Süper Lig 26. Hafta | Fenerbahçe 0-0 Galatasaray

Kaybetmemiz için tüm şartlar oluştu:) Nedense her sene biz favori çıkıp biz kaybediyoruz.
Ve olmazsa olmazlar:
"Galatasaray bu sene de yenemezse bir daha yenemez."
"Bu sefer seriyi bozacağız."
"Kadromuz onlardan iyi, teknik direktörümüz iyi vs"

Eeee sonuç?

Yahu biz o ana kadar ligde golü olmayan kazma sol bek Hasan Ali'den sağ ayakla gol yemiş takımız.

Topa vurmayı bilmeyen Selçuk Şahin'in kornerden gelen topu doksana attığı takımız.

En ufak bir kavgada/tartışmada psikolojisi bozulan futbolcular yüzünden bu seri bu kadar uzadı. Hakemlerin de yardımıyla iyi oynayıp kaybettiğimiz çok maç da var.

Büyü dedikoduları komik ama öyle bir başkanları var ki; her şey beklenir.

Ben galibiyet beklemiyorum hattâ mağlubiyet bekliyorum.

Kazanmak için önce psikolojik olarak üstünlük sağlamak ve rakibi ısırmak/korkmadan mücadele etmek gerekiyor. Bakın iyi oyun demiyorum mücadele diyorum.

Selçuk gibi sünepe kaptanlarla bir yere varamayız. Zaten derbilerde takımın hakkını savunacak, zor zamanlarda ateşleyecek adam lazım önce. Sneijder gibi, Melo gibi.

Gerçi onlar varken de kazanamadık hoş. Harbiden büyü mü var yoksa :D

Neyse beraberliğe razıyız ama kaybedersek şampiyonluk gidebilir bence.

Yalnız şaka maka bu kadroyla bu şikecilere kaybetmek ayıp gerçekten. Hele şampiyon falan olurlarsa diğer takımların kepenk kapatması lazım.

Çocukluktan beri takip ederim tek ümidim maçın cumartesi günü olması. Cumartesi olan maçları kazanırdık genelde. Hayırlısı..

Önceki Terim dönemi Baros’un unutulmayan direği olmasa.. O maçta erken 2-0 geri düşmemize rağmen oyundan ödün vermeyince 2-2 ye getirip türlü fırsatlar da yakalamıştık. Kesinlikle olay psikolojide bitiyor. Umarım geriye yaslanan bir oyun anlayışı gütmeyiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fernando umarım hazırdır. Selçuk yerine N'diaye olsaydı keşke. Tam onun maçıydı.

Aykut bile baskıya dayanamamış ideal kadrodan Aatıf ile Fernandao yerine Ekici ve Soldado'yu almış.

Skor tahminim 1-0 kaybederiz.

Yeteneksiz ve korkak futbolcu topluluğu.
Bu takım bu halde şampiyon falan olamaz.
Kadıköyde de bin sene daha kazanamaz.
Gidin beraberliği kutlayın.

Feghouli falan gitsin amatör ligde oynasın. Her topu aldığında saçmalar mı adam? Belhanda desen ortada yok. Gomis'in eli ayağına dolanıyor. Fernando'yu çıkana kadar hiç görmedim. Maicon golü yedirecekti hatalarıyla. Rodrigues sıfıra iniyor pas verecek adam yok.

Son düzenleme:
Yeteneksiz ve korkak futbolcu topluluğu.
Bu takım bu halde şampiyon falan olamaz.
Kadıköyde de bin sene daha kazanamaz.
Gidin beraberliği kutlayın.

Feghouli falan gitsin amatör ligde oynasın. Her topu aldığında saçmalar mı adam? Belhanda desen ortada yok. Gomis'in eli ayağına dolanıyor. Fernando'yu çıkana kadar hiç görmedim. Maicon golü yedirecekti hatalarıyla. Rodrigues sıfıra iniyor pas verecek adam yok.

Dostum korkak oynadığını görmedim ben tamam Fehouli ve Belhanda iyi oynamadılar ama Gomis'e eli ayağına dolaşıyor Fernando'ya ortada yoktu dersen olmaz.Bence son zamanlar da en iyi en akıllı sakin şekilde oynadığımız deplasman ki kazanıyorduk maçı.

