TBL 24. Hafta | Galatasaray CC 89 - 80 Aliağa Petkim

Bazı arkadaşları anlamak güç, yok 2 bin oluruz, yok az kişi oluruz vs... yazıyorlar, ben anlamıyorum bu yorumların amacı nedir?

Bu takımın taraftarı, takımına TBL şartlarında 10 numara sahip çıkıyor, o gün salonda bayada kalabalık olacağız bundan da eminim, ama gel görki şu forumda o tarz yazıları okusam salona gitmek istemezdim!

O gün salonda güzel bir kalabalık olur her zamanki gibi başka bir lafım yok!
Abi, ben herhalde taraftara gaz vermeye çalışıyorlar diye düşündüm. Hani onlar gelen az olur diyince, taraftar inadına daha çok gider diye düşünüyorlar sanırım. Ya da çok mu iyi niyetli yaklaştım bilmiyorum.

Maç hakkında yorum yapan yok mu? Maça gelip gitme olayını konuşuyor herkes.

Oktay Hocadan artık Shumpert ve Tutku'yu ilk beşte başlatmasını istiyorum şahsen.

Emre bey abdi ipekçi'nin ortasına meteorda düşse, çığda düşse, yıldırımda düşse, Oktay Mahmuti'nin çıkaracağı ilk 5 Jerry Johnson-Ermal Kurtoğlu-Caner Topaloğlu-Radoslav Rancik-Josh Shipp olacaktır.

Rancik ve Ermal'in bu maçla birlikte formlarını yükseltmeye başlamaları gerekli. Özellikle play-offlarda çok lazım bu iki oyuncu. Evren de hala geçen seneki formunu yakalayamadı. Artık takımın play-offlar yaklaşırken formunu arttırmaya başlaması gerek. Bir kaç aydır iyi oynamıyoruz. Ama savunmamızla bir şekilde ayakta kalıyoruz. Uzunlarımızın kendine gelmeleri çok önemli.

Tutku ve Shumpert konusuna katılıyorum. Maça onlarla başlamayı bir denemek lazım.

Rancik bu sene biraz hayalkırıklığı olsa bile benim hala ona güvenim var. Özellikle play-off larda kendisini toparlar diye düşünüyorum.

Tutku ve Shumpert konusuna katılıyorum. Maça onlarla başlamayı bir denemek lazım.

Rancik bu sene biraz hayalkırıklığı olsa bile benim hala ona güvenim var. Özellikle play-off larda kendisini toparlar diye düşünüyorum.

Tutku, Shumpert hatta Andric'in ilk beş başlaması olayını kendimce şöyle değerlendiriyorum. Oktay Hoca bu 3'lünün oyuna direk etki etmesini istiyo olabilir ve maç sonu diri olmalarını istiyo olabilir.

İlk 5 değişecek gibi duruyor.

Bana kalırsa sahaya çıkmamız gereken 5 şöyle olmalı.

Jerry-Shipp-Caner-Shumpert-Ermal

Burada tek değişiklik Shumpert-Rancik değişikliği. Rancik hücumda çok etkisiz kalıyor ve normal ilk 5'imiz ile çoğu maça kötü başlıyoruz. Ama Shumpert-Rancik değişikliğiyle, maçın başında Ermal'e top indirmek tek silahımız olarak kalmaz, Shumpert da hücumu sırtlayabilir.

Daha sonra Tutku-Andric ikilisi de oyuna girince hücum açılıyor zaten.

Kısacası maça başladığımız 5 ile kenardan gelen 5 savunma-hücum anlamında dengeli olmalı. Tutku-Evren-Haluk-Rancik-Andric 5'i kenardan geldiğinde oyunun genelinde daha verimli oynayabiliriz.

Maçların en kritik anlarında ise Tutku-Shipp-Haluk-Shumpert-Andric 5'i sahada olmalı.

Hocamızı çok seviyorum, öncelikle bunu söyleyeyim!

