tezahürat şekli

slm arkadaşlar.biz taraftar olarak hem futbolda hem basketbolda daha etkili nasil takimimizi desteklemeli,diger takimi bozmalı ve hakemi nasil etki altina almaliyiz? avrupada hakemler taraftardan cekinerek bizim canimizi cok yakmşilardi.bizde diyorum zamaninda mesela (diger takim steps yapmişsa)veya futbolda (faul yapilmiş ise bizim oyunculara) hakemi etkilemeliyiz. re re ra ra gassay gassay cimbom demek olmamali örnegin.takimimiza gerektigi yerde destek olmali gerektgin de rakip takimi etkliemeli gerektginde hakemi altina alcak tezahüratlar yapmaliyiz.hepinizden arkadslar uygun takmimza yakşir küfürsüz tezahüratlar yorumlari bekliyorum ve bunu tribünlerde göstermek dilegiyle.hepnizie saygilar sevgiler bol güzel günler:)

ben sadece şunu söylüyorum ... top rakipteyken çok güçlü ıslık yapmalıyız.
bunun etkisi büyük....
10 sayı öndeyiz bunu yapmıyoruz bi bakıyoruz adamlar bizi geçmiş sonra sinir stres.... :( :( :(

erenbekdemir' Alıntı:
ben sadece şunu söylüyorum ... top rakipteyken çok güçlü ıslık yapmalıyız.
bunun etkisi büyük....
10 sayı öndeyiz bunu yapmıyoruz bi bakıyoruz adamlar bizi geçmiş sonra sinir stres.... :( :( :(
galatasaray taraftarında ıslık çalmamak artık bi gelenek oldu.bunda en büyük suçlu tribün liderleri.top rakibin ayağında maç başabaş gidiyo galatasaray taraftarı "ölüm varmııııış korku varmııış".bu tezahüratı takımımız gerideyken yapsak olmaz mı?

Islık her maç olmaz önemli maçlarda olur. Islık taraftarı çok yoran bişey hele benim gibi ıslık çalamayanların bunu "yuuuuuh"a çevirdiğini düşününce çok yorucu bişey. İnsan arada bir oturup maçı izlemek istiyor zaten :)

Ama tepki vermeyi bilmiyoruz. Hakeme federasyona sövmek tepki falan değildir. Recep Ankaralı'nın bir röportajda söylediği bir şey vardı "İspanyol seyirciler hakem hata yaptımı beyaz mendil sallıyolar ve küfür edilmesinden çok çok daha etkili." diye. Bu tarz şeyler bulmalıyız ve marşlara gelince futbolu parkelere taşıyoruz. Sürekli marş söylemek zorunda değiliz bence. Islık, alkış, vereceğimiz akıllı tepki, takım gerideyse onun arkasında durduğumuzu gösteren bir marş ve öndeysek de galibiyet marşı. Misal "ne kupalar ister bu şen gönlüm..." :) Tabi daha genel olsun.

Bizim için en büyük destekleme şekli trübünlerde yükselecek re re re ra ra ra sesleridir eğer kanında Galatasaraylılık olan bir oyuncu varsa takımda Mutlaka kanı bu seslere cevap verecektir sahada ...

Sarı Kırmızılı Trübünlerde Re Re Re Ra Ra Ra Sesleri Hiç Susmasın ....

maç baş başada gitse önde de olsak top rakipteyken ıslık olmalı biz sayı atıyoz sonra ıslık yook cimbom filan n dioz bence o maç 30sayı farkla filan olursa olmalı

Berkay Bindal' Alıntı:
Islık her maç olmaz önemli maçlarda olur. Islık taraftarı çok yoran bişey hele benim gibi ıslık çalamayanların bunu "yuuuuuh"a çevirdiğini düşününce çok yorucu bişey. İnsan arada bir oturup maçı izlemek istiyor zaten :)

Ama tepki vermeyi bilmiyoruz. Hakeme federasyona sövmek tepki falan değildir. Recep Ankaralı'nın bir röportajda söylediği bir şey vardı "İspanyol seyirciler hakem hata yaptımı beyaz mendil sallıyolar ve küfür edilmesinden çok çok daha etkili." diye. Bu tarz şeyler bulmalıyız ve marşlara gelince futbolu parkelere taşıyoruz. Sürekli marş söylemek zorunda değiliz bence. Islık, alkış, vereceğimiz akıllı tepki, takım gerideyse onun arkasında durduğumuzu gösteren bir marş ve öndeysek de galibiyet marşı. Misal "ne kupalar ister bu şen gönlüm..." :) Tabi daha genel olsun.

