Zaza Pachulia

Tam oturmaya başlamıştı takıma. Açıkçası önemli bir kayıp olacak bizim için... Özellikle kazanmamızda başrolde olduğu Prokom maçı için teşekkürler kendisine, çok kritik bir galibiyetti malum. Yolu açık olsun şimdiden..

Bakalım biz nasıl bir hamle yapacağız.. Yerini doldurma ihtimaliz zayıf gibi görünüyor ama hep birlikte bekleyip göreceğiz..

zaza bize pota altında gerçekten de kalıplı bir uzun ihtiyacımızın olduğunu gösterdi
bence kesinlikle yerine bir transfer yapılmalı
sertaç ın o boşluğu dolduramayacağı aşikar
furkan ve andric hem ligi ve avrupayı taşıyamaz
mutlaka 3. bir uzun gerek

Pota altinda eksiklik olacagi gozukuyor.Sertac'la Zaza'nin yeri dolmaz. Drogba vs gibi buyuk yildizlar alacagim vaatleriyle tum taraftarlarin aklina giren Unal Baskan'in gecenlerde NBA'den yildizlar gelecek gibi aciklamalari vardi. Tamam NBA'den artik yildiz almamiz imkansiz.Bari Zaza'nin bonservisini alin ve baskada transfer yapmayiz sezon sonuna gerekirse.. Ama bu is Drogba gibi sozde olacagi icin,bana kalirsa Zaza'nin kalmasi hic hic umut beslemeyelim daha iyi...

Zaza yerine uzun alacağımıza - ki bu uzun yabancı olacak - madem seneye free agent olacak buy outla Zaza'yı tutalım çok daha mantıklı bir iş yapmış oluruz. Gerçi koç Sertaç'ı çağırıcaz dedi ama...

Atlanta Zazayı bırakmaz,bırakamaz adamların uzunu yok.Bu sene artık klasikleşmiş Orlando-Atlanta eşleşmesi olursa Play-offlarda zaten kısır olan pota altları Zaza'sız darmadağın olur.

Zaza bizle geçirdiği kısa sürede ortamdan son derece etkilenmiş olacak ki çok duygusal bir konuşma yaptı.
"Daha yeni yeni formumu bulmaya başlamıştım, bunun bi gün olacağını biliyordum. Henüz resmi bi şey yok-NBA daki lokavtın bitmesi ile ilgili olarak-. Beni zorla götürene kadar, son saniyeye kadar buradayım bu takım için . Bu büyük taraftar için. Hayat devam ediyor seneye free agent im seneye belki burada olurum hiç bi şey belli olmaz."
gibi son derece duygusal bir veda konuşması yaptı.
Öyle ki İzlerken ben bile duygulandım.
Umarım Kazan deplasmanında da bizimle olur.

Birliktelik biraz sıkıntılı başlamıştı ama güzel sonlandı. İnşallah tekrar bu forma altında görürüz Zaza'yı.

Yani Zaza zaten mesajı vermiş, kulübümüzün fedakarlık yapması gereken isimlerden biri. Bekliyoruz tekrardan.

valla sakatlandığında önemli maçları kaçırdığında zaza ya çok sallamıştım. o sözlerimden dolayı zaza dan özür dilemek isterim. oyuncunun hakikaten kişiliği varmış. son güne kadar maçlara çıkacağım dediği an harbiden çok gururlandım