Yeter Artık !!!!!!!!!!!!

Daçka maçını ve k.s.k. maçını seyredenler hakemlerin neler yaptığını görmüştür. k.s.k. maçında hakem Oğuz Savaş'a bak atarım diyor ama yüreği yetmiyor. Daçka maçında çalınan düdükleri anlamak mümkün değil. Sezon başından beri verilen kararlar ortada ve takımımızın hakkını koruyan tek bir yönetici çıkmıyor. Casa ted maçından sonra maçlara gitmeme kararı aldım ve gitmiyorum ( polislerin davranışı ve kombine kartlıların yerlerinde oturamaması ) , play off lar başladığında bu hakem hataları yüzünden taraftar isyan ederse bunun hesabını kim verecek ? takımını ve taraftarını koruyamayan yöneticilermi ? yoksa .............................. iş işden geçmeden önce tedbirlerin alınması lazım :(

Ahmet Akay' Alıntı:
Daçka maçını ve k.s.k. maçını seyredenler hakemlerin neler yaptığını görmüştür. k.s.k. maçında hakem Oğuz Savaş'a bak atarım diyor ama yüreği yetmiyor. Daçka maçında çalınan düdükleri anlamak mümkün değil. Sezon başından beri verilen kararlar ortada ve takımımızın hakkını koruyan tek bir yönetici çıkmıyor. Casa ted maçından sonra maçlara gitmeme kararı aldım ve gitmiyorum ( polislerin davranışı ve kombine kartlıların yerlerinde oturamaması ) , play off lar başladığında bu hakem hataları yüzünden taraftar isyan ederse bunun hesabını kim verecek ? takımını ve taraftarını koruyamayan yöneticilermi ? yoksa .............................. iş işden geçmeden önce tedbirlerin alınması lazım :(
Tedbir filan alınmaz bu böyle devam eder.Konu bile açılmasına lüzum yoktu.

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Ahmet Akay":5ww2b6yd]Daçka maçını ve k.s.k. maçını seyredenler hakemlerin neler yaptığını görmüştür. k.s.k. maçında hakem Oğuz Savaş'a bak atarım diyor ama yüreği yetmiyor. Daçka maçında çalınan düdükleri anlamak mümkün değil. Sezon başından beri verilen kararlar ortada ve takımımızın hakkını koruyan tek bir yönetici çıkmıyor. Casa ted maçından sonra maçlara gitmeme kararı aldım ve gitmiyorum ( polislerin davranışı ve kombine kartlıların yerlerinde oturamaması ) , play off lar başladığında bu hakem hataları yüzünden taraftar isyan ederse bunun hesabını kim verecek ? takımını ve taraftarını koruyamayan yöneticilermi ? yoksa .............................. iş işden geçmeden önce tedbirlerin alınması lazım :(
Tedbir filan alınmaz bu böyle devam eder.Konu bile açılmasına lüzum yoktu.[/quote:5ww2b6yd]
peki gökçe bundan sonra açacağım konuları sana sorarım , ??????????????? uygun görürsen açarım.

muhtemel bir yanlış anlaşılmayı önlemek için izninizle araya gireyim.......

tanıdığım kadarıyla gökçe arkadaşımız, federasyonun "taraflı" olduğu konusunda (ülker lobisinden ötürü) net bir fikre sahip..... zaten canaydın yönetiminin her alandaki pısırıklığı da buna ekleniyor........ yani başlığı "gereksiz" nitelemesinin nedeni bu olmalı...........

bir de daha önce bizzat yaşadığım için biliyorum, kendisinin üslubu ateşlidir; konuya bu şekilde yaklaşınca daha sağlıklı tartışırız umarım..........

herkese iyi geceler.......