Sol üst köşesinde ultrAslan amblemi olan forumda 91 li taraftar ''insan arada bir oturup maçı izlemek istiyor zaten :) '' diyorsa..

Vay halimize vay.

galatasaray taraftarında ıslık çalmamak artık bi gelenek oldu.bunda en büyük suçlu tribün liderleri.top rakibin ayağında maç başabaş gidiyo galatasaray taraftarı "ölüm varmııııış korku varmııış".bu tezahüratı takımımız gerideyken yapsak olmaz mı?

bu iletide uzerinde durmak istedigim noktalar var:
1- her seyden once ; eger top rakibin ayaginda ise, top bize gecer ve 24 saniye suresi sifirlanir. yok sen futbol maciyla alakali soyluyorsan arkadasim, unutma ki burasi basketbol forumu, baslik mola bolumune de yonlendirilmemis, o halde konu basketbol maclariyla alakali, dikkat!
2- meshur asvel villeurbaine macina gelenler hatirlarlar, o gereksiz ilk 2 dakika sessiz durmak hareketini.. yine ayni macta momentum yakaladigimiz anlarda durup durup arabesk bir tezahuratin baslamasini.. bu sacma tezahurata, kisaca bu sacmaliga katilmadigim icin, sadece korkulugun uzerinde durdugu ve mac boyunca anlamsizca saha icine arkasini donerek bizleri izledigi icin kendini bizden daha ustun goren bazi kisilerin, beni " bagir yoksa ... " diyerek tehdit etmesini, tabii sigarasini agzindan cikarabildigi anlarda, unutmam. bunlari yapan "tribun liderleri''nden daha iyisini bekleme! ben yine onlari dinlemeyecegim, ben koyun degilim zira. cobana ihtiyacim yok! eger bir kisi benim liderim olacaksa, onu haketmelidir, hele ki boyle anti-demokratik sekilde o goreve gelmisse! tribun lideri; bana orada nedensizce kufreden adami tribunden atmali, ozellikle salonda sigara icen beyinsizleri uyarmali, kombinesini aldigim koltukta oturdugu icin uyardigimda bana "sana ne len got" diyen zibidiye karsi bana arka cikmali, tribunlerimizi bize zindan eden kolluk kuvvetlerine karsi haklarimizi gerekirse kendi basinin derde girmesine ragmen savunmali...dir. o unvan sahibinin asil gorevi bunlardir, tezahuratlari yonlendirme degil!
3- deneyimlerime gore en etkin tezahuratlar spontane gelisenlerdir. 3 kisi icimizden geldigi icin re re re ra ra ra cekip olimpiyat kale arkasinda, 3 tekrarda butun stadin eslik etmesine neden olmusuzdur, yine beretta familia macinda eglenerek soyledigimiz "... berettanin kasarlari donsun saskina!" diye biten tezahurati da kucuk bir grup baslatmisti. kisacasi salonda/statta nerede olursaniz ve kac kisi olursaniz olun tezahurata yon verme gucunuz oldugunu unutmayin.

Nedense Basketbolun birtürlü kendisine ait seyircisi olmuyor.Salona bakıldığında hemen belli oluyor zaten gelenlerin futbol seyircisi olduğu.Giyilen futbol formaları, edilen futbol tezahuratları.

"... berettanin kasarlari donsun saskina!"

Birde bu tarz çirkin tezahuratları yapmayında, ne yaparsanız yapın.Yokmu Allah aşkına güzel tezahuratlarımız.

(Not:Eklemek istediğim birşey var yeri olmasada yazmak istiyorum.Birkaç taraftar forumuna bakıp karşılaştırma yaptığımda(bu karşılaştırmaya ultraslan forumunuda dahil ediyorum), gsbasket.org sitesinin ne kadar seviyeli ve kaliteli olduğunu gördüm.Bu basketbol seyircisinin farkımı bilmiyorum.Ara sıra kaymalar oluyor fakat hemen müdahele ediliyor.Bunda forumdaki çoğunluğun dikkati ve yöneticilerinde payı büyük tabiki.Değerini bilelim...

Fırat Aydın' Alıntı:
[quote="Berkay Bindal":2xxdze9p]İnsan arada bir oturup maçı izlemek istiyor zaten :)

Sol üst köşesinde ultrAslan amblemi olan forumda 91 li taraftar ''insan arada bir oturup maçı izlemek istiyor zaten :) '' diyorsa..

