uleb cup resmi sitesinin ayıbı

biraz önce sitede(ulebcup.com) istatistiklere bakıyordum,ne göreyim- puanları verilen oyuncuların karşısında takımların isimleri yazıyor...bütün takımların adı doğru yazılmış sadece bizim takımın adı GALA ŞEKLİNDE BIRAKILMIŞ..kısaltma desem değil,bazı takımların kısaltması gayet düzgün mesela valencia b.c. şeklinde..diğer temsilcimiz beşiktaşın ismi sponsoru dahil tam yazılmış..ne bileyim sinir oldum..be adamlar şuraya galatasaray yazmak zor mu geliyor
http://www.ulebcup.com/ulebcup/competit ... al/average

haklisin be kardes ,
bende sinir oldum simdi bakinca..
öbür takimlarin hepsinin ismini yaz sen bizimkisin
GALA diye birak ..
ayip be..
uleb cupasini alinca görecekler!!!!!!

Galatasaray yıllardır avrupada Gala diye bilinir. Hatta ultrAslan kurulmadan önce isim düşünülürken Gala's Galafans gibi şeyler düşünülüyordu. Artniyet olduğunu sanmıyorum ama dileyen mail atsın.

Abartacak bir şey yok arkadaşlar.Bu kısaltma aslında bizim marka bilinirliğimizin de bir göstergesi.Yıllardır avrupa ve dünyada bizim için bu kısaltma kullanılıyor.Özellikle de futbol takımımızın dünya çapında ses getiren başarılarından sonra sıkça yabancı kaynaklı kurumlar tarafından kullanılmakta.Dolayısıyla uleb de dahil olmak üzere Gala kısaltmasını kullanan kurumlar Galatasarayımızın dünya çapında tanındığı ve dolayısıyla kısaltmasının da herkesce bilindiği varsayımı ile bu kısaltmayı kullanıyorlar.Mesela Real deyince nasıl ki herkes Real madrid i anlıyorsak,yine Barcelona yerine barca veya özellikle ülkemizde panathinaikos yerine pana gibi kısaltmaları kullanmakla bir fark yok.Bana sorarsanız sponsorumuz ile birlikte yazmaktansa GALA kısaltması çok daha iyi görünüyor.

Ben sizler kadar pozitif bakmıyorum.Madem Avrupa'da GALA olarak kısaltılıyor Real , Barca , Pana gibi o zaman tüm Uleb sitesinde bu kısaltma uygulansın , yok biz sadece istatislikler için uygun gördük diğer yerlerde Galatasaray Cafe Crown yazarız demek hem de bizimle aynı uzunlukta olan takım isimlerini kısaltmadan çifte standart yapmak işte sorun budur.

Re:

Göker AKEL' Alıntı:
Ben sizler kadar pozitif bakmıyorum.Madem Avrupa'da GALA olarak kısaltılıyor Real , Barca , Pana gibi o zaman tüm Uleb sitesinde bu kısaltma uygulansın , yok biz sadece istatislikler için uygun gördük diğer yerlerde Galatasaray Cafe Crown yazarız demek hem de bizimle aynı uzunlukta olan takım isimlerini kısaltmadan çifte standart yapmak işte sorun budur.
Zaten kısaltma her yerde kullanılmaz ki,ulebde de ben çok nadir GALA kısaltması görürüm.Belki istatistik kısmında herkes uzun yazılırken bizim kısaltma olarak yazılmamız yadırganabilir ama olsun bizim de farkımız olsun diğerlerinden ;) Ben burda bir çifte standart ya da art niyet aramıyorum,göremiyorum da.Giriş sayfasında da uzun uzun yazıyor da ismimiz.Bence o kadar da takılmayın.Asıl beni üzen ve artniyetli düşünmeye zorlayan bayan takımımız için Türk sitelerinde Galatasaray cafe crown yazılması.Yoksa Ulebde isimimizin kısaltmayla yazılması değil.

Ben de aksine bayılırım avrupada "Gala" olarak yazılmasına takımımızın adının. Uefa.com'da da bizimle ilgili haberlerde gala yazıldığı çok olur.