Sizce ilk beşimiz nasıl olmalı neden ?

Muhtemelen : Pg : Cüneyt Sg : Graves Sf : Gurovic Pf : Ziziç ( Milojevic) C:Hüseyin

Uleb'te 5 yabancı sistemini deneyebilir yine Murat Özyer . O zaman pg:marshall sg:graves sf : gurovic pf : milojevic c : zizic

Bence ligde Strickland - Tufan - Gurovic - Milojevic - Hüseyin 5iyle başlamalıyız. Kenardan da Cüneyt, Murat Kaya, A.Graves, A.Zizic, Erdem, Cemal gibi oyuncular katkı verir. En azından rotasyona girebilecek kapasitede 9 oyuncumuz var keşke bir de iyi bir yerlimiz daha olsaydı.

İlk beş

C Hüseyin
PF Zizic
SF Gürovic
SG Graves
PG Cüneyt

Neden bu ilk 5 i sectim : Bu 5 oyuncu hücum kadar savunmayıda iyi yapar (Cüneyt ve hüseyin kafasını maca verdiği zaman) . Saldırgan bir 5 bunun yanında Milojevic , Strickland , Tufan , Murat , Polat ve Erdem gibi Bench oyuncularımız sahada oldukları zaman en az bu 5 kadar katkı yapar . Kadromuz acıkcası cok geniş.
Neden Cüneyti sectim ; Oyun zekası , şutu , zaman zaman savunması , takımı yönlendirebilmesi ve sahada yapabileceği liderlik sebebiyle Cüneyt i sectim .

Hüseyin Beşok C
Andreja Zizic PF
Gurovic F
Graves SG
Cüneyt g

Uzun bir beşle daha başarılı olabileceğimizi düşünüyorum ... Kısalar konusunda sıkıntı yaşayacağız ..

Bence Polat ve Hüseyin in dış şutu olması çok iyi çünkü Zizic pota altını domine edebilecek bir oyuncu .

Benim ilk beşim ise ;

1- Cüneyt
2- Graves
3- Gurovic
4- Zizic
5- Hüseyin

Polat, Cemal , Tufan , Marshall , Mılojevic , Murat ve Erdem sürekli rotasyonun içerisinde tutularak bench katkısınıda arkamıza alırız .

İlk 5 her zaman değişecektir..5 maça göre oluşturulur..Zaten Türkiye'de yabancı kısıtlaması var..Avrupa arenası ile ligimizde ki 5ler farklı olacaktır..Kadro genişliğide üst düzeyde olduğu için 5 kurmakta bile zorlanıyorum..Strickland-Graves-Gurovic-Milojevic-Zizic hangisi kesilebilir ki?

Basketbolla ilgili duyduğum bir söz vardı çok severim :)

'Hangi beşle başldığın önemli değil hangi beşle bitirdiğin önemli.'

Profesyonle takımlarda ilk 5 böyle böyle olmalıdır demek pek mantıklı olmuyor açıkcası.Lise takımlarda ilk 5 çıkmak çok önemlidir fakat profesyonel hayatta hemde bu kadar zengin bir kadroda 5'imiz her maçta farklı olabilir.

Şu an bence ilk beş yaratmakta erken. Hazırlık maçlarıyla birlikte kimin kimle daha iyi uyum sağladığı, nasıl bir beşin çıkacaı konusunda daha çok iblgi verecektir.

