STSL 2.Hafta Bursaspor 1 Galatasaray 1

Fatih hoca, sadece ve sadece dünyanın en iyi takımı motive eden hocasıdır.. Geri kalan her şey sıradan.. Dün rezalet bir futbol, laubali bir oyun, saçma sapan değişiklikler... Senede 3-5 maç oynar takım böyle.. maçta kazanır ama tatmin etmez.

Koca takımın Amrabat gibi vasat kanadı olmayınca tek hücum organizasyonu var. İster vurdumduymazlık ister kendini beğenmişlik ister laubali falan ne derseniz deyin takımın umrunda değil lig maçları. Geçen sezon da böyleydi. Bursa'da kazanacağımıza zerre ihtimal vermemiştim. Şu oyunla Eskişehir'de de kazanmak imkansız. Geçen sezon İnönü, Kadıköy, Avni Aker, Bursa, Eskişehir, Kasımpaşa? Hangi zor deplasmanda kazandık? Maalesef hiçbirinde. Önceki sezona dön aynı deplasmanlardan bir tek Avni Aker galibiyeti var normal sezonda. 11-12 kafa deplasmanda tek galibiyet. Bu sezona da galibiyetsiz başladık.

FB ile dalga geçiliyor takım mühendisliğinden ötürü. Aynısı bizde de var.6 4 uygulamasından Amrabat'ı kullanamayacak takıma kanat takviyesi yapılmadı. Sezona kanatsız giriyoruz. Geçen sezonun B planı Amrabat idi. O olsa Drogba yerine oyuna giren 0-2 yapar dönerdik belki de.

Futbol aklı olan pek kanat yok. Volkan Şen gönderilecekmiş. Bari onu alsak. Şu koşmayan takıma tempo falan getirir en azından. Ya da oyuncular hazır olana kadar ufak tefek sistem değişikliklerine gitsek.

Artık Bayern Münih gibi alıp başımızı gitmeliyiz ! Bu ligde hiçbir takım seviyemizde değil ! Yapacağın şey 2 kanat alıp ligde Bayern gibi ezip geçiceksin ! Hayır para yok desen 2 yıldır kombine, forma, ŞL gelirleri, fenerin elenmesinden gelen hatrı sayılır para vsvs tonla para geçti elimize, 2 kanat ne diye alınmaz merak ediyorum ! Beşiktaş'ı izledim, bu sene feneri flan boşverin en büyük rakibimiz Beşiktaş olacak. Zaten başlarında da Bilic gibi bir adam var.

---Selçuk---Melo--
Farfan---Sneijder---Arda
-----Drogba---

Yapacağın iş bu kadar basitken biz 2 KOCA YILDIR ortadan delmeye çalışıyoruz sadece, kolları olmayan insan vücudu misali. Hadi Arda'yı alamadın 2-3 milyon verip Gökhan Töre'yi al, çocuk hem çalım atabiliyor rahatça, hem hızlı, hem Türk !

Artık Bayern Münih gibi alıp başımızı gitmeliyiz ! Bu ligde hiçbir takım seviyemizde değil ! Yapacağın şey 2 kanat alıp ligde Bayern gibi ezip geçiceksin ! Hayır para yok desen 2 yıldır kombine, forma, ŞL gelirleri, fenerin elenmesinden gelen hatrı sayılır para vsvs tonla para geçti elimize, 2 kanat ne diye alınmaz merak ediyorum ! Beşiktaş'ı izledim, bu sene feneri flan boşverin en büyük rakibimiz Beşiktaş olacak. Zaten başlarında da Bilic gibi bir adam var.

---Selçuk---Melo--
Farfan---Sneijder---Arda
-----Drogba---

Yapacağın iş bu kadar basitken biz 2 KOCA YILDIR ortadan delmeye çalışıyoruz sadece, kolları olmayan insan vücudu misali. Hadi Arda'yı alamadın 2-3 milyon verip Gökhan Töre'yi al, çocuk hem çalım atabiliyor rahatça, hem hızlı, hem Türk !

Bütün olay bu işte. Geçen sezondan beri söylüyorum. Galatasaray ın tek sorunu oynadığı hibrit 4-1-2-1-2 sistemi ve kanatsız kadro yapılanmasıdır. Çözümde aynı yukardaki kadrodur. Gerisi fasa fiso. 2 senedir Hamit Hamiit diye, Sneijder-Drogba-Burağın üçünüde oynatacağım diye, inat ede ede anamızı ağlattı Terim ne yazıkki. Sistem ve kadro yapılanması değişikliği şart yoksa sıkıntılı maçlar yine bizi bekliyor.

Geçen sene de dile getirmiştim fazlasıyla ama, Yekta'ya büyük haksızlık yapılıyor bu kulüpte. Bir oyuncu sakatken, formsuzken oynatılmaz anlarım ama Yekta en hazır olduğu dönemde bile istikrarlı oynatılmadı, üstüne gidilmedi, sabredilmedi. Hamit'e, Engin'e, Emre'ye tanınan kredilerin çeyreği şu adama tanınmadı maalesef.

Geçen sene de dile getirmiştim fazlasıyla ama, Yekta'ya büyük haksızlık yapılıyor bu kulüpte. Bir oyuncu sakatken, formsuzken oynatılmaz anlarım ama Yekta en hazır olduğu dönemde bile istikrarlı oynatılmadı, üstüne gidilmedi, sabredilmedi. Hamit'e, Engin'e, Emre'ye tanınan kredilerin çeyreği şu adama tanınmadı maalesef.

buda doğru. çok üzülüyorum yektaya. yüreğiyle oynuyor ve kaliteli. en azından emre çolağa da hamite de 1000 basar.