TBF Disiplin Kurulunun Cemal Nalga İle İlgili Kararı

"" Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, tarafına gönderilen bir dosyayı görüşerek karara bağladı.

Galatasaray Cafe Crown sporcusu Cemal Nalga?nın cezalı olduğu dönemde, diğer bir sporcunun forması ve ismi altında oynatılması ve müsabaka tutanaklarıda bu şekilde yanıltıcı olarak tanzim edilerek TBF?ye ibraz edilmesi neticesi, ortaya çıkan, ?Sportmenliğe aykırı davranışlarda bulunarak, gerçeği yansıtmayan evrakla Federasyonu yanıltarak Basketbol sporuna ve lige zarar vermek, ceza süresini beklememek, Disiplin Kurulu Kararlarını yerine getirmemek? fiilleri açısından ilgililerin Disiplin Kurulu?na sevkleri neticesinde;

Galatasaray Cafe Crown Şube Sorumlusu Yiğit Şardan?ın, Genel Menajer Ali Türsan?ın, Takım Menajeri Mert Uyguç?un, Antrenör Okan Çevik?in, Yardımcı Antrenör Cengiz Karadağ?ın, Teknik Danışman Koray Mincinozlu?nun, Sporcular Cemal Nalga ve Tufan Ersöz?ün Disiplin Yönergesi 39, 40/a ve 42. Maddeleri çerçevesinde haklarındaki soruşturma ve değerlendirme sonuçlanıp nihai karar verilinceye kadar idari tedbirli olarak müsabakalara katılmalarının ve TBF nezdinde kulüple ilişkili görev yapmalarının yasaklanmasına oy birliği ile karar verildi. ""

Sonuçta bugünkü Efes maçı oynanıyor, umarım herkes orda bu arma için savaşan diğer oyuncularımıza destek olur Saygılar..

Onur Karakuzu' Alıntı:
Belki de bu sezon oynanacak son maç olacak küme düşürülürsek bu oyuncuları bu maça motive etmek çok zor olacak !!
Dostum bence eğer küme düşürme durumu olsaydı kulüpte ihtiyadi tedbirli bir şekilde disiplin kuruluna sevk edilirdi ve nihai karara kadar maç oynayamazdık. Bu gelişmeden sonrada bunun olacağını sanmıyorum.

yönetmelikte şuanda tbf na sevk edilme olayımızla ilgili 23.maddede açık açık ligden men edilir yazıyor ben onu düşünerek demiştim ki aldığım duyumlarda bu yönde inşallah olmaz bi kaç kişinin yaptığı işten bir spor klubü küme düşürülerek etkilenmez !

Onur Karakuzu' Alıntı:
Belki de bu sezon oynanacak son maç olacak küme düşürülürsek bu oyuncuları bu maça motive etmek çok zor olacak !!

Basketbol'u bu ülkeye getiren takımı küme düşüremezler...

basketbolu bu ülkeye getiren bir klübede bu tür ametörce hareket yakışmadı malesef kurallar ne diyorsa onu yapmak zorundalar belgede sahtecilikte yazan tek ceza ligden ihraç ama hayırlısı bakarsınız yöneticilere verirler cezayı ..

ya ne küme düşmesi?

çalıştıgınız firmada hırsızlık oldugunda bütün firmayımı kapatıyorlar?

biraz mantık,

fazlasıyla ilgili kişiler cezasını çekicek zaten.sporcuların ve teknik idari kadronun iş hayatı bitiyor daha ne olsun.!

Hiçbir kulübünde Türkiyede böyle bir olayda bizim kadar özeleştiri yapıp kendi cezasını kendisinin vereceğini hiç zannetmıyorum!!!!!!!

murat abi sonuçta bu bir belgede sahtecilik ve tbf yönetmeliğinde geçen yazı geçen ibare ligden ihraç edilir diyor neyse uzatmaya gerek yok inşallah olmaz tek mutluluk kaynağımda gitmiş olur ..

Tufanın sucu yoksa eger ceza almaz. Tedbirli veya tedbirsiz kulup sevk olmadığı ıcınde ıhraç söz konusu olmayacaktır. En fazla ciddi yaptırım olucaktır. Turkıye kupasından elenme söz konusu olabilir. Lige yansımaz. Cezalar Türkiye Kupasında bitiyor çünkü.

Basketbol Şube Sor. Sn. Yiğit Şardan' da istifa ederek 23.maddenin tam tersine kulübün bu olayı bilinçli olarak yapmadığı, bilgisinin olmadığını ortaya koymuştur.
Küme düşme olasığını neredeyse sıfıra indirmiş olduk(Gerçi Disiplin kuruluna sevk edilen sn. Ali Türsan istifa ettiği yönünde bir bilgi gelmedi). Şimdi söyleneni yapmak zorunda kalan oyuncularımızın nasıl az ceza ile bundan kurtulacağını düşünmeliyiz. Sonuçta bu iki oyuncu da bilinçli olarak böyle bir suça alet olmak istememiştir.

Yalnız önemli olan bir iddia var dün bir internet sitesinden okudum FB şube yöneticisi bu durumdan yaklaşık 2 ay önce haberi olduğu ve kendi maçlarına gelinceye kadar sürekli takip ettiği ve şu ana kadar karşılaştığımız tüm kulüpleri itiraz etmeleri için uyardığı iddiasıdır. Umarım bu doğru değildir.

Onur Karakuzu' Alıntı:
murat abi sonuçta bu bir belgede sahtecilik ve tbf yönetmeliğinde geçen yazı geçen ibare ligden ihraç edilir diyor neyse uzatmaya gerek yok inşallah olmaz tek mutluluk kaynağımda gitmiş olur ..

Yapılan harekete göre diyor o maddede. Kesin bir yargı yok.

Türkiye'de düzenlenen bir hazırlık maçında ceza alan oyuncunun, benim bilgime göre Avrupa'da düzenlenen bir turnuvada cezalı bir konumda olmaması gerekiyor.

bu doğrumudur...yada doğru olsa ne olur forma değiştirmişler.

erenbekdemir' Alıntı:
Türkiye'de düzenlenen bir hazırlık maçında ceza alan oyuncunun, benim bilgime göre Avrupa'da düzenlenen bir turnuvada cezalı bir konumda olmaması gerekiyor.

bu doğrumudur...yada doğru olsa ne olur forma değiştirmişler.
sorun forma değiştirip cemali tufan gibi oynatıp bunu federasyonda verilen belgede tufan oynadı diye yazmakta !!