Türkiye Kupası 2. Maç | Galatasaray CC 82 - 70 Tofaş (Ceza nedeniyle hükmen)

Re: Galatasaray - Tofaş

Bu maçıda kazanırız bence!

Kazanıcağımıza inandığım bir maç...Zormu olur bana göre oda zor...Yinede bizim takıma güven olmaz büyük konuşmamakta yarar var...

Tofaş'ın 3 yabancısı var 1 tanesini TBL2'DEN Çanakkale BLD aldılar. Yerlilerde
skor yükünü eski oyuncumuz Cihad Şahin çekiyor. son yıllarda 2liglerde şampiyon
olan takımlarda önemli görevler alan geçen sezon takımın şampiyonluğunda katkı yapan Melih Sevda'da bulunuyor.

Ben pek zor geçeceğini sanmıyorum bu maçın Galatasaray adına. Tofaş'ın 3 yabancısı var ama öyle üst düzey oyuncular değiller bana göre, Lamar Butler henüz hazır görünmüyor çünkü. Yerlilerden de zaten bir tek Mehmet Yağmur var belli bir kariyere sahip olan (ki o kariyerde pek parlak sayılmasada Avrupa Kupası ve milli maçlar oynadı). Diğerleri genç ve üst düzey maçlarda deneyimsiz isimler, içlerinden Cihad ve Can biraz öne çıkıyorlar oyun olarak. İlk maçlarında üç sayılık atışlarda 2/17 ile %12'lik felaket bir yüzde tutturdular Mersin karşısında. Ben bu maçta Rancik, Evren ve Washington gibi deneyimli-yetenekli oyuncuları ile sonuca rahat gideceğini düşünüyorum Galatasaray'ın ama tabi coaching olarakta takımı etkili kullanmak şartıyla. Ve tabi Karşıyaka maçındaki gibi 17 top kaybı olmamalı bu maçta artık..

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Ben pek zor geçeceğini sanmıyorum bu maçın Galatasaray adına. Tofaş'ın 3 yabancısı var ama öyle üst düzey oyuncular değiller bana göre, Lamar Butler henüz hazır görünmüyor çünkü. Yerlilerden de zaten bir tek Mehmet Yağmur var belli bir kariyere sahip olan (ki o kariyerde pek parlak sayılmasada Avrupa Kupası ve milli maçlar oynadı). Diğerleri genç ve üst düzey maçlarda deneyimsiz isimler, içlerinden Cihad ve Can biraz öne çıkıyorlar oyun olarak. İlk maçlarında üç sayılık atışlarda 2/17 ile %12'lik felaket bir yüzde tutturdular Mersin karşısında. Ben bu maçta Rancik, Evren ve Washington gibi deneyimli-yetenekli oyuncuları ile sonuca rahat gideceğini düşünüyorum Galatasaray'ın ama tabi coaching olarakta takımı etkili kullanmak şartıyla. Ve tabi Karşıyaka maçındaki gibi 17 top kaybı olmamalı bu maçta artık..

Murat Kaya'yı birileri oynatmaz ise 17 top kaybının yarısı olmaz kanımca...

Murat sadece 2 top kaybetti ilk maçta, pek fazla değil ama 1/7 ile üçlük attı, top kaybı kadar kötü bir istatistik bu da. Ben pek mental ve fiziksel olarak hazır olduğunu sanmıyorum onun. Karşıyaka maçında 18 dakika sahada kalması biraz gereksizdi sanırım ama maçı izlemedim o yüzden net konuşmak yanlış olur..

rahat kazanmamız gereken maç.tofaşta ilkan karaman genç yetenekli fakat süre vermiyorlar.melih sevdadan korkmuyorum.üçlükleri biraz şanslı.dikkatli oynarsak ve savunmayı yaparsak kazanırız.yoksa yine maçın sonunda sıkılabiliriz.birde jasaitis bu maçta oynayabilir mi ?