Taraftar Bu mu?

• Konbuyu başlatan Necati
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
N

Necati

Misafir
Hemen hemen İstanbul'da Galatasaray'ımızın her maçına gitmeye çalışıyorum işim olmadıkça ve inatla gidiyorum.Basketbolu ve Galatasaray'ı seviyorum çünkü ama bu çok açık bi tespit artık olay çıkaran tipleri elimle gösterebilecek duruma geldim ve olayların çıktığı maçların hepsinde abi,amigo,reis vb.yakıştırmalar yapılan insanların olduğunu görüyorum onların arkasında olduğu güvencini alan bi kaç kendini bilmez maç esnasında polisler arasından sahaya girme cesaretini gösteriyor.

Bu sahaya atlayanların,polisi hiçe sayanların tipine bir göz gezdiriyorum yaşları hemen hemen benle aynı 19-20.Kendi kendime sorup durdum acaba ben mi çok tırsağım da sahaya girip olay çıkarıp sonra gidip arkadaşlarıma beni tv de gördünmü kavgaya karıştım deme boşluğunu göstermiyorum yoksa bu insanlar mı Galatasaray taraftarı da ben mi anlayamıyorum.Takım gayet iyi,inanılmaz bi savunma ile rakibe nefes aldırmıyor gel gör ki bi taraftan da tribündekiler oyuncularımızı frenlemeye çalışıyor.

Oraya belli ki bedava girmişsin ve sahadaki oyuncuların akıttığı ter,mücadelesi,basketbol seni zerre kadar ilgilendirmiyor tek amaç orda acaba bi yerde kavga çıkar da biz oraya uçar mıyız neymiş abileri orda dayak yiyomuş onu korumaya gidicekmiş sırf olay çıkarmak için bi sağa bi sola koşan tipleri artık zihnime kazıdım yazık...

Haftaya çok önemli bir Fenerbahçe maçımız var ve oyuncularımızın galibiyete rağmen morallerinin pek de iyi olduğunu düşünmüyorum çünkü oynadıkları basketbolun karşılığı bu terbiyesizlik olmamalıydı.Verdiğimiz para basketbol maçı için bana göre çok,çok cüzi ve ucuz bişi ben bu takımı izlemek için gerekirse 20 30 milyon da veririm maç başına önemli olan miktarı değil önemli olan bu gereksiz olay çıkaranların girdikleri hakkımı ve basketbol izlemeye gelen taraftarların hakkını yediği.Ben hakkımı helal etmiyorum,haram olsun hepsine...

Ben bu konuya çok önem veriyorum ve herkesin de görüşlerini alıp artık takımımıza zarar veren bu zihniyeti tartışarak aşmamız gerektiğini düşünüyorum..

noktasindan virgülüne kadar katliyorum kardesim sana ama maalesef yapacak bisey yok. Bu adamlari ordan kimse kovamaz. Yönetim besliyor bunlari. Bir nevi meslek bu tribüncülük. sahada oynanan sey onlarin umurunda degil ki. Neymis Galatasaray herseyden önce gelirmis. sanirim bunun öncelikli olarak bir SPOR oldugunu unutuyor herkez. Önemli olan sahadaki rekabettir. Ne hale gelmisiz. Fener taraftari ile bizim aramizda ne fark var. Onlarda türk bizde türküz. Bukadar fanatik olmaya ne gerek var. analarina bacilarina küfür etmek yakisiyor mu? o analarin sucu ne?? oraya ailesi ile gelip mac izlemek isteyenin sucu ne? senin kendini tatmin etme isteginden dolayi salondan cikiyor. onun hakkini nasil ödeyeceksin? yaziklari olsun ve böyle taraftar olmaz olsun diyorum. Gelmeyin artik basket maclarina. bari bu güzel ortamlari kirletmeyin o küfürlü agizlarinizla.

