SSL 12. Hafta | Galatasaray - Manisaspor

Gökmen Özdemir'i çok sevmem ama doğru yazmış. Galatasaray hasta ama reçetelerini doktorlar değil hep hasta bakıcılar yazıyor.

Burak kaleyi unutmuşsun. GS'ın forveti yok defansı sağlam, yok orta sahası iyi defans kötü, kalesi iyi orta saha kötü, diyeceğimiz bir bölümü yok. Yani takıma kimi alacaklar bilmiyorum ama devre arasında en az 6-7 yerli 2 yabancı alıp önümüzdeki sezon için takımı hazırlamaya başlamak lazım.

Berkan ben ultrAslan'ı savunmuyorum ki. Evet ultrAslan satılık adamların liderlik ettiği bir kurum. Ama hangi yönetim gelse oraya hangi adamları koysalar, aynı olacak. Amigoluk müessesinin varoluş nedeni odur. Yönetimlerin, tribünlerin sesini kontrol altında tutabilme isteği.

Ama benim dediğim başka. maç 1-0 iken o satılık adamlar, takım için bağırıyor. (ki satılıksa da 5-6 kişi satılıkdır. Büyük çoğunluğu en fazla beleş bilet alıyor) Neyse o satılık dediğimiz adamlar takımı için bağırıyor diğer gerçek GS'lı olan (!) herkes oturuyor. Hatta maçtaysan biliyon Devre arası müzikde açmadılar (nedense?) Manisalıların küfürlerini dinledik, milletten tık yok. Ama ne zamanki protesto oldu anaaa millet pastil almış sanırım o arada :)) Nasıl bağırıyorlar anam anam diyim ben sana..:) İşte ben buna kızıyorum Berkan. Takımı protesto et tabii ama destekde vermiş ol. Kötü gününde takımının yanında ol arada kulağını çek. Sen kötü günlerde ana avrat düz git iyi günlerde canım feda olsun sana dersen değerin kalmaz.

Abi o konuda haklısın tabii ki. Gerçi ben de bu konuda yorum yapmak istemiyorum doğrusu çünkü niye bağırmıyorsunuz dersem karşımdakiler gel daha iyisini sen yap o zamam deme hakkına sahip olur ki 16 saatlik mesafeden gelme şansım da yok zaten :) Benim gelmem ayda yılda hatta 18 yılda bir olabilir Antalya maçındaki gibi :)

Senin eleştirdiğin noktalar doğru abi ama eğer gereken tepkiler zamanında verilseydi belki bugün o grubun kendisini yırtmasına gerek olmayacak ve her şey yolunda olacaktı. Geçen sene mart ayında Galatasaray' ın eksiklerini konuşuyorduk mesela. Aradan 8 ay geçti hala aynı bölgeler eksik. Geçen sene niye protesto olmuyor diye sorguladığımızda hele bi sezon sonu gelsin, şu anda yapılacak protesto bize hiçbir şey katmaz dendi. Sezon bitti ee noldu; bu defa da hele bi yeni sezon başlasın tünelin sonundaki ışık görünüyor :) Şu anda savunulacak hiçbir yanı kalmadığının Ultraslan da farkında ve bu defa da yaptıkları şey tepkinin dozajını düşürüp olayın unutulmasını sağlamak. Ama artık yapacakları şey kalmadı sanırım.

Ya ben GS formasını giyen adama küfür edemem. Takımdan istemem gitsin derim o ayrı. Sinemalı o ünlü tezahuratta da tezahurata karşı olmamın sebebi sizin gibi ruhsuz görmedik demeleri idi. Arda'nın alınması umurumda değil. Ben formanın önüne bakıyorum. Hayatta da hiç saplantılarım sabit fikirlerim olmadı. GS taraftarının sabit düşünceleri var. Ayhan'ı bende sevmiyorum ama eldekiler arasında bir sıralama yaaprsam ona sıra gelmez. Mantığımı konuşturuyorum. ultrAslan'ın yaptığı protesto eylemelri bile yönetim onaylı. Bununda farkındayım. O sinema tezahuratı yapılmadan önce bilinmiyormuydu. O gün maça giden herkes farkındaydı. Adnan polat yönetimi bizans oyunlarında sadece. Çıkıp yüreklice adam gibi hiç bir şey demiyorlar alttan iş götürüyorlar. Bu noktada bence ultrAslan liderlerinin kitleleri engellemesi iyi oluyor. Çünkü bizim Türk insnaında tepki mekanizmasının sınırı yok. barajı aşmış sualr gibi gidiyorlar tepkileri sınırsız yaptınmıydı. Şimdi ultrAslan da destek evrseydi stadda koltuk kalmazdı stadı yaakrdık sonra numaralıyı basardık. E bunun getirisi ne? Elaleme malamatmı olalım. Bu yüzden bence şansdır onların satılık olması. Ki en basiti 19 mayıs 2007 gerçeği var önümüzde. ultrAslan o tepkileri sünger gibi çekmese bugün çoğumuz nezaretteydik şu anda.

