TKBL | GALATASARAY MP: 79 - Tarsus Bld.: 69

Tarsus da ligin orta kalite takımlarından. Muhtemelen Kayseri ve Botaş'tan sonra gelen gruba koyabiliriz. İkinci yarıda daha iyi oynadık. Oturmuş bir takım vardı sahada. Fowles'a güzel toplar attık. Nihan da bugün iyi oynadı. 2. yarıdaki oyunumuzu daha da ilerletebilir ve maçın bütününe yayabilirsek şampiyonlukta bir iddiamız olabilir.
Hem bu yıl hem de gelecek yıl için Avrupa'yı kaybettik diye düşünüyorum. Bu ortalamayla seneye de 4. torbadan yukarı çıkamayız. Bari lig ve kupa için ses getirecek hamleler yapalım.

Seyirci de çok azdı, kendimiz çalıp kendimiz söyledik. Bu yüzden de konsantrasyon anlamında oyuncuların zorlanacağı bir maçtı. Melisa faul problemine girince de 4 numarada sorun yaşadık. Bahar'ın bir rahatsızlığı var sanırım. Bu yüzden o hiç süre almadı. Başkan ve yönetim tribündeydi. Üzerinde fazla konuşulacak bir maç olarak görmüyorum. Hafta sonumuzu ısıttılar.

Bir şey çok açık. O da takımın aldığı mağlubiyetler sonrasında etkilendiği. İlk yarıda sahada tamamen oyun konsantrasyonundan uzak bir takımımız vardı sahada. Bu kötü tablo için oyunculara eleştiri getirmeliyiz elbette ancak bugüne kadar ki süreçte yaşadığımız mağlubiyetleri pozitife dönüştürecek adam Ceyhun Yıldızoğlu'dur. Peş peşe kritik mağlubiyetler almış olabiliriz ancak daha kötüsü takımın oyun anlamında artı bir şey koyamamasıdır. Bunu belirtmemizin aldığımız mağlubiyetler ile alakası yok. Takımımızın sezon başından beri oynadığı basketbolun ardından ''biz X sistemle sahada yer alıyoruz'' cümlesini söyleyemiyorum. Bu noktada bende de sorun olabilir ancak ortada olan görüntü istikrarsız kesinlikle.

Bugün ikinci yarıda sergilediğimiz performans etkiliydi. Fowles'ın akılda olması, Tuğba'nın verdiği katkı ve savunmadaki hareketlilik ön plana çıkan ön plana çıkan noktalardı.

Takımda bana kalırsa Fowles içeride dominantlığını gösterdiği dakikalarda dışarıdan cezayı kesecek oyuncunun eksikliğini yaşıyoruz. Daha çok orta mesafe şutları ile sayılarına giden Seimone'de bu konuda çare olamıyor. Kısa oyuncularımızın bu anlarda sürekli penetre yolunu tercih etmesi hücumlarımızı tıkıyor.

Hareketliliğin tavan yaptığı Ocak ayına yaklaşırken takımımızda yaşanması gereken değişiklikler kendisini iyice belli ediyor. Doğru tercihlerin ardından daha güçlü bir Galatasaray'ı izleyeceğimizi diliyorum.

Bende Arca gibi skor opsiyonlarımızın kısıtlılığından şikayetçiyim.

Bu gün çok net gördük bunu, eskiden böyle maçlarda rakibi ezer geçerdik.

Evet Şamil ve Tutku ile devre arasında da konuştuk. Geçen sene skor yükünü alacak çok oyuncumuz vardı. Katie, Tamika, Sophia, Esra, tuğba Hatta nilay Yasemin. Ama bu sene açıkcası Seimone'un eline bakyıoruz. Işıl ısrarla şut kullanmak istemiyor. Tuğba çıkıyor allahtan bazı sürelerde bu şutları atıyor. Eğer sadece tek oyuncunun şutlarına bakmaya devam edersek savunulması kolay bir takım oluruz.

Sühan Cem' Alıntı:
Evet Şamil ve Tutku ile devre arasında da konuştuk. Geçen sene skor yükünü alacak çok oyuncumuz vardı. Katie, Tamika, Sophia, Esra, tuğba Hatta nilay Yasemin. Ama bu sene açıkcası Seimone'un eline bakyıoruz. Işıl ısrarla şut kullanmak istemiyor. Tuğba çıkıyor allahtan bazı sürelerde bu şutları atıyor. Eğer sadece tek oyuncunun şutlarına bakmaya devam edersek savunulması kolay bir takım oluruz.

Bu Işıl'ın şut kullanmama sebebi nedir bilen var mı? Benim aklım alamıyor bir türlü. Düdükten sonra attığı iki şut vardı bugün birisi üçlük, ikisi de girdi. Ama kaç kez boş kalmasına rağmen atmadı. Hoca şut kaçıranı dövüyor mu örneğin?

Bence de Işıl biraz daha fazla şut kullanmalı ama o hiç bir zaman çok skor yapan bir oyun kurucu olmadı zaten arkadaşlar. Onu özel kılan hırsı, agresifliği, çevikliği, oyunun her anını yaşaması, yürekten oynaması ve kaybetmeyi kabul etmeyen yapısı. Gerekli anlarda takımı ateşlesin, iyi savunma yapsın, asist yapsın, birazda top çalsın çok fazla sayı atmasada olur.