Vay halimize vay.[/quote:2xxdze9p]

Basketbol seyircisi istiyoruz diye bi yerimizi yırttığımız forumda birisi çıkıp maç izleyenleri suçluymuş gibi gösteriyorsa vay halimize...

Herşey ıslık, marş değildir önemli olan ne zaman yapıcağını bilmektir. Bakınız Asvel maçı.

Çarşı'yı örnek verirsek adamlar İnönü'de her maç bi yerlerini yırtıyolar ama takımlarına katkı veremiyolar. Çünkü sahaya çıkan her rakip oyuncu bunlar zaten her maç böyle diyip hazırlıklı geliyor. Farklı bişey görmüyo ama aynı Çarşı Liverpool'a sahayı dar ediyor çünkü Liverpool'un Çarşı'dan haberleri yok.

Yani önemli olan maç içinde gerekli yerlerde tepki vermeyi bilmektir ve bu da 91'li taraftarın dediği gibi "Arada bir maçı izlemek istiyor insan" şekinde gerçekleşiyor.

olmaz ama ben gene yazayim
bu şarkı warriors mağlupken devre arasında ama özellikle kritik dakikalarda alınan molalarda çalınır ve açıkçası ölüyü diriltir ve warriors çok maç kazanmıştır bu gazla ayhan şahenkte çalınsa bi etkisi olur mu bilmem atmosfer sağlanmazsa işe yaramaz. şarkının son nakaratında salondaki ışıklar kapatılır ve HEARTS ON FİRE çektirilir salona amerikada.şarkının sözlerini bulabilirseniz google dan yıllardır bu anı bekledik artık zamanı hadi yürüyün lann gibi şeyler işte.. omzumda dövmesini yaptırdığım aslında bir hayat görüşüdür bu şarkı..
http://www.vtunnel.com/index.php/101011 ... 71f3a16773

Eser Atalay' Alıntı:
olmaz ama ben gene yazayim
bu şarkı warriors mağlupken devre arasında ama özellikle kritik dakikalarda alınan molalarda çalınır ve açıkçası ölüyü diriltir ve warriors çok maç kazanmıştır bu gazla ayhan şahenkte çalınsa bi etkisi olur mu bilmem atmosfer sağlanmazsa işe yaramaz. şarkının son nakaratında salondaki ışıklar kapatılır ve HEARTS ON FİRE çektirilir salona amerikada.şarkının sözlerini bulabilirseniz google dan yıllardır bu anı bekledik artık zamanı hadi yürüyün lann gibi şeyler işte.. omzumda dövmesini yaptırdığım aslında bir hayat görüşüdür bu şarkı..
http://www.vtunnel.com/index.php/101011 ... 71f3a16773

Bura Amerika değil hayal kurmayalım.İlk önce salonu dolduralım.

Hakan Can' Alıntı:
Eser Atalay":1szcyzxp]olmaz ama ben gene yazayim bu şarkı warriors mağlupken devre arasında ama özellikle kritik dakikalarda alınan molalarda çalınır ve açıkçası ölüyü diriltir ve warriors çok maç kazanmıştır bu gazla ayhan şahenkte çalınsa bi etkisi olur mu bilmem atmosfer sağlanmazsa işe yaramaz. şarkının son nakaratında salondaki ışıklar kapatılır ve HEARTS ON FİRE çektirilir salona amerikada.şarkının sözlerini bulabilirseniz google dan yıllardır bu anı bekledik artık zamanı hadi yürüyün lann gibi şeyler işte.. omzumda dövmesini yaptırdığım aslında bir hayat görüşüdür bu şarkı.. [url="http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/0890674597bc6396600aa53cf2f566332eedef18383c5be7f241afdb601a6dd9cf09cbf405871f3a16773' Alıntı:
http://www.vtunnel.com/index.php/101011 ... 71f3a16773[/url]

Bura Amerika değil hayal kurmayalım.İlk önce salonu dolduralım.[/quote:1szcyzxp]

:) :)

Nuriye NUR' Alıntı:
Nedense Basketbolun birtürlü kendisine ait seyircisi olmuyor.Salona bakıldığında hemen belli oluyor zaten gelenlerin futbol seyircisi olduğu.Giyilen futbol formaları, edilen futbol tezahuratları.

Birde bu tarz çirkin tezahuratları yapmayında, ne yaparsanız yapın.Yokmu Allah aşkına güzel tezahuratlarımız.