Kendi işimize bakıp gerekirse hakemleri de yenelim. Karşıyakalıların her yenilgiden sonra sürekli yaptığı gibi hakemlerden veryansın ederek bir yere gelemeyiz. Bence ne olursa olsun hiç hakem konuşmamak en güzeli...

bu hakemlere isyan etmemek imkansız.Her maç mutlaka bir arıza çıkarıyorlar.Umarım playofflarda taraftarı çileden çıkaracak ve seriyi etkileyecek kararlar vermezler

hakemlere kılıf bulacağınıza alpella,mersin ,ted ve daçka gibi zayıf takımlara yenilen takıma veryansın edin..türkiye ligindeki hakemler iyi değil fakat bu herkes için geçerli,dün resmen kollanıyor denilen fülker hakem kurbanı oldu...

Takımıma güvenim tam ama hakemlere hiç güvenmiyorum. hakem konuşmamak gerekir ama gittiğim maçlarda bir hakemin nasıl maçı başka bir takıma verdiğini gözlerimle görünce bu konunun önemli olduğunu düşündüm.

Dün Vatan gazatesinde okuduğum haberde Ahmet Dedehayır'ın cezalı olmasına rağmen bizim benchin arkasında oturup sürekli oyunculara küfretmiş. Gerçeklik payı nedir ? Gerçekse neden gereği yapılmıyor ?

Çocuklar ,

Hakem konusu bizim konumuz değil, hakem eleştirmek bizim işimiz değil , yenilgiyi, rakibin galibiyetini ; hakeme, dış etkene bağlamak, hakem çalmadı, saha çamurluydu, top yamuktu demek ancak zayıfların, güçsüzlerin, aptalların sizin de anladığınız gibi "öteki" taraftarın işidir ...

İşinize bakın, çok büyük bir camianın taraftarısınız, bazen sizin bile tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük ...

Hakemlerin kötü yönettikleri maçlar olabilir, takımların aleyhine olduğu kadar lehine de yanlış kararlar verebilirler, doğru gözlemlersek bunu görürüz ...Bunu yapın demiyorum çünkü siz tarafsınız ve yapamazsınız, yapmanıza gerek de yok zaten ...Ama hakemlerden lehte adaletsizlik beklerseniz, hakemlerin taraflı olduğunu düşünürseniz çok yanılırsınız...bazen buradaki eleştirilere gülüyor bazen de üzülüyorum... elbette hakemler de takım tutmuşlardır, zamanında ASY kapalısında omuz omuza yaptığım arkadaşlarım oldugu gibi, başka takımın maçlarını kaçırmayanlar da vardır ,ilk gruptakileri efesli, ülkerli diye eleştiriyor, diğerlerini takdir ediyorsunuz bazen , çok gülüyorum ... sahaya çıkınca her şey biter , hiç bir hakem bir maç, bir takım uğruna kariyerini tehlikeye atacak kadar salak değildir...

Size her maçımızda aleyhimize verilmiş kararlar kadar lehimize verilmiş yanlış karar gösterebilirim, ama ne olur beni buna zorlamayın da rahat rahat maçları izleyeyim :)

siz de rahat rahat maç izleyin, takımınızı destekleyin, yapabiliyorsanız hakemi lehinize etkileyin ... boşverin hakemleri falan onlar işlerini hepimizden iyi bilirler ...

Savaş abi tam kafamdakileri yazmış eline sağlık.

Biz farkımızı hakemler hakkında hiç konusmayarak gösterelim, zaten herkes hakemleri konusuyor cünkü...

Bilirsiniz hakem konusunda konusmayi sevmem, hatta hakeme suc atmanin takimi kotu etkileyen bir faktor olduguna inanirim. Hakemlik zor zanaattir, yapaniniz varsa bilir. Ben 2 defa hakemlik yaptim, lisede siniflar arasi macta kendi arkadasimla birbirimize girdik, bir de Ayhan Sahenk'te bir lise hazirlik macinin son uzatmasinda. Ikisini de amatorce bir kac dakika yapmis olmak bile nasil zor oldugunu bana gosterdi.

Hakemlik yorum isidir ama teknik komiseri icin aynisini demeye imkan yok. Macin teknik komiserinin ismini bilmiyorum ama herkes sima olarak biliyordur. Kendisi Telekom macimizin da komiseriydi. O macta 1 taraftar, hic bir abartma yok, duduk caldigi icin, dolu salonda kendisini buldu ve zorla dudugu aldi.

