TBL 3. Hafta | Galatasaray CC 91 - 66 Tofaş

Re: GALATASARAY-Tofaş (CANLI)

Az kalsin kaciriyordu top 3 defa sekti ve iceri girdi :) 10/10 serbest atis müthis gercekten.

Tutku yine guzel bir assist, Andric ve faul. Tutku'nun payi cok buyuk, Andric'i iyi gosteren Tutku'dur kesinlikle. Andric serbest atislar basarili, cok yuzdeli atiyor. Ah kacti Andric, nazar degdirdim :)

bu arada rancik sahada olunca maç kafa kafaya oluyo hep şut kaçırıyordu ne oldu bu sezon rancik e hiç anlamıyorum hiç eser yok geçen seneden....

Geçen yıl serbestti hücumda bu yıl aynı serbestlik olmadığından kötü.Birde Mike ın etkisi çoktu Rancike geşen sene

Re: TBL| GALATASARAY - Tofaş 30 Ekim Cumartesi Saat 15:00

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Zor mac.Bir sekilde kazanir Galatasaray ama nasil? Tofasi hafife almamak gerekir.Gecen seneki Tofas maci herkesin aklinda. Guardsiz ve Pivotsuz bir takimiz bu sene gecen seneye gore orasi da farkli bir olumsuzluk. Iddiacilarda 1 oynamaya sakin kalkmasin derim.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Farklı kazanırız.

Hem de öyle böyle değil...

Güldüm :)

Galatasaray bu hafife alınmaz ;)

Re: TBL | GALATASARAY 91-66 Tofaş

Luksa Andric 22 sayı 4 ribaund 2 asist 2 blok
Josh Shipp 14 sayı 6 ribaund 2 asist
Tutku Açık 13 sayı 2 ribaund 7 asist
Preston Shumpert 11 sayı 4 ribaund 1 asist
Ermal Kuqo 8 sayı 3 ribaund 1 asist
Caner Topaloğlu 7 sayı 7 ribaund 2 asist
Taylor Rochestie 5 sayı 5 ribaund 3 asist
Evren Büker 5 sayı 2 ribaund 2 asist
Radoslav Rancik 4 sayı 1 ribaund 1 asist
Melih Mahmutoğlu 2 sayı 1 ribaund 2 asist
Haluk Yıldırım 1 ribaund 2 asist
Göksenin Köksal 1 ribaund

Bu takımı oynatan iki adam var: Tutku ve Shumpert. Tutku zaten bildigimiz bir oyuncu, pg olarak akışı cok guzel saglayan biri. Shumpert'sa iç-dış baglantısını , ne zaman ne gerekiyorsa dogru zamanda dogru işi yapan, cok iyi oyun bilgisi ve mentaliyle, pozisyon hazırlayan, sonlandıran bir adam. Biri pg biri dış adam olan bu ikiliye bir de oynatan bir uzun ekleyebilseydik keske. Tutku ve Shumpert'ın uzun versiyonu Wilkinson olabilirdi.

Uc asagı bes yukarı takım aynı takım, form durumları dısında değişen cok ciddi seyler yok. Acıklarımızı ya da guclu yonlerimizi öne çıkaran unsur genellikle rakibin özellikleri, gücü oluyor. Misal, ribaund ve boyalı alanda yine zorlandık ama Tofaş'ın uzunları biraz İlkan dısında yeterince sert olmayınca sorun buyumedi. Artık klasikleşen, gayretli dış savunmamız, dengeli top paylaşımımız, duzenli hucum organizasyonları yine devam etti. Andric'in istedigi pozisyonları bulması, guvenini artırmak adına olumluydu ama çogu boş pozisyonlardı, sertliği hakkında ikna olabilmek için henuz erken. Ermal'de hafif bir form dusuklugu var gibi. Rancik ise aslında kotu oynamadı ama bu rotasyon ve yapı onu ister istemez dıslıyor. Sutlarını sokamazsa işlevsizleşiyor bu nedenle.

Tutku bugün eğer ekstra bir yabancı yoksa bu takımın guard'ı benim dedi çok açık bir şekilde...İnş.sorunsuz ve sağlıklı bir sezon geçirir ve hergün biraz daha güçlenir...

Ben yine bizim kalibremizde değil gibi diyorum...Bu maçta biraz daha az sorumluluk aldı ve defoları ortaya çıkmadı bence...

takımımız kazanmasına ragmen hiç umut vermemiştir kendim açımdan söylüyorum deplasmanda güçlü takımları yenecegimize hiç şans vermiyorum andriç 22 sayı atmasına ragmen hiç iyi oynamadı kuvettli degil shiip bile fazla etkili degil nerde o eski rancik kendini yırtan

Pota altında çok güçsüzüz. Bu takımlar bir şey değil, Avupa'da işimiz çok zor olacak. Yine de 25 sayılık galibiyeti tebrik etmek lazım.

Kazandığımız için mutluyum. Oktay Hoca'nın bütün oyunculara şans vermesi çok güzel. Serbest atışlarda 15/16 , 3sayılık atışlarda 10/21 yüzdelerimiz mükemmel.

salonda harika birgündü yine, inanın imkanı olupta gelmeyen çok şeyler kaçırıyor...
pota arkasındaki küçük kardeşlerimizin sevincini görmek bile oraya gitmeye değerdi...

maça gelirsek iyi takımız iyi oynuyoruz savunmamızda iyi ancak rakip fark etmeksizin maçın bazı bölümlerinde resmen salondan çıkıyoruz yani hiçbirşey oynamıyoruz bırakıyoruz maçı...

Erdemir maçında fark 20 den 1 e indi, Karşıyaka maçında fark kapandı rakip öne geçti, bu maçtada fark 4 e kadar indi...

içerdeki maçlarda rakiplerde zayıf olduğundan çevirdik ve tekrar fark yaptık ama Karşıyaka maçında çeviremedik mesela...biraz dişli takımlarla oynarken sıkıntı yaşarız çok...muhakkak bu konsantrasyonun sağlanması lazım şuan rebound sorunundan bile daha büyük sorun bu bizim adımıza...