Ülker basketboldan çekiliyor

Herşey birleşeceğimiz takımın hazır oyuncusunu almakla ilgili değil. Onlatın yılda bize verecekleri 7-8 milyon euroluk destek en önemlisi bu şekilde güçlü bir kadro kurulur. Kaliteli yabancılar alınır. Düşünün bir shumpert hariç 5 kaliteli yabancı oyuncumuz olduğunu yanında ilkan alabilisek furkan ermal-evren ve süpriz bir Türk oyuncu takviyesi

telekomla birleşme durumu olursa oradan sadece sani becirovic gelebilir.onun haricinde pek kaliteli oyuncu yok.birde doğan ve onur abinin dediklerine katılıyorum.reklam çok önemli.gsnet mesela çok mantıklı.zaten birleşme durumunda ben 10 milyon euroluk bütçe olucağını düşünüyorum.
tabi bunlar varsayımlar.umarım önümüzdeki senelerde gerçekten bize karşı sağlam yatırım yapacak bir sponsor buluruz.

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
[quote="A.Çağlar Torun":wuma52qj]Bize uzak olsunlar tamam da biz kime yakın olacağız? Eğer sponsorluktan çekilirlerse ve biz ikamesini bulamaz isek, çok karışır işler.

Verdikleri 4 milyon doları gelecek yıl kendi bütçesinden dahi ikame edebilir Galatasaray Spor Kulübü...Son bütçeyi ve gelecek yılki muhetemel bütçeyi gözönüne alırsak bu bizim için çok para değil artık...Ayrıca verdikleri bu parayı bize verecek birçok sponsorda bulabiliriz...Eğer olay ikame etmeyse kanımca çokta karışık işler değil,biraz abartıyoruz sanki...Dediğim gibi hedef orta sınıf takımlar kurmak ise desteksiz bunu yapmak artık Galatasaray kulübü için çok zor şeyler değil...Gelecek yıl gelirleri büyük ihtimalle 400 Trilyona ulaşıcak bir kulüpten bahsediyoruz...Şampiyonluklar için kurulacak bir organizasyonda destek bulabilirsek ne ala ancak hedef ülkerin desteği ile önceki yıllarda yaptıklarımıza devam etmek ise destek olmasada olur...[/quote:wuma52qj]

Kağıt üstündeki gibi basit olmuyor ama işte..Ülker'in bu sponsorluğundan ben de gram hoşnut değilim lakin oyunculara/şubeye yapılan ödemelerin muntazamlığı konusunda büyük payları var. Çekilmeleri halinde tekrar o can sıkıcı sahneler kuvvetle muhtemel ki yaşanacaktır. 4 milyon G.Saray için kendi bütçesinden ikame edebileceği bir ücret olabilir ama bunu basketbol için ayırmaz hiçbir yönetim, çok net şekilde ortada bence bu. Ülker ayrılırsa ve en az o seviyedeki dengini bulamazsak işler çok karışır. Zira o parayı çıkartıp vermez yönetim.

Çağlar 350-400 trilyon paradan 6 trilyon ayıramıyorlarsa erkek basket takımı için,biz neyin yarışını yapıyoruz?Fenerbahçe kendi bütçesinden bunun her yıl 2 katını harcıyor en az,yani bir şekilde biz bu yarışın içinde olacaksak sponsor kim olursa olsun,Galatasaray kulübü bu paraları bu şubeye harcamak zorunda...Gerçi harcarlar diyemiyorum o konuda haklısın,sadece harcayabilmeliler diyorum...