sizce yabanci transferini hangi mevkilere yapmaliyiz

• Konbuyu başlatan 1905
  • Başlangıç tarihi

• 1 2 5

Oy: 0 0.0%
  • 2 3 4

• 1 3 5

• 1 4 5

• Kullanılan toplam oy
    31
1

1905

Misafir
bence 1 2 5 numaraya almaliyiz alacagimiz 2 numara 2 ve 3 oynayabilitor olmasi lazim 1 tanede bosman oyuncu almaliyiz

su an malik dixon ve fatih in durumlari belirsiz...oguz savas in bjk a gitmesi sonrasi fatih in Galatasarayimiza verilmesini bekliyorum..
gelen oyuncular tufan (1/2) cemal (5) arda (3/4)

elimizdeki oyuncular bildigim kadariyla:
semsettin bas (3)
huseyin (3/4)
gokhan (3)
burak (3/4)
ismet (1)
serhat (1/2)
valentin (3)
mehmet baras (1)

bunlarin hepsi goz onunda tutuldugunda:
bence 1 numaraya kesin bi oyuncu lazim..bence dixon kalmiycak..kalicak olsaydi ilk onun transferi sonuclandirilirdi..
ayrica bu mevkide oynayabilecek ismet ve tufan var bence ii bi yabanci alinirsa bu pozisyonda problem yasamayiz..
2 numarada 1 numaraya ii bi yabanci guard alinirsa tufan cok rahat oynayabilir die dusunuyorum...
3 numarada bi hayli oyuncu var ancak genede bence takima sinif atlatacak en azindan efesten ayrilan domercant kadar skorer tipli bi oyuncu lazim..ki takim tikandiginda veya buyuk maclarda maci alip goturebilecek guvenecegimiz bi oyuncu olmali takimda...
ve bence en onemli pozisyon 5 numara..KESiNLiKLE BU MEVKii ye ii Bi UZUN LAZIM..POTA ALTINI DOMiNE ETCEK,RiBAUND ALCAK,VE EN ONEMLiSi POTA ALTINDA BLOK KORKUSU YARATACAK ATLETiC YETENEKLERi OLAN...((BENiM FAVORiM BU POZISYON iCiN 3 SEZON ONCE DACKADA OYNAYAN JONES..UZUN KOLLARI ATLETiC YAPISI SAYI GUCU VE BLOK TEHDiTiYLE iNCE YAPILI OLMASINA RAGMEN POTA ALTINI KARARTIYORDU))...cunku fatih inanilmaz derecede blok duskunu..bazen inanilmaz aptalca fauller yapiyo...gereksiz faul problemine giriyo..sayi gucude kisitli bazi macta eli tutuyo 15 sayilari buluyo bazi maclarda potayi bile goremiyo..KESiNLiKLE BU POZiSYONA ii Bi UZUN ALINMALI...

Evet Fatih ile şampiyonluk gelmez bazen çok iyi maölar çıkartır bazen de sıfır çeker.Gulyas gelirse çok iyi olur. Yalnız 3 numaradan çok 2 numara lazım takıma Videlov gibi bir oyuncu çok iyi olur. Maç sıkıınca devreye girecek bir skorer olmalı geçen sene en çok bunun eksikliğini hissettik malik ten başka 2. bir planımız yoktu.

yıldızlıaslan' Alıntı:
Evet Fatih ile şampiyonluk gelmez bazen çok iyi maölar çıkartır bazen de sıfır çeker.Gulyas gelirse çok iyi olur. Yalnız 3 numaradan çok 2 numara lazım takıma Videlov gibi bir oyuncu çok iyi olur. Maç sıkıınca devreye girecek bir skorer olmalı geçen sene en çok bunun eksikliğini hissettik malik ten başka 2. bir planımız yoktu.
Ya sen nasıl bu kadar küçümseyebilirsin Fatih'i kazandığımız tüm kritik maçlarda Dixon la beraber onun da imzası var.Hem de hangi oyuncu tim maçlarda iyi oynuyor da Fatih de oynasın.Zaten %100 istikrar lı bi oyuncu düşük yetenekte bile olsa rahat NBA'de oynar.Fatih bizim için gerekli oyuncu,Prkacin kadar zeki olmasa da biçilmiş bi kaftandır bana göre...