Fakat hoca sanki bazı şeylerde fazla ısrar ediyor, bu ısrarlarından biride maça hep aynı 5 ile başlaması, Tutku, Luksa ve Shumpert maça çok geç giriyor, hatta bazen 2. periyodun ortasında girdikleri oluyor, kaldıki bu takımın bir numaralı skor opsiyonu bu oyuncular.

Son 7 maçın 5 inde ilk yarılara kötü başladık, ya ilk yarıyı geride kapattık, yada zar zor toparladık, bunun nedeni bence ilk 5 te aranmalı.

Tutku, Shumpert ve Luksa ile başlayıp kendimizi maçın başında öne atmalıyız, rakibin kazanma umudunu en baştan kırmalıyız, sonra rotasyonla rakip biraz yaklaşsa bile önemli değil.
Biz maçlara kötü başlayarak rakibe güven aşılıyoruz, daha sonra mağlup etmek zorlaşıyor.

Hocamızı çok seviyorum, öncelikle bunu söyleyeyim!

Fakat hoca sanki bazı şeylerde fazla ısrar ediyor, bu ısrarlarından biride maça hep aynı 5 ile başlaması, Tutku, Luksa ve Shumpert maça çok geç giriyor, hatta bazen 2. periyodun ortasında girdikleri oluyor, kaldıki bu takımın bir numaralı skor opsiyonu bu oyuncular.

Son 7 maçın 5 inde ilk yarılara kötü başladık, ya ilk yarıyı geride kapattık, yada zar zor toparladık, bunun nedeni bence ilk 5 te aranmalı.

Tutku, Shumpert ve Luksa ile başlayıp kendimizi maçın başında öne atmalıyız, rakibin kazanma umudunu en baştan kırmalıyız, sonra rotasyonla rakip biraz yaklaşsa bile önemli değil.
Biz maçlara kötü başlayarak rakibe güven aşılıyoruz, daha sonra mağlup etmek zorlaşıyor.

Abi koç zaten bu Olin'le oynadığımız hazırlık maçında değişik 5'ler denemiş. O nedenle bu maça da değişik bir 5'le başlayacağını düşünüyorum. Efes te Banvit'i yenmiş. Yarın güzel bir galibiyetle 2.liği sağlama alacağız inşallah.

Oktay hoca hamle yapmayı seven bir hoca. Rakip dirençli ideal 5 ile sahada iken biz alternatif beşimizle sahada oluyoruz. Maçın ilerleyen dakikalarında rakibin asıl oyuncularının direnci zayıflarken Oktay hoca da hamlelerini yapmaya başlıyor. Bu ilk beş kimin çıktığına neden bu kadar kilitlendiniz bu yüzden anlamadım. Basketbolu bilen insanlarsınız. Hepinizin bildiği gibi, basketbolda hangi beşin maça başladığı değil hangi beşin maçı bitirdiği önemlidir. Siz peki hiç gördünüzmü Oktay Hocanın extreme koşullar yoksa maça başladığı ilk beşle maçı bitirdiğini?

Ayrıca takıma ve tribüne de güven veriyor bu. Maçta 10 sayı geride de olsak takımda bizde şimdi tutku girer değişir oyun diyoruz. Tutku girdi olmadı andric girer diyoruz o da olmadı ise hah Şimdi Mert girecek diyoruz. Bir şekilde oyunun kaderini değiştirecek oyuncuları benchde dinç tutmaya çalışıyor yani hoca. Mental ve stratejik anlamda salona avantaj sağlıyor..

Ha seneye gerçekten güvendiği 12 tane oyuncu olur o zaman tabii ki ilk beşi farklı konumlandırabilir o ayrı..

Sühan abi Erdemir maçında ,Banvit maçında Olin Edirne maçlarında bu 10 sayılık fark sonradan yenilmemize neden olmuştu.Bizim her maça -10 ile başlama lüksümüz yok.Kadromuz sayı anlamında kısıtlı .Rakibi güven aşılayıp sonradan giren skorer oyuncularımız[Andric-Tutku-Haluk] daha zor durumda kalıyorlar.Bu da sezon içinde yıpranan kadro ve normalde olması gerekenden 2-3 fazla mağlubiyet olarak geri dönüyor.