C-Hüseyin BEŞOK
Pf-Andrija ZİZİC
Sf-Milan GUROVİC
Sg-Antonio GRAVES
Pg-Cüneyt ERDEN

inşallah bu sezon sakatlık krizi yaşamayız bence yne derin bi kadromuz yok

sadece 9 kişiyiz bu sene bencee

hüseyin zizic gurovic graves cüco tufan murat milojevic strickland.

polat ve erdem bence yetersiz oyuncular bu sezon bence 3 numarada sıkıntılı olcaz cenk i alsak süper olurdu ama nerdee

c hüseyin
pf zizic
sf gurovic
sg tufan
pg graves

striclandın yerine pg de gravesi tercih ederim böylece tufana yer açmış oluruz zaten murat hocanın dediğine göre gravesi pg olarak düşünüyor böyle olunca zizic ve hüseyin skor sorunu kalmayınca sadece savunma ve ribauntda konsantre olacak ayrıca böyle uzun bir takımla baş wetmek çok zor ribauntta ve savunamda çok üstün oluruz 3 tane üçlükle başlarsak karşı rakipte dış savunmaya konsantre olur ve içeriye böylece servis yapabiliriz tek srun top getirme olabilir belkide en değişik kadro benimki

En büyük avantajımızın alternatifimiz bol olması diye dile getiriyorduk. O yüzden rakibe göre de değişiklik gösterecektir. Murat Hoca'nın Graves'i oyun kurucu olarak değerlendireceğini de düşünürsek favorim:
Pg: Graves
Sg: Tufan
Sf: Gurovic
Pf: Milojevic
C: Hüseyin
Bu beş ile savunma dozajımızın da artacağına inanıyorum ama Graves oyun kurucu mevkiinde soru işareti tabi ki. Ama kağıt üzerinde bakılınca içeri penetlerelerle, adam değişmelerle ve ikili oyunlarla çok can yakacak bir beşe benziyor. Eğer rakip takımın pivotu çok uzun değil ise şu beş de düşünülebilir:
Pg: Cüneyt
C: Zizic

NOT: Ben yazarken Veysel'in yazısı henüz yoktu, ben de en değişik benim kadrom olduğunu düşünüyordum ama geç kaldım :)

Uğurcan Günel' Alıntı:
En büyük avantajımızın alternatifimiz bol olması diye dile getiriyorduk. O yüzden rakibe göre de değişiklik gösterecektir. Murat Hoca'nın Graves'i oyun kurucu olarak değerlendireceğini de düşünürsek favorim:
Pg: Graves
C: Hüseyin
Bu beş ile savunma dozajımızın da artacağına inanıyorum ama Graves oyun kurucu mevkiinde soru işareti tabi ki. Ama kağıt üzerinde bakılınca içeri penetlerelerle, adam değişmelerle ve ikili oyunlarla çok can yakacak bir beşe benziyor. Eğer rakip takımın pivotu çok uzun değil ise şu beş de düşünülebilir:
Pg: Cüneyt
C: Zizic

NOT: Ben yazarken Veysel'in yazısı henüz yoktu, ben de en değişik benim kadrom olduğunu düşünüyordum ama geç kaldım :)

demek ki gravesi pg düşünen tek değilmişim

Marshall / Cuneyt/teoman
Tufan/ Graves/Murat
Milan Guro/ Erdem /altay
Zizic/Milojevic/Polat
Huseyin/Cemal

Beni düşündüren pota altına Gaines tarzı Ribaund alan blok koyan sert atletik bi amerikalı transferinin yapılmaması.. Pota altımız çok ama çok yumuşak !

Belki pota altı oyuncularımız sert değil ama Milojevic ve Zizic savunma konusunda iyi oyuncular. Milojevic'in ribaund istatistikleri zaten ortada. Atletiklik konusunda geri olsalarda oyun bilgileri, hırsları ile bu işi yapacaklardır. Ama ben Cemal'e güvenemediğimden bir yerli uzun rotasyon açısından almak mantıklı olur...

Beko Basketbol ligi:

1.Cüneyt
2.Graves
3.Gurovic
4. Milojevic
5. Hüseyin

benchten Katki: Tufan (ilk bes de yer bulabilir), Zizic (Hüseyin ve Milojevic in yerine oynayacaktir), Strickland (Cücü nün yedegi), Murat (muhtemelen fazla süre bulamayacaktir), Erdem (Gurovic'i yedekler, 4 numaraya kayabilir), Polat (fazla süre alamayacakdir), Cemal ( hic süre alamayacaktir).