Yanlışlar Üst Üste

Klübümüzdekidaha doğrusu futboldaki yanlışlıklar basketbolada sıçramış durumda...Parasız kaldık zaten son 5 senedir hiç olmadı ama bu denli kimseye konu olmamıştık. Koskoca bir şubenin devlete verdiği çek nasıl karşılıksız çıkar bunun sorumlusu kimdir???Tv de hakem dövmekte neymiş?istediğin kadar haklı ol bu nedemek,bu kişilerin derhal istifa etmesi gerekiyor!!!Kavga sonrası klübümüz zorda böyle hatalar olmaz biz klübe sahip çıkıyoruz burdayız diyene kadar 22 milyarlık çeki ödeyin derler adama,ondan sonrada kabadaylık yap yanına kar kalsın bundan sonra federasyon bize nasıl tavır alacak bilen var mı?bi şube bu kadar mı amatörce yönetilir.Klüp başkanınada yazıklar olsun,şube başkaıyım diyen kişiyede yazıklar olsun...Bırakın artık şu klübün yapısını,gençlere yol açın...Tarihimizdeki en kötü sahneydi bence dünkü sahneler...TÜM SORUMLULARA YAZIKLAR OLSUN...YENİLMEK KESİNLİKLE ÖNEMLİ DEĞİL AMA BU OLAYLAR KABUL EDİLEMEZ...

asıl rezalet basket takımının sponsor paralarını iç edilmesidir....
FUTBOL VE AMATÖR BRANŞLARI ÖZERKLEŞTİRDİK HER ŞUBE KENDİ YAĞIYLA KAVRULACAK Ö.CANAYDIN
SONUÇ:BASKET TAKIMININ PARALARI FUTBOLA.....
GALATASARAYIMIZI BİR YALANCI YÖNETİYOR!!!1

Bence Tuğrul Demir çok iyi yaptı.hatta az bile yaptı.halil üner daha ağzını açmamışken sebepsiz yere garip bir hırsla 2.teknik faulü çalmak neden.

bu saate kadar tuğrul demirin çok büyük hataları olabilir ama ne olursa olssun bir gözdağı verilmeliydi.az bile yaptı.

2 tane daha çakıp takımı sahadan çekmelilerdi.zaten binbir güçlükle ayakta durmaya çalışıyoruz bi de bu havasından geçilmeyen hakem müsvetteleri böyle yaparsa.1 değil 2 değil.

13 senedir çok yakından takip ediyorum.yıllardır aleyhimize büyük hatalar yapılır,taraftarımızın maç syretme özgürlüğü elinden alınır,gelen vurur giden vurur YETER.

Bİ KERE DE BİZ VURMUŞUZ ÇOK MU?

queencounty' Alıntı:
Bence Tuğrul Demir çok iyi yaptı.hatta az bile yaptı.halil üner daha ağzını açmamışken sebepsiz yere garip bir hırsla 2.teknik faulü çalmak neden.

bu saate kadar tuğrul demirin çok büyük hataları olabilir ama ne olursa olssun bir gözdağı verilmeliydi.az bile yaptı.

2 tane daha çakıp takımı sahadan çekmelilerdi.zaten binbir güçlükle ayakta durmaya çalışıyoruz bi de bu havasından geçilmeyen hakem müsvetteleri böyle yaparsa.1 değil 2 değil.

13 senedir çok yakından takip ediyorum.yıllardır aleyhimize büyük hatalar yapılır,taraftarımızın maç syretme özgürlüğü elinden alınır,gelen vurur giden vurur YETER.

Simdi Tugrul Demir gözdagı vermis oldu öyle mi ? Havasından gecilmeyen hakem müsvetteleri(!)de ayağını denk alır artık.. Zaten Federasyon da eminim kulübe degil, hakemlere ceza verir; güclükle ayakta durabilen bi takımın oyuncusuna teknik faul verip , üstüne de dayak yedikleri icin..

P.S 13 yıldır baska bir ligi takip ediyosun tahminimce..

queencounty' Alıntı:

Sevgili arkadaşım bu mantıkla hareket edersek her maçta milletin birbirini dövmesi gerekir.

