Anelka'nın vuruşunda top Gerard Pique'nin eline çarpıyor. Hakemin kararı yine devam yönünde.

2532.jpg

Michael Ballack'ın son dakikalarda vurduğu şut kaleye doğru yol alırken Samuel Eto?o'dan geri döndü. Hakem oyunu devam ettirdi.

2543.jpg

Ve son söz ; herşeyi anlatan kare...

2558.jpg

2008-2009'un kirli, şaibeli bir o kadar da şereften mahrum finalinde görüşmek üzere...