Türk Medyası

Fotoğraf üzerinde çok durulmasına taraftar olmazdım ama söz konusu Fener´in arka bahçesi olan medya grubu olunca insan ister istemez rahatsız oluyor, art niyet arıyor.

Ne acıdır ki sadece spor değil siyaset anlamında da pislik içinde yüzen bir medyamız var. Ve bu insanı umutsuzluğa sürüklüyor...
 
Ntvspor'un fbtv'den pek farkı yoktur zaten bilindiği üzere. Herhangi bir branş için söylüyorum : Fenerbahçe bir turnuvaya katılıp 4. olduğunda "sarı-lacivertliler iyi mücadele etmelerine rağmen turnuvayı 4. tamamladı" yazılır; fakat aynı şekilde konu başlığı Galatasaray ise "sarı-kırmızılılar hiçbir varlık gösteremediği turnuvayı sonuncu olarak tamamladı" haberi yapılır. Ya da derbilerde fenerbahçe kazandığında "ezdi geçti!" diye manşetler atılırken Galatasaray galibiyeti "derbinin galibi cimbom" olarak geçiştirilir. Bu neredeyse bütün spor medyası için böyledir.
 
Ntvspor.net bunu sürekli yapıyor. FB dışındaki hemen her kulübün haberinde -ama özellikle de GS habelerinde- tuhaf, sevimsiz, hatta alaycı resimler kullanıyorlar. Arada böyle değişik photoshop çalışmalarına da imza atıyorlar. Ya alay ediyorlar, ya da kendilerince algı operasyonu yapıyorlar. Neticede niyetlerinin iyi olmadığı aşikar...
 
Şampiyonlık kutlamamız başladı, ama Lig Tv ve GSTV dışında yayın yapan kanal görmedim. Sözde spor kanallarında alakasız programlar var.
 
Eurocup şampiyonu olmamızın ertesi günü, bize salvolarıyla ünlü b.dergisi sitesinde giren haberlere bakın. :)


Galatasaray Odeabank-Strasbourg maçında Abdi İpekçi Spor Salonu hıncahınç dolarken finali izlemeye gelen Euroleague Başkanı Jordi Bertomeu final öncesinde zor anlar yaşadı.

Salona gelen Euroleague Başkanı ne Türkiye Basketbol Federasyonu ne de Galatasaray Kulübü’nden karşılayan herhangi bir yetkili olmadı.

Türkiye Basketbol Federasyonu, maç günü saat 15.00’de mesaisini sona erdirirken Galatasaray Yöneticileri de finalin yoğun mesaisi nedeniyle Jordi Bertomeu’yu karşılamadı.

Salondaki yerini almaya çalışan Euroleague Başkanı Jordi Bertomeu, ilginç bir durumla karşı karşıya geldi.

Jordi Bertomeu güvenlik görevlileri tarafından tanınmadığı gibi Euroleague Başkanı’na salona girişi esnasında kimlik soruldu.

Öte yandan Euroleague yetkilileri, Galatasaray Odeabank-Strasbourg maçında tribünlere kapasitenin fazlasından seyirci alındığı gerekçesiyle rapor tuttu.


Bunu da özel haber diye girmişler. :)

Galatasaray Odeabank’ın tarihi Eurocup zaferinin ardından son derece zorlu bir süreç yer alıyor.

Şampiyonluğu geldiği sezonun ilk günlerinde yaşananlar ise zaferi adeta ‘mucize’ olarak tanımlatıyor.

Galatasaray, sezon başında kulübün sponsorunu belirleme konusunda oldukça zorlu bir süreç geçirdi. Görüşmelerin ardından Odeabank ile el sıkışıldı ve sezon planlanması başlatıldı.

Basketbol Şubesi Sorumlusu Can Topsakal, Başantrenör Ergin Ataman ile son derece kritik bir toplantı gerçekleştirdi. Topsakal, Ergin Ataman’la çalışmak istemediğini söyledi.

Can Topsakal, Ataman’a Saša Obradović’i takımın başına getirmek istediğini söyledi. Sırp koçla 200 bin euro’ya anlaştığını belirten Can Topsakal, Obradovic’in daha düşük bütçeyle daha iyi kadro kuracağını öne sürdü.

Ergin Ataman-Can Topsakal zirvesi bu soğuk havada geçti ve Ataman, kulüpten ayrılık hazırlıklarına başladı.

Ancak devreye Başkan Dursun Özbek girdi… Özbek, Ergin Ataman’ı arayarak, “Hoca sen takımın başında kalıyorsun. İstediğin takımı da kuracaksın ve takımınla büyük başarılar kazanacaksın” dedi.

Başkan Dursun Özbek’in Ataman’ı ikna etmesinin ardından sezon planlamasına geçildi ve son derece çetin geçen sezonda Sarı-Kırmızılılar, tarihi Eurocup şampiyonluğunu yakaladı.

*B. Dergisi Özel Haberi
 
Her yönüyle pislik içinde yüzen bir medyamız var. O kadar yüzsüz yayınlar yapmaya başladılar ki insanın midesi bulanıyor artık rezilliklerinden.
 
Galatasaray borçlu olunca "GS batıyor" olur; Fener borçlu olunca "Türk futbolu batıyor" olur. İşte size Türk(!) spor medyasının özeti...
 

Üst