Yaprak Dökümü Devam Ediyor...

Son zamanlarda hem erkek takımımızda hemde bayan takımımızda yaprak dökümleri gerçekleşiyor. Murat Hoca ile başlaya ayrılma rüzgarını, Zizic, Cem Akdağ ve Taj ile devam ettik. Benim merak ettiğim bu ayrılışlar devam edecek mi? Edecekse kimler veda diyeceğiz. Rakiplerimiz kadrolarını güçlendirirken bizde ayrılık rüzgarları esiyor.

Acaba biz hocalara oyunculara tepki gösterip istifaya çağırmakla yanlış veya eksik bir davranış mı gösterdik diye soruyorum kendi kendime. Sorun sadece takımda ve takımı yöneten teknik heyette mi? Yoksa şubeyi yönetenlerde mi? Bence sorunun cevabı şubeyi yönetenler şıkkı. Bu sezon gerçekten iyi transferler yaptılar ama yöneticilik görevleri bakımından sınıfta kaldılar diye düşünüyorum. Taraftarın yoğun olduğu maçlarda Abdi İpekçi Salonu kullanılmadı Ayhan Şahenk'te insanlar dışarıda kaldı. Bilet alıp dışarıda kalanlara iyilik yapıp bir maç ücretsiz yaptılar, peki kombinelilerin suçu ne? Pembe koltuklar iptal edildi, salona giremediler. Acaba kombine almamak daha mı iyi olacak?

Bu sene yönetimin yaptığı en doğru kararın bilet fiyatlarını 5 TL' ye indirmesi olmuştur. Bunun haricinde gözle görülür bir faaliyet açıkcası göremedim.

Rakiplerimizden Beşiktaş kendi salonunda maçlarını oynuyor. Fenerbahçe' nin salon inşaatıda başladı. Ama bizim salonumuz hakkında elle tutulur gözle görülüe bir gelişme henüz kaydedilemedi. Salon yapılana kadar Abdi İpekçi olsun dedi taraftar, orayı doldururuz dedi. Yönetim bildiğini(!) okudu ve Ayhan Şahenk' te insanlar dışarıda kalmaya başladılar. Bundan iki sene önce bir basketbol maçında taraftar dışarıda kalacak deseler inanmazdım. Ama buna şahit olunca Türk Basketbolunun ne kadar ilerlediğini ve büyüdüğünü gördüm. Ama yöneticilerimiz bu büyümenin gerisinde kalmışlar sanırım.

Aslında sorulması gereken soru şu: Teknik heyet mi değişmeli? Yoksa yönetim mi değişmeli?

övünmek gibi olmasın ama o 5 TL olmasını yönetim yapmadı taraftar yapdı yani biz.

ben açıkcası sölğyorum Syn DedeHAYIR ne zaman gider ise bu takım o zaman bi iş yapar

Bu nasıl başlık kardeşim,Guroviç gitti sandım ödüm kopuyordu : )
Tekniksel değil, yönetimsel yanlışlıklar var.

bu noktada birilerini sorgulamak doğru olmaz sonuçta kararlar alınmış ve suçlu arama zamanı değil şuan ligde fena gitmiyoruz. murat özyer ve zizic olaylarıda zaten malum forumda konular açıldı murat özyer istifa,zizic gitmeli mi diye şimdi gittiler ve suçlu kim demek doğru olmaz bazı kararlar alındı ve bize düşen takımımızı desteklemek evet cem akdağ ve taj'ın ayrılması süpriz oldu ama bizim için kimin geldiği kimin gittiği önemli değil sonuçta biz kendimize ARMA SEVDALISI diyorsak kim gelirse gelsin,kim giderse gitsin yapacak tek şey var salona gelip takımımızı desteklemek....

Mustafa Kardeşim Bizim Sözümüz Vardı Dimi

HERKEZ GİDER BİZ KALIRIZ BİZ GALATASARAYLIYIZ

Bu sebebden ben açık açık söylüyorum DedeHAYIR oldukca kimse başarı beklemesin

Mustafa Sarışahin' Alıntı:
bu noktada birilerini sorgulamak doğru olmaz sonuçta kararlar alınmış ve suçlu arama zamanı değil şuan ligde fena gitmiyoruz. murat özyer ve zizic olaylarıda zaten malum forumda konular açıldı murat özyer istifa,zizic gitmeli mi diye şimdi gittiler ve suçlu kim demek doğru olmaz bazı kararlar alındı ve bize düşen takımımızı desteklemek evet cem akdağ ve taj'ın ayrılması süpriz oldu ama bizim için kimin geldiği kimin gittiği önemli değil sonuçta biz kendimize ARMA SEVDALISI diyorsak kim gelirse gelsin,kim giderse gitsin yapacak tek şey var salona gelip takımımızı desteklemek....

Mustafa ligde fena gitmiyoruz ama resmen Allah' a emanet gidiyoruz. Her an kaza yapmaya elverişliyiz. Geleceği kurtarmak için bugün yakılacaksa yakılsın ama bu yönetimle sadece günü kurtarabiliriz.

ARMA SEVDALISI olarak tabii ki tanımlıyoruz kendimizi. Çünkü, oraya pahalı sporcular yada yöneticiler için değil ARMA için gidiyoruz.

