TBL 29. Hafta | Olin Edirne 76 - 75 Galatasaray CC

Hakem Engin Kennerman.

Şaşırdık mı? Hayır. Peki buna kim dur diyecek? Kimse. Biz burdan ne yapsakta ne kadar konuşsakta bizim çocuklar terinin son damlasına kadar savaşsada bu iş bu adamlarla olmayacak.Bir şekilde emekler çalınacak.Galatasaray ve şampiyonluk artık bu adamlar yüzünden birbirinden çok uzak iki kelime.Bu adamlar yüzünden ülkemden nefret etmeye başladım.Lanet olsun vallahi Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın.Çalınan emekler inşaallah yanlarına kalmaz.Her gün dua ediyorum hak ettiklerini bulsunlar diye ölseler zerre üzülmem o durumdayım artık.

Şaşırdık mı? Hayır. Peki buna kim dur diyecek? Kimse. Biz burdan ne yapsakta ne kadar konuşsakta bizim çocuklar terinin son damlasına kadar savaşsada bu iş bu adamlarla olmayacak.Bir şekilde emekler çalınacak.Galatasaray ve şampiyonluk artık bu adamlar yüzünden birbirinden çok uzak iki kelime.Bu adamlar yüzünden ülkemden nefret etmeye başladım.Lanet olsun vallahi Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın.Çalınan emekler inşaallah yanlarına kalmaz.Her gün dua ediyorum hak ettiklerini bulsunlar diye ölseler zerre üzülmem o durumdayım artık.

Engin Kennerman bu maçta eyyam yapabilir! Şaibeli bir isim

Maçın teknik kısmından bahsedecek olursak;

Belinden sakat olan (!) Seibutis'i durdururuz gibime geliyor. Ama asıl nokta onu durdururken ekstra sayılar yememek. Erdal Bibo gazla çalıştığı için onun ilk 1-2 şutunun sayı olmasına izin vermemek lazım. Onun dışında pivotları Samardjiski içeriye iyi devrilebiliyor ama Luksa ona üstünlük kuracaktır. İlk maçta bizi yıkan Deliboa olmuştu üçlükleriyle. Onunla eşleşememiştik, Shumpert'ı savunmada iyi tutunca hücumda sorun yaratmıştı ribaundlarla ve şutlarıyla.

Sene başından beri, iyi başladığımız maç sayısı az. Bu sefer böyle olmaz umarım, kontrolü erkenden elimize alıp, öylece götürmek lazım.

İlk maçı, öncesinde yakaladığımız serinin rehavetiyle kaybettiğimizi düşünüyorum.

Oysa bugünkü karşılaşmada daha bilinçli bir takım olarak yer alacağız sahada. İki takım da etkili savunma yapıyor ama maçı gidişatına göre etkileyebilecek oyuncu sayısı bizde daha fazla. Maçın başından itibaren oyuna ağırlığımızı koyup karşı tarafı umutlandırmadan galibiyete uzanmak gerek. Aksi takdirde rakibimizin ev sahibi olma avantajı nedeniyle zor anlar yaşayabiliriz.

Gsbasket yerini almış,
Onur Uncu'da parçalı var, gerisi yenilmez armada çok uyumlu giyinmiş gsbasket :D İstersen donatalım söylüyorlardı.