Yeni Sezon Hazırlıkları

Sevgili Eray,

Çalışma koşullarınızı ve haberleri yayınlama durumunuzu bilemiyorum. Eminim sizler elinizden geleni yapıyorsunuzdur. Ellerinize sağlık ilk önce.
Sitenin futbol dışındaki branşlara fazla önem vermediğini düşünüyorum. Dediğim gibi çalışma koşullarınızı bilmiyorum ama eğer bir editör altında çalışıyorsanız, o editörün şubelerle temasa geçip, her branşın neler yaptığını bildirmesi gerekir. Örneğin sutopunda Avrupa maçı varsa, ya şubeden biriyle haberleşilir (cep mesajıyla bile olur bu), ya da buna bile gerek olmadan organizasyonun resmi sitesinden sonuç takip edilir. Hazırlık maçları da aynı şekilde maçta olan yetkililerden biri aracılığıyla sonuç verilebilir diye düşünüyorum. Detaylı yazı olmasına gerek yok, haberi vermek bile bence yeterlidir. Zaten resmi sitenin oturup maç analizi vermesini beklemiyorum. Yine de tekrar ellerinize sağlık ve de kolaylıklar.

Merhaba,

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Editörlerin farklı branşları var. Her biri o branşlarla ilgili haberleri, detayları takip ediyor. Ben de basketbol branşıyla ilgileniyorum. Menajerler, şube sorumluları, antrenörler veya görevliler... Basketbol için de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz açıkçası. Az önce baktım, Eylül ayında girilen 40 haber var basketbolla özel (ki 42 olacak yakın zamanda).

Futbolda da 55 haber var. Ama futbolda çoğu haber günlük (Medical Park Sağlık Raporu, Florya Günlüğü, Maça Doğru gibi). Basketbolda biraz daha özgünlük gerekiyor. Sezon içerisindeki WNBA Günlüğü, Milli Takım Günlüğü (Sylvia Fowles, Seimone Augustus), Kadın Basketbol eleme maçları, Transfer haberlerindeki bilgilendirme yazıları, rakip tanıtım dosyaları gibi.

Basketbol, benim de ilgili alanım. Doğal olarak haber takibi, yazması, değerlendirmesi, okuması keyifli oluyor tabii.

Sutopundaki LEN Euroleague de aynı şekilde oluyor. Önce şube yetkilileri ile iletişime geçilir, ardından organizasyonun resmi site üzerinden takip edilir.

Burada da doyurucu bilgiler vermeye çalıştık elimizden geldiğince: http://www.galatasaray.org/susporlari/s ... r/7984.php Sonuç, arzuladığımız şekilde olmadı maalesef. Ama durum bu kısaca.

Site hepimizin neticede. Eleştiriler, öneriler olursa, tabii ki değiştiririz.

Sevgiler,
Eray

Eray Sözen' Alıntı:
Merhaba,

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Editörlerin farklı branşları var. Her biri o branşlarla ilgili haberleri, detayları takip ediyor. Ben de basketbol branşıyla ilgileniyorum. Menajerler, şube sorumluları, antrenörler veya görevliler... Basketbol için de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz açıkçası. Az önce baktım, Eylül ayında girilen 40 haber var basketbolla özel (ki 42 olacak yakın zamanda).

Futbolda da 55 haber var. Ama futbolda çoğu haber günlük (Medical Park Sağlık Raporu, Florya Günlüğü, Maça Doğru gibi). Basketbolda biraz daha özgünlük gerekiyor. Sezon içerisindeki WNBA Günlüğü, Milli Takım Günlüğü (Sylvia Fowles, Seimone Augustus), Kadın Basketbol eleme maçları, Transfer haberlerindeki bilgilendirme yazıları, rakip tanıtım dosyaları gibi.

Basketbol, benim de ilgili alanım. Doğal olarak haber takibi, yazması, değerlendirmesi, okuması keyifli oluyor tabii.

Sutopundaki LEN Euroleague de aynı şekilde oluyor. Önce şube yetkilileri ile iletişime geçilir, ardından organizasyonun resmi site üzerinden takip edilir.

Burada da doyurucu bilgiler vermeye çalıştık elimizden geldiğince: http://www.galatasaray.org/susporlari/s ... r/7984.php Sonuç, arzuladığımız şekilde olmadı maalesef. Ama durum bu kısaca.

Site hepimizin neticede. Eleştiriler, öneriler olursa, tabii ki değiştiririz.

Sevgiler,
Eray

Eray abi birşey sormak istiyorum izninle, Melisa Can transferi neden açıklanmadı siteden bilindiği gibi Bjk maçında sahadaydı Melisa.

Merhaba Eray,

Benim de merak ettiğim konular var.

1- Neden Kadın Sutopu Takımı' mızın kadrosu resmi sitemizde yok? Neden o takımın varlığı bile belirtilmemiş?
2- Basketbolda erkek ve kadın altyapı takımlarının kadroları, yapılanmaları neden resmi sitemizde bulunmuyor?

Selamlar,
Metin

Bilgilendirme için teşekkürler Eray.
Sutopuyla ilgili haber örneğin, yanlış değil ama eksik. Haberden takımımızın sanki Avrupa'ya veda ettiği izlenimi çıkıyor. Oysa sutopu takımımız bildiğim kadarıyla bir alt kupadan yoluna devam edecek. Söylemek istediğim biraz araştırma ve soruşturmayla daha doyurucu haberler verebilir.
Yeri burası değildi ama tekrar kolay gelsin.

Metin Kuruçay' Alıntı:
Merhaba Eray,

Benim de merak ettiğim konular var.

1- Neden Kadın Sutopu Takımı' mızın kadrosu resmi sitemizde yok? Neden o takımın varlığı bile belirtilmemiş?
2- Basketbolda erkek ve kadın altyapı takımlarının kadroları, yapılanmaları neden resmi sitemizde bulunmuyor?

Selamlar,
Metin

Metin Abi ikinci konuyu iki defa mail yoluyla iletmiştim daha önce; ancak bir cevap gelmedi. Zaten bu mesajdan öçnce ben de aynı konuya değinmeyi düşünüyordum. Bizim gibi taraftar olarak kendilerini izlemeye gelmiş fazladan birkaç kişiyi görünce bile ekstra motive olabilen altyapı oyuncularını onore etmek zor olmasa gerek. Fenerbahçe'yel karşılaştırma yapmayı sevmem pek; ama rakibimiz de oyuncuların fotoğrafları ve milli olma sayılarının da verildiği bir bölüm var, eklemek istedim.

Elbette, web sitesi ekibinin de kulüpten vize alamadığı ya da çeşitlki sebeplerden gerçekleştiremediği yenilikler vardır; fakat bu konu pek de zor bir şey değil sanki.