Dacka macinda ise Dackalilarin en onunde oturdum. Son ceyrek baslamadan tahminen 10 15 duduk dagitildi. Teknik komiseri bir sure izledim hic bir sey yapmadi, bir baktigimda yerinde yoktu. Duduklerle ilgili birsey yapmak icin kalktigini dusundum ama 1 kisi bile o duduklere mudahele etmedi.

Simdi kurala gore ya duduk calmak normaldir yada degildir. Kendisini mac sonunda gorsem soracaktim ama goremedim. Acikcasi ben burada iyi niyet arayamiyorum. Full salonda dudugu duyup yerini tespit ettiren sahis, eminim bos salonda 10dan fazla dudugu bulmakta zorlanmazdi. Belki bunlar kucuk detaylar ama bir o kadar da onemliler.

Güzel yaklaşımlar okuyorum ama belirtmek istediğim tam anlaşılmamış. Saha komiserinden tutun hakemlere kadar bizim maçlardaki uygulamaları çıplak gözle defalarca gördüm. Bu takımımız için olumsuz bir faktör diye düşünüyorum. Bende istemem hakemleri konuşmak hatta saha komiserlerini ama malesef gördüğüm çok yanlı tutumlar karşısında nutkum tutuluyor. Zaten maçlara gelen arkadaşlar nedemek istediğimi çok iyi bilirler. Başarı sizlerinde taktir ettiği gibi takım oyunundan geçer ve bu takımın bütün parçaları işlerse başarı gelir. Sen sene başından beri olanlara ses çıkartmayıp daha sonra tv den gördüğümüz gibi küfürler savuruyorsan bunda bir yanlışlık vardır derim. Türk sporunun bütün branşlarında bunları görmek bana acı veriyor. Sırf para vermekle bu işler malesef olmuyor.Senelerin yenilmez armadasını kurmak istiyorsak ve avrupada başarı bekliyorsak takımın her alanında profesyonel yöneticilerin olması şart yoksa bu kadar yapılan şeyler heba olacak.Amaç sadece Türkiye şampiyonluğuysa ben böyle bir amaç istemiyorum. Zaten hiç bir Galatasaray'lı bunu istememeli. Bu ülkede amaç sadece şampiyonluk üstüneyse zaten bir sene şampiyonluğa oynarız başarı gelmezse öbür sene küme düşmemek için çırpınırız. Ben artık bunları görmek istemiyorum ve mantıklı kişilerin elinde salon sporlarında başarılar yaşamak istiyorum.

Hakem konusu bizim konumuz değil, hakem eleştirmek bizim işimiz değil , yenilgiyi, rakibin galibiyetini ; hakeme, dış etkene bağlamak, hakem çalmadı, saha çamurluydu, top yamuktu demek ancak zayıfların, güçsüzlerin, aptalların sizin de anladığınız gibi "öteki" taraftarın işidir ...

Ancak bu kadar güzel ifade edilebilir. Her zaman kendimize bakalım arkadaşlar. Fenerin işidir her yenilgilerinden sonra gündemi değiştirmek. Onlara benzemeyelim. Hiçbir hakemin sahaya önyargılı çıktığına inanmıyorum. Tabiki hatalar vardır ve hepte olacaktır ama bu hatalar herkese karşı oluyor. Bu konuyu burda tartışıp sağduyulu ifadeler çıkması bile bizim farkımızı ortaya koyuyor zaten.

savas49' Alıntı:
...
Biraz Canaydınvari, biraz da romantik yaklaşım olmuş. Ne yazık sevgili başkanımız işlerin nasıl yürüdüğünü son iki yılında anlamaya başladı, ama epey geç oldu.

Bir kere eleştiri her zaman yararlıdır. Gurur ile gördüklerinizi , hataları, yazmazsanız, anlatmazsınız gelenin gidenin çok vurduğu, bir duruma dönersiniz, uslu çocuk olarak en fazla ? olursunuz.(Bknz Futbol Kulüpleri Başkanlığı Kazandırdıkları Kaybettirdikleri)

Yenilgiyi hatalara bağlamak başkadır, yanlış gidenleri gözler önüne sermek başka. Ve buna taraftarda müdahil olabilir çünkü onlarda bu oyunun önemli bir aktörüdür.

