Ufuk Noktası Umut Gunes

Kulübün basketbola yaklaşımını, iki üç yıllık vurdumduymazlığın ardından geçen yılki dibe vuruşu gördükten sonra G.Saray için olumlu konuşmak, yazmak neredeyse imkansız olmuştu. Sonrasında Café Crown ile yapılan sponsorluk anlaşmasıyla bir umut yeşerdi. Oradan gelen kaynağın tamamen basketbola harcanması bile geçen yılki bütçenin ikiye katlanması demekti.

İsrail ligi sayı kralı Malik Dixon’ın transferi bende “Galatasaray play-off’a kalabilir” düşüncesi doğurmuştu. Dixon için ligimizde El Amin’den boşalan tahta oturur demiştim, o belki fazlasını bile yapıyor. Pivot tercihleri sorunluydu ama Fatih ve sonradan takıma katılan Umut Yenice’nin katkılarıyla G.Saray, 22 maçta 11 galibiyeti buldu.

Dikkat çekici bir tablo ise ligde ikişer kez karşılaştıkları Mersin, Banvit, İTÜ ve Tekel’i iki maçta da yenmişler, Telekom, Beykoz, Ülker ve Beşiktaş’a ise iki maçta da mağlup olmuşlar. Ciddi bir istikrar söz konusu. Bu devam ederse ligin sonuna kadar 4 galibiyet daha alıp 8. basamaktan play-off’u yakalayabilirler. Keşke sezon başında anlaşamayıp geri gönderdikleri sağır pivot Allred’i de tutabilselerdi!

Eğer ufuk noktasına dokunabilirsen yolculuğun sonuna yakınsın denir. Galatasaray için de ufuk noktası İzmir’de, Karşıyaka ve Tuborg maçlarıyla ortaya çıkacak. Bakalım dokunabilecekler mi?

Bence cok gzuel bir yazı paylasmak istedim

Tasvirler hoş ama yazan kişi pek suya sabuna dokunmamış.Mesele 2 maç almakta değil.Play-off'a girsek sadece prestij olacak.Başka hiçbir kazanımımız olmayacak.

Asıl olay ligi 6 da bitirmekte bitiyo ordan her türlü çeyrek finale uzanırız ...
Takımızın son durumu ve ligde neler yapacağı hakkında tekel maçı öncesi Halil Üner ile Yiğter Ulu'nun yaptığı konuşmada 6 da girebiliriz dışarda da kalabiliriz yani herşey olabilir anlamında 1 yorumda bulundu (buarada geçen haftaki maçtan dolayıda şakayla karışık Halil hoca Yiğiter abiye banvit galibiyetiyle seni utandırdık dediğinde Yiğiter Ulu : Abiş yeterki siz yenin ben utanayım dedi gülüşmeler :atki )
Ben inanıyorum 1 aksilik olmazsa GS normal sezonu 6 bitirecek...

Bahtsizbedewi' Alıntı:
Asıl olay ligi 6 da bitirmekte bitiyo ordan her türlü çeyrek finale uzanırız ...
Takımızın son durumu ve ligde neler yapacağı hakkında tekel maçı öncesi Halil Üner ile Yiğter Ulu'nun yaptığı konuşmada 6 da girebiliriz dışarda da kalabiliriz yani herşey olabilir anlamında 1 yorumda bulundu (buarada geçen haftaki maçtan dolayıda şakayla karışık Halil hoca Yiğiter abiye banvit galibiyetiyle seni utandırdık dediğinde Yiğiter Ulu : Abiş yeterki siz yenin ben utanayım dedi gülüşmeler :atki )
Ben inanıyorum 1 aksilik olmazsa GS normal sezonu 6 bitirecek...

Delikanlı gibi söyle bakalım; aşağıda yazmış olduğum kalan maçlarımızdan kaçını kazanırız?

Ben kendi yorumumu yapayım; İzmir maçları + Efes + Fenerbahce direk kayıp diyorum.
Daruşşafaka' yı Ayhan Şahenk' de en son ne zaman yendiğimizi ben hatırlamıyorum. Hatırlayan var mıdır?

Küme düşme potasındaki Erdemir eğer ki bizim maça kadar düşmeyi garantilemezse o maçı da kazanmamız kolay değil.

Büyük Kolej' i Istanbul' da öyle ya da böyle ite kaka yeneriz. Olayın özü budur. Play-Off nerededir buyrunuz ....

--------------------------------------------------------------------------------------

24. HAFTA
Pınar Karşıyaka-Galatasaray

25. HAFTA
Galatasaray-Efes Pilsen

26. HAFTA
Tuborg Pilsener-Galatasaray

27. HAFTA
Darüşşafaka-Galatasaray

28. HAFTA
Galatasaray-Büyük Kolej

29. HAFTA
Erdemirspor-Galatasaray

30. HAFTA
Galatasaray-Fenerbahçe

Ardaque,Tekel maçından önceki pazartesi günü buna benzer bir konu açılsa yenileceğimiz takımlar arasına Tekel'i koyarmıydın,koymazmıydın?
Efes'e kaybetmek süpriz olmaz ama diğerleriyle başabaş yarışacak düzeydeyiz.Tuborg'u burada boğduk,mahvettik.Tuborg'dan nasıl puan alamayacağız?Taraftarsa İzmir'de Gsli mi yok?

