Ülker Şaşırma, Sabrımızı Taşırma!

Birçoğumuzun ülker ve cafecrownı istemediğini biliyorum. Son duyduklarım bardağı taşıran damla oldu benim için.

Ülker sözleşme gereği Galatasaray basketbol şubesine 2 milyon (dolar veya Tl) veriyormuş. Ancak geçen senelerde iyi ilişkiler kurulması amacıyla bu miktar 1 milyon artıralarak 3 milyon hem bize hem Bjkya sponsorluk bedeli olarak aktarılıyormuş. Biz de karşılığında ülkerin orda burda daha fazla görünmesini sağlıyormuşuz, falan filan. Tabii fb ye verilen 15 milyonluk bedelin yanında bizimkisi adeta çerez. neyse, bu sene ülker bize sözleşme 2 milyonu vermiş ama 1 milyonu bu sefer vermeiş. İşin tatsız tarafı bjk ya önceki senelerde olduğu gibi 3 milyonun verilmesi. Kulüp beklediği 1 milyon olmayınca transferlerde ona göre davranmaya başlamış.

Ülker artık miladını doldurmuştur bana göre, kendi köprüleri yakmaya başlamıştır. Umarım sezon sonunda üvey evlatlıktan kurtulucaz. Bu sene Abdi İpekçide ülkere gereken cevabı vericez

Re: Ülker şaşırma, sabrımızı taşırma!

Ülker tamamen kredisini tüketti. Biz taraftar olarak gereken tepkiyi verelimki yönetiicisinden basınına herkesin dikkatini bu adaletsiz sponsorluğun üzerine çekebilelim ve bu birlektelik artık bi son bulsun.

ülker'i savunduğum falan düşünlmesin bende acayip kılım kendilerine kaldı ki fbye kendi marka ismini veren bir şirketin ürün makalarını isim olarak kullanmak acayip ağrıma gidiyor...

ama kimse kusura bakmasın bunda en büyük suç yönetimindir...

bildiğim kadarı ile ülker sponsorluğu ayrı ayrı değil futbol+basketbol bütünü olarak veriyor burda hangi tarafa daha çok aktarmanın yapılacağını yönetim belirliyor...

burda bu dengesizliği oluşturan yönetimdir...

bugün hem türk telekom-avea ortaklığından hemde ülkerden en çok parayı alan takım bizim...

yoksa bu imkan kıtlığında elanoları, keitaları, barosları, kewelları göremeyiz...

bizim yönetim maalesef biraz geri planda tutuyor erkek basketbol ve erkek voleybolu buna nazır bayan takımlarını ve yüzme, binicilik, briç, yelken gibi maaliyeti daha düşük amatör branşları yüksekte tutarak amatörede sahip çıkıyoruz imajı veriyolar...

maalesef Aslantepe stadı bitene ve bu stada endeksli şirketlerin birleştirilmesi tesislerin taşınması riva projesi gibi projeler devreye girmeden erkek basketbol ve erkek voleyboldan byük başarılar beklemek hayalcilik olur...

herşeye rağmen hayallerimizin ve armanın peşindeyiz...

Tamamen şubeyi yönetenlerin acizliği. Bu durumu kos koca Galatasaray'a nasıl yakıştırıyorlar anlamıyorum anlamayacağım.

Yalnız şöyle bir komedide ortada..Bilgin Gökberk bir programda dedi ki:
--Ülker Galatasaray basketine sponsoru olduğu cafe crown için şu an için çok mutluymuş ama Cola turka için mutlu değillermiş demişti..
Şimdi ya bu Ülker delirdi yada biz bir şeyden anlamıyoruz..

malesef galatasaray ülkerin bu senenin parasını geçen sene yedigi için yönetim ses çıkaramıyor dogal olarak ülker haklı

biz ülkerle baş edemiyoruz 2 md için acaba başka sponsor olsa neler olcak...düşünmek istemiyoum

Yahu futbolda fıstık gibi anlaşıyoruz. Sonuçta zorla sözleşme imzalatmıyorlar değil mi? Hata nerede iyi kavramak lazım.

Hata o zaman yönetimimizde Kerem Abi.Futbolda bir sorun yok.Basketbolda böyle isyan felan ediyoruz iyi hoş ama bizde sütten çıkmış ak kaşık değiliz.Bizim basketbol yöneticilerinin nasıl biri olduğunu söylememe gerek yok.Ama Ülker'de basketbola futbolda olduğu gibi davranmıyor orasıda doğru.Bu yüzden ilk kendimizi düzeltmemiz gerekmektedir.

Zamanında yazdığımız zaman,bize demediğini bırakmayan arkadaşlar vardı.Ülker olmasın biz 2 mil. dolarada yarı final oynarız.

Zamanında futbol şubesinde yapılan gereksiz transferlerin maliyetini düşününce içim acıyor . O paraların birazıyla iyi bir sponsor bulunup iyi bir bütçe oluşturulsa , iyi bir kadro kurulurdu ve bizde bugün bu başlıklar altında yazı yazmıyor olurduk .