Biz gençlerin özendiği uA,Deportivo ve Milan maçlarında devasa bayraklar açan,Olimpiyattaki Fenerbahçe maçında kartonlarla Türk tribün tarihinin en büyük koreografisini yapan,takımı için her şeyi yapan,yaratıcı uA'ydı.Bu değil...

koch' Alıntı:
Biz gençlerin özendiği uA,Deportivo ve Milan maçlarında devasa bayraklar açan,Olimpiyattaki Fenerbahçe maçında kartonlarla Türk tribün tarihinin en büyük koreografisini yapan,takımı için her şeyi yapan,yaratıcı uA'ydı.Bu değil...
katiliyorum sana. Futbol takimi ve yönetime paralel olarak taraftar da iyice düstü. Eski günleri mumla ariyoruz. Bu durumun olusmasindaki ana faktörlerden biri adam gibi taraftarlarin maglum kisiler yüzünden artik maclara gelmemesi ve meydanin iyice onlara kalmasi. ben ilk defa asy kapalisina gittigimde zorla atkimi aldilar formami da almak istedi biri kacip kurtuldum. bu yasadiklarimdan sonra sonraki maclara devamli amcamla gittim korkudan. yasim daha kücüktü. böyle bir ortama adam akilli insanlar gelir mi. Bir metre arkamda 60 yasinda ki amcaya bagirmiyor diye sise attilar. Adam sok oldu. Bir daha tribüne gelir mi bunlari yasayan biri?

neler oldugunu bilmiyorum,simdi daha okudum haberi nette sonucu ogrendim..o yuzden kimseyi suclamak istemiyorum..ANCAK bu 1 diil 2 diil 3 diil..hep bizim taraftarimiz disari cikartiliyo..birazda artik sucu kendimizde aramamiz lazim..BASLIK GERCEKTEN COK iYi oturmus..o sahaya giren kendini taraftar zanneden musvettenin niye girdigini merak ediyorum!!!! kimsin ,nesin ,o sahada ne isin var, ne elde ediceksin o sahaya girerek, ve ne elde ettin,kendinimi tatmin ettin bi suru soru sormak lazim o adama..bu nasil bi rezilliktir..kacinci seferdir taraftarimiz salondan atiliyo..oraya sadece mac izlemeye gelen,basketbol seyircisi nie o sahaya giren zat gibi insanlarla bir tutuluyo..bu tam bir rezilliktir..artik basketbolun kendine has,basketbolu bilen,rakibi hakemi ne zaman nasil etkilemesini bilen bi taraftar grubunun olusmasi lazim...yoksa bu sekilde gittigimiz surece adam olamiycaz...cehennem kufur ederek sahaya biseyler atarak,sahaya girerek yaratilmiyo!!! ARTIK YETER, YA GELiN ADAM GiBi DESTEK OLUN YADA GELMEYiN!!!!

ne yazıkki haklısınız.. bu istenmeyen olaylar yüzünden (bence) verdiğmiz destek gölgelendi...oysa yarınki maçı bile gözden çıkarıp sesimizin kısılmasını önemsememiştik..yazık oldu... :(

maçın üzerine üye olma gereği duydum foruma, herkese merhaba...

Bugün Galatasaray taraftarı için utanç verici bir gündü ve ben yerin dibine girdim. Sorumluları şimdi gülüp eğleniyordur ama...

Diğer olaylar anlatılmış, maçtan önce bir olay daha oldu. Pota arkası tribüne bir grup arkadaş pankart açtı. "Bekle zafer şarkılarıyla geçişimizi" gibi güzel bir pankarttı... Bu olayları çıkartan ekipteki kişiler gelip pankartı tekmeleyip, arkadaşlarıda itip kakarak pankartı kaldırttılar. Gördüğüm kadarıyla olay büyümedi ama orada 4-5 kişinin üstüne 15-20 kişi yürüdüler... Bir Galatasaraylı bir Galatasaraylıya pankart kaldırtıyor, nerdeyse dövecekler.. Utanç verici idi. O arkadaşlarıda gördüm sonra, benim oturduğum tribünün arka tarafına geçip herşeye rağmen destek verdiler takıma..

Yönetimi protestoda oyun karşıyakalılarla olan olaylar sırasında durduğunda kısa süreliğine oldu. Ciddi birşey değildi bence. 3. periyotta takımı falan unutup fenerbahçeye küfüre başladılar.. Kimse oynanan oyunu falan izlemiyordu.. Yazıklar olsun böyle taraftara :(

Siz yazın klavye delikanlısı olmak çok kolay.. ama sakına unutmayın ki çok tehlikeli sularda yüzüyorsunuz.. siz evde babanızın kolunun altında burnunuzu karıştırarak maç izlediinizde o sizin aklınız sıra aşşaladığınız insanlar tribüne emek veriyolardı ama siz bilirisiniz.. hiç bi hesap açık kalmaz... alemde tek reis sebahattin reis alemde tayfa gerisi palavra .. görüşmek üzere abiler.. :?

ultrAslan_Tayfa' Alıntı:
Siz yazın klavye delikanlısı olmak çok kolay.. ama sakına unutmayın ki çok tehlikeli sularda yüzüyorsunuz.. siz evde babanızın kolunun altında burnunuzu karıştırarak maç izlediinizde o sizin aklınız sıra aşşaladığınız insanlar tribüne emek veriyolardı ama siz bilirisiniz.. hiç bi hesap açık kalmaz... alemde tek reis sebahattin reis alemde tayfa gerisi palavra .. görüşmek üzere abiler.. :?