Bu arad ben snei İstanbulda yaşıyorsun biliyorum. Tuh bileydim iki muhabbetin belini kırardık. Bugün basket maçına ardından futbol maçına Yiğit Çelebi ile gittik Epey muhabbet ettik Yiğitle. Daha çok soru cevap şeklind eoldu röportaj verdi bana:))

Var mı utanma duygunuz?
Ruhunuz ya da vicdanınız?

Sadece Arma?ya duyduğu aşktan,
Galatasaray?a olan sevgisinden,
Sırf takımının kazanması için, bir fazladan ses teli olmak için
Saatlerce yol gelen insanlardan

Haberiniz var mı?

90 dakika bile ayakta duramazken siz ?
Var mı haberiniz ısıtmalı, masajlı koltuklarınızda seyahat ederken,
Soğuk kış günlerinde bile çoğu zaman klimaları olmayan otobüslerde
Sıfıra karşı soğuğa meydan okuyup koridorlarda yatan gencecik insanlardan?

Gerçekten var mı haberiniz arka arkaya goller yediğiniz maçlarda,
Umarsızca ve pişkinlikle sırıttığınızda, aynı anda onbinlerce evde kıyametler koptuğundan?
Camların çerçevelerin indiğinden?
Ev halkı?nın matem havasına girip çekip battaniyelerini-yorganlarını kafalarına,
İki damla gözyaşıyla uyuduğundan? ya da hiç uyuyamadığından...

Sizler banka hesaplarınızın ne kadar çok sıfırlı olduğunu dahi bilmezken,
Asgari ücrete talim edip ama her maçta takımının yanında olmak için çırpınan insanlardan
Son parasıyla atkılar, formalar alıp ay sonunu nasıl getireceğini bile düşünmeyen insanlardan

Haberiniz var mı?

Haberiniz var mı Galatasaray uğruna yollara düşüp yollarda kaybettiklerimizden?
Gecesini gündüzünü Galatasaray?a adayan, hiç hesapsız, hiç beklentisiz ömrünü bu yola veren sağlığını, hayatını kaybeden ağabeylerimizden?

Kaç evde bu gece sabah olmayacak,
Kaç eve yarın ve sonraki günlerde gazete girmeyecek, televizyon açılmayacak
biliyor musunuz?

Bilmiyorsunuz? Anlamıyorsunuz? Haberiniz yok?

Bizim duvarlarımızda neden futbolcu posterleri olmaz?..
Neden formalarımızın arkasında futbolcu isimleri değil de, kendi isimlerimiz yazar çoğu kez?
Neden Arma?dır bizim aşkımız, Galatasaray?dır, renklerdir bilir misiniz?

Bilemezsiniz? Biz hala sizden Galatasaray Ruhu bekliyoruz nedendir bilinmez?
Neden hala birer Metin Oktay olun, terletin onurunuzla o formayı diye bekliyoruz bilmiyoruz?

Futbol sizin için sadece bir oyun.
Kazanmakta var kaybetmekte.
Hangi formayı giydiğinizi bilmiyorsunuz çünkü.
Hadi uyuyun çocuklar bakalım şimdi huzurla?
Gün olur devran döner ? Herkes Gider?
BİZ KALIRIZ?

Facebookta gördüm güzel bir yazı olmuş

Umuyorum tekrar gelme fırsatı bulurum; o zaman uzun uzun konuşmak isterim abi :)
Sühan Cem' Alıntı:
Bu arad ben snei İstanbulda yaşıyorsun biliyorum. Tuh bileydim iki muhabbetin belini kırardık. Bugün basket maçına ardından futbol maçına Yiğit Çelebi ile gittik Epey muhabbet ettik Yiğitle. Daha çok soru cevap şeklind eoldu röportaj verdi bana:))

Artık yenilgilere tepki vermiyorum belkide en acısı bu.Eskiden önüne geleni ezip geçen Galatasaray nerde ? Ali Sami Yen'de berabere kalınca bile aaa nasıl olur denilen takım nerde ? Cidden bugün futbol filan oynamıyoruz ama bunun nedeni nedir gerçekten çözemiyorum.Ama artık birşeyler olsun.Bir takım kararlar alınsın.Mesela futbolcuların bazıları gitsin,Yönetimde bir kaç değişiklik yapılsın ama yapılsın !