13 yıldır doğru ligi takip ediyorum.son 10 yılda aleyhine en fazla gereksiz yere teknik faul çalınan takım GALATASARAY dır.

zamanında arka arkaya 3 teknik faul almış belkide tek takımızdır.

biz taraftarız;tabiiki centilmen,ahlaklı olmalıyız ama bi yere kadar.fazla nezaket iyi değildir.haddinden fazla kibarlık yapıp herşeyi sineye çeke çeke tepemize ettiler yıllarca.

elin itleri sahanın içinden maç izleyip topçumuza saldırır en ufak uyarı olmaz,biz küfürlü tezahür ediyoruz diye coplanır,salondan çıkarılırız.

fatihe verilen teknik faul haklı olmasına rağmen akabinde halil üner(ki hiç hazzetmem kendisinden)daha ağzını açmadan hakemin direk 2.teknik faulü çalması ve çalarken ki ifadesini bi izleyin bakalım.

hiçbir üyeyi eleştirmek yada karşılıklı diyaloğa girmek istemiyorum ama arsamenia isimli üyenin ne bu sporla ilgili bilgisi nede bu kulübün tribün tarihi bilgisi bana karşı sen 13 yıldır başka ligi takip ediyosun heralde diye alaycı konuşçak kadar yoktur.

bu takım lise kız basket takımı değil.bazı arkadaşlar hala farkına varamamış bunun.normal tabii.90 lı yılların orta ve sonlarında bu takımın neler çektiğini tribünde bulunan 20 kişi yaşadı sadece.bu bi birikim artık.

biz bu takımın 20 kişiye oynadığı maçlarına giderken arsamenia basket topunu eline almışmıydın acaba.haddinden fazla kibarlık sizin GALATASARAY bizim olsun.

bi de şunu ekliyim bundan sonraki maçlarda görün bakalım bu hakemler aleyhimize bu kadar düdük çalabiliyomu çalamıyomu.

erşan kartal soytarısı bakalım bi daha ne zaman bizim maça verilcek.

amacınızı anlayabilmiş değilim.tuğrul demir bugüne kadar acz içinde olabilir,halil üner aynı şekilde olabilir başkan zaten allaha havale ama tüm bunlara rağmenn bu takımın göz göre göre aynı artniyetli kişi tarafından sanki lise kız basket takımıymış gibi sonunu düşünmeden pervasızca alay edilircesine katledilmesine ses çıkarmaları sizi neden bu kadar rahatsız etti.

sakin bi oyun isteyene golf öneririm.tam size göre.futbol ve basketbolda hele ki türkiyede dişini göstermez isen zamanında seni bitirirler.

TUĞRUL DEMİR İ tebrik ve takdir ediyorum.kendini yine iyi tuttu daha fazlasını yapmalıydı.

queencounty' Alıntı:
13 yıldır doğru ligi takip ediyorum.son 10 yılda aleyhine en fazla gereksiz yere teknik faul çalınan takım GALATASARAY dır.

zamanında arka arkaya 3 teknik faul almış belkide tek takımızdır.

biz taraftarız;tabiiki centilmen,ahlaklı olmalıyız ama bi yere kadar.fazla nezaket iyi değildir.haddinden fazla kibarlık yapıp herşeyi sineye çeke çeke tepemize ettiler yıllarca.

elin itleri sahanın içinden maç izleyip topçumuza saldırır en ufak uyarı olmaz,biz küfürlü tezahür ediyoruz diye coplanır,salondan çıkarılırız.

fatihe verilen teknik faul haklı olmasına rağmen akabinde halil üner(ki hiç hazzetmem kendisinden)daha ağzını açmadan hakemin direk 2.teknik faulü çalması ve çalarken ki ifadesini bi izleyin bakalım.

hiçbir üyeyi eleştirmek yada karşılıklı diyaloğa girmek istemiyorum ama arsamenia isimli üyenin ne bu sporla ilgili bilgisi nede bu kulübün tribün tarihi bilgisi bana karşı sen 13 yıldır başka ligi takip ediyosun heralde diye alaycı konuşçak kadar yoktur.

bu takım lise kız basket takımı değil.bazı arkadaşlar hala farkına varamamış bunun.normal tabii.90 lı yılların orta ve sonlarında bu takımın neler çektiğini tribünde bulunan 20 kişi yaşadı sadece.bu bi birikim artık.

biz bu takımın 20 kişiye oynadığı maçlarına giderken arsamenia basket topunu eline almışmıydın acaba.haddinden fazla kibarlık sizin GALATASARAY bizim olsun.