Zizic kendisi istedi gitti.Zaten performans olarak da tam potansiyelini hiçbir zaman ortaya koymadı.Ne yapsalardı, zorla takımda mı tutsalardı.
Tac mutsuzdu gitmek istedi,kadromuzda pota altında oynayacak Yasemin,Young,Marina,Korel,Bahar varken yönetim haliyle izin verdi gitmesine.
Murat Özyer de Cem Akdağ'da takımı yönetmekte sıkıntı yaşıyorlardı.Her iki koçunda rotasyon problemleri vardı.Her ikiside geçen yılki başarıları sayesinde kaldılar ama bu sene gösteriyorki her ikisi de başarısızdı malesef.Dün yoktur, bugün vardır.Yönetimde iş işten geçmeden önlem aldı.
Yönetim çok başarılıdır, sütten çıkmış ak kaşıktır demiyorum, elbet hatalar vardır fakat haliyle genç arkadaşlar bundan önceki dönemleri çok iyi hatırlamıyorlar.Bu yönetim son 15 yılda basketbolla en fazla ilgilenen yönetim.

Şu dakikadan sonra takımdan giden olacağını düşünmüyorum.Tüm oyuncular hem koçla hem de yönetimle bir sıkıntısı yok.Giden olur mu bilmem ama gelen olur sanırım.

Emrah Bakın' Alıntı:
Zizic kendisi istedi gitti.Zaten performans olarak da tam potansiyelini hiçbir zaman ortaya koymadı.Ne yapsalardı, zorla takımda mı tutsalardı.
Tac mutsuzdu gitmek istedi,kadromuzda pota altında oynayacak Yasemin,Young,Marina,Korel,Bahar varken yönetim haliyle izin verdi gitmesine.
Murat Özyer de Cem Akdağ'da takımı yönetmekte sıkıntı yaşıyorlardı.Her iki koçunda rotasyon problemleri vardı.Her ikiside geçen yılki başarıları sayesinde kaldılar ama bu sene gösteriyorki her ikisi de başarısızdı malesef.Dün yoktur, bugün vardır.Yönetimde iş işten geçmeden önlem aldı.
Yönetim çok başarılıdır, sütten çıkmış ak kaşıktır demiyorum, elbet hatalar vardır fakat haliyle genç arkadaşlar bundan önceki dönemleri çok iyi hatırlamıyorlar.Bu yönetim son 15 yılda basketbolla en fazla ilgilenen yönetim.
Bu sözüne katılıyorum Emrah Abi'nin.Bu yönetim son 15 yılın demeyelimde son 10 yılda basketbolla en çok ilgilenen yönetim.Fakat sadece ilgilenmek,istemek yetmiyor.Birazda bu işin mantalitesini gerekli tekniksel işlerini bilmek lazım

Not:Son 15 yılı 10 yıl olarak değştirmenin sebebi o 90'larda yenilmez armada gayet iyi gidiyordu :)

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
[
Bu sözüne katılıyorum Emrah Abi'nin.Bu yönetim son 15 yılın demeyelimde son 10 yılda basketbolla en çok ilgilenen yönetim.Fakat sadece ilgilenmek,istemek yetmiyor.Birazda bu işin mantalitesini gerekli tekniksel işlerini bilmek lazım

Not:Son 15 yılı 10 yıl olarak değştirmenin sebebi o 90'larda yenilmez armada gayet iyi gidiyordu :)

Bu yönetim eleştirilecekse bu sene takıma bence pek birşey yapmayan,38 yaşındaki Tac'in gitmesinden yada hem en fazla parayı alıp,en fazla huzursuzluk çıkaran,benim çok ümitli olmama rağmen gerçek performansını gösteremyen Zizic'in gitmesinden dolayı eleştirilmemeli.
Hocalarla yolların ayrılmasından da.Benim bu konuda özellikle eleştiribileceğim nokta Budonocts maçından sonra yollar ayrılmalıydı,bu kadar beklenmemeliydi,fakat Özyer'e güvenmeyi seçtiler tıpk Cem Hocaya olduğu gibi.Bu ikiside kumardı,kaybedildi, ama bardağın boş tarafından baktığımızda o da kumar olacaktı.
Nerede eleştirilmeli? Birincisi sponsor, şu gerçekki biz Cafe-Crown diğer taraf Ülker iken asla onlara yapılan yatırım bize yapılmaz.Fakat bu sene GS'ın Telekom hamlesi bence yönetimin bir artısı oldu.
İkinci eleştirilecek nokta altyapı.Eğer uzun vadede başarı istiyorsak alt yapıdan oyuncu gelmediği sürece olmaz. Bu konuda bir çallışma olup olmadığını da bilmiyorum açıkcası.
Salon konusuna gelince,Abdi İpekçi daha önce denendi,taraftar F.Ülker maçları dışında gelmiyor.Kendi salonumuz keşke olsa, ama klübün finansal yapısı hala düzelmemişken bunun için yönetimi suçlamak olmaz.Suyun öteki tarafındakilerle kendimizi kıyaslamayalım.Onların sponsoru Ülker, bizim ise CafeCrown...

(Son 15 yıl dedim, 15 yıldır hatırladığım kadarıyla birkaç yarı final ve bir TR kupasından başka başarımız yok.Son şampiyonluğumuzu ise zaten 1990'da aldık.Bir kez sadece yönetim bu denli flash transferler yapıp Koraç'ın Avrupa basınında 1 numaralı favorisi olmuştuk.(A.Bonner,Lyod Daniels,Mills,Orhun,Murat Konuk....)Sene ortasında oyuncuların paraları ödenmedi ve bu yabancılar Mills hariç gitti.)

Aslında benim merak ettiğim bir başka konu şudur.

Bİr süre önce forumda bir söylenti çıtı. Eğe Murat Özyer takımda kalırsa Ülker 7 milyon dolar veya avro reklam bedeli ödeyecek, kalmaz ise bu bedel 3,5 milyona düşecek. Murat Özyer gitti. Bu reklam bedelnde düşü oldu mu? Yada Ülker firması ile araya soğukluk girdi? Yada bunların hepsi kulaktan doğma bilgiler mi?