Hagi yanıtı evrmiş Mustafa. "Kiralık oyuncu istemiyorum. Galatasaraylı oyuncu" demiş. Bunalrı türkçe söylemiş. GS ruhunu istiyor yani Hagi. Br Romen GS ruhundan bahsediyor. Benim takımım ise Koruma-Hypo tadında yaşıyorlar.

Sühan Cem' Alıntı:
Hagi yanıtı evrmiş Mustafa. "Kiralık oyuncu istemiyorum. Galatasaraylı oyuncu" demiş. Bunalrı türkçe söylemiş. GS ruhunu istiyor yani Hagi. Br Romen GS ruhundan bahsediyor. Benim takımım ise Koruma-Hypo tadında yaşıyorlar.

Suçlu İnsua'mı yani adam aslanlar gibi savaşıyo

Alperen Küçük' Alıntı:
[quote="Sühan Cem":2wt2h0gv]Hagi yanıtı evrmiş Mustafa. "Kiralık oyuncu istemiyorum. Galatasaraylı oyuncu" demiş. Bunalrı türkçe söylemiş. GS ruhunu istiyor yani Hagi. Br Romen GS ruhundan bahsediyor. Benim takımım ise Koruma-Hypo tadında yaşıyorlar.

Suçlu İnsua'mı yani adam aslanlar gibi savaşıyo[/quote:2wt2h0gv]
Misimovici kastediyor sanırım
İnsua en suçsuz olan futbolcularımzdan biridir.

Alperen Küçük' Alıntı:
[quote="Sühan Cem":8rawug7o]Hagi yanıtı evrmiş Mustafa. "Kiralık oyuncu istemiyorum. Galatasaraylı oyuncu" demiş. Bunalrı türkçe söylemiş. GS ruhunu istiyor yani Hagi. Br Romen GS ruhundan bahsediyor. Benim takımım ise Koruma-Hypo tadında yaşıyorlar.

Suçlu İnsua'mı yani adam aslanlar gibi savaşıyo[/quote:8rawug7o]

Ya abicim adam Türkçe konuşuyor kelimelerindne manayı doğru çıkarın. Kiralık oynayan oyuncuları istemiyorum demiyor. Her şeyiyle GS'a bağlı olan yürekten kontrattan beyinden bağlı oyuncular istiyorum demek istiyor. Onu da Türkçe olarak söylediğinden Kiralık oyuncu değil GS'lı oyuncu istiyorum diyor.

Kiralik sozcugu burada mecazi anlamda. Hagi direkt oyuncuyu suclayacagina,oyuncularin kafasinda acaba ben miyim suphesinin yaratiyor ki,Hagi aslinda kimlerin ne oldugunu bu macla belirledi.Kafasi baska yerlerde olan,kiralik.! sadece sari-kirmizi forma ile ruhsuz bir sekilde kosusturan oyuncular dusunsun artik derim..

Hagi'yi her zaman destekliyorum,ama su Daltonlar(Servet,Hakan,Mustafa,Baris..vs) konusunda keskin kararlar almasi,su yaralari biraz olsun tedavi edecek..

Şimdi anlayabildim Sühan abi :) bende zaten Hagi nasıl böyle birşey der İnsua aslan gibi savaşıyo diyodum, güzel demiş Hagi doğru da demiş

Maçtan geldim yeni.
Taraftar elinden geleni yaptı tribün olarak çok formda değildik ama bu takıma fazla bile.Sahada o futbola benzemeyen şeylerin icraa edildiğini gören birilerinin bu kadar bağırması anca takım aşkındandır.

Açıkçası tek tek isim vermeyeceğim ama takım karaktersiz,yeteneksiz dolu.Zorla futbol oynatıyoruz sanki adamlara.Bugün iyi oynayan şu laflarımdan ayrı yere koyacağım bir tek Lorik Cana birde Sabri vardı birazda Neill ile İnsua.Onun dışında bugün futbol oynayan kimse yoktu sahada.Üzücüydü gerçekten.

Bundan önce Efes maçındaydım orada yenildik diye üzülmüştüm ama bu maçtan çıkınca gerçekten sevindim.Çünkü GS formasının armasının değerini bilen mücadele eden bir grurlu takımımız vardı en azından...