Bu sitede ve forumda; ultrAslan' ın kuruluş aşamasında çalışmalarda bulunmuş ve ultrAslan' ın kimine göre iyi kimine göre kötü olabilir (bence her Galatasaraylı ultrAslan' dır felsefesi bir hataydı; kemik yapı bozulmamalıydı.) ama bugünkü gelmiş olduğu noktaya ulaşmasında pay sahibi olmuş birçok insan var.

Bugün tribünlerde yer alan birçok kişi portakalda vitaminken bu bahsettiğim insanlar Galatasaray tribünlerinde aktif şekilde yer alıyorlardı.

Tayfa olgusu yeni gelişen bir olgu değil; yıllar yılı bu kitle tribünlerdeydi ama bu demek değildir ki her yapılan hareket doğrudur. Bugün basketbol maçında yapılan haraket yanlıştır. Bunun özürü ya da açıklaması olamaz.

1- basketbol maçında inamoto - carrusca tezahüratının işi ne
2- sen nasıl bir taraftarsın ki sahayı boydan boya geçip bir avuç taraftara saldırma cesaretini buluyorsun kendinde , delikanlılıktan dem vurmak kolay delikanlılık 1 e 5 saldırmak mıdır
3- iki hafta sonra kadıköyde oynanacak maçın tezahüratını neden bu salonda yaparsın ey arkadaş , GS bir spor kulübüdür ama nasıl basketbol topu ile futbol oynanmazsa basketbol maçında da futbol takımı ile ilgili tezahürat yapılmaz ( lafım diğer takımlarında seyircilerine bu noktada onlarda aynısnı yapıyorlar )
4- yani bordeux maçının hıncını almaya salona mı geldiniz diye sorasım geliyor sizlere acaba bir yerlerden özhan canaydınında orada olacağı haberini mi aldınız da birden bire içinizdeki basket aşkı depreşti
5- taraftar dediğin takımına sahip çıkar takımını sabote etmez, şimdi arka arkaya iki zorlu maç var içerde biri efes pilsen diğeri daçka , suç dosyası kabarık ben en az iki maç. bekliyorum ,şimdi sadece gs li taraftarlar değil bir çok taraftarında izlemek istediği efes pilsen gs maçı sayenizde seyircisiz oynanacaktır büyük ihtimalle ama sizin umrunuzda değil ki ne de olsa

bu yazımı bu akşam ahmet cömert te kendine taraftar diyen embesiller topluluğuna armağan ediyorum , hatta daha da ileri gidiyorum yazıdaki gs leri fb veya bjk yapın istisnai gruplar dışında bire bir uyar burada yazdıklarım onlara da

ultrAslan_Tayfa' Alıntı:
Siz klavye delikanlısı olmak çok kolay.. ama sakına unutmayın ki çok tehlikeli sularda yüzüyorsunuz.. siz evde babanızın kolunun altında burnunuzu karıştırarak maç izlediinizde o sizin aklınız sıra aşşaladığınız insanlar tribüne emek veriyolardı ama siz bilirisiniz.. hiç bi hesap açık kalmaz... alemde tek reis sebahattin reis alemde tayfa gerisi palavra .. görüşmek üzere abiler.. :?

Sevgili moderator arkadaslar,

Bu forumda boyle kisileri tehdit eden mesajlar yazmak serbest midir? Bu konuya aciklik getirmenizi istirham edecegim. Eger serbest degilse lutfen geregini yapin.

Yukaridaki yaziyi yazan arkadasa da bir cift sozum var. Salonda yaptiginiz terbiyesizlik ve seviyesizlige burada da devam ediyorsun, bir de size aklibasinda elestiri getirenleri tehdit ediyorsun. Sana sorsam, senden cok Galatasaray'i seven yok degil mi? Peki nasil bir sevgidir bu ki surekli kendinizi on plana cikarip kulube zarar veriyorsunuz? sana birsey soyleyeyim mi, Galatasaray falan senin umurunda degil. Hayatta kazandigin tek sosyal statu tayfa uyeligi oldugu icin, bunun muhafazasi, reislerine yaranmak senin icin herseyden onemli. Bunun icin hicbir ilkeniz yok, agalariniz "Hagi'ye kufret" derler, dusunmeden kufredersin, Okan Buruk'a emir yukaridan gelince ilk macta kucak acarsin, masum Petre'ye kufur edersin, emir alinca "Fatih Akyel'i istemiyoruz" diyenlerin uzerine saldirirsin. Bu mu senin Galatasaray sevdan?

