Yabancılarımız

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G

Guest

Misafir
yabancılarımızı değerlendireceğimiz bir konu açayım dedim
malik dixon tek kelimeyle müthiş takımın % 40 ı
desean hadley iyi savunmacı fakat skorer olması lazım
randy livingston iyi bir maestro ama potayı daha sık görmesi lazım
Glenn whisby iyi savunma yapıyor ama şöyle her maç 18 20 sayı atabilse süper olur

dixon taraftarın sevdigi tarz bir oyuncu.su takımda radosevic olsa destan yazar herhalde.hadley de iyi bir savunmacı ,aslında hücumu da fena değildi kupa maçlarında görmüştük.randy yerine daha iyi ve baska pozisyona bi oyuncu alınsaydı fena olmazdı.

Şimdi yabancılarımızı değerlendirirken hedefe göre konuşmak gerekirse;Dixon ve bana göre Hadley birinci sınıf oyuncular.Ama Randy ve Whisby de çok iyi oyuncular olmalarına rağmen bi üst seviye için yeterli değiller.Mesela bi pivottan ne beklersin savunmasını orta mesafe şut tehditini.Bunlardan şut tehditi ve pivot hareket kabiliyeti Whisby de yok savunmasıyla ön plan çıkıyo ama o da yeterli değil.Randy de çok kabiliyetli hatta daha geçen sene Nba de oynamış bi oyuncu ama ya göstermek istemiyo ya da böle tarzı kesinlikle aklında sayı atma gibi bi düşünce yok birazda kopuk ama boyuna göre fundemental i çok iyi ve asist becerisi.Onla ilgili problem aradığımız kan olmaması ve Dixon'un gölgesinde oyun olarak kalması.Hadley de savunma için yaratılmış bi oyuncu bence.Bazı oyuncular sayı atmak için bazıları da savunma için vardır.Hadley savunma için var olan bi oyuncu.onun bu yönünden de baya ii faydalanıyoruz hem ribaundlarda hem de guard baskılarında.malik için sölenecek pek fazla bişi yok ilk maçlarda da sayı atıyodu ama savunma yapmıyodu şimsdi tam kalitesini sahaya koymaya başladı ve ligin sayı kralı ve de en winner oyuncusu.

Whisby 18-20 atsa dükkan senin abiciğim. :)
Bence 3 yabancıdan yeteri kadar katkı alıyoruz ama Livingston bizim ligi pek takmıyor gibi.Ama pek katkı vermese de Livingston gibi bir oyuncuyu kadroda bulundurmakta her zaman yarar var.Gün gelir ummadığımız bir performans sergiler.(Fenerbahçe maçı neden olmasın? :) )
Bence asıl sorunumuz rotasyonda hala kendi görevini bulamamış Serhat-Valentin-Fatih gibi yerli oyuncular.

kimsenin whisby den sayı beklediğini sanmıyorum yaptığı savunma ile ön plana çıkıyor ama livingston uyum sağlayamadı adam hiç potaya bakmıyor basketbol oynamayı unutmuş kendi gibi oynasa çok yararlı olur

bu sezon getirdiğimiz pivotları izleyemedim hangisi en iyiydi mesela allred hagen nasıldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...