Türkiye Kupası 3. Maç | Galatasaray CC 89 - 87 Mersin BŞB (Ceza nedeniyle hükmen)

Re: Galatasaray 89 - 87 Mersin Büyük Şehir Belediye

Nilay KIZILOK' Alıntı:
neyse ben bisi demiyorum hepiniz Murat'a odaklanmıssınız ne yazık ki.

Futbol takımımızdan Sabri'yi severim, hırslı olduğu için bir çok kişi sevmez Sabri'yi.Murat'da yetenek var ama hırs yok.Hırs olmayınca da sahada kalmasının anlamı yok.

Hırs olmayabilir ama bu ona herkesin takmasına sebep degil. Ben Murat olup su forumu okusam naptım su taraftarlara derdim.

Nilay KIZILOK' Alıntı:
Hırs olmayabilir ama bu ona herkesin takmasına sebep degil. Ben Murat olup su forumu okusam naptım su taraftarlara derdim.

abla illa taraftara birşey yapmasına gerek yok..

murat şunu demeli ben kendimi geliştiremedim 40 maçta takımıma 2-3 maç faydam dokundu......

taraftarında bişey yapmadığı için baştacı etmiyeceğinden bazen sinirle laf sokma diye tabir ettiğimiz laflar yazılabiliyor.

Bende onu diyorum sinirle de olsa laf sokmayın. He soyle seyler yazılabilir. Murat ilerleme kaydedemiyor. Ne bileyim ustune koyamıyor basketbolunun. Ya da bu takımda oynayacak kadar iyi degil. Ama bunun dısındaki yazılar cidden agır oluyor.

Nilay KIZILOK' Alıntı:

Biz ona napıyoruz ki sanki maçalrda küfür ediyormuş gibi bir şey yaptın ablacım ya.Maç stresiyle gözbebeğimiz Arda'ya bile laf söylüyorum.Ama ona sevgimiz azalıyor mu hayır tabii ki.Murat'ı da seviyoruz ama üstündeki forma yüzünden Galatasaray'dan gitse adını tekrar anmam...

Nilay Hanm bu forumun malesef huyu öyle...
Geçen seneyi hatırlarsak sene başından beri Gurovic'e denmeyen kalmamıştı...
Sonra Hosley gelip Gurovic kenara alınınca bu sefer o zamana kadar baştacı edilen hatta Solomon ile kıyaslanan Atkins'e kabak patladı...
Bu sene şu ana kadar yabancılar hakkında kimsenin çok fazla bilgi sahibi olmadığı düşünülürse, forum günah keçisi olarak Murat'ı seçti...
Murat burayı okursa eğer, bence hiç takmasın, her oyuncunun formsuz ya da iyi oynamadığı zamanlar olabilir...
İşin komik yanı yazanların çoğu 3 maçtan 2 sini de izlemedi.TBF'nin verdiği istatistiklere göre yorum yapıyor.Acaba o top kayıpları hangi zamanlarda nasıl oldu ? Murat'ın gerçekten kabahati var mı ? Bunlar bilinmiyor...
Evet Murat Kaya'da bir yıldız olacak potansiyel vardı, ama o potansiyelini kullanamadı.Şimdi ise iyi bir takım oyuncusu.Ben kadroya baktığımda Murat Kaya'yı görmekten mutluyum açıkcası...

Konu sizcede başka bir alana kaymıyormu...Çok basit bir konu bu...Uzatmaya ne gerek varki...

Emrah Bakın' Alıntı:
Nilay Hanm bu forumun malesef huyu öyle...
Geçen seneyi hatırlarsak sene başından beri Gurovic'e denmeyen kalmamıştı...
Sonra Hosley gelip Gurovic kenara alınınca bu sefer o zamana kadar baştacı edilen hatta Solomon ile kıyaslanan Atkins'e kabak patladı...
Bu sene şu ana kadar yabancılar hakkında kimsenin çok fazla bilgi sahibi olmadığı düşünülürse, forum günah keçisi olarak Murat'ı seçti...
Murat burayı okursa eğer, bence hiç takmasın, her oyuncunun formsuz ya da iyi oynamadığı zamanlar olabilir...
İşin komik yanı yazanların çoğu 3 maçtan 2 sini de izlemedi.TBF'nin verdiği istatistiklere göre yorum yapıyor.Acaba o top kayıpları hangi zamanlarda nasıl oldu ? Murat'ın gerçekten kabahati var mı ? Bunlar bilinmiyor...
Evet Murat Kaya'da bir yıldız olacak potansiyel vardı, ama o potansiyelini kullanamadı.Şimdi ise iyi bir takım oyuncusu.Ben kadroya baktığımda Murat Kaya'yı görmekten mutluyum açıkcası...