Yeter artik, sizin gibi "Galatasaray sevdalilari" yuzunden Galatasaray Fosforlu Cevriye'ye dondu, sizin gibi "sevenlerinin" hepsi serseri, ise yaramaz, sabikali. Eger icinde zerre Galatasaray sevgisi varsa, lutfen Galatasaray'i birak, maclara gelmeyi birak. birak ki biraz da biz gosterelim Galatasaray'in gercekten nasil karsilik beklemeden sevilecegini...

Ne bu buyuksun Galatasaray! Tepende yonetimin, tribunde bu seyircilerin seni yikmaya calisiyorlar ama hala basaramadilar!!

ultrAslan_Tayfa' Alıntı:

Eger su forumda bile bu tur tayfaymis reismis muhabbetleri donuyosa, suraya yazanlar futursuzca tehdit ediliyosa, ve moderator arkadaslar bu yazinin altina gayet light bi yazi yaziyosa (ki ne mesajlara nasil cevaplar verildigini biz biliyoruz, uyari bile verilmemis ne yazik ki) Galatasaray taraftari 3-5 tane cahil, capulcu, hayati martaval, onun bunun sirtina basarak bi yerlere gelmis, yanindaki hayvan guruhuna guvenip ona buna artislik yapan adamlara kalmis demektir. COK YAZIK!

Anca ego masturbasyonu. Yapin kardesim, eliniz dert gormesin. Bugun sahaya inersiniz, yarin hakemi doversiniz, obursu gun de canaydin'i bicaklarsiniz. Ne de olsa bi tribun durusu var, reis var, tayfa var. Sunlari basketbol salonlarinda gormek cok aci. Esas suclu bu cahil insanlar degil ama. Ne yaptigini bilmez yonetimde.

Arda ultrAslan demis (ki hala saygimdan A'yi buyuk yaziyorum). Iki laf da ben ediyim. Baslarda guzel bi sinerjiyle baslamis bir hareket nasil boka sardigini hep beraber izledik, izliyoruz. Tayfa denen grubun biseyin icine dahil olunca nasil mahvettigini, iktidar hirslarini gorduk. Taraftarlik denilen olgunun sadece bogaz patlatircasina bagirmak oldugunu sanan, babasi yasinda adamin anasina kufretmeyi, kardesi yasindakileri tartaklayip atkisini almayi kendine hak goren, deplasmana giderken cektigi sikintilari, sefillikleri acili turku yapip diline dolamis bi topluluktan sozediyoruz.

Amacim yine tayfa tartismasi acmak degil. Benim dememle kotu de olmazlar iyi de olmazlar. Ben 50 yasina gelirim, onlar yeni nesil elemanlari yine kapali ortada ona buna bagirip istedikleri gibi at kostururlar. Yapsinlar. IStanbulda degilim de korkusuzca konusabiliyorum. Biliyorum bu adamlarla yanyana olmaktan igrenen ama sirf Galatasaray sevgisinden bu duurma katlanan bir cok arkadas var. Ama rica ediyorum tek ornek kalmis su forumda bari su tarz mesajlar okumayalim. Rakip takimi rencide edici sozler kullanmanin sakinildigi bu forumda, asarim keserim, sen kimsin, adamsan yuzume soyle, oturdugun yerden ahkam kesme muhabbetleri cekmeyelim.

Once insan olmayi sonra taraftar olmayi bilebilenlere...

1. ultrAslan_tayfa'nın üyeligi askıya alınmıştır.

2. Salonda olanları kimse onaylamıyor, yapılanlar çok büyük hataydı. Her zaman diyoruz eleştiri sonuna kadar ama kimsede ordaki insanlara hakaret edip aşağılayıcı söz söyleyemez ! ultrAslan_tayfa'nın tehditi kadar sizinde o insanlar icin kullandıgınız sıfatlar hoş degil. Sonuçta hakaret ettiginiz insanlar senelerce bu tribünlere emek vermiş insanlar. Kimse kimsenin Galatasaraylılıgını sorgulayamaz . Eleştirin,öğretici olun ama hakaret asla !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...