TBL 21. Hafta | Galatasaray CC 73 - 71 Erdemir

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBL | Galatasaray - Erdemir | 73 - 71

iyiki gitmişim dediğim bir maçtı..bi ara saçma sapan top kayıpları yaptık çok dağınık oynadık.ama sonunda kazanmasını bilmek güzel..6 sayı geriye düştüğümüzde taraftar daha fazla destek verdi ve takımımız taraftarı istediğini taraftarla neler yapabileceğini gösterip öne geçti..
hosley bize çok güzel smaçlar izletti eline sağlık diyelim=)
hüseyin zaten aynı takımı sahiplenmiş bi kere dışarda olsada oyunun içinde gibi=)
alican bugn beni baya şaşırttı..ona verilen şansı gayet ii kullandı bnce.hatta bide smaç bastı ve hepimizi coşturdu =)

yürüyoruz biz bu yolda..!!!

Bugun bırakın maca gitmeyi izleyemedim bile macı.Tekrarı gece 4'te o zaman izlicem.Ama yorumlara bakıyorum da pek iyi degiliz sanırım.Atkıns'e agır eleştriler var.İstanbul'da keyfi yerinde ama bu keyif yerini rahatlıga bırakmıs sanırım.1-2 mac dısarıda kaldıgında kendine gelecektir çünkü ihtiyacımız olan iyi bir oyuncu atkins.Alican süre almıs sanırım iyi dedinizse iyidir.Erdem ve Cemal'in bu takımda işi yok agızlarıyla kus tutsalar yaranamazlar bana.Skoru babam'ı arayıp ögrendim evde izliyordu o :) şimdi tekrarı bekliorum heyecanla.Tebrikler Galatasaray.

Emre Evren İçöz' Alıntı:
bu maça gitmemi ve içeriye girebilmemi sağlayan büyük insan EYÜP YILDIZ 'a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum önünde saygıyla ve sevgiyle eğiliyorum.. TEŞEKKÜRLER EYÜP abi..
Teşekkür etmene gerek yok, biz bir aileyiz, ben öyle düşünüyorum hep.

Maça gelecek olursak çok zorlandık ama kazandık, şuan sadece kazanmayı düşünmeliyiz, bunun için çok sevinçliyim....

Taraftar olarak malesef bende hayal kırıklığı yaşadım, bu salon dolmalı artık, lütfen kendimize gelelim şu salonu dolduralım!

4 tane çok onemli eksikle galibiyet tabiki güzel. ancak atkinsdeki düşüş beni gerçekden play-offlar öncesi düşündürüyor,sanırım yabancı transferleri konusunda nokta hamleler yapan yönetimin şampiyonluk için son bir hamle daha yapması gerekecek gibi geliyor bana. bugun takıma hakim bir guardımız olsaydı,son saniyeleri bu kadar yüreğimiz ağzımızda izlemezdik

Önce az olan olumlu şeylerden bahsedelim.

*Alican Güney e sorumluluk verilmesi ve güvenilmesi. Alican ında buna karşılık verebilmesi.
*Tolliver - Hosley uyumu.
*Kazanmak ne olursa olsun.

Kötü konulara geçersek ;

*Basketbolla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Gerçekten istemiyorum.

*En önemlisi Cumartesi böyle uygun futbol maçının dahi olmadığı bir maça gelen seyirci sayısının bir şeyler anlatıyor olması gerekiyor. Pembe tablo çizmenin anlamı yok. Bir şekilde insanlar soğudu şubeden. Geri kazanmak ellerinde.
Son 4 hafta maçlarını kazanırsa bu taraftar bir şekilde play-off ta tam destek sağlar. Yoksa Hosley değil Lebron gelse şu an insanlar gelmeyecek. Bir de gelen taraftara artık sahip çıkılması gerekiyor. Yazık.

Hüseyin in bu performansımı her maç gösterebilmesi çok güzel. Gençler o kadar vurdumduymaz davranırken bi kere Hüseyin e bakmaları lazım. Her maç Hüseyin i ayakta alkışlıyorum. Zaten o 5. faulu aldı eyvah dedim. Ama şans yanımızda oldu.

Atkins e değinmek istiyorum. Keşke o süreleri de oynamasaydı da Altay falan oynasaydı. Kendini Chris Paul zannetmeye başlamış topu alıyor bi sağa dönüyor bi sola bi crossover yapıyor ondan sonra da ya rastgele pas atıyor ya da şut resmen katletti oynadığı sürelerde. Umarım aklını başına toplar yoksa bu şekilde bizim düşündüğümüz yerlere gelmemiz çok zor.

ne kadar rahat basketbolcu gönderiliyor Cemal gitsin,erdem gitsin, murat gitsin, görende basketbol liglerimizde bir çok üst düzeyde basketbolcu var......
tbf liginde sayılı türk oyuncu var vede takım olabilmek için bir yapılanma aynı oyuncular ile bir kaç sene beraber oynamak gerekir biz bunu yapmaya çalışacağımız yerde herhafta birini gönderiyoruz...