CemGSCem' Alıntı:
Ardaque,Tekel maçından önceki pazartesi günü buna benzer bir konu açılsa yenileceğimiz takımlar arasına Tekel'i koyarmıydın,koymazmıydın?
Efes'e kaybetmek süpriz olmaz ama diğerleriyle başabaş yarışacak düzeydeyiz.Tuborg'u burada boğduk,mahvettik.Tuborg'dan nasıl puan alamayacağız?Taraftarsa İzmir'de Gsli mi yok?
arkadaşlar tuborg ilk devredikinden farklı bir görüntü çiziyor.keza erdemirde öyle.kskyı yeneceğimizi düşünüyorum.ancak bjk fb ve ülker,efes maçlarından umutlu değilim.halil ünerle kazandığımız büyük maç hatıramıyorum ben.

İzmir deplasmanları bana göre kazanılabilecek maçlar.Fenerbahçeyi de öyle böyle yenebiliriz.Yani takımın yapısı nedeniyle Efes dışındaki maçları kazanabilecek güçteyiz.Yani 7'de 6 yapabiliriz.Burası tamam da bana göre topicin konusu bu değil.
İlk önce şurada anlaşalım.Topicte güneş diye ifade edilen şey şubenin düzlüğe çıkması mı,yoksa play-off'a kalınması mı?
Olumlu düşünerek play-off'a kaldık diyelim.Eşleşeceğimiz takımdan da Malikle 1 maç alıp elendik.Yani sezonu yiğitçe bitirdik.
Peki ya sonrası?Bu takımdan seneye kimler kalacak?Cafe Crown'un 1.3 milyonu hala duruyor mu?Şube yine başı boş mu kalacak?
Bu sorulara kendi cevaplarımı yazayım.Burak Sezgin-Gökhan Üçoklar+takım bulamayan Türk oyuncularımız(1).O paranın akibeti belli değil.Aynen duruyor diyen var,tamamı futbola gitti diyen var(2).Halil hoca aynen devam edecek.Şubeyi kurtarmak için uğraşacak.Dolayısıyla teknik hataları gözardı edilecek.Yuvarlanıp gideceğiz(3).
Güneş derken şubenin gidişinden bahsediliyorsa zifiri karanlıktayız.Ha play off'a kalmak güneşse aydınlığı ulaşıyoruz.

Başka bir forumda yazdığım yazıyı kopyalıyayım burayada.

X' Alıntı:
Şimdi duruma bakalım

8 GS Cafe Crown 23 12 11 35
9 Darüşşafaka 23 11 12 34
10 Pınar Karşıyaka 23 10 13 33
11 Tuborg Pilsener 23 9 14 32

Altımızdaki 3 takımlada maç yapıcaz öncelikle.

Tuborg un bizim maç dışında 4 maç alabileceğini varsayarsak.
Karşıyakanın bizim maç dışında 2 maç alabileceğini varsayarsak
Darüşşafakanın bizim maç dışında 4 maç alabileceğini varsayarsak.

Bizim için en tehlikeli takım Daçka görünümünde.Tuborgun maçları kolay gözüksede dezavantaklı bir ilk yarı geçirmeleri sayesinde galibiyet farkımız 3.

Kendi maç tahminlerimi söylemem gerekirse,

Karşıyaka taraftarıyla bütünleşmiş yabancısız bir takım.Halil Üner ve oyuncular tribünden çok abartı etkilenmezse Dixon dışında alternatif üretirsek rahat alabileceğimiz bir maç.

Efes Pilsen içmeye devam.

Deplasmanda Tuborg maçı gerçekten zor maç.Çetin Yılmazla süper basketbol oynuyorlar.Ritm maçımız olmazsa çok zor maç gözümde.

Daçka maçı en kritik maçımız olucak yukarıdaki tabloya göre.Şahenkte uzun zamandır kazanamıyoruz yanlış hatırlamıyorsam.Ahmet Çakı gerçekten çok iyi bir hoca.Bu maça yorum yapmak istemiyorum şu an.

Kolej maçını kayıpsız atlatırız gibi geliyor.Cömertte olduğu için daha rahat konuşuyorum tabiiki.

Erdemir düşmemeye oynasada kötü bir kadroya sahip değil.Birde o zamana kadar kesinleşmezse bazı şeyler hedef maç haline gelebilir bizim maç.Bizim durumumuzda ön planda olucak.

Son maç Fenerbahçe.Şu kadro daha da bozulmazsa Fenerbahçeyi Cömertte yeneriz diyorum.Tabi maçın sonuna kadar taraftar kalırsa(?)

Bağlamak gerekirse Daçka maçı bizim için Play-off kapısının anahtarı olacaktır gibi geliyor.Karşıyakanın şu halinde yukarı çıkabileceğini zannetmiyorum.Hatta bu galibiyetler olmasa küme düşmeye bile aday olabilirlerdi.Tuborg maçını kazandığımız anda Tuborgu da kesin altımıza alıyoruz.Yenilirsekte hata yapmalarını bekleriz.

Artık tek ihtimal kazanmamız gereken maçları kazanıp Daçka maçını kazanmak.
Bana göre şansımız %10 filan ne yazıkki.

CemGSCem' Alıntı:

Artık havalardan biraz aşşağılara inersin sanırım ;)

Bu dengesizlikle iyi bile gittik.Gelecek hafta ne yapacağımızın teminatı yok.Efesi de yeneriz(herşey iyi giderse),Kolej'e de yeniliriz.