Dostum korkak oynadığını görmedim ben tamam Fehouli ve Belhanda iyi oynamadılar ama Gomis'e eli ayağına dolaşıyor Fernando'ya ortada yoktu dersen olmaz.Bence son zamanlar da en iyi en akıllı sakin şekilde oynadığımız deplasman ki kazanıyorduk maçı.

Ki kazanıyorduk, ha kazanıyorduk derken 20 sene oldu ayıp yahu! Rakipte topa vurmayı bilen oyuncu yok. Bu kadroyla o kazmaları yenemiyorsan şampiyonluğu haketmiyorsun bence. Evet sakin oynadık ama gol atmak için bir şey yapmadık. İleride 1-2 kişi ayıp olmasın diye top çevirdi.

Kazansan şampiyonsun ya geri çekilmek nedir? Bu kafayla nice 20 senelere..

Ben memnun kaldım. Kalan maçlarda en çekindiğim maç buydu ve beraberlik kötü değil. Fenerbahçe için galibiyeti kaçırdılar da diyemiyoruz.
Sonuç FB'nin şampiyonluk umutlarını çok düşürdü ki direk bir rakibimizin eksilmesi adına iyi.
Daha 8 maç varken iddialı söylemler yanıltır ama TT Arena'da BJK'yi yenersek çok büyük ihtimalle ipi göğüsleriz.

Fernando oynamadı diyen maçı seyretmemiştir. Özellikle ilk yarı çok kritik müdahaleleri vardı. Takım olarak son yıllardaki en etkili deplasman oyunumuzu oynadık. Son vuruşlarda biraz daha etkili olabilsek galip gelmiştik.

19 yıldır deplasmanda galip gelememe olayına çok da takılmalı mıyız? O yıldan bu zamana biz 7, FB 6 şampiyonluk almış. Ek olarak bence 2002-2011 arası her ne kadar 2 şampiyonluğumuz da olsa tarihimizin en kötü dönemi olabilir ki aynı yıllarda FB altın çağını yaşıyordu, hem kadro kalitesi, hem sinerji, hem de federasyon üzerindeki etkisi bakımından. Sezon sonunda şampiyon oluyorsak, gerçek evimiz olan şampiyonlar ligine gidiyorsak FB deplasmanının değeri 1/34. Belki uzanamadığım ciğere mundar demek gibi ama realite bu.

Fernando oynamadı diyen maçı seyretmemiştir. Özellikle ilk yarı çok kritik müdahaleleri vardı. Takım olarak son yıllardaki en etkili deplasman oyunumuzu oynadık. Son vuruşlarda biraz daha etkili olabilsek galip gelmiştik.

Bence Fernando çıkmasaydı daha da rahat oynayacaktık.Ve rahat bir şekilde galip gelebilirdik.Biz belki 20 yıl oldu kazanamadık ama Fatih Terim takımın başında olduğu sürece orada kaldırılan kupanın psikolojisi ev sahibinin üstünde baskı daha çok olacaktır.

Ben de oyunumuzu beğendim. Özellikle ilk yarı üstün olan taraf bizdik. İkinci yarı bi bölümde baya kapandık, o benim de canımı sıktı. Fatih hocanın değişikliklerini, hamlelerini çok yerinde ve doğru buldum. Yukarıda arkadaşın dediği gibi “fener galibiyeti kaçırdı” denmiyor. Matematiksel olarak da oyun olarak da kârlı çıkan biz olduk. Son olarak da şu 19 yıl olayını gram takmıyorum. Çünkü bu olay hiç bir zaman bizim şampiyonluklarımızı etkilemediği gibi bilhassa sahalarında şampiyon olmuşluğumuz var. Biz haftayı kötü kapatmadık, şimdi onlar düşünsün.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fenerbahçe'yi orada yenebilmemiz için galibiyete ihtiyacımız olması gerekiyor çünkü bize ne lazımsa onu alıyoruz Kadıköy'de.

Fernando çıkana kadar takımdaki en iyi oyuncuydu; ne yaptığını çok iyi biliyordu. Özellikle Fernando'yu izleyin, topu verip, boşa çıkışını Donk ya da başka oyuncu yapamıyor. Çok zeki, takımın o an neye ihtiyacı varsa onu yapıyor. Fernando dahil mücadele etmeyen oyuncu yoktu.

İkili averaj eşit, genel averaj olarak Fener'den çok önde olduğumuz için dün puan farkını 6.01 yaptık. Yani bizim minimum 2 maçta mağlup olup, 1 maçta berabere kalmamızı beklemek, bu süreçte de sürekli kazanmak zorundalar. Kısaca Fener artık şampiyonluk potası dışında.