Ben gereksiz bir oyuncu denedim yalnız büyük hedefler için tek başına yetersiz dedim yanına takviye yapılmalı 3-4 maç kazanarak şampiyonluk gelmez.

eğer malik dixon kalırsa 2-3-4,kalmassa 1-2-4 alınmalı bence.iddalı bir kadro kurulursa fatih solak'ın çok daha verimli olacağı kesin.boddicker gibi dışarıdan oynayabilen bir 4 numara gelirse ayrıca da arda takıma katılırsa pota altında çok iddalı bir konuma gelebiliriz.tufan ve murat kaya(eğer aldıysak) 2 numara açığını bir nebze kapayabilirler ama efes hatta bu sene fenerbahçe karşısında yeterli olmayabilirler

Arkadaslar bence kaptan burak sezgin takımda kalmalı ve 4 numarada kaptan 2 numarada tufan ersoz oynamalı. 1-3-5 numaralarada yabancı transferi yapılmalı ( umarım 1 numara tercihi malik dixon olur)çünkü gerek kaptan gerekse tufan ilk 5 i kaldırabilecek skorer ozellikleri olan,yuksek şut yüzdesine sahip oyuncular.Ayrıca serhat ve hüseyin takımda kalırsa bu numaralardaki rotasyon verimli olur.Ancak bana gore en onemli husus,malik dixonun her ne pahasına olursa olsun bu senede takımda kalmasıdır[/b][/i]

Geçen seneki oyunculardan başta Malik olmak üzere, Hadley, Burak, Serhat, Hüseyin, Pastal, Fatih ve İsmet kalmalı
PG için Dixon'dan arta kalan bir iki dakikayı İsmet'in gelişimi için ayırmalı ve bu mevkiye 3. bir oyuncu almamalıyız.
SG ve SF pozisyonlarını beraber değerlendirirsek, başarılı takımlarda bu pozisyonda; bir oyuncunun sağlam savunma yapması diğerinin de skorer olması, özellikle dış şutunun iyi olması gerekir takım kimyasının iyi olması için. Dolayısıyla eğer alındıysa Tufan ve Hadley ikilisi bu mevkilerde başarılı olurlar. Yine bu pozisyonlarda kenardan gelerek takıma dinamizm katacak, enerji verecek oyuncular olarak Serhat ve Valentin biçilmiş kaftan. Arda da katılırsa 3 numarada derin rotasyon kazanırız.
PF pozisyonu için Burak ve Hüseyin yeterli olur düşüncesindeyim. Zaten Valentin ve Arda da fizikleri gereği bu pozisyona kayabilirler çok rahatlıkla.
Pivot mevkisinde geçen sezonu iyi bitiren Fatih'e güvenirsek bence hata ederiz. Tamam çok iyi bir sezon sonu yaşadı Fatih ama gayet istikrarsız olduğunu biliyoruz, çok kolay faul problemine girdiğini düşünürsek bu pozisyona ribaunt alabilen sert bir uzun almalıyız, zira Burak ve Hüseyin dışardan oynamayı seven oyuncular, pivot mevkisine alınacak yabancıyla da pota altını güvenceye almalıyız.
4. yabancı alınacağını pek sanmıyorum ama kenarda oturacak bu adam alınacaksa Tufan'ı yedekleyebilecek, 2 veya 3 numarada oynayabilen bir şutör olabilir, yugoslav ekolünden kolaylıkla bulunabilir.
Bu durumda bana göre 12 kişilik kadro şöyle olmalı:
PG: Dixon-İsmet
SG: Tufan-Serhat
SF: Hadley-Arda-Valentin
PF: Burak-Hüseyin
C: Yabancı-Fatih-Cemal

Tabi buradaki geçen sezon oynayan yabancıları bırakmadığımızı farzediyorum ki umarım kalırlar.

