Turgay Zeytingöz

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımızda genel menajerlik görevine Turgay Zeytingöz getirildi.

Turgay Zeytingöz, profesyonel basketbol kariyerini tamamladıktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi’nde aldı. Selçuk Üniversitesi’nde Spor Yöneticiliği yüksek lisansını tamamlayan Zeytingöz, 2011-2017 yılları arasında Ümit Milli Basketbol Takımında menajerlik yaptı. Görev süresi boyunca bir Avrupa Şampiyonluğu, iki kez Avrupa üçüncülüğü yaşadı. 2010 yılında eş zamanlı olarak Banvit Basketbol Kulübü’nde göreve başladı. 10 yıl süren Banvit kariyerinde Türk basketboluna sayısız genç oyuncu yetiştirilmesine katkıda bulundu. Bandırma Kırmızı ile TBL şampiyonluğu, A Takım’da ise Basketbol Şampiyonlar Ligi finali, Türkiye Kupası şampiyonluğu ve Türkiye Ligi finali başarıları kazandı.

Turgay Zeytingöz’e yeni görevinde başarılar dileriz.

Önünde çok güzel örnekler var neler yapmaması gerektiği ile ilgili. İnşallah aynı hataları yapmaz ve çok başarılı olur. Kendisine inanıyorum.

Bana deseler ki; 1 yıllığına Larkin, Vesely mi istersin, yoksa uzun vadede Turgay Zeytingöz mü, tartışmadan Turgay beyin basketbol aklımız olmasını seçerdim.

Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.
Şimdi Nef’in katkı ve rolü + teknik ekip + yeni oyuncuları sonra da sabırsızlıkla salonu merak ediyoruz.

Hayırlı olsun, mutlu ve umutluyuz. Kendisini akıl edip getirenlere de teşekkürler. Sanırım ağustos ayı içerisinde bütün isimler açıklanacak.

''Galatasaray'da bu sezon hem yönetim hem de profesyonellerle yeni bir oluşum var. Bu oluşumun içinde en önemli paydaşımız, yol arkadaşımız olacak Nef şirketi. Nef'in de gücüyle Galatasaray camiasını, taraflarını ve armasını en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Geçen sezon, Galatasaray için biraz tatsız geçti. Bazen böyle sezonlar her takımın başına gelebilir. Bunu da bir kaza olarak nitelendirmek lazım. Galatasaray Kulübünün hak ettiği yerler orası değildir. Bu sezon 'Yenilmez Armada' ruhuyla Galatasaray camiasının layık olduğu yerlerde bulunması için var gücümüzle çalışacağız. Ona göre bir kadro oluşturuyoruz. Bunun dışında altyapı için de çok ciddi plan ve projelerimiz var. İnşallah kısa süre içinde güzel bir yapılanma olacak. Rakamlarla ilgili bilgi vermem doğru olmaz ama inşallah güzel bir takım kuracağız. Tabii ki THY Avrupa Ligi seviyesinde bütçeleri değil ama kendi bütçemizle hem Türkiye hem de Avrupa için Galatasaray geleneklerine uygun, savaşan, mücadele eden bir takım oluşturacağız.''

Bu tür işler de cem karaca'nın şakısı gibi "ümit gönlümün ekmeği umar ha umar umar" türünden aksiyonlar. Bu şubeye ne zaman ki Tuncay Özilhan gibi bir iş adamı bulup sponsor yaparsanız bunu başarı sayarız. Bu tip isimlerden ve böyle işlerden sıkıldık, eskiden de benzer işler yapıldı arpa boyu yol alınamadı.

Bu tür işler de cem karaca'nın şakısı gibi "ümit gönlümün ekmeği umar ha umar umar" türünden aksiyonlar. Bu şubeye ne zaman ki Tuncay Özilhan gibi bir iş adamı bulup sponsor yaparsanız bunu başarı sayarız. Bu tip isimlerden ve böyle işlerden sıkıldık, eskiden de benzer işler yapıldı arpa boyu yol alınamadı.

Hocam derdin ne senin? Samimi soruyorum trollük mü yapıyorsun burda?

Son düzenleme:
Yani birazcık realist yazmak trollük oluyor. Yatırımdan bahsediyoruz, anlayan anlar.

