STSL 11. Hafta Karşılaşması | Fenerbahçe - Galatasaray

Maçtan önce futbolcular herşeyin farkındayız kazanmak için oynayacağız şöyle böyle diye açıklama yapıyor maç başlıyor sanki maç öncesi o açıklamaları yapan kendileri değilmiş gibi sahada ruh gibi dolanıyorlar yazıklar olsun iyi birşeyde nasıl ödüllendiriliyorlarsa kötü oyunda da cezalandırılmaları gerekli.
Oyunu sadece brumanın kanadından oynamaya çalışıyoruz sadece belirlediğimiz yer orası oradan birşeyler yapmaya çalışıyoruz felsefe ver brumaya birşeyler yapsın kurtarsın bizi oyuncular ve hoca ciddi cezayı hakediyor böyle oyun oynanmaz böyle teknik taktik yoksun oyun oynanmaz yana geriye paslarla hiçbir yere varamazsınız.

Kadıköy'e ayak basarken 1-0 geride başlıyoruz. İlk dakikalardan belliydi böyle bir oyunun olacağı. Takımın elleri ayakları dolanıyor en ufak baskıda. 17 senede 3 beraberliğimiz var orada. O 3 beraberliğimizi de nasıl aldığımızı biliyoruz. Çıkacaksın özgüvenli, soğukkanlı bir şekilde oyunu rakip yarı sahaya yıkmaya çalışacaksın. Tarihimizin en kötü sezonunda bile orda tek kale oynayıp 0-0 berabere kaldık. Bu oynadığımız oyunun hiçbir izahı yok. Savunma desek evlere şenlik, hücum desek şutumuz bile yok.

Riekerink'i çok savundum, sabrettim ama yeter bu maçta özellikle 3. oyuncu değişikliğinin hiçbir mantıklı gerekçesi yok. Tez zamanda gitmeli. Büyük maçları kaldırabilecek, sistem adamı lazım. Klinsmann ABD'den ayrılacak diyorlar, tam bize göre birisi.

Şurdan 11 taraftar çıksak daha iyi oynardık. Mücadele ederdik hiç olmazsa.

Gurursuz, onursuz, karaktersiz futbolcu bozuntuları. 90 dk'yı atak yapamadan bitirdiler. Çuvalla aldığınız paralar haram zıkkım olsun!

Kadıköy'e ayak basarken 1-0 geride başlıyoruz. İlk dakikalardan belliydi böyle bir oyunun olacağı. Takımın elleri ayakları dolanıyor en ufak baskıda. 17 senede 3 beraberliğimiz var orada. O 3 beraberliğimizi de nasıl aldığımızı biliyoruz. Çıkacaksın özgüvenli, soğukkanlı bir şekilde oyunu rakip yarı sahaya yıkmaya çalışacaksın. Tarihimizin en kötü sezonunda bile orda tek kale oynayıp 0-0 berabere kaldık. Bu oynadığımız oyunun hiçbir izahı yok. Savunma desek evlere şenlik, hücum desek şutumuz bile yok.

Riekerink'i çok savundum, sabrettim ama yeter bu maçta özellikle 3. oyuncu değişikliğinin hiçbir mantıklı gerekçesi yok. Tez zamanda gitmeli. Büyük maçları kaldırabilecek, sistem adamı lazım. Klinsmann ABD'den ayrılacak diyorlar, tam bize göre birisi.

Klinsmann'ın da takım tecrübesi yok bildiğim kadarıyla.
Ama Alman olmasi aklımı çelmiyor değil.
Frank de Boer de boşta sanırım.
Sene başında Inter de başarısız oldu oda.
Kim olur acaba ?

Klinsmann'ın da takım tecrübesi yok bildiğim kadarıyla.
Ama Alman olmasi aklımı çelmiyor değil.
Frank de Boer de boşta sanırım.
Sene başında Inter de başarısız oldu oda.
Kim olur acaba ?

Klinsmann Bayern'de çalışmıştı diye hatırlıyorum. 2014'de çok istemiştim. ABD'nin son hezimetinden sonra suyu kaynadı onun da. Tabii bizden önce sıraya girenler olacaktır. Onun dışında boşta başka hoca aklıma gelmedi. Fatih Terim bile toparlayamaz şu anki takımı. Sezon başında bile istemem, milli takımda kötü olunca bize gel, bizde kötü olunca milli takıma git diye bir şey olamaz.

Alman hoca şart.

Levent Nazifoğlu Riva ve Florya onayı çıkmazsa takımı da etkiler dedi çıktı yine etkilendi. Dün sahada yok gibiydik ki rakipte kötüydü.

Öncelikle kadar kötü oynadığımız, kaleye şut çekemediğimiz başka maç hatırlamıyorum. Muslera ve Bruma hariç hepsi rezildi.

Riekerink'ten başlayalım maç öncesinde Chedjou olmalı demiştim. Serdar'ın maç temposu yoktu ve bu tarz maçlara alışkın değildi. Chedjou'nun kalitesini de beğenmiyorum fakat Serdar'dan daha fazla katkı vereceği aşikardı. De Jong ile orta saha daha sert olacaktı, oldu da fakat bu seferde topu kullanamadık. Selçuk İnan, son haftalarda etkisiz olmasına rağmen bu derbilerde genel olarak tempoyu belirleyen isim oluyordu. Yıllarca bu derbilere çıkmış bir isim olarak, Selçuk tercih edilebilirdi. Şimdi testi kırıldı, konuşması kolay orası da ayrı.

Maçı izlediğim arkadaşlara, Sabri - Serdar - Hakan - Carole defans dörtlüsüne sahip takım bu maçı alamaz dedim. 4 benzemezi defansa koyup, aralarında uyum yokken başarı beklemek zaten olanaksızdı. Olmayacak dua'ya amin dedik kısaca. Carole'un bireysel hatasıyla maç bitmişti çünkü 1 sene böyle oynansa Galatasaray gol atamazdı. Serdar da üstüne düy dikti.

Gelelim Sneijder ve Podolski'ye. Instagram'dan ve Facebook'dan paylaşım yapmaya benzemez futbol. Varsa gücün, çıkar sahada oynarsın; bu arkadaşların açık şekilde gücü yok, sürekli taraftara, tribüne oynama durumundalar. İkisinin aldığı para yıllık 8m euro, vergisiz. Çok büyük para. Sene sonu ya da devre arası ikisine de gelecek kariyerlerinde başarılar dilenmeli, Galatasaray seviyesinde olmayan diğerleri gibi.

Serdar Aziz'e o kadar para bayılan, Hamit'e yeni sözleşme yapan, Trabzon'un kadro dışı bıraktığı Cavanda'yı koşa koşa bonservisiyle alan adamların da Galatasaray'ı yönetemeyeceği aşikar.

Kısaca hocasıyla, futbolcusuyla, yöneticisiyle, başkanıyla bir tanesi dahi ortalama bir taraftar kadar şu maça inanmamış.

Sabri şu maçta en son konuşulacak oyuncu. Sabrinin ederi bu ama en azından mücadele etti. 4.5 milyon alıp tribüne oynamadı ya da Poldi gibi artistlik yapmadı. Şu hollandalı tayfayı De Jong hariç yollarsak rahatlayacağız biraz. Arkası da gelir zaten. Umarım Terim geri döner