Keşke bu işler basketbol topunu eline aldığın ya da basketbol maçlarında tribün yer aldığın toplam süreye baksaydı ;)

O zaman ben belki de şu anda çok daha farklı mevkiilerden yazıyor olurdum. Maalesef ki bu işler 13 yılla - 15 yılla olmuyor. Basketbol topunu elime tutuşturdukları zamandan bu yana yaklaşık 25 sene geçti; başım göğe mi erdi sence ;)

Spor Sergi yılları; insanların dalga geçercesine güldüğü basketbol deplasmanları v.s. yaşamadığımız olaylar değil ama tanımadığımız bilmediğimiz insanları zan altında bırakmak da neyin nesidir?

İlk yazdığın mesajdaki yorumların benim için de fazlasıyla absürb; yani 13 yıldır basketbolla bil fiil ilgili bir insanın yazacağı bir mesajdan çok basketboldan bihaber herhangi bir kişinin yazdığı mesaja benzemiş. Yani bunun üzerine aslanlık yapacağına, " kusura bakmayın biraz ağır yazmışım afedersiniz " yazmanı beklerdim.

Arsameia' nın basketbol bilgisi ya da görüşleri hakkında ben herhangi bir yorum yazmak istemiyorum; arzu ederse kendisi bu yazılanları okuyup analiz eder ve gerekirse de cevabını yazar. Sadece şunu söylemek isterim ki; yıllardır FIBA ve ULEB organizasyonlarında görev almak her yiğidin harcı değildir herhalde ;)

bak arda kardeşim.aslanlık yapmak tabiri hiç hoş olmamış yakışmamış.

asla aslanlık yapmak gibi bi durumum olamaz.aslanlık yapmaya ne yaşım ne aldığım eğitim nede yaşam tarzım uygun değil ve hiçbir zamanda olmadı.

benim fikrimin ağır olduğunu düşünebilir herkes ki ben hala öyle olmadığını iddiia ediyorum.aksi fikrini belirtebilir saygı duyarım ve tabiiki duymak zorundayım.ancak sen bunca yıldır başka bi ligi takip ediyosun tarzı alaycı bi yaklaşım ile karşılaşınca bu cevabı verdim.

kimse kimseden daha fazla bildiğini idaaa edemez bu oyunu.ama ben bu takımın neler çektiğini zamanında çok net gördüm,bizzat şahit oldum.

arsemia ı ne tanırım ne ederim kendisiyle bi alıp veremediğim olamaz.o değil kim yazmış olsa böyle birşeyi aynı cevabı verirdim.hiçbi zaman şiiddet yanlısı biri de değilimdir.

hiçbir tribün grubuna üye falanda değilim,çoğundan hazetmemde.münferit bir Galatasaraylıyım kendi çapında yıllardır futnbol ve basketbolu takip eden.

net ortamında klavyeden iletişim kurulduğunda birtakım düşünceleri ifade etmenin çok zor olduğunu düşünüyorum.yüzyüze bu konuyu tartışabilsek fikirlerimin doğruluk payı olduğuna isyanımın kısmen de olsa haklı olduğuna sizi ikna edebileceğime eminim.

cidden ailenin bi parçası gibi gördüğün bir oluşumun sürekli ki burası çok önemli sürekli lafında ısrarlıyım,uğradığı haksızlıklar kendi içinden mağruz kaldığı ihanetler bardağı taşırdı.bu işe gönül veren herkesin psikolojisi kötü etkilendi.

neyse.benim kimseye artislik yapmaya yada kimseyi kırmaya niyetim yok zaten haddimde değil.aynı renge gönül verip fikir paylaşıyoruz şurda.
ama aslanlık lafı iyi kaçmamış.bu lafı kabul edemem.

Üzülerek söylüyorum ama bence bütün bu yanlışlar her hafta katlanarak devam edecektir. çünkü bu takımın başında halil üner var. en büyük yanlış bu takımın başında halil üner'in olmasıdır. ayrıca tuğrul demir'i telekom maçında yapmış olduğu çok çirkin davranıştan dolayı birkez daha kınıyorum. bu davranışın hiçbir zaman Galatasaray'lılıkla ilgisi olmamıştır, bundan sonrada olmayacaktır. böyle davranan insanlarda asla Galatasaray'lı kabul edilemez...

dun aksam 90 dakıkayı seyretmeye basladım bildiginiz gibi 90 dakika futbol üstüne bir program.
bir de baktım program basında haftanın olayı diye herkese soruyorlar hıncal uluc ne dedi haftanın olayına?
asagida internetspordan buldugum seyleri soyledi.
futbol programına konu olacak kadar kotu durumdayız