Yani nasıl bir hayal dünyası içindesiniz bilmiyorum ama Tuncay Özilhan sponsor değil, milyar dolar ciro yapan holdingin sahibi. Kurun durumu belli, yani avrupada şampiyonluğa oynayacak takım kur geç. Denk bütçe olsun insanlara keyif etkinliği olsun zaten bi amaç olunca hemen onun etrafına kümeleniyor insan.

Yani nasıl bir hayal dünyası içindesiniz bilmiyorum ama Tuncay Özilhan sponsor değil, milyar dolar ciro yapan holdingin sahibi. Kurun durumu belli, yani avrupada şampiyonluğa oynayacak takım kur geç. Denk bütçe olsun insanlara keyif etkinliği olsun zaten bi amaç olunca hemen onun etrafına kümeleniyor insan.
Bu takıma sponsor lazım, yıllarca denenmiş menejerlik, kordinatörlük vs bu işin alasını BJK litvanyalılarla yaptı sonuç fiyasko. Bu benim düşüncem, her insanın bir düşüncesi vardır kendine göre. Ayrıca bu foruma bir kaç kez yazdım, siz alışkın olabilirsiniz ama en ufak bir eleştirel yaklaşıma bile tahammül kalmamış. Ne yazılması lazım, 3, 4 milyon dolara NBA de bile şampiyonluğa oynarız mı yazalım. Şurada bir küfür yok, hakaret yok, biz nasıl sizin yorumlarınıza laf etmiyorsak siz de her okuduğunuz yorumu ille de bir kalıba sokmaya çalışmayın.

Bu takıma sponsor lazım, yıllarca denenmiş menejerlik, kordinatörlük vs bu işin alasını BJK litvanyalılarla yaptı sonuç fiyasko. Bu benim düşüncem, her insanın bir düşüncesi vardır kendine göre. Ayrıca bu foruma bir kaç kez yazdım, siz alışkın olabilirsiniz ama en ufak bir eleştirel yaklaşıma bile tahammül kalmamış. Ne yazılması lazım, 3, 4 milyon dolara NBA de bile şampiyonluğa oynarız mı yazalım. Şurada bir küfür yok, hakaret yok, biz nasıl sizin yorumlarınıza laf etmiyorsak siz de her okuduğunuz yorumu ille de bir kalıba sokmaya çalışmayın.

Bu işler sponsorlukla olmaz hocam. Ortada sponsoru olan yok. Fenerbahçe Ali Koç'tan 15 milyon euro alıyor. Özilhan zaten kulübün sahibi. Murat Ülker yıllarca ailesine şubeyi yönettirdi Türkiye'de hele hele basketbola kayda değer bir sponsor bulman imkansız. Kimse çıkartıp al 5 milyon euro demez. Yok yani böyle bir ihtimal. Ligin yayıncısı bile yok kim neden para versin?

Bu işler sponsorlukla olmaz hocam. Ortada sponsoru olan yok. Fenerbahçe Ali Koç'tan 15 milyon euro alıyor. Özilhan zaten kulübün sahibi. Murat Ülker yıllarca ailesine şubeyi yönettirdi Türkiye'de hele hele basketbola kayda değer bir sponsor bulman imkansız. Kimse çıkartıp al 5 milyon euro demez. Yok yani böyle bir ihtimal. Ligin yayıncısı bile yok kim neden para versin?
Sizin de yazdığınız gibi Fenerbahçe Ali Koç'tan alıyor.. Daha öncesinde Doğuşve Ülker'den aldı. Kısacası Siz büyük kulüpseniz ve bu ülkeye basketbolu getirdiyseniz sizin ligin sondan bir önceki maçında kümede kalma maçı oynamaya hakkınız yok. Kaldı ki o maç kaybedilse Fenerbahçeye yenilip küme düşülecekti. Fenerbahçe için Ali koç varsa Galatasaray için de Ali Boğa mı çıkar başka bir şey mi çıkar bilemem. Futbolda Tarık Çamdal için Eskişehirspor a 7 milyon ödeyen bir kulübnün bu tür bir bahanesi olamaz, olmalı, bulamayan da orada durmamalı.