Solomon Milli Takim'da oynamak istiyor

Bana göre Efes Pilsen takımı özellikle bu sene Pg krizi yaşadıktan sonra şimdi Ender'i niye yolladık diye pişmandırlar..Bu yüzden sezon sonu bana göre Ender Efes'e geri dönecek..Hatta bence bundan sonra Efes'in değişmez 1 numara pg'si olacaktır..Çünkü Efes seneye artık 1 numara yerine 4 yada 5 numara'ya yabancı alacaktır...

ya performansı tatmin ediciydi ender'in ama maddi olarak anlaşamamışlar açıklamaya göre
ama yeni takımında daha üst planda olcağını tahmin ediyorum
buda onun oyunu ve tecrubesi için çok büyük bir şans ki yunan liginin çoğu oyuncuyu geliştirebileceğini biliyorum bunu iyi değerlendirmeli

ne bu ya sanki türkiyede sporcu kalmadı sen adam gibi alt yapını kur her branşta en iyi olanağı sağla bak ozaman elvan abeylegesse gibi kaç tane koşucu auorelıo gibi onlarca ön libero solomon gibi binlerce basketçi çıkar ki zaten elimizde var mesela engin atsür cenk akyol ve daha niceleri yeterki görsün bunları tanjeviç

Ben aslında karşı değilim. Ama önemli olan oyuncunun karakteri. solomon bence milli takımımıza katkı sağlamaktan öte zarar verebilir. Takım içi dengeleri bozar. Huzursuzluk çıkarır vs. Ama Dudley olabilir. o bize daha yakın bir oyuncu. Bu tür şeyler aslında biraz da normal karşılanması. Beyazlar diyarı Rusya'nın J.R Holden'ı oynattığı düşünülürse:)))

Yararlı olacagına ınancım tam Ama taksıye tuvaletıne yapan bı adamdan bahsedıyoruz.
Tıpkı garajda vatandasını doven oyuncudan oldugu gıbı :?

Kerem Tunçeri-Ender Arslan-Engin Atsür üçlüsü çok yarar sağlar bize.Solomon gerçektende çok iyi bir basketbolcu fakat kişilik olarak aşırı sorunlu biri.Ödün vermememiz lazım hiçbir zaman.

Milli takımlarda oynamak için sadece yetenekli olmak yetmiyor malasef. Ha eğer yeterse Fatih Terim 'in Türkiyesi gibi İsviçre gibi bi takıma elenirsiniz. Gökdeniz ve Aurelio gibi adamları milli takıma aldığından dolayı da ben futbolda Avrupa Şampiyonası finallerine kalırsak grupta sıfır bile çekebileceğimizi düşünüyorum rezil bi futbol oynanıyor.

Yukarıdaki off-topic için özür dilerim ama konuyla ilgiliydi. Solomonlar Ay-Yıldız nedir bilemez , giydiği formanın değerini bilmeyen birinden neler bekleyebilirsin ki ? Ayrıca kim onun attığı sayıları alkışlıyacak milli takımda ? Arabasına işediği taksi şoförü mü ? Solomon seçilmedi milli takıma ama seçilirse ileride rakip kim olursa olsun milli takımın kazanmasına sevinmem-sevinemem.

Tanjevic kendi takımının oyuncusunu böyle bir görevle onurlandırmaktan, Basketbol Federasyonu da ve Milli Takım hocasını ve Fener-Ülker´i memnun etmekten büyük bir memnuniyet duyacaktır. Medyanın da bu durumu destekleyeceğini tahmin etmek güç olmasa gerek. Bu ortaoyunda bize düşen ise hazırlıklı olmak ...

Re:

Onur Yavuz' Alıntı:
Tanjevic kendi takımının oyuncusunu böyle bir görevle onurlandırmaktan, Basketbol Federasyonu da ve Milli Takım hocasını ve Fener-Ülker´i memnun etmekten büyük bir memnuniyet duyacaktır. Medyanın da bu durumu destekleyeceğini tahmin etmek güç olmasa gerek. Bu ortaoyunda bize düşen ise hazırlıklı olmak ...

çok doğru bir tahmin biz burda ne kadarda konuşsak, tanjeviç isterse kim karşı çıkacak?

solomon gelirse müthiş katkı sağlar.ender ve hakan demirel'İn oynadığı bir takımdan bahsediyoruz çünkü.fakat kerem tunçeri yi almadıktan sonra solomon'u alsan ne olacak.1 şampiyona oynar.2. sinde kadro dışı kalır.çünkü yaştan kaybeder 2010 da oynayamaz der tanjevic...solomon oyunun iki yönünü oynuyor bu çok büyük bir artı.işimize yarar ama tanjewvic varken kobe bile 10 sayıyı geçemez.

Ya arkadaşlar bahsettiğimiz oyuncu Solomon.Jason Kidd ya da Steve Nash değil ki.Yani Solomon seviyesine gelebilcekek genç oyuncularımızn olduğuna inanıyorum.Zamanında Aurelio'nun milli takımda oynamasını da desteklememiştim bunu da desteklemiyorum.Çünkü ikisi de düz oyuncu bizi bir yere taşımaz.

Solomon'a düz demek bence çok büyük bir hata olur. solomon Avrupa'nın sayılı guardlarından biri. Büyük takımlarda oynamış ve Euroleague düzeyin önemli başarılar yaşamış bir oyuncu. Bende Solomon2un Milli takıma çağrılmasına kaşıyım.(Yaptığı hareketlerden dolayı) Solomon'a düz oyuncu demek hata olur. solomon saha içinde çok özel bir oyuncudur. Ligimizdeki en iyi guard diyebiliriz...

Ender ve Hakan olacağına milli takımda Solomon oynamışta ne olmuş.KArşıydım eskiden ama artık Kerem Gonluk hariç takımın 11'i de değişmeli.