Sadece bu 3 maçta oynadığı oyunla Murat'ı beğenmiyorum demedim ki ben geçen sene neredeyse yayınlanan bütün maçları izledim.Geçen seneden beri Murat'ın bir Erdemir maçında gözünde hırs ı gördüm orada da maçı kaybetmiştik yarı finalde.O söylediğiniz eski oyuncular hakkında hiç bir kötü yorumum olmadı ayrıca...

12102009-galatasaray_tebrik.jpg

Öncelikle takımı tebrik etmek lazım, zira Simas Jasaitis ve Mike Wilkinson gibi ana rotasyonun çok önemli iki oyuncusu olmamasına rağmen yenilgisiz gruptan çıktılar.

Ancak üç maçta da ciddiye alınması gereken dalgalanmalar vardı ki, bu dalgalanmalar neticesinde Karşıyaka ve Mersin maçları kaybedilebilirdi. Dolayısıyla kazanılan üç maç sonunda oluşan tabloyu gerçekçi yorumlarla değerlendirmekte fayda var...

Mersin maçında en fazla dikkat çeken hususlar çok yüksek yüzdeyle dış şut atmamız (12/20 60%) ve ribauntlarda çok geride (24-34) kalmamız idi. Şut yüzdesinin yüksek olmasının sebebi birkaçı dışında boş şutları iyi değerlendirmek ve rakibin baskı düzeyinin düşük olmasıydı. Ribauntlardaki farkı ise uzun oyuncu eksikliğinden ziyade; doğru yerleşim, konsantrasyon ve box-out faktörlerini ele alarak değerlendirmek doğru cevabı verecektir.

İlk yarının en skorer oyuncusu Cemal Nalga idi, zira iyi beslendi, doğru zamanda topla buluşturuldu, ancak, ikinci yarıda neredeyse hiç top alamadı ve sayı üretemedi. Birçok kişi Cemal'i pek yeterli görmesede, naçizane ona olan güvenimi defalarca belirttim, eğer iyi kullanılabilirse birçok yabancı oyuncudan daha faydalı olabileceğini ve pota altında hem savunma sertliği katıp, hem de yakın mesafede aldığı topları çok yüksek yüzdeyle kullanabileceğini yazdım. Çünkü Cemal geniş vücuduyla çok yer kaplıyor ve temas almasına rağmen dengeli atışlar yapabiliyor. Oyununa biraz daha keskinlik ve mental dirayet katabilirse göreceksiniz ki A Milli Takım seviyesinin vazgeçilmez oyuncularından biri olmuş. -Semih Erden'den kesinlikle daha iyi noktalara gelebilir- Cemal Nalga'nın oyun tarzı olarak Esteban Batista'ya çok benzediğini de hatırlatayım...

Maçın üçüncü çeyreğini farklı üstünlükle kapatıp, dördüncü periyotta oyun disiplininden kopmak rahat giden bir maçın kaybedilmesine sebep olabilirdi ki, bugün rakip oyun kurucusu yeni transfer edilmiş Mersin değil de, daha oturmuş bir düzende oynayan Kepez gibi bir takım olsaydı üzücü bir sonuç yaşanabilirdi. Dolayısıyla dikkatli olmak gerek...

Bu noktada koç Okan Çevik'in şu sözlerine dikkat çekeyim: "Son 5 dakikada 7 sayılık averajın da getirdiği avantaj ile doğal olarak normal düzenleri oynamaktan çok zamanı öldürmeye ve penetreye odaklandık." Okan Çevik diyor ki, düzenden çıkıp zaman geçirmeye çalıştık. Soru şu: Oyuncularımız zaman geçirmesine rağmen neden son topta Mersin'e maçı uzatmaya götürme fırsatı verildi?! Mersin son topta sayı bulup maçı uzatmaya götürseydi ve maçı +7 sayı farkla kazansalardı "normal olarak zaman geçirmeye çalışmak" yine normal mı olacaktı?!

Tarih boyunca 10-15 sayı öne geçip, "biraz dinlenelim" düşüncesine kapılan takımlar birçok kez ağır yenilgiler almıştır. İvmeyi yakalayınca 30 sayı, 40 sayı, 50 sayı fark yapmak için oynamak gerek. Maç sonuna dek aynı ciddiyeti, aynı arzuyu gösteren bir takım olamadıkça asla üst düzey hedefleri kovalamak mümkün olmaz...