Yeni Grubumuz; Estudiantes, Caserta, Nymburk

• Konbuyu başlatan Dogan Erkal
  • Başlangıç tarihi
Haftaya biz Caserta'yı Asefa da Nymburk'u yenerse önümüz açılacak. Bu durumda liderliği garantilemiş Asefa'yı yenmemiz turu getirecek bize. 2 maçtan 2 galibiyetle gruptan çıkacağımıza inanıyorum :)

Hesaplar çok karışık gerçekten...

Caserta'yı 6 sayıyla yenersek;

Son maçımızı kazanırsak 2.yiz.

Son maçlarda hem biz, hem de Caserta kaybederse ikili averajlar eşit oluyor, aramızdaki maçları onlar 5 sayıyla kazandığı, biz 6 sayıyla kazandığımız için biz çıkıyoruz sanırım.

Son maçlarda biz kaybedip, Caserta kazanırsa Caserta çıkıyor gruptan.

Caserta'yı 6 sayıdan daha büyük bir farkla yenersek;

Son maçımızı kazanırsak 2.yiz.

Son maçlarda hem biz, hem Caserta kaybederse ikili averajla Caserta'nın önünde bitiriyoruz.

Caserta'yı 5 sayıdan daha az bir farkla yenersek;

Son maçlarda Caserta kazanırsa, Estudiantes'i 3-4 sayı civarında yenmemiz gerekecek. (Caserta maçındaki farka bağlı)

Son maçlarda hem biz, hem Caserta kaybederse ikili averajla eleniyoruz.

Caserta'yı 5 sayı fark ile yenersek;

Son maçlarda Caserta kazanırsa, Estudiantes'i 2 sayı ile yenersek;

İkili averajlar eşit oluyor, aramızdaki maçlardaki farklar da eşit oluyor. Bu durumda toplam sayıya bakılırsa sanırım eleniyoruz.

Son maçlarda Caserta kazanırsa, Estudiantes'i 3 sayı ile yenersek;

Gruptan çıkıyoruz.

Son maçlarda hem Caserta hem biz kaybedersek;

Aramızdaki maçlarda aynı fark olmuş oluyor. Bu durumda genel averaja bakılır, onlardan 2 sayı daha az farkla kaybedersek;

İkili averajlar da eşit olur, toplam sayıya bakılırsa eleniriz.

Onlardan 3 sayı daha az farkla kaybedersek;

2. oluyoruz.

Caserta'ya yenilirsek;

Eleniriz.

Durum tam anlamıyla budur :)

Şimdiden kolay gelsin anlamaya çalışana :)

çok alengirli hesap işine girmeye gerek yok bence...
bizim için en sağlam yol evvela haftaya İpekçi'den 6 yada 7 sayı tam bilmiyorum ama ihtiyacımız olan farkı almak...
maç maç düşünücez artık...
önce haftaya salı İpekçi'de 12.500 + 12 aslan ile birlikte ilk aşamayı geçelim...

Evinde Caserta'yı yenemeyen Nymburk deplasmanda mı yenecek ? Tamamiyle hayal böyle düşünen varsa. Caserta 4 galibiyetle tamamladı artık grubu doğa üstü güçler olmassa. Estudientes'i deplasmanda yenip 3lü averaja kalmak dışında mantık sınırları içerisinde hiçbir şansımız yok. Estudientes'i çift haneli farklarla yenme şansımız da yok bana göre. Ancak zor da olsa bir galibiyet çıkartırsak gruptan çıkabiliriz.

Ancak daha önceki fikirlerim değişmedi. Estudientes 5, Caserta 4, biz de 3 galibiyetle tamamlarız diye düşünüyorum hala... Ama Estudientes'i olur da yenersek, işte o zaman dünyalar bizim olur...

3lü averajda ilk 2 içinde yer alacak şekilde caserta ve asefayı yenmemiz lazım. Dolayısıyla bu maçlarda her sayı çok önemli olacak işimiz çok zor ama yine de sonuna kadar mücadeleyi bırakmadan savaşırsak neden olmasın ?

Bizim deplasmanda Asefa'yı yenmemiz çok zor[grubu liderliği garanti olsa bile].Ondan ULEB'den büyük ölçüde elendik gözüyle bakıyorum.

Estudiantes bu grupta Nymburk'a 87 , Pepsi'ye ise 90 sayı bıraktı kendi sahasında..
Tempolu oyuna dayalı oynuyorlar özellikle iç saha maçlarında..
Hücum ribaundlarında sorun yaşatabilirler lakin çözümü de var..
Kısaca bu gruptan çıkmak istiyorsak Estudiantes maçını mutlaka yavaş tempoda oynamamız lazım.
Pepsi maçını konuşmuyorum bile.Zaten gereken farkı açamazsak gruptan çıkamıyoruz..

Takımı Ayhan Şahenk'e kilitlemek lazım.Potalar işimize yarar bakarsınız,Caserta sorun yaşayabilir.
Sirk konusuna hiç girmiyorum.Bizim yöneticileri de dahil etsinler mümkünse.

