Şampiyonlar Ligi 2010

Bugüne kadar yaşattıklarınız yeter. Teşekkürler Engelsiz Aslanlar.

Seneye bu organizasyonu mutlaka İstanbul'da, Abdi İpekçi'de yaptırmalıyız. Binlerce taraftarın önünde rakipler dumura uğramalı.

Kesinlikle haklısın Can. Artık biz de ev sahibi olmalıyız bu şampiyonada. O zaman görsünler bakalım.

Canları sağ olsun hepsinin.

Ama bizim takımda bir haller vardı. Takım içi ters bir olay mı oldu acaba veya klüpten şube ile ilgili kötü bir haber mi aldılar?

Andalucia ile klasman maçı oynuyoruz maç bitmek üzere ve 80-53 öndeyiz. Yarın 5.'lik 6.lık maçı var. Klasman maçında bu kadar fark normalmi diye düşündüm birden...

Barış maçı izlemedim ama istatistiklere bakınca Matt Scott ve Petr Tucek'in çok az oynadığını, Haidari'nin hiç oynamadığını görüyorum. Justin triple double yaptı bunu da eklemek gerek, 30 sayı 14 ribaunt 16 asist.

Bir de zaten klasmandaki rakipler bizim gücümüze yaklaşamazlar.

Yarın da kazanırsak 5. oluyoruz. Kötü bir turnuvanın üstüne en azından biraz teselli olur.

Fundosa da bu arada belasını buldu, bir üst tura çıkacakken yarın 7/8 maçına çıkacaklar.

Umarım takım içi veya şubeyle ilgili bir durum yoktur.

Istanbul'da bulunan arkadaslar,

Bu takimi havaalaninda karsilamamiz gerekiyor. Onlara teselli vermek, bugune kadar bize yasattiklari icin onlara minnettar oldugumuzu gostermek ve onumuzdeki sene ayni basariyi tekrarlayabileceklerine dair inancimizi onlarla paylasmamiz lazim.

Cok mu ucuk bulursunuz bu fikri bilmiyorum ama yapilsa guzel olabilir sanki.

Ernoyan Çavdar' Alıntı:
Istanbul'da bulunan arkadaslar,

Bu takimi havaalaninda karsilamamiz gerekiyor. Onlara teselli vermek, bugune kadar bize yasattiklari icin onlara minnettar oldugumuzu gostermek ve onumuzdeki sene ayni basariyi tekrarlayabileceklerine dair inancimizi onlarla paylasmamiz lazim.

Cok mu ucuk bulursunuz bu fikri bilmiyorum ama yapilsa guzel olabilir sanki.
kesinlikle yapılmalı bence de ama yapılır mı çok da emin değilim

Umarım takım için bir sorun yoktur. Bir sene de ara verelim önemli değil. Engelsiz aslanlar her zaman bizim göz bebeğimiz.

C.D. Once Andalucia 53 ? Galatasaray 80

Galatasaray, 2010 IWBF Champions Cup?ta 5 ila 8. sıradaki takımları belirleyecek klasman maçlarının ilkinde İspanya temsilcisi C.D. Once Andalucia ile karşılaştı. Mücadeleden 80-53 galip ayrılan Engelsiz Aslanlarımız, turnuvanın son gününde TSİ 11.00?da Britanya temsilcisi Asec WBC ile 5.?lik-6.?lık maçına çıkacak.

Can Altay' Alıntı:
Barış maçı izlemedim ama istatistiklere bakınca Matt Scott ve Petr Tucek'in çok az oynadığını, Haidari'nin hiç oynamadığını görüyorum. Justin triple double yaptı bunu da eklemek gerek, 30 sayı 14 ribaunt 16 asist.

Evet neredeyse bütün maçlarımız böyleydi. Tam kadro oynamadık ki çoğunda(ki rakiplerimiz hemen tüm oyuncularından yararlanırken)

Can Altay' Alıntı:
Fundosa da bu arada belasını buldu, bir üst tura çıkacakken yarın 7/8 maçına çıkacaklar.

Aklımdan bu geçiyordu. Güzel tespit:) Fundosa da rahatlıkla yenebileceğimiz bir takımdı aslında.

İlk önce tüm takıma çok çok teşekkürler şimdiye dek yaşattıkları güzellikler ve bize engellilerin de var olduğunu hatırlattıkları için.
Bu sene olmadı ama eminim bunun arkasında bir çok neden yatıyordur. Bunlar biraz süre geçince netleşmeye başlar. Ancak bu şampiyonadan sonra daha iyi anladığım bir şey var biz bu takımı kesinlikle haketmiyoruz. Üstüste iki kere Avrupa Şampiyonu olmuş bir takımın maçlarını hiç bir seyirci,miz izlemiyorsa, bu takımı izlemeye tenezzül etmiyorsa bunda bizim de çıkarmamız gereken çok önemli dersler olmalı.

Arkadaşlar o önemli oyuncularımız sakatlıktan dolayı mı oynamadılar?

Bir sorum daha var artık kadro olarak en iyisi değil miyiz?

Samet, klasman maçı olduğu için fazla oyuncu kullanmaya gerek olmuyor. O yüzden oynamadıklarını düşünüyorum. Finale doğru gitseydik o zaman rahat bir şekilde 8-9 kişilik bir rotasyon kullanırdık.

Kadro konusunda ise göreceli olarak en iyi kadronun hala bizde olduğunu düşünüyorum. Ama kağıt üzerinde en iyi kadro olmak her zaman yeterli olmuyor maalesef.

Grupta garip şeyler oldu.
Bizim dışımızda ki takımların aldığı galibiyetlerin hepsinde bir şeyler var.Fundosa gidip Roma'dan 20 filan yemiş aklıma yatmadı.Daha sonra uzun uzun bir yazı yazıp bilgi vereceğim.