Ki kazanıyorduk, ha kazanıyorduk derken 20 sene oldu ayıp yahu! Rakipte topa vurmayı bilen oyuncu yok. Bu kadroyla o kazmaları yenemiyorsan şampiyonluğu haketmiyorsun bence. Evet sakin oynadık ama gol atmak için bir şey yapmadık. İleride 1-2 kişi ayıp olmasın diye top çevirdi.

Kazansan şampiyonsun ya geri çekilmek nedir? Bu kafayla nice 20 senelere..

Fener medyasının 20 yıllık oyununa gelme renktaş! Derbilerde deplasmanlardan alınacak 1 puan hele ki ligde öndeysen her zaman iyidir. Ama elbette ki bu tamamen beraberliğe oynayacağın anlamına gelmez. Zaten galibiyete ya da mağlubiyete oynamak diye bir tabiri de doğru bulmuyorum. Sahaya bir stratejiyle çıkarsın. Bu strateji de tüm riskleri almadığın kontrollü bir strateji olabilir. Buna benzer oyunları fener de bize karşı arena'da oynuyor çoğu zaman zaten.

Gelelim asıl meseleye:) Bu serinin başlangıcına...Biz onlara deplasmanda yanlış hatırlamıyorsam 8 yıl boyunca üstelik kötü oyunlarla yenilmiştik.Evet yenilmiştik yani yenememiştik demedim. Sonra bir kupa maçından beraberlikle döndük. Ondan sonra fener ligde şu kadar zamandır evinde derbiyi kazanıyor oldu. Sonra ligde de berabere kaldık hatta bir tanesinin sonunda kupayı da aldık.Ama sonra ne oldu? Bu seferde bu kadar zamandır yenemiyorsunuza geldi.Evet,tarihin bana göre en komik övünme şeklidir bu. Büyük bir kulübüm diye geçinen bir takım ezeli rakibine evinde yenilmemekle övünemez! Daha çok şampiyon olmakla övünebilir, evinde veye genelde üst üste şu kadar maç kazandım demekle de övünebilir ama asla ama asla yenilmemekle övünemez. Tek bir maç kazandım diye de omuzları yukarda gezemez! Platini'nin zamanında söylediği bir söz var; Büyük takımlar kazandığı kupalarla, küçük takımlar büyük takımları yenmekle övünürler diye. İşte durumu özetleyen söz budur. Biz bu süre zarfında Uefa kupası, Süper kupa, ligde onlardan önce 20. şampiyonluğu tatma ve daha çok şampiyonluk kazanma hazlarını yaşadık. Onlar da bize yenilmemekle övünebildiler sadece. Tesadüfen aldıkları arenadaki galibiyetlere benzer bir galibiyeti biz de orta sahadan çektiğimiz saçmasapan bir şutla bulabilirdik tabi. Ama olmadı. İhtimal olarak kontrollü oynadığımız bunca maçtan birini kazanabilirdik. Ancak 10 kere yazı-tura atsanız herbirinin ihtimali yarı yarıya olsa da hepsi yazı gelebilir.Tura gelmedi diye turanın ihtimali 0 olmaz.Ve siz o madeni paraya kızmadığınız gibi şanslı olmadığı veya galibiyete ihtiyacı olmadığı için de Galatasaray futbol takımına kızamazsınız.

Son olarak demişsiniz ya nice 20 senelere diye. Yukarıda saydığım başarılar gelecekse ben değil 20 sene 200 sene daha beklemeye razıyım.

Fener medyasının 20 yıllık oyununa gelme renktaş! Derbilerde deplasmanlardan alınacak 1 puan hele ki ligde öndeysen her zaman iyidir. Ama elbette ki bu tamamen beraberliğe oynayacağın anlamına gelmez. Zaten galibiyete ya da mağlubiyete oynamak diye bir tabiri de doğru bulmuyorum. Sahaya bir stratejiyle çıkarsın. Bu strateji de tüm riskleri almadığın kontrollü bir strateji olabilir. Buna benzer oyunları fener de bize karşı arena'da oynuyor çoğu zaman zaten.

