Şampiyonlar Ligi A Grubu 4.Maçı | Galatasaray 89-104 Tenerife

Tarih:15.12.2020
Saat:20.00
Salon:Sinan Erdem Spor Salonu
Yayın:Tivibuspor

Grupta oynadığı 3 maçta 2 mağlubiyet 1 galibiyet alan takımımız 4.maçta evinde Tenerife'yi konuk ediyor.

Rakibimiz ise oynadığı 3 maçta 2 galibiyet 1 mağlubiyet ile 2.sırada yer alıyor.

Takımımıza bu zorlu karşılaşmada başarılar diliyoruz...

Son düzenleme:
İnsanda heves falan bırakmadılar. Ne desek boş. Maç olduğu için heyecanlandığımız günlerden, her maçın işkenceye döndüğü günlere...

Bir Emrah şarkısıyla sözlerime son veriyorum:
“Faydalar faydasız, imkânlar imkânsız..”

Yani 3. çeyreğin son 3 dakikası 10 sayı öndeyken son çeyreğin 2. dakikasına 7 sayı geride girdik. Biraz utanması olan abi biz bu işi yapamıyoruz al bu formam der bırakır gider ya. İnanılmaz bi şey bu hakikaten kimse mi görmüyor bunu?

Yani 3. çeyreğin son 3 dakikası 10 sayı öndeyken son çeyreğin 2. dakikasına 7 sayı geride girdik. Biraz utanması olan abi biz bu işi yapamıyoruz al bu formam der bırakır gider ya. İnanılmaz bi şey bu hakikaten kimse mi görmüyor bunu?
Takımın hem savunmada hem de hücumda ki durumu içler acısı.Ama benim dikkatimi çeken başka birşey var tecrübeli diye alınan Barış ne zaman oyuna girse takım ivme kaybediyor.Son lig maçında olduğu gibi.

Yazık gerçekten, 3 maça birden bakmaya çalışıyordum. Bu maç en az ilgimi çeken maç oldu maalesef. Takımın yenileceği o kadar belli ki. Bu maçın bir önemi yok. Lig de düşmemek lazım. Ona konsantre olmalıyız.

Takımın hem savunmada hem de hücumda ki durumu içler acısı.Ama benim dikkatimi çeken başka birşey var tecrübeli diye alınan Barış ne zaman oyuna girse takım ivme kaybediyor.Son lig maçında olduğu gibi.

Macon da aynı problemi yaşıyor çünkü takım hücumda yerleşemiyor. Savunmada fiziken saklamak zorundasın ikisini de ama yapamıyorsun.

Bu başkanın, bu bütçenin ve bu yönetimin alması gereken sonuçlar budur . Fazlasını beklemek anlamsız. Önceki 2 sezon bir kaç yıldız oyuncuyla ve maç maç takıma esneklik verebilen koçla bir yere gelebiliyorduk. Yani takım kapasitesinin üstünde iş yapıyordu. Şimdi, Ömer Uğurata'nın sergilediği düşük seviye koçlukla zaten eksikleri bariz olan kadronun yapabilecek fazla bir şeyi kalmıyor.

Hücumdan feragat edip çok daha farklı, savunma temelli bir oyuna dönmediğimiz sürece bu saçma skorları yaşamaya devam ederiz. Maçı kıran kırana oynayıp 55-65 kaybetmeyi 89-104'e tercih ederim. Heralde hocalar hücumdan kısarsak bu takım 80'i göremez diye düşünüyor ama takımın tavanının işin hücum tarafında olmadığı da aşikar. Ömer hocadan en azından bu kadarını yapmasını bekliyordum ama onu uygulayacak cesareti de gösteremeyecek gibi. Büyük ihtimal Ömer hoca da sezonu tamamlayamaz, bu kafayla tamamlarsa da seneye Canaydın döneminde bile başaramadığımızı başarıp takımı 2. ligden takip ederiz.

play out oynadığımız sezondan sonraki en kötü sezon bu sanırım. gerçi o takım yeteneksiz ama bir şeyler yapmaya çalışıyordu, bu takımın ne yaptığı da belli değil. izlediğim her maç resmen işkence. gökselinin top eline geldiğinde ve yaptıklarını gördükten sonra sinir küpü oluyorum.