Tribün Kültürü

Televizyon dan Galatasaray tribünlerine baktigim zaman gözüme görüntü kirliligi geliyor , kimi siyah giymis, kimi sari giymis kimi sari kirmizi , atkilar acilinca hepsi farkli. bece artik Galatasaray maclarinda kirmizi tisört ile gelinmeli, mesala almanlar bu isleri cok iyi yapiyorlar , baktigin zaman göze cok hos geliyor, ayrica Tel aviv seyirciside sapsari tisörtleriyle mükemmel bir atmosfer olusturuyorlar,artik Galatasary tribünlerinde bu konuda kendisini gelistirmesi gerekiyor

Haftaiçi insanlar işinden gücünden çıkarak geliyorlar ve bir çoğuna da istikamet olarak ters bir salona geliyorlar. Bu yüzden bu dediğiniz imkansız. Tabi başarılabilse çok güzel olacağı konusunda hemfikirim.

Katılıyorum da. Kulüp adam akıllı bir şey çıkarsa eyvallah. Saçma sapan 5 kuruş etmeyecek bir baskıya galatasaray arması yapıştırıp 20-30 lira diye satıyorlar.

Televizyon dan Galatasaray tribünlerine baktigim zaman gözüme görüntü kirliligi geliyor , kimi siyah giymis, kimi sari giymis kimi sari kirmizi , atkilar acilinca hepsi farkli. bece artik Galatasaray maclarinda kirmizi tisört ile gelinmeli, mesala almanlar bu isleri cok iyi yapiyorlar , baktigin zaman göze cok hos geliyor, ayrica Tel aviv seyirciside sapsari tisörtleriyle mükemmel bir atmosfer olusturuyorlar,artik Galatasary tribünlerinde bu konuda kendisini gelistirmesi gerekiyor

Bunu 5-6 sene önce Bir Eurocup maçında çok iyi yapmıştık aslında.
Rakip yanlız hatırlamıyorsam Asvel'di.
Dee Brown, Hite,C.Gaines,C.Owens gibi muazzam oyuncularımız vardı.
Koçta şu anki şube Müdürüydü !!

Cok sukur artik boyle dertlerimiz de kalmadi. Tribunlerimiz, tarikatci-mafya cetesi Ultraslan'a ait. En ufak hatanizda karsinizda Sedat Peker'i bulursunuz. Herkes ayagini denk alsin.

Bugün Galatasaray Futbol takımının, Akhisar maçında, nerdeyse bütün tribün önlerinde Kudüs ile ilgili pankartlar vardı.

Ben açıkcası dindar olmayan bir Galatasaray'lıyım. Kudüs meselesinde de, açıkcası olan biteni, Trump'ın tamamen siyasi bir manevrası olarak görmekle beraber, beni çok da ilgilendirmediğini söylemek isterim. Benim gibi düşünen ve hisseden birçok Galatasaray'lı olduğuna eminim. Bununla beraber, benim gibi düşünmeyen ve de tepkili olan taraftarlarımıza da sonsuz saygı duyuyorum.

Ama,

Başka toplumsal olaylarda, hükümet karşıtı tepkileri bir şekilde engelleyen, hatta bu uğurda kendi taraftarını darp etmeye varan eylemlere girişen taraftar gruplarımız, her nedense bu tip toplumsal olaylarda hep hükümetin yanında tavır koymakta beis görmüyor. Sanki bütün taraftarın görüşüymüş gibi lanse edip, farklı düşünen Galatasaray taraftarlarını da, bilerek veya bilmeyerek siyasi tartışmalarda tarafı haline getiriyor.

Umarım bu tip yanlışlardan bir an öne dönülülr ve siyaset tribünlerden temizlenir.

Malum taraftar grubu dün yine bazı açıklamalar yapmışlar. Tribünün kanayan yarası olan bu grup tribün içinde rant sağlayarak gelir elde eden, insanları tehtid edip şiddet gösteren bir oluşum. Tıpkı geçen sene Ergin Ataman için tezahürat yapan veya destek gösteren insanlara saldırdıkları gibi dün de tribünde yönetimi istifaya davet edenlerin üzerlerine adamlar göndermişlerdir. Maçın 2. yarısının başında maç 2-2 olmasa bu grubun gönderdikleri tribünde kavga çıkartıcaktı büyük ihtimal. Nitekim tribün bağımsız olarak satılık taraftar istemiyoruz diye bağırınca mecbur olarak onlarda istifa diye bağırmışlardır. Ancak dün gece yaptıkları açıklamalarla insanları nasıl tehtid ettiklerini görüyoruz. Deplasmana gelin demişler bir de utanmadan. Siz biletleri bıraksanız insanlar gelir. Gelseler bile onları da döner bıçaklarıyla tehtid edip susturmaya,ezmeye çalışırsınız. Tribünü bilenler zaten sizi nasıl insanlar olduğunuzu aslında GS ile ilgisi olmayıpta cani gönülden GS’yi destekleyenleri kullanarak tribünde söz sahibi olduğunuzu , rant sağlayarak gelir elde ettiğinizi cümle alem biliyor. Bu sadece bizim tribün için değil tüm tribünlerin sorunu aslında ama bizi bizim tribün ilgilendiriyor. İnsanları tribünde tehtid ederek,ezmeye çalışarak hiçbirşey başaramazsınız ve zamanla dün gece olduğu gibi mecbur kalarak geri vites yaparsınız. İnsanlar artık dizginlerinin kimlerin elinde olduğunu biliyor. Sözde bağımsız taraftar oluşumunun lafta kaldığı aşikar. Düşün GS’nin yakasından tez zamanda insallah.