Şemsettinle bu 3 numara yürümez mutlaka 3 numaraya iyi bir adam kesine kesin lazım...

spawn1905' Alıntı:
su an malik dixon ve fatih in durumlari belirsiz...oguz savas in bjk a gitmesi sonrasi fatih in Galatasarayimiza verilmesini bekliyorum..
gelen oyuncular tufan (1/2) cemal (5) arda (3/4)

elimizdeki oyuncular bildigim kadariyla:
semsettin bas (3)
huseyin (3/4)
gokhan (3)
burak (3/4)
ismet (1)
serhat (1/2)
valentin (3)
mehmet baras (1)

bunlarin hepsi goz onunda tutuldugunda:
bence 1 numaraya kesin bi oyuncu lazim..bence dixon kalmiycak..kalicak olsaydi ilk onun transferi sonuclandirilirdi..
ayrica bu mevkide oynayabilecek ismet ve tufan var bence ii bi yabanci alinirsa bu pozisyonda problem yasamayiz..
2 numarada 1 numaraya ii bi yabanci guard alinirsa tufan cok rahat oynayabilir die dusunuyorum...
3 numarada bi hayli oyuncu var ancak genede bence takima sinif atlatacak en azindan efesten ayrilan domercant kadar skorer tipli bi oyuncu lazim..ki takim tikandiginda veya buyuk maclarda maci alip goturebilecek guvenecegimiz bi oyuncu olmali takimda...
ve bence en onemli pozisyon 5 numara..KESiNLiKLE BU MEVKii ye ii Bi UZUN LAZIM..POTA ALTINI DOMiNE ETCEK,RiBAUND ALCAK,VE EN ONEMLiSi POTA ALTINDA BLOK KORKUSU YARATACAK ATLETiC YETENEKLERi OLAN...((BENiM FAVORiM BU POZISYON iCiN 3 SEZON ONCE DACKADA OYNAYAN JONES..UZUN KOLLARI ATLETiC YAPISI SAYI GUCU VE BLOK TEHDiTiYLE iNCE YAPILI OLMASINA RAGMEN POTA ALTINI KARARTIYORDU))...cunku fatih inanilmaz derecede blok duskunu..bazen inanilmaz aptalca fauller yapiyo...gereksiz faul problemine giriyo..sayi gucude kisitli bazi macta eli tutuyo 15 sayilari buluyo bazi maclarda potayi bile goremiyo..KESiNLiKLE BU POZiSYONA ii Bi UZUN ALINMALI...
emre gs Gördün Gibi Kadroda Şemsettin Diyor 3 numarada

abicim demekki o arkadaşta hata yapmış. hem ne yani birimiz hata yaptık diye hepimiz mi hata yapalım??? şemsettin gidiyo askere. ok???

takımda gerçek anlamda sırtı dönük oyunu olan ve güçlü bir 4 numaramız yok bu bence ilk eksiğimiz..ikincisi ise skorer 3 numara şemsettin geçen sene hiç göz dolduramadı en azından ben beğenmedim

bence malik kalmalı 4ve 5 e uzun alınmalı
1-dixon-ismet-
2-serhat-tufan-murat kaya
3-arda-valentin
4-burak-hüseyin-sırtı dönük oynayabilen bir dört numara
5-fatih-vincent jones
süper olur bence

denizz' Alıntı:
bence malik kalmalı 4ve 5 e uzun alınmalı
1-dixon-ismet-
2-serhat-tufan-murat kaya
3-arda-valentin
4-burak-hüseyin-sırtı dönük oynayabilen bir dört numara
5-fatih-vincent jones
süper olur bence
evet 5 numaraya vincent jones ideal olur

ayrıca bir ara erdemirde oynayan pasco ve daçka da oynayan whorton u da düşünebiliriz

Vincen Jones atletik bir oyuncu olmasına ve göze hoş gelen hareketler yapmasıbna rağmen 5 numarayı iyi dolduramaz bence.Bire bir savunmada sıkıntı yaşarız.Vincent Jones 4 numara desem değil 5 numara özellikleri de taşımıyor.Ancak Whorton'ın yararlı olacağı düşüncesindeyim.