Gelelim asıl meseleye:) Bu serinin başlangıcına...Biz onlara deplasmanda yanlış hatırlamıyorsam 8 yıl boyunca üstelik kötü oyunlarla yenilmiştik.Evet yenilmiştik yani yenememiştik demedim. Sonra bir kupa maçından beraberlikle döndük. Ondan sonra fener ligde şu kadar zamandır evinde derbiyi kazanıyor oldu. Sonra ligde de berabere kaldık hatta bir tanesinin sonunda kupayı da aldık.Ama sonra ne oldu? Bu seferde bu kadar zamandır yenemiyorsunuza geldi.Evet,tarihin bana göre en komik övünme şeklidir bu. Büyük bir kulübüm diye geçinen bir takım ezeli rakibine evinde yenilmemekle övünemez! Daha çok şampiyon olmakla övünebilir, evinde veye genelde üst üste şu kadar maç kazandım demekle de övünebilir ama asla ama asla yenilmemekle övünemez. Tek bir maç kazandım diye de omuzları yukarda gezemez! Platini'nin zamanında söylediği bir söz var; Büyük takımlar kazandığı kupalarla, küçük takımlar büyük takımları yenmekle övünürler diye. İşte durumu özetleyen söz budur. Biz bu süre zarfında Uefa kupası, Süper kupa, ligde onlardan önce 20. şampiyonluğu tatma ve daha çok şampiyonluk kazanma hazlarını yaşadık. Onlar da bize yenilmemekle övünebildiler sadece. Tesadüfen aldıkları arenadaki galibiyetlere benzer bir galibiyeti biz de orta sahadan çektiğimiz saçmasapan bir şutla bulabilirdik tabi. Ama olmadı. İhtimal olarak kontrollü oynadığımız bunca maçtan birini kazanabilirdik. Ancak 10 kere yazı-tura atsanız herbirinin ihtimali yarı yarıya olsa da hepsi yazı gelebilir.Tura gelmedi diye turanın ihtimali 0 olmaz.Ve siz o madeni paraya kızmadığınız gibi şanslı olmadığı veya galibiyete ihtiyacı olmadığı için de Galatasaray futbol takımına kızamazsınız.

Son olarak demişsiniz ya nice 20 senelere diye. Yukarıda saydığım başarılar gelecekse ben değil 20 sene 200 sene daha beklemeye razıyım.

Normalde ben de çok takılmam lâkin kadrolar arasında bu kadar kalite farkı varken içeride de yenememişken bu maçı kazanmamız gerekirdi diye düşünüyorum.

fb'nin yarıştan kopması çok önemli değil çünkü asıl rakibimiz bjk. Hem bizden daha oturmuş bir kadroları var hem de fikstürleri bizimkine nazaran daha kolay. Şu an yenik durumdalar umarım öyle biter. Çünkü bizim sezon sonu mutlaka şampiyon olmamız lazım yoksa gelecek karanlık.

Galatasaray - Fenerbahçe derbilerinde özellikle son yıllarda dikkatimi çeken bir durum var. Maçı yöneten hakemler bir şekilde maçı berabere bitirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Gördüklerini çalmak yerine sürekli oyunu dengeleme, veya dengenin bozulmasına asla izin vermeyecek bir yönetim sergiliyorlar. Zira kendileri açısından bakıldığında bir açıdan mantıklı, eğer yanlış bir kararla bir takımın yenilmesine neden olurlarsa, ne anaları ne bacıları kalıyor. Üstelik o takımın maçlarını bir süre yönetemeyip, gözden düşme ve de gelir kaybı gibi olası riskleri, bu şekilde bertaraf etmeye çalışıyorlar.

GS-FB arasındaki son 6 derbinin 4 ü berabere bitmiş. Eğer bir takım diğerine çok büyük üstünlük sağlamazsa ve bu düzen değişmezse bundan sonrada bu şekilde kısır maçlar ve 0-0 biten derbiler izlemeye devam edeceğiz diye düşünüyorum.

Maça gelince, bence fena oynamadık. Özellikle kadıköyde yaşadığımız psikolojik ezikliği yaşamadan iyi mücadele ettik. Yine de vasat bir FB varken karşımızda, biraz daha risk alıp kazanmaya oynayabilirdik

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Nagatomo'nun o sutu gol olsaydi, adam zaten inanilmaz sevildi kahraman olacakti. Volkan nasil cikardi. Buyu muyu olaylarina asla inanmam ama bir sanssizligimiz var. Maicon'un frikik direk de patladi. Gonlum yenmekten yanaydi ama bu skor bizim isimize yaradi Fenerbahce'ye yaramadi. Besiktas'in da kaybettigi bir haftada kar oldu.