Zaza Pachulia

Şu son sayfanın çoğundaki konuşmlar bildiğin 'OFF TOPİC' olur bir sınavda falan olsa, hoca okumaz üstünü çizer atar hani.

Zaza'yı konuşun arkadaşlar yahu, ne Enes'i ne Mehmet'i ne Hidayet'i, Dalambert'in, Kirlenko'nun, Marbury'nin, Steve Francis'in aldığı kontratlar falan varken, Olowokandi ve Kwame Brown'nın 1. Milicic 2. sıradan draft edilirken bunlara takılmıyorsunuzda 10 milyon doları nasıl alırlara takılıyorsunuz , bırakalım bunları :D

Kısacası NBA böyle bir pazar, bu rakamları bazen gereksizde olsa, hatada olsa veriliyor hiç gözünün yaşına bakmıyorlar ancak işte en yakın örnek 5 yıl için 13 milyon dolarlık sözleşmesi olan Songalia şu anda gayet makul bir fiyata takımımızda oynuyor, yada 21 milyon dolarlık sözleşmeler yapmış bir Iverson gelip bu ülkede top oynamaya çalıştı. Kısacası bu sadece rakamlarla konuşulacak bir konu değil.

Yukarıdada dedim; vergi miktarı, takvim rahatlığı, aidiyet hissi, kendine vakit ayırma isteği, ciddi bir başarı kazanma arzusu, iz bırakmak isteği bütün bunlar bir etken. Kaldki Zaza için hem yuvaya dönüş, hemde daha önce oynadığı ve çok sevip çok sevildiği bir kulube dönme gibi faktörlerde var.

Nitekim bugün için Zaza gidecektir, bu yılın sonunda free agent olduğunda elbette önce oradan gelen tekliflere, teklifi yapan takıma,süresine ve en önemlisi MİKTARINA bakacaktır sonra bu yukardaki faktörleri düşünüp avrupaya dönüş için kendi taban fiyatını oluşturacaktır.

Zaza'nın Trabzonspor maçından sonra yaptığı açıklamalar o an ki duygusallıkla verilmiş bir beyanat olmayabilir. 28.11.2011 tarihli BBL 3.05 programında Murat Murathanoğlu Zaza ile Litvanya'da aralarında geçen bir diyaloğu aktardı. "NBA de iyi bir kariyerim oldu iyi de para biriktirdim, iyi bir takımın önemli bir parçası olmayı çok özledim. Seneye Türkiye'ye dönebilirim." demiş Zaza.
Zaza'nın iki açıklamasını alt alta koyunca gelecek sene için umutlandım doğrusu.
Konuşmak için erken olabilir ama belki de seneye takıma dönmesi o kadar da uzak bir olasılık değildir.

Zaza'nın Trabzonspor maçından sonra yaptığı açıklamalar o an ki duygusallıkla verilmiş bir beyanat olmayabilir. 28.11.2011 tarihli BBL 3.05 programında Murat Murathanoğlu Zaza ile Litvanya'da aralarında geçen bir diyaloğu aktardı. "NBA de iyi bir kariyerim oldu iyi de para biriktirdim, iyi bir takımın önemli bir parçası olmayı çok özledim. Seneye Türkiye'ye dönebilirim." demiş Zaza.
Zaza'nın iki açıklamasını alt alta koyunca gelecek sene için umutlandım doğrusu.
Konuşmak için erken olabilir ama belki de seneye takıma dönmesi o kadar da uzak bir olasılık değildir.

hocam umarım gerçekten böyle bir niyeti vardır zaza nın. seneye ilkan da 4 numara pozisyonunda oynayacaktır takımımızda. yabancı konusunda 4 yabancı kalacaktır takımda 1 tane de yabancı oyuncu alıp oynatma hakkımız olacak. müthiş bir takım olma yolunda büyük bir adım atmış oluruz

Yaa zaten parası iyi olmasa kim haftanın 3 gününü uçakta geçirmek ister ki? Herneyse! Zaza gidici. Yapacak bir şey yok. O'nun yerine Sertaç'ı mı alırız yoksa başkasını mı düşünürüz bilmem. Bildiğim bir şey varsa o da bu sene en azından tekrar final yapıp sene EL'ye tekrar gidebilmek. Fenerbahçe bu formu ile devam ederse zaten onları geçeriz. Geriye kalıyor Efes. Ona'da Allah kerim..

Bu adam kalır abi.:D

Şaka biryana eskidende severdim,artık başka seviyorum.Para pul çok sende boşver kefenin cebi yok,Zaza ayrılda gel diyelim.Aldığının 3 te 1 ine fit olalım.:D

Vallahi ne yalan söyleyeyim ben Zaza'yı hiç sevmezdim. Gelmesine de çok tepki gösterdim ancak Asseco Prokom maçından sonra bu takımda kalmasını isteyenlerdenim. Tam da yeni ısınmıştı ki gidiyor tüh.

Zaza'nın dönüş tarihi ile ilgili bilgisi olan var mı? Tüm NBA oyuncularının dönüşü ile ilgili haberler var ama Zaza'dan haber yok. Ben mi birşeyleri atlıyorum?

Kendimi tekrar ediyorum gibi ama Zaza geldiğinde hiç memnun olmamıştım. Bize yakışmadığını düşünüyodum. Şuanda takımda olmaması bir kez daha çok üzdü beni.
Adamsın...

Tamda Zaza'nin maciydi..Andersen o kadar sayi atamaz,o kadar pota altinda etkili olamazdi..Ve Zaza'nin bugun sayet oynasaydi 15 sayi 8 ribaund luk bir katki verecegini tahmin ediyordum..Ersan dun Efes'le vedalasti,Zaza'da bugun gidemezmiydi?

zaza27 Zaza Pachulia

gs ya bugun basarilar. bana maçtan tribunde olan buyuk taraftarin videolar gonderin. sesinizi duyiyim.

sene sonunda gelebilse keşke

adamın dibisin zaza...gel artık seneye de uzun rotasyonu görsün millet...zaza,furkan,andric,ilkan,savovic(tutarsa) şu tabloda songaila ile cevhere yol görünür...shumpi 3 oynar...

"GS-Oly maci canli izliyorum. Inanilmaz atmosfer var salonda" demiş. Adama bak ya, gitti hala bizim maçları izliyor hala. Geleceksin geleceksin! :)