Topsakal gündemi değiştirdi!

G.Saray'ın teknik menajeri Levent Topsakal, Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada, basketbolda kompleksli insanların olduğunu söyledi.

İşte Levent Topsakal'dan inciler...

* Pınar Karşıyaka?dan sonra artık antrenörlük yapmamaya karar vermiştim. Hatta basketbolla ilgilenmemeyi bile düşündüm. Kendimce bazı nedenlerim vardı. Ancak bir gün Hakan Aydınol ve bazı G.Saraylı yöneticilerle bir araya gelince işler değişti. Bakın, bende 30 yılın birikimi var. Ben nerelerde, kimlerle birlikte oynamışım. Kimleri yetiştirmiş, ne başarılar kazanmışım. Bunlardan faydalanmak kadar normal bir şey olamaz. Sonuçta benim amacım da bunları vermek, paylaşmak.
* Antrenörümüz Murat Özyer?le oturup birbirimizi ikna etmeye çalışıyoruz. Transfer konusunda detaylı bir şekilde araştırıyoruz. Karar sonunda Özyer?in. Ama gerçekten çok iyi bir uyum var aramızda. Taktikler, oyun anlayışı, her şeyi masaya yatırıyoruz. Elbette ki kafama bir şey takılırsa ben de fikrimi söylerim.

* Her işi antrenör yaparsa başarısız olursun. Bizim zamanımızda böyleydi. Koç gelir, kondisyon antrenmanını yaptırır, gider oyuncu bakar, yönetimle görüşür, her şeyi yapardı. Ama yok artık böyle bir şey. Bütçeler artık çok büyük. Hata yapma lüksünüz yok. Şimdi ben teknik alanda varım. Yıllarımı vermişim bu işe... Oyuncunun gözünden ne olacağını anlarım. Bunu kimse bilemez. Kaç bin oyuncuyla karşılıklı oynamışım, yan yana mücadele etmişim, yetiştirmişim. Avrupa?da başarılar yaşamışım. Bunlar önemli birikimler... Sen bunlardan yararlanırsan doğru iş yaparsın. Örneğin bir Bodiroga, Roma?da sanıyormusunuz ki idari menajerlik yapıyor? Ya da Savic... Ama bizim komplekslerimiz var.. Geçmişte başarılı olmuş, ağırlığı olan, saygı duyulan oyunculardan korkarız. Bunlar bir güçtür çünkü

* Biliyorsunuz, ?Meyve veren ağaç taşlanır? sözü bir tek Türkçe?de var. Bu Türk sporunun bir sorunu. Sadece basketbolun değil. G.Saray?a teşekkür ederim. Tam bana göre bir iş verildi. Ama nereye dek gidecek? Ben orada ne kadar mutlu olacağım ya da onlar benden ne kadar memnun kalacak? Hayat bu, hiçbir şey belli olmuyor. Ben Levent olarak oraya gideceğim. Kendimi asla bozmam. Oyuncu bana güvenip güvenmeyeceğini iyi bilir. ?Bu adam bana yalan söyler mi?? düşüncesi basketbolcu için önemlidir. Ama benim hayat felsefemde dürüstlük var, açık konuşmak var. Şunu da söyleyeyim. Ben teknik menajerim diye antrenmanlarda olmayacağım diye bir şey yok. Koçumuzla konuşuyoruz. Sabah ben erken gidip kısaları alıp çalışırım. Antrenmanda pas veririm. Benim öyle sıkıntılarım, komplekslerim olmaz.

* İyi düşünebilen, pozisyonunu ve basketbolu iyi bilen, doğru yerde doğru hamleleri yapan oyuncular istiyoruz. Zor bulunur böyle basketbolcular... Zizic?le birlikte diğer belirlediğimiz yabancı oyuncuların kalitesi de bu düzeyde. İyi mücadele eden, korku salan bir takım yaratma düşüncesindeyiz.

* G.Saray geçen sezon ULEB Cup'taki takımıyla Joventut Badalona?yı eleyemezdi. Mümkün değil. Geçse bile bu adaletsiz olurdu. Çünkü çok büyük bir fark vardı iki takım arasında. Bu nedenle bence G.Saray, geçen yıl Avrupa?da çok başarılı oldu.

* Bu yıl Eurocup çok zor olacak. Elemeler terstir. Bir kötü maç sizi anında safdışı bırakır. Günlük performanslar çok önemli. Biz yeter ki Siauliai ve Buducnost?u eleyelim. Gruba kalırsak kesin çıkarız.

-----------------------------------------------------------------------
Levent abimizin açıklamasını koyayım dedim....
Herkesin dikkatini çekmiştir. Kalın yazılmış Hakan Aydınol ismini. Ben bu adamın kim olduğunu hangi vasıfla Galatasaray Basketbol Takımının teknik heyeti ile görüştüğünü merak ediyorum. Mithat beyin sürekli Hakan Aydınol ile kurduğu cümleler aklıma geliyor. Korkarım Galatasaray "Cafe Crown'ın" esiri ???

Hakan Aydınol eskiden Ülker'in menejeriydi.Ülker kapatıldıktan sonra Ülker'den ve Galatasaray yöneticilerinden oluşan ortak bir yönetim kuruldu.Hakan Aydınol'da Ülker'in bu işte ki yöneticisi.

Yani işlerin başladığı bittiği kişi.

Dost mu düşman mı anlamadığım kişi ?

Herkesin bir iddası olabilir kimisi der bu takım başarılı olacak kimisi Erman Kunter hayranıdır Murat Hoca takımda kaldı diye ona buna saldırır kimisi kişisel bir takım çabaların peşindedir lafta çabamızın adı galatasaray der hep böyle şeyler olur burada ama bildiğim ve inandığım tek şey var Bayram Kurtulmuş şuna inanıyor ki Galatasaray Basketbol Takımı Yıllar Sonra ŞAMPİYONLUĞA bu kadar yakın bunu zaman içinde daha iyi göreceğiz inanmayanlar'ın başarımıza olumlu yada olumsuz hiçbir katkısı olamaz ama ŞAMPİYON GALATASARAY olacak bu yıl bundan daha normal birşeyde yok Şampiyon Olmasını İstiyorum bu takımın çünkü Galatasaraylıyım o zaman Galatasaray Bu Yıl Şampiyon Olacak Kendim İçin Birşey İstiyorsam namert olayım yok ben GALATASARAY'IN ŞAMPİYON olmasını istiyorum çabamızın adı Galatasaraymıydı ? :D

Ya sponsorun yetkilileri nasıl Galatasaray'a karışabiliyor. Bu adamların sadece parayı verip kenara çekilmesi gerekmiyor mu ? Bu nasıl iş, o zaman çok sevdiğim Murat Özyer'de ülker baskısyla kaldı iddiasına inanırım ben...