Alican'ın az süre alması lazım ve bu maçta o az süreyi alıp çok güzel işler yaptı. Atkins'de aynı hesap. Süreyi paylaşması gerekirken tek o kalıyor ve aşırı zorlnıyor ve ne hikmetse onu konuşan herkes bu ters zamanı bekleyip düşüncelerini öyle beyan ediyor. Kimse Atkins son maçlarda iyi oynadı diyemez ne takımı katletti nede ben oynanamam diye naz yaptı. Çıkıp elinden geleni yapıyor ama yetmiyor bu kadar basit.Cüneyt gelince Atkins'i ya hiç konuşmamaya yada 'oda bugün iyiydi' diye konuşmaya başlarız.

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Gorkem Dalyan":3mak3o5j]bu ayhan şahenkin potalarında bir sorun mu var her potaya asılındığında basıldığında pota nerdeyse parkelere kadar eğiliyor. çok ilginç bir görüntü oluşuyor
Potalar smaç basana saygı ile eğiliyor o yüzden :) :p[/quote:3mak3o5j]

:D:D

fakat arkadan sabitlememişler bile uarım herhangi maçta bir sakatlık çıkarmaz.[/quote]

eğer traylor (traktör dedikleri adam) buraya bir smaç falan basarda iki 3 saniye asılı kalırsa vay o potanın haline

Ntvspor da Kaan Kural Galatasarayın bu kadar eksiğine rağmen bu kadar dar rotasyonla oynamasına ve 19da 2 3lük 21 de 11 faul atmasına rağmen kazanmamızı basketbol mucizesi olarak değerlendirdi ve bir şekilde inadımızla hırsımızla kazandığımızı söyledi, İhsan da aynen katıldı Erdemir'in hiç yabana atılacak bir takım olmadığını söyledi bulunduğumuz yeri ( 2. sıra ) hakettiğimizden bahsetti en sonundada Kosova da zirveye tutundular dedei bitti :) .

Dün maçı izleyemedim ama yendiğimiz için mutluyum.
Burada acımasız eleştiriler yapan arkadaşlara artık alıştım.Her maçı yirmi sayı ile alıp bir maçta 19 sayı fark atsak yine takım onlara yaranamaz...
Takımda olmayanlar Cüneyt,Graves,Tufan,Gurovic,Milo.Bu beş pivotsuz oynasa yine bu ligde play-off yapar...
Her oyuncunun formsuz zamanları olabilir, Hosley gelene kadar günah keçisi olan Gurovic'in ünvanını şimdi Atkins almış gibi.Eminim Atkins gönderilip takıma bir yabancı daha gelse şimdi sıra şu ana kadar baş tacı edilen Graves'e gelecek.Taraftarda alışkanlık olmuş çünkü.Birkaç "skor" yazarı yazsın hemen eleştiriler en sertinden başlıyor.
Alicanın iyi oyunu önemliydi umarım böyle devam eder ve Rotasyonda Erdemin yeri alır..
Polat içeriden de oynasa Avrupanın sayılı oyuncularından biri olurdu, bizde de olmazdı...
Yeni transferler henüz uyum sağlamamışken bu galibiyet önemliydi rakip de kupa finalisti ve 2. yarının belkide en formda takımı, bu unutulmasın...

playofflara avantajlı girebilmemiz için artık her maçı kazanmak zorundayız. zorda olsa kazandık ama artık daha akıllı oynamalıyız.

19/2 üçlük mü olur?
21/11 serbest atış mı?

ayaklarımızı yere daha sağlam basmalıyız. artık hataya yer yok

Bu kaçan serbest atışların önemli bölümü Hosley'nin. Yanılmıyorsam 5 civarı Hosley kaçırdı. Ama tabi bu durumu düzeltmek gerekli. Önemli maçlarda bu başımıza dert açabilir. Hosley de zamanla bunu atlatacaktır...

hosleyin serbest atış sıkıntısı karşıyakada ve real dede vardı...maç başlarında kaçırır sonradan alıştımı maça affetmez....bu yüzden sorun olmaz herhalde o birşeyler yapıp kendini affettirir...

zaten aynısı gaintede vardı, cemalde miloda var hosleydede var...

Skora ve oyuna bakarak maçı zar-zor aldığımız düşünülse de ben Erdemir'in kötü takım olmadığı kanaatindeyim. Özellikle kısa oyuncularından iyi verim alıyorlar.
Takımımız birçok eksiğe ve 2 yeni oyuncunun takıma katılmasına rağmen iyi mücadele etti,kazanmayı bildi.

Hosley'in smacı çok güzeldi gerçekten.
Bu smacı salonda değil de TV'de izlememi sağlayan arkadaşlarıma,kardeşlerime bir teşekkürü borç bilirim.