Taraftar,Yönetim,Polis

Üzülerek söylemem gerekiyor ki kombine kart olayı tam bir fiyasko olmuştur. Bunun çeşitli sebepleri vardır. Öncelikle kart fiyatlarının düşük olması, hakları gasp edilen insanların "150 YTL için ne uğraşacağım" demesine sebebiyet vermektedir. İkinci olarak ise ne yazık ki gaspçı olarak adlandırdığımız taraftarlar tribünde tezahurat yapan ve asla yerinde oturmayan bir kitledir. Tahminim budur ki bu kitleye ne yönetim ne de tarafta fazla karışamamaktadır. Zira kendi yerime oturarak izlemeye çalıştığım son maçta bir çok kişiden (münferit bir olay değildir) "Oturmaya geldiysen arkalara git" tarzında tepki almış, hatta bazen taciz edilmiş bulunmaktayım. Saha içi koltuğuma hakkı ile neredeyse hiç oturamadım zira yerimi zorla biri gasp etmediği zamanlarda da önümde olanların hepsi ayakta zıplayıp bağırdıkları için orayı terk etmek zorunda kaldım. Sonuç olarak son 4 maçı VIP'in yanında bulunan köşe tribünün üst kısmından izlemekteyim ne yazık ki bir tek burada rahatça maç izleyebiliyorum.
Esasen bunun çözümü oldukça kolay. Yurtdışı dahil bir çok ülkede böyle fanatik tabir caiz ise kontrol edilemeyen bir taraftar grubu her klübün bünyesinde vardır. Yapılması gereken bu grubu onları daha kolay kontrol edebilecekleri Pota arkası gibi bölümlere yerleştirmektir. Böylece saha içi yerleri çok daha yüksek fiyatlara garantili şekilde insanlara satabilecekleri gibi bu fanatik taraftar grubunun desteğinden de maruz kalınmayacaktır. Ancak benim para verip aldığım belki de sahanın en iyi görüş açısı olan yeri sen bedevacılara verirsen bir çok arkadaşın söylediği gibi seneye kimse kombineye elini bile sürmez.

nedemek ya yok efendim darüşşafaka yöneitmi izin vermiomuş koltuklara zarar veriliomuş...sezon öncesi konululup anlaşılmadımı peki bu durumlar...

Aykun Alan' Alıntı:
nedemek ya yok efendim darüşşafaka yöneitmi izin vermiomuş koltuklara zarar veriliomuş...sezon öncesi konululup anlaşılmadımı peki bu durumlar...

Darussafaka kume dusmeyi hakeden bir takim..Umarim duserler de,yoneticileri haksiz yere laf yapmaktan ote,kendi takimlari ile ilgilenirler..

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="Aykun Alan":2cmzff79]nedemek ya yok efendim darüşşafaka yöneitmi izin vermiomuş koltuklara zarar veriliomuş...sezon öncesi konululup anlaşılmadımı peki bu durumlar...

Darussafaka kume dusmeyi hakeden bir takim..Umarim duserler de,yoneticileri haksiz yere laf yapmaktan ote,kendi takimlari ile ilgilenirler..[/quote:2cmzff79]

orası öyle sen başkalarıyla uğraşıcana kendi takımına bak...duyanda sanki her maç 3000 kişi gelio da oturucak koltuk bulamıyo sanıcak

Hani konusan klubun yonetimi gorende Dackayi ilk 5'te zannedecek..Aman aman koltugumuza bir sey olmasin,ne mi lazim 3000 seyirci yerine 2999 gelmesin misali:)))) Turk sporunda fikra olacak o kadar cok yonetici var ki saymakla bitmez...

Eren Mustafa Şener' Alıntı:
Üzülerek söylemem gerekiyor ki kombine kart olayı tam bir fiyasko olmuştur. Bunun çeşitli sebepleri vardır. Öncelikle kart fiyatlarının düşük olması, hakları gasp edilen insanların "150 YTL için ne uğraşacağım" demesine sebebiyet vermektedir. İkinci olarak ise ne yazık ki gaspçı olarak adlandırdığımız taraftarlar tribünde tezahurat yapan ve asla yerinde oturmayan bir kitledir. Tahminim budur ki bu kitleye ne yönetim ne de tarafta fazla karışamamaktadır. Zira kendi yerime oturarak izlemeye çalıştığım son maçta bir çok kişiden (münferit bir olay değildir) "Oturmaya geldiysen arkalara git" tarzında tepki almış, hatta bazen taciz edilmiş bulunmaktayım. Saha içi koltuğuma hakkı ile neredeyse hiç oturamadım zira yerimi zorla biri gasp etmediği zamanlarda da önümde olanların hepsi ayakta zıplayıp bağırdıkları için orayı terk etmek zorunda kaldım. Sonuç olarak son 4 maçı VIP'in yanında bulunan köşe tribünün üst kısmından izlemekteyim ne yazık ki bir tek burada rahatça maç izleyebiliyorum.
Esasen bunun çözümü oldukça kolay. Yurtdışı dahil bir çok ülkede böyle fanatik tabir caiz ise kontrol edilemeyen bir taraftar grubu her klübün bünyesinde vardır. Yapılması gereken bu grubu onları daha kolay kontrol edebilecekleri Pota arkası gibi bölümlere yerleştirmektir. Böylece saha içi yerleri çok daha yüksek fiyatlara garantili şekilde insanlara satabilecekleri gibi bu fanatik taraftar grubunun desteğinden de maruz kalınmayacaktır. Ancak benim para verip aldığım belki de sahanın en iyi görüş açısı olan yeri sen bedevacılara verirsen bir çok arkadaşın söylediği gibi seneye kimse kombineye elini bile sürmez.

Ben aylar öncesinden ücret ödeyip alıyorum . kombine kartım olduğu halde en az bir saat öncesinden salona geliyorum ama yerime oturamıyorum oturabilsem bile kaldırılıyorum . Güvenlik yada emniyet güçleri o tribünü gaspedenlere gaspederken koltukları kıranlara kırarken ses çıkarmıyor biz elimizde kombine kart olduğu halde yerimize oturtulmuyoruz . Elimizde bilet var karşılığı yok ,resmi bir açıklama yok, gösterilen başka yer yok . Karar alındı deniliyor kararı gösterin tebliğ edin yasal haklarımı kullanacağın diyorum karar yok ortada . Kombine kart sahiplerinin bu konu ile ilgili ortak hareket etmeleri ve hukuki haklarını kullanmaları gerekmektedir . Mesele ödenen ücret ve maçı iyi bir yerden izlemeyi sağlamanın da ötesinde (bir tüketici olarak haklarımızın gasp edildiği de açıktır ve bu açıdan da haklarımızı aramamız doğaldır tabi ) Galatasaray Spor Klübünü Çağdaş bir yapıya kavuşturmak için bilinçli taraftar olarak gerekise yönetime rağmen birşeyler yapma çabasıdır