Hagi, bana kalırsa bizde son derece başarılı olabilecek bir teknik adam.Ona gerçekten inanıyorum.Takıntıları var kesinlikle ama bunları Tugay'ında yardımı ile aşacaktır o.Bu oyuncular ile gitmeyeceğini analiz etmesi onun için başlangıçtı bence.Umarım arkasında durulur Hagı'nın.

Doğan Sağlam' Alıntı:
Maçtan geldim yeni.
Taraftar elinden geleni yaptı tribün olarak çok formda değildik ama bu takıma fazla bile.Sahada o futbola benzemeyen şeylerin icraa edildiğini gören birilerinin bu kadar bağırması anca takım aşkındandır.

Açıkçası tek tek isim vermeyeceğim ama takım karaktersiz,yeteneksiz dolu.Zorla futbol oynatıyoruz sanki adamlara.Bugün iyi oynayan şu laflarımdan ayrı yere koyacağım bir tek Lorik Cana birde Sabri vardı birazda Neill ile İnsua.Onun dışında bugün futbol oynayan kimse yoktu sahada.Üzücüydü gerçekten.

Bundan önce Efes maçındaydım orada yenildik diye üzülmüştüm ama bu maçtan çıkınca gerçekten sevindim.Çünkü GS formasının armasının değerini bilen mücadele eden bir grurlu takımımız vardı en azından...

Hagi, bana kalırsa bizde son derece başarılı olabilecek bir teknik adam.Ona gerçekten inanıyorum.Takıntıları var kesinlikle ama bunları Tugay'ında yardımı ile aşacaktır o.Bu oyuncular ile gitmeyeceğini analiz etmesi onun için başlangıçtı bence.Umarım arkasında durulur Hagı'nın.

Doğan keşke haberleşseymişiz. İki maçta bende vardım. Futbola dair görüşlerimiz de çok uyduğundan sakin kalmamızı sağlardık:)

Sühan Cem' Alıntı:
Doğan keşke haberleşseymişiz. İki maçta bende vardım. Futbola dair görüşlerimiz de çok uyduğundan sakin kalmamızı sağlardık:)

Keşke be abi valla derdimi anlıcak biri iyi olurdu. Bu maç benim için olduğu kadar Hagı içinde milat oldu bence.Ayrıca ara ara tribünlerde yönetime karşı homurdanmalar başladı.Polat'ın günleri sayılı gibi ya trabsfer dönemi yetişir imdadına.Kankası 1 ay uğraşıp son gün bir yıldzla döner nasılsa.

Yazıp yazıp siliyorum.Bu kafayla zor tabi.Servet'e verilen tepkiye çok sevindim.İçtenlikle katıldım.Keza yönetime de.Galatasaray taraftarı ölmemiş,yönetimin esiri olmamış.Bunları görmek güzel.

Onur UNCU' Alıntı:
Yazıp yazıp siliyorum.Bu kafayla zor tabi.Servet'e verilen tepkiye çok sevindim.İçtenlikle katıldım.Keza yönetime de.Galatasaray taraftarı ölmemiş,yönetimin esiri olmamış.Bunları görmek güzel.

Onur ben maçtaydım kardeşim ama Servet'e nasıl bir tepki oldu bilmiyorum açıkçası.Yeni açık paşa paşa coşku ile bağrına bastı Servet'i.

Bence Adnan Polat Aralık'dan itibaren epey girer transfer işine ama onlarla bir takım tarataralrı uyutsa da Genel kurul üyelerini uyandırır. Şubatın sonu maximum kongre olur gibime geliyor.

Rijkard gönderilip FB beraberliği Antalya galibiyeti sonrası demiştim bu takım kalitesiz arkadaşalr. Bu takımda bazı döngülere girilmez kadro dışı bırakılmalar olmazsa bu takım gazla bir iki hafta oynar durur diye. Skibbeye 8 Rijkaarda 6 hafta iyi oynayanlarda genelde bu futbolcualrdı. Sonra Lincoln'e su istermisin kasyöö (cassio) diye imalar yapan tiplerdi bunlar. Lincoln gibi adamıda kötü gösterdiler bize Rijkaard gibi adamı da. Konuşacak çok uzun şey var ama kısacası, GS taraftarı Antalya maçında büyük bir fırsat kaçırdı.

Doğan Eski açıkdaydım ben Servet'i çağırmadık. Maçada top ayağıan geldikçe yuhalandı. Sen bakma Yeni Açığa.