Benim haftaya Pepsiyi yeneceğimizden ve gerekli farkı sağlayabileceğimizden şüphem yok...
Estudiantes ne de olsa İspanyol takımı ama bence umutsuzluğa düşmeye gerek yok...
Sonuçta ACB'de 11. sırada olan 2.-3. sınıf bir İspanyol takımı, ayrıca bizim maça büyük ölçüde gruptan çıkmayı garantilemiş çıkacaklar...
Son maçın onlarla olması bir avantaj...
Eğer biz Pepsi yi büyük farkla yenersekki imkansız değil, bu maç onlar için çok rahat geçecektir...
Evet yolumuz taşlı ama çok da zor değil...
Yeterki Nymburg süprizi onlara yapmasın, yoksa bizi tam bir final maçına götürür...
Tabi önce Pepsi'yi burada farklı yenelim...

Off. Şu hesap-kitap işlerini okumaya-anlamaya çalıştım, bildiklerimi de unuttum..
En iyisi ben olaya iki maçı da mümkün olan en yüksek farklarla kazanmalıyız diye bakayım..
Gerisini sonra düşünürüz..

Hesap zor değil. İlk önce işimizi başkasına bırakmamamız için iki maçı da kazanmamız gerçeğini göz önünde bulunduracağız. İkincisi; üçlü averaja kalacak gibi görünüyor. Şu durumda Estudiantes ve Caserta'nın Nymburk'u yeneceklerini düşünürsek (çünkü Nymburk'un bir iddiası yok) Estudiantes'i geçmemiz zor görünüyor. Üçlü averajda durum şöyle:

Estudiantes: +11, -2, +10=+19
Caserta: +5, +2, -10=-3
Galatasaray: -5, -11=-16

Eğer Caserta'yı evimizde 7 sayı farkla yenersek, bir sonraki maçta Estudiantes'i 1 sayı farkla yenersek bile 2. olarak çıkıyoruz.
Eğer Caserta'yı 6 sayı farkla yenersek, averajlar eşitleniyor ve Estudiantes maçından daha farklı bir skorla galip gelmemiz gerekiyor.
Estudiantes, bizimle oynayacağı son maçı kaybetse bile gruptan lider çıkabiliyor.

Bütün bunların dışında, Caserta'ya 7'den fazla atacağımız sayı farkı bizi liderliğe bile götürebilir. Oktay Hoca'nın 'maç maç gidiyoruz' düşüncesinden yola çıkarak, ilk maçta şanssızlık sonucu elimizden kaçırdığımız Caserta'yı en az 7 sayı farkla yenelim ilk önce. Bunu yapabilecek güçteyiz.
(Bu arada bu hesaplar muhtemelen yapılmıştır, bir de ben yazayım dedim :)

Kurtulus Abi, ayni hesabi yapmisiz fakat ben bizim averaji -15 almisim (Estudiantesi simdiden yenecegimizi dusunerek).

Alti fark atarsak ve Nymburk son mac bir surpriz yaparsa tadindan yenmez valla.

Neden çok zor ? Bana en az 3 neden sayabilirmisin ?

Ben kendi nedenlerimi sayayım..

Birincisi evimizde çift hanelerde fark yediğimiz bi takımı deplasmanda yenebilmemiz pek olası değil gibi kanımca..

İkincisi, bu takım bu sezon ciddi bir-iki sürprize imza attı liginde. Yabana atılacak bir takım değil. İspanya deplasmanları zaten sıkıntılı deplasmanlardır. İspanya'nın elit takımlarını kenara koyarsak, Estudientes ve Gran Canaria içeride bambaşka oynayan takımlar. Baba takımlar harici kalan takımlara kolay kolay geçit vermezler, biz baba bir takım mıyız. Bence değil

Üçüncüsü ise bana göre deplasman fobimiz. Hiçbir iyi takımı yenemedik biz deplasmanda, Yada kalburüstü takımları. Caserta, Efes, Cantu, Panellios, Karşıyaka... Çok ahamlı şahamlı bir deplasman galibiyetimiz yok..

Pozitif olarak bakarsak da, ciddi bir hırs var bunu başarabilmek için, son 4 maçı da kazanabilmek için... Ayrıca sakatlık sorunları da bitmek üzere. Evren, Tutku tam hazır hale gelmek üzereler.. Bu seneki şahlanışımızı da düşünürsek neden olmasın tabiki..

Ancak şahsi görüşüm, şu anki tabloya bakınca elenirsek çok büyük sürpriz yada hayal kırıklığı olmaz. Ama ikinci şık olur da kalan 2 maçı da kazanıp turu atlarsak, işte o zaman bomba olur süper olur...

German Gabriel Caserta maçında sakatlandı. Onların pota altı için önemli bir oyuncuydu Ermal ve Andric'in yükselen performansını düşünürsek bence bizim için iyi bir avantaj.

arkadaşlar estudiantes iyi takım , abartmayın fazla.önceki grubunda ikili averajla son anda çıktı.pivotları german gabriel bize karşı sakatlığından dolayı oynayamayacak.biz tutku'nun olduğu ve iyi konsantre olup , savunmada iyi iş çıkardığımız takdirde istediğimiz galibiyetleri alıyoruz.caserta'yı kesin yenmeliyiz ve estudiantes'i de istersek yeneriz.yeterki istesin takım.