örneğe çok güldüm! :)

o kadar güzel yazmışsınız ki diyecek fazla bir şey kalmıyor.

kulübün hedefi lumpenleri salondan uzaklaştırmak olsa da maalesef 1 YTL'lik bilete bile arıza çıkaran tayfayı içeri buyur ediyorlar, sırf kelle sayısı artsın diye. sonra da tezahürat nasıl olsun diye her sene tartışıyoruz :)

bu tartışmayı yapanlar ne zaman bir fenerbahçe maçında tribünün tam ön sırasında otur(abili)yor olur, o zaman galatasaray zaten 3 sınıf atlamıştır!

boşverelim bu sıcak yaz gecesi, her sene aynı konu! dediğim gibi, örneğe bayıldım! tam ferhan şensoy'luk!

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
[quote="Nuriye NUR":3omzry0w]Nedense Basketbolun birtürlü kendisine ait seyircisi olmuyor.Salona bakıldığında hemen belli oluyor zaten gelenlerin futbol seyircisi olduğu.Giyilen futbol formaları, edilen futbol tezahuratları.

örneğe çok güldüm! :)

o kadar güzel yazmışsınız ki diyecek fazla bir şey kalmıyor.

kulübün hedefi lumpenleri salondan uzaklaştırmak olsa da maalesef 1 YTL'lik bilete bile arıza çıkaran tayfayı içeri buyur ediyorlar, sırf kelle sayısı artsın diye. sonra da tezahürat nasıl olsun diye her sene tartışıyoruz :)

bu tartışmayı yapanlar ne zaman bir fenerbahçe maçında tribünün tam ön sırasında otur(abili)yor olur, o zaman galatasaray zaten 3 sınıf atlamıştır!

boşverelim bu sıcak yaz gecesi, her sene aynı konu! dediğim gibi, örneğe bayıldım! tam ferhan şensoy'luk![/quote:3omzry0w]

Kardeş unutma o lumpen tayfa olmasa maçlarda alkıştan başka bişey olmaz.

Hakan Can sakın kendini yorma anlatmakla kardeş..

Anlamazlar ne seni,ne beni,ne de bizleri..

Sen sitenin en üstüne,koskocaman gsbasket.org yazan kısmına bak..

Sol köşede gördüğün amblem sayesinde için rahat olsun.

Bırak konuşan konuşsun.İster Ferhan Şensoy,ister Nejat Uygur olsun..

ya futbol seyircisi baskete gelmesin diye saçma sapan bir şey yok futbol seyircisi isterse hentbol maçına da gider ali sami yendeki onca yüreğe bu kadar saygısızlık olmaz...biz türküz arkaadaşlar öyle oturarak olmuoyr işte akdeniz insanı böyle bakın oake arenaya bi tane oturan insan yok ama gayet iyi destekliyorlar ya da rum baghathis'in tenis maçında merkez kortta tezahuratlar vardı bildiğiniz tribün yapmışlar millet onları izlemekten maçı izleyemedi :) bizim yöremizin alışkanlığı budur ve hayallere dalacağınıza mevcut durumda ne yapabileceğinizi düşünün

Hakan Can' Alıntı:
Eser Atalay":kb0hz55b]olmaz ama ben gene yazayim bu şarkı warriors mağlupken devre arasında ama özellikle kritik dakikalarda alınan molalarda çalınır ve açıkçası ölüyü diriltir ve warriors çok maç kazanmıştır bu gazla ayhan şahenkte çalınsa bi etkisi olur mu bilmem atmosfer sağlanmazsa işe yaramaz. şarkının son nakaratında salondaki ışıklar kapatılır ve HEARTS ON FİRE çektirilir salona amerikada.şarkının sözlerini bulabilirseniz google dan yıllardır bu anı bekledik artık zamanı hadi yürüyün lann gibi şeyler işte.. omzumda dövmesini yaptırdığım aslında bir hayat görüşüdür bu şarkı.. [url="http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/0890674597bc6396600aa53cf2f566332eedef18383c5be7f241afdb601a6dd9cf09cbf405871f3a16773' Alıntı:
http://www.vtunnel.com/index.php/101011 ... 71f3a16773[/url]

Bura Amerika değil hayal kurmayalım.İlk önce salonu dolduralım.[/quote:kb0hz55b]

laf olsun diye yazdım zaten mağlubuz bide millete hammerfall mı dinleteceğiz en güzeli koy yurdum ismail-yk sını aç allah belanı versin derken volume ı bak oynuyorlar mı oynamıyorlar mı o topçular