Her oyun adil yönetilmelidir, sonuçta haksızlıkların faturası ağır oluyor. Maddi yatırım var, emek var.

Bu yüzden doğru bir yönetim gerekiyor. Doğru yönetim kulüpte olmalıdır. Biraz afaki olacak ama dünkü derbi ile ilgili yazıldı. Benimde olduğum Ceyhan Belediyesi maçında yapılan ilk ve tek kötü tezahüratta anons yapıldı, dün ise tık yok. Eğer bu duruma itiraz maç sonunda hakeme şikayet olarak kalıyorsa, en fazla mızmızlanma olarak algılanır. Ama itirazınızı gerekçeleri ile ilgili kurumlara yapar ve bunları kamuoyu ile paylaşırsanız etkisi daha değişik olur.

Örnekleri geçen yıl saha kapatmalardan başlar ve sürdürürsünüz. Bunlar yenilgiye kılıf aramak değil adaletsizlik karşısından hak aramaktır.

Ama bu arayışın üslubu önemlidir. Ahmet Dedehayır son pankart olayına rağmen zaman, emek ve maddi olarak bu şubeye katkı yapmıştır. Ama bu katkılar şeref tribününde hakeme yönelik hakarete küfüre dönerse işte orada her şey berabt olur.

Hakkımız yenmektedir bunu söylemeke abes bir şey yoktur ve bu durum karşısında beceriksiz bir şube yönetimi vardır. Ne yazık ki iyi niyet tek başına yeteli değildir.

Umut ediyorumki gerek basketbol maçlarımızda gerekse voleybol maçlarımızda polis dün akşamki gibi tribün içinde olmaz. Dün akşam oynanan Fenerbahçe - Galatasaray basketbol müsabakasında gördükki polis tribünlerde değil saha içinde beklermiş. Sahaya sarkan hiçbir taraftara polis müdahelesi olmazmış. Bunları gördükten sonra Ayhan Şahenk Spor salonunda kombineli yerine oturamayan taraftarımıza yapılan eziyete yapılanlara seyirci kalan ancak iş koltuk sevdasına dönüşünce parlayan Sn yönetici Ahmet Dedehayır'a dün akşamki mükemmel oyun hediye olsun. Ahmet Dedehayır mantelite olarak ne kadar yetersiz olduğunu ıspatladı. Hazırlatılan bir pankart ve salon salon dolaştırılması. Başkana aman bırakma nidaları.

Bizler şimdi perşembe için biryerlerimizi yırtalım onlarda kalkıp başkan bizi bırakma diye pankart açsınlar. Tabiki burada oyuncların suçu yok. Onların eline bu pankartı veren Ahmet Dedehayır'da suç. Galatasaray TV de taraftarla ilgili olarak övgü dolu sözler söyleyen, taraftarı yere göğe sığdıramayan Cüneyt Erden ve Cüneyt Erden gibiler için biz gene salonlarda takımımızın yanında olacağız. Ahmet Dedehayır da Özhan Canaydın için kulis yapsın.

Kerem bey ve Ahmet bey olayı çok güzel anlamışlar. biz bu kafada olduğumuz sürece hem tribün hemde takım ileri gidecektir.

Ben,daha çok ASVEL maçındaki hakem hatalarına takmış durumdayım.Maçın tekrarını şu an izliyorum.Bir değil ,iki değil baya hata yapmış hakemler.Bu kadar da olmaz.ASVEL maçındaki hakem hatalarının kasten aleyhimize verildiğini bile düşünebilirim.Ancak düşünmek istemiyorum.Oyuncunun birkere topla yürümesini kaçırabilirsin,ama ikincisini kaçırmak iyi olmaz.Maçı da tek farklı kazandığımızı hatırlatırım...

Şaka gibi gelsede Beşiktaş maçı 18,00 olarak gözükmekte.

Şimdi ne yazmalıyız, saat sekizde yeneriz saat altıda da?.....