Hıncal Uluç, Galatasaray’ın devlete verdiği çeklerin karşılıksız çıkmasını rezalet olarak değerlendirdi…

Geçen hafta tarihe geçecek yüz karası bir olay yaşandı. Galatasaray'ın devlete verdiği çekler karşılıksız çıktı ve Cafe Crown'un reklam tabelaları sahaya konulmadı

Böyle bir rezalet olamaz. Galatasaray'a bu ayıbı kimse süremez. Mali kongrenin bunun hesabını sorması gerekiyor. Ben bunun hesabını devletten de sorarım. O çekler niye savcılığa intikal ettirilmedi?

Canaydın'a "Mali kongrede ibra edelim ama başkan olma" şeklinde telkinlerin olduğu belirtiliyor. Böyle bir anlaşma yapılabilir mi? Bu mali kongre eğer Canaydın'ı ibra ederse, Galatasaray'a ihanet eder. O zaman mali kongre yapmasınlar.

Geçen hafta tarihe geçecek yüz karası bir olay yaşadı. Gazeteler minnacık verdi. Galatasaray'ın devlete verdiği çekler karşılıksız çıktı. Ve bu yüzden Galatasaray'ın Telekom ile yaptığı maçta devlet, Cafe Crown'un reklamlarının saha kenarına konmasına izin vermedi. Galatasaray devlete karşılıksız çek veriyor, düşünebiliyor musunuz! Hapis cezası gerektirir! Hıncal karşılıksız çeki verse hapislerde sürünür. Binlerce, abartmıyorum, binlerce insan var karşılıksız çekten şu anda hapis yatan. Başka hiçbir suçu yok hem de. Tertemiz, pırıl pırıl insanlar; fakat ekonomik kriz içinde karşılıksız çek yazmak zorunda kalmışlar, hapislerde sürünüyorlar.

Doğrusunu yapmışım
Galatasaray'ın futbolcularından sonra devlete de verdiği çek karşılıksız çıkıyor. Böyle bir rezalet olmaz. Galatasaray'a bu ayıbı kimse süremez. Eğer mali kongre bunun hesabını sormuyorsa, o mali kongrenin de cehenneme kadar yolu var. Ne demek "Sen başkan olmazsan ibra ederiz." Devlete karşılıksız çek vermenin hesabı sorulmuyorsa, böyle kongreye, böyle başkan olur. Ne kadar doğru bir karar vermişim, Galatasaray'ın kongre üyeliğinden istifa etmekle. Bugün kendimle gurur duyuyorum.

Ülker'in günahı ne?
Ülker, basketbol şubesine neden bağış yapıyor? Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray; yani seyircili takımların takımları üst düzeyde olsun ki, Türkiye'de basketbol konuşulsun, televizyonda, gazetelerde yer alsın. Galatasaray bu paraları basketbola değil futbola harcıyor. Mondragon'a, Saidou'ya, Song'a veriyor 'çekip gitmesinler' diye. Galatasaray'da oyuncuların antrenmana çıkmamasının sebebi para alamamaktan değil; yabancı futbolculara ödeme yapılması. Peki neden yabancılara para ödeniyor? Yabancı oyuncu, Ribery gibi gidiyor FIFA'ya 'cart' diye alıyor bonservisini ve gidiyor. Türkiye'de böyle bir şey yok. İşte Okan Koç. Federasyonun aldığı eyyam kararı meydanda. Bu nedenle Galatasaray yabancılardan korkuyor. Ülker'den gelen parayı yabancılara dayıyorlar. Ama reklamın konacağı yerin parasını ayırmadıkları için devlete sahte çek vermek zorunda kalıyorlar. Ben bunun hesabını devletten sorarım. O sahte çekler niye mahkemeye intikal ettirilmedi de panolar kaldırıldı? Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün görevi Galatasaray'ın karşılıksız çeklerini örtbas etmek mi? Bir suçun tahakkuk gerektiren cezası var. Onu görmezden gel, bu tarafta parası ödenmiş reklamı sahaya koyma. Ülker'in günahı ne! Galatasaray devlete ödemiyorsa, Galatasaray'ı mahkum edersin Ülker'i değil. Benim eyyamcı genel müdürlüğüm Galatasaray'ı savcılığa vereceğine, Ülker'i mahkum etti; reklamları kaldırarak. Böyle bir uygulama olabilir mi? Böyle bir rezalet olabilir mi? Ama böyle devlete böyle kulüp, böyle kulübe böyle başkan, böyle başkana böyle kongre... _Buna karşılık Canaydın'ın 500 kişinin aidatını yatırdığı ve yeniden aday olmaya hazırlandığı söylendi. Yeniden aday olur mu? Canaydın'ın 500 kişinin aidatını yatıracak parası olsa, Galatasaraylı futbolculara verir. Uçak kiralayacak paraları yok. Konya rezaletinden sonra özel uçakla gitmeye karar verdiler. Ama bu kez de uçağa ödeyecek para bulamadılar. Uçağa ödeyecek 14 bin doları olmayan Özhan Canaydın, hangi 500 kişinin parasını ödeyecek.

queencounty konu gereksiz sekilde baska yönlere gitmesin diye yazdıklarına burada cevap vermek istemiyorum. Eger basketbol bilgim hakkında(ya da basketbolun genel kuralları hakkında- FIBA/ULEB) konusmak istersen bunu kendi aramızda halledelim.

Saygısızlık etmek senin haddin degilse, dalga gecmek de benim haddim degil. Sen yaptıgın agır elestirilerin nasıl arkasındaysan, ben de bu elestirilere verdigim cevabın arkasındayım. (Hakemlerin art niyetli olmadıgını savunuyorum yani, hala dalga gecmiyorum seninle)

P.S.Ayrıca aramızda cok yaş farkı olmadıgına göre ve ben de 7 yasından beri spor salonlarında olduguma göre muhtelemen bu takım 20 kişiye oynarken ben basketbol topunu elime almıstım.. ;)

Ben Tugrul DEMİR in öncelikle takımı çekme hareketini fazlasıyla gecikmiş ve doğru buluyorum tabi hakemi iteklemesi yanlıştı he bundan sonra ne olur hakemlerin yiyiosa gelir yine keyfine göre düdük çalar yer dayağı oturur yada gözü kesmez maçı başlatmaz salonda emniyet yetersiz der maçı emniyet geldikten sonra oynatmaya başlar ama artık OK yaydan çıktı bu takım çıksın hakkıyla yenilsin ama HAKKI YENİLMESİN !!!

Bogazicili' Alıntı:
Arsameia bu basket topu nasıl bir şey bir anlatsana bize :muhaha

Hakemleri dövmek yetmez tehdit de edelim o zaman kesin her maçı alırız.

Küre seklindedir ve 8 parcadan olusur. Bu yıl resmi topumuz Molten GL7 dir.(Turuncu-Beyaz) Dış yüzeyi deri, sentetik deri, kaucuk veya sentetik bir maddeden olur. İdeal bir topun cevresi 749 cm den az, 78 cm. fazla ; agırlıgı 567 gr.dan az, 650 gr.dan fazla degildir. (7 numara icin) Hava basıncı 180 cm den bırakıldıgında 120-140 cm arasında sıcrayacak sekilde ayarlanmalıdır. :muhaha

boşverin uzatmaya gerek yok.siz haklısınız.biz barbar kişilikleriz.

hakem camiası da son derece dürüst insanlardan kurulu diyosanız doğrudur.yalnız biraz fazla havalı olduklarında ısrarlıyım.

bir diğer iddiamda bundan böyle o düdükler kolay çalınamıyacak aleyhimize.

balık baştan kokar hesabı Özcan Canaydın ve yönetimi ne yaptı ki basketbol gibi üvey evlat muamelesi yapılan branşa bunlar olsun

devlete verilen çek karşılıksız çıkar
sponsorun parası futbola aktarılır
ne kadar haklıda olsa hakem tartaklanır

bakalım sonumuz ne olacak

Biz, basketbol subesine deger verenler, asla hak etmiyoruz bu gunleri...

Hollanda nin kahve koselerinde, farkli sehirlerinden bir araya gelip maclarimizi izliyoruz...Istanbulda yasamis olsaydik, emin olabilirsiniz ki Salonda olurduk...Murat kardesim bilir bizi....

Ulker + EFES le biz bas ediyorduk sadece....simdi bizden baska herkez var mucadelede.....bukadar cabuk bir surede nasil cokerttiler bu basketbok subesini...cok ama cok buyuk basari ~!

AVRUPA SENSIZ CEKILMIYOR