TBL 2. Hafta | Pınar Karşıyaka 77 - 66 Galatasaray CC

Re: TBL| P.Karşıyaka-Galatasaray (25.Ekim Pazartesi -Saat 19

taylor ve andrici gönderip iki yeni oyuncu almak mantıklı duruyor. :roll:

Shumpert dışındaki yabancılarımız vasat.
Taylor efendi gününde olacakta maç çevirecek,eksik olsun.Adam gibi takımı oynatan guard lazım bu takıma.Ve tabiki de gerçek,sert bir uzun.

Taylor-Andriç-Haluk olmaz bu iş..Sezonbaşı finali belki zorlarız diyorduk ama yarıfinal bile zorlaşıyor..Caner bugün uğraştı ama o da sonda gümledi...

Bence ne kadar guarda yüklensenizde takımın ilk sorunu uzun oyuncu bölgesinde. Önceliği oraya vermemiz ve verdirmemiz laızm. tuturdunuz bir guard diye ama takımın uzunları 4 ribaunt alıyor toplamda buna nasıl çözüm getireceğiz? Yalnız shipp konusunda bende iyi şeyler düşünmüyorum. Hatası ile sevabı ile Taylor oyunun içinde en azından.

Oktay Hoca Taylor ve Andric'i ucuzluk pazarlıktan mı aldı acaba ?
Daha önce bu oyuncular için beklenmeli demiştim ama fena halde yanılmışım...
2. ligde anca oynar ikisi de...
Oktay Hoca eğer bu yabancıları göndermeyeceksen, Göksenin, Sertaç oynasın...
Bu ikisinden hiçbir şey olmaz, ama Göksenin ve Sertaç'dan belki olur...

Müthiş bir geri dönüş yapacaktık ki Taylor herşeyi mundar etti.

Neyse bu mağlubiyet bir nevi yararlı oldu bizim için. Teknik ekip hem ribaunt konusundaki sıkıntımızı gördü hem de Taylor'ın savunmadaki zaafiyetlerini.

Artık transferde somut bir adım atılacaktır.

Taylor, giden kadar, bakalım kaç mağlubiyete sebep olacak :(

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Emre Abi samimiyetine sorarak şunu sorayım peki.

Bugünkü maçı baz alırsak;

Tutku, Evren, Göksenin, Shipp, Haluk, Rancik, Ermal, Andric bu takımın oyuncusu mu?

benim şahsi fikrim, bahsettiğin oyuncular potansiyelli ama kötü oynuyorlar.
taylar'ın o potansiyeli olduğuna ben inanmıyorum.
ayrıca yine şahsi fikrim, pg'nin kötü olması ile forvetin kötü olması aynı şey değil.
sen 15 sayıdan geri gelmişken pg iki tane top kaybediyorsa , o maçı kaybetmeyi hak etmişsindir..
taylor , d-wash değil.. burada hep o karşılaştırma yapılıyor.. bence arada kalite farkı var..

Umarım bu yazacağımı yöneticiler okur.Bu Taylor dene arkadaşı yollmazlarsa kombinemi,GS Mobile ve GS tv üyeliğimi iptal ettireceğim ve iptal sözleşmesini buraya ekleyeceğim.

Not:Maçta yaptığı en iyi şey istemeden de olsa Holston a topu kaptırıp onu sakatlamak oldu :D Pek işe yaramadı ama

Bir takımın başarılı ve kupalara aday olması için öncelikli 2 şey gerekir ve bu dünyanın en basit basketbol kuralıdır. İlki iyi bir 1 ve 5 numara ki bizde ne yazıkki her ikiside yok.

Diğeri ise Amerikalıların basketbol için söylediği bir atasözüdür.: Never Change Your winning team.

Ama maçı oraya getiren Caneri çıkartıyorsun, Amerikalı guardı adam edicem diye uğraşıyorsun... Olmadı bu Oktay Hocam...

Andric konusunda taraftarın tutumunu hiç beğenmiyorum. Hatırlarsınız ezeli rakibimiz ilk geldiğinden beri Gasper Vİdmar için ısrarla sabırlı davrandı ve şimdi neredeyse Slovenya milli takımında bile ilk 5 çıkıyor.

Andric, Vidmar'dan çok daha kaliteli bir oyuncu bence. Biz neden 2-3 maçta siliyoruz anlamıyorum.

Sonrada başarı bekliyoruz bir de :oops:

Taylor, guardı iyi olan takımlara karşı hiç birşey yapamaz bence.

Ayrıca, Shumpert'i kullanamıyoruz, ribaund alamıyoruz, Shipp'i oynatamıyoruz, Luksa yetersiz, offf içim karardı valla.

Darius, Eurolig'de şov yapıyor, o bile tek başına bir çok şeyi değiştirirdi.

Oktay hoca, Darius el bombası, nerde patlayacağı belli olmaz demişti, ama asıl bombanın Taylor olduğunu, çok defada bizim elimizde patlayacağını görmüştür.

Emrah Abi basketbol bilgisi olarak benden çok üst düzeyde birisin, bu konuda çok saygı duyuyorum size ama Andric'i ucuzluktan mı aldık diyebilecek naptı bu adam?

Uzun rotasyonumuzun eksikliğinde tüm sorun.

Rancik-Ermal-Andric üçlüsünün yanına Semih Erden, Ömer Aşık tarzında bir yabancı almadıktan sonra burası hep sorunlu gözükecek.

Andric'i her maç özellikle izliyorum, ayakları bu kadar çabuk çok az uzun vardır.

Yeri geldiğinde 4, yeri geldiğinde 5 olarak kullanabilecek çok değerli bir oyuncu benim gözümde hala.

Uzunlardaki kıtlığımızdan dolayı Shumpert 20 dakikaya yakın 4 numara olarak oynuyor. Elbet oynamalı 4 numarada ama 20 dakika çok fazla.

Yine iş şubeye geliyor bu noktada. Shumpert Türk olsa, şuan belki aldığımız yabancı uzuna methiyeler düzüyor olacaktık.

Guardlar zaten kötüydü ama 2 numarada da Shipp ve Evren hücumda ve yaratıcılık konusunda çok aksadı.

Eyüp Yıldız' Alıntı:
Taylor, guardı iyi olan takımlara karşı hiç birşey yapamaz bence.

Ayrıca, Shumpert'i kullanamıyoruz, ribaund alamıyoruz, Shipp'i oynatamıyoruz, Luksa yetersiz, offf içim karardı valla.

Darius, Eurolig'de şov yapıyor, o bile tek başına bir çok şeyi değiştirirdi.

Oktay hoca, Darius el bombası, nerde patlayacağı belli olmaz demişti, ama asıl bombanın Taylor olduğunu, çok defada bizim elimizde patlayacağını görmüştür.

elimizde patlasa ben razıyım..
haftaya tofaş neyse de bunun feneri var, beşiktaşı var, efesi var..
o zaman neremizde patlayacak..

Normalde fevri yazmam sadece kotumser, bana gore saglamcı yazdıgımı soyleyebilirim. Şimdi de fevri bir halde değilim ama görülen acıkca meydanda iken, bazı seylerin bedelini odememek için görmezden gelenlere kızıyorum.

Kritik bir donemdeyiz. Kasım ortasından itibaren haftada iki maç yapacagız. Asıl bu takvime şu halde girmekte sakınca görmeyenlere sasırıyorum.

Tabi 2 avrupalı bulundurma zorunlulugun oldugu yerde, Luksa ve Rancik yerine nbaden bırakılan abdlileri alamayacagımız için çözüm bir hayli agır, kulfetli. Bu donemde boşta kaliteli Avrupalı da yok zaten. Avrupalı için yine bonservis odemek zorunda kalacaksın. Kaldı ki, istedigin oyuncuyu takımı bırakır mı? Of off.

Tahminim, yapacakları sey 6.yabancıyı almak olacaktır. Faydası olur mu? Olur ama sınırlı. Çunku sadece bir uzunla butun pota altı sorunu bitmez. Diger bir sorun da 6.yabancılı rotasyonda 3+2 nedeniyle yabancıların hepsinden verim alman imkansız, huzursuzluklar çıkacaktır.

Allah aşkına elimizdeki yerli rotasyonu gerek kalite gerekse de birbirini tamamlama açısından hiç de 6 yabancıya gereksinim duyan bir kadro değil bence. 6.yabancı gelecekse, diger 5 yabancının açıgını kapatmaya gelecek. Kısacası, 6.yabancı yönetim ve koçun hatasını ortmeye gelecek.

İlk mağlubiyette saldırıya gecen taraftar eleştirisi klişesi yapılmazsa sevinecegim adıma.

Not: Kendimi Mithat bey gibi hissetmeye başladım. Ne oluyor bana? :)

Re: TBL| P.Karşıyaka 77-66 Galatasaray

Evren Evren diye başımızın etini yediniz."O gelecek takımda ki herşey hallolacak" dediniz, hatta bununla da kalmayarak klube e-mail bile attınız.Sonra da Galatasaray değerleri hiçe sayılarak süklüm püklüm hiç bir şey olmamış gibi geldi Evren Büker.Hiç bir artı yararı olmadığı gibi takıma negatif etkisi de oldu.Alın size Evren Büker.Tepe tepe kullanın.

Re: TBL| P.Karşıyaka 77-66 Galatasaray

Takımın iki guardı da ne savunmada nede hucumda cok kötü oynarlar ise mağlubiyet normal. Ship yeterli süreyi alamıyo 5 yabancı olayından dolayı, aynı sorunu Hite da yaşamıştı. Ritmini bulması için en az 20-25 dakika oynaması gerek.

Taylorın esas sorunu bence savunması. Top kaptırması veya hucumda bazı yanlış tercihleri bence çok önemli deil, yani bunlar gelişebilir zaman içinde, fakat savunmada cok zayıf, her pozisyonda geçiliyo, baskı kuramıyo sertlik sanki adamın yapısında yok.

Bu noktada bence hedefler doğrultusunda değişmesi gerekir, savunmada hiçbir şekilde gelişecek bir yapısı yok temel sorunda bu. Birazda ucuz etin yahnisi durumu var tabi. Denendi